21.04.2019 Ostatnia aktualizacja 12:25, 21.04.2019
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ale Kino!

O:Ale Kino! 2010/01/24 20:33 #15960

"Avatara" nie obejrzałam i w tej sytuacji powstrzymam się jednak od wyrażania sądów. :) Napiszę o filmie, który obejrzałam. Był to film Woody'ego Allena pt. "Vicky, Cristina, Barcelona". Bohaterkami są dwie Amerykanki, które trafiają do Europy na coś w rodzaju wakacji. Są to postaci o określonym już na wstępie charakterze i podejściu do życia, ale przygoda w Hiszpanii wywraca to wszystko do góry nogami. Historia sama w sobie średnio zajmująca; uroku opowieści dodaje trzecia bohaterka: Barcelona. Jest tak pięknie sfotografowana, że wygląda na miejsce baśniowe - tu może się zdarzyć naprawdę wszystko. Moja ulubiona Scarlett Johansson, która została chyba nową muzą Allena, musiała ustąpić pola Barcelonie i Penelopie Cruz, która pojawia się stosunkowo późno i na krótko, ale jest zjawiskowa, gra po hiszpańsku i z takim temperamentem jak u Almodovara. Ogólnie: polecam.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Ale Kino! 2010/01/25 12:06 #15980

Penelopie Cruz, która pojawia się stosunkowo późno i na krótko, ale jest zjawiskowa, gra po hiszpańsku i z takim temperