26.06.2019 Ostatnia aktualizacja 10:53, 26.06.2019

Cele i misja portalu

Autor:
wikary
Opublikowano: 24 Kwi 2007
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Redakcja
Szanowni Użytkownicy portalu skarzysko24.pl,

22 kwietnia 2007 roku punktualnie o godzinie 00:00, wystartował nowy portal internetowy naszego miasta. Chciałbym w kilku słowach (raczej syntetycznie) przybliżyć cele i misje tegoż projektu.

W założeniu portal skarzysko24.pl jest portalem społeczno-informacyjnym. Ze szczególnym naciskiem na słowo „społeczny”. Portal tworzymy dla i (miejmy nadzieję ) razem z mieszkańcami miasta.

Portal będzie zarówno systematycznie aktualizowanym serwisem informacyjnym, ale dołożymy również wszelkich starań, by zebrać w nim wszelkie materiały dotyczące naszego miasta.

Wiele miejsca poświęcane będzie sprawom mieszkańców, ich problemom i ich życiu, będzie to miejsce prezentowania ich pasji, zainteresowań i działalności.

Portal będzie informował nie tylko o bieżących sprawach miasta, ale również ma za zadanie przybliżenie jego historii i szeroko rozumianego dziedzictwa poprzednich pokoleń.

Warto zaznaczyć, że nowy portal poświęcony Skarżysku-Kamiennej pomyślany jest bardziej jako uzupełniający te projekty, które są już realizowane w naszym mieście, a nie jako ich konkurencja. Szanujemy dorobek innych, cieszymy się z ich sukcesów jednocześnie widzimy luki na rynku, które chcielibyśmy zagospodarować.

Portal nie będzie narzędziem promowania jakiejkolwiek partii czy jej działacza. Nie oznacza to jednak, że na portalu nie będzie tematów politycznych - takowe będą - bo nie sposób sobie wyobrazić portal miejski bez polityki (sam osobiście uważam, że polityki nie trzeba się bać - jeśli tylko podana jest w odpowiedniej formie) - chodzi jednak o to, że każda opcja polityczna będzie miała swobodny dostęp do propagowania swoich poglądów za pomocą naszego serwisu.

Portal ma być platforma informującą o poczynaniach lokalnych władz.

Istotnym elementem serwisu będzie sekcja samorząd - w której będą publikowane informacje samorządowe, prezentowane sylwetki lokalnych polityków itp. Dodatkowo oprócz informacji z Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego, przez specjalną podstronę - w prosty i intuicyjny sposób - będzie można przeglądać informacje publikowane w Biurach Informacji Publicznej obu instytucji.

Wiemy z jakim trudem przeciętnemu użytkownikowi przychodzi przeszukiwanie BIP - chcemy to ułatwić. Przyświeca nam idea powszechnego dostępu do informacji generowanej przez jednostki samorządu terytorialnego - wierzymy, że tylko taka - pełna informacja - wspiera tworzenie w naszym mieście społeczeństwa obywatelskiego.

Jednym z głównych zadań portalu jest wspieranie wszelkich inicjatyw społecznych. Chodzi tu zarówno o działalność charytatywną organizacji pozarządowych, jak i o inicjatywy nieformalnych grup społecznych z naszego miasta. Wierzymy, że w tym mieście jest potencjał do szeroko rozumianej działalności społecznej - trzeba tylko wesprzeć inicjatywy mieszkańców, dać im środki promocji zapewnić wsparcie merytoryczne.

skarzysko24.pl chce być nie tylko "rejestratorem" wydarzeń w naszym mieście, ale również animatorem imprez kulturalnych i sportowych. Chcemy wspierać inicjatywy zmierzające do zbudowania wizerunku Skarżyska jako miasta, które "żyje".

Szanowni Państwo, chcemy promować walory przyrodnicze i turystyczne miasta i okolic - upatrując w nich szansę dla naszego miasta na rozwój. Świadomość bogactwa przyrodniczego miasta i okolic wśród mieszkańców miasta jest bardzo ograniczona. Chcemy i musimy to zmienić

skarzysko24.pl oprócz informacji stawia na opracowanie pierwszego komplementarnego informatora/katalogu miejskiego. Dzięki katalogowi miejskiemu w łatwy sposób będzie można uzyskać informację o godzinach pracy urzędów, gdzie wybrać się po pracy, gdzie zatankować samochód itp.

W obecnym czasie nowoczesny portal to nie tylko informacyjny serwis miejski, ale również rozbudowany system informacji dodatkowych. Portal skarzysko24.pl publikuje min. rozkłady jazdy MKS, PKS, PKP, Bus, pogodę, serwisy walutowe, giełdowe, program TV i wiele innych.

Na portalu funkcjonowało będzie też w ograniczonym zakresie forum dyskusyjne ze znacznym jego moderowaniem nie w kierunku popierania tych czy innych poglądów lub osób jak w kierunku eliminowania opinii infantylnych, agresywnych czy też poniżej akceptowalnego poziomu kultury wypowiedzi.

W tym ujęciu będzie to na swój sposób portal elitarny jednak zarówno dla ludzi dojrzałych jak też i bardzo młodych. Forum dla użytkowników będzie dostępne dla wszystkich tych, którzy potrafią i będą chcieć posługiwać się poprawną polszczyzną. Jeśli założenia te uda wdrożyć się twórcom portalu w życie wpłynie to też z pewnością w sposób naturalny na poprawę poziomu innych.

Pomysł portalu był inicjatywą społeczną, ze względu na koszty utrzymania zaplecza technicznego serwis będzie przedsięwzięciem komercyjnym. Faktycznie jednak na pierwszym miejscu stawiamy misję, nie pieniądze.

Serwis będzie miejscem otwartym na ludzi - ich pomysły i inicjatywy. Portalu internetowego jako zjawiska nie powinno rozpatrywać się w aspekcie techniki - portal to ludzie - i my to rozumiemy.

Chcemy by nasz serwis był jak najbardziej dostosowany do wymagań naszych użytkowników. Serwis będzie zmieniany zgodnie z ich sugestiami i dostosowywany do ich potrzeb.

Portal skarzysko24.pl już wystartował. Oczywiście prace nad jego udoskonalaniem i zapełnianiem treścią (z racji ogromnej ilości informacji) będą trwały nadal - wstępnie przewidujemy, że proces ten zakończy się w przeciągu miesiąca.

Liczymy na Państwa udział w tworzeniu Waszego miejsca w internecie.


                                                                                         Z wyrazami szacunku,

                                                                                                                                                       Konrad Wikarjusz

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Planujesz wypoczynek nad wodą? Sprawdź, gdzie…

Opublikowano: 26.06.2019 12:15

Komentarzy: 0

30. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarn…

Opublikowano: 25.06.2019 20:56

Komentarzy: 0

Trwają zapisy do Turnieju Piłki Siatkowej Pla…

Opublikowano: 25.06.2019 13:05

Komentarzy: 0

Na ratunek desperatowi z Gdańska

Opublikowano: 25.06.2019 11:26

Komentarzy: 1

Egzamin na stopnie KYU w Skarżyskim Klubie Sp…

Opublikowano: 24.06.2019 17:18

Komentarzy: 0

Budżet Obywatelski: 30 czerwca kończy się cza…

Opublikowano: 24.06.2019 11:21

Komentarzy: 0

Spowodował kolizję, tłumaczył, że jest zmęczo…

Opublikowano: 24.06.2019 11:04

Komentarzy: 0

Piknik Czytelniczy w Szkole Podstawowej nr 9

Opublikowano: 24.06.2019 09:33

Komentarzy: 0

79. Rocznica Rozstrzelania Polskich Patriotó…

Opublikowano: 22.06.2019 13:08

Komentarzy: 1

Skarżysko po ulewie. Zalane ulice, posesje, w…

Opublikowano: 21.06.2019 19:36

Komentarzy: 15

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.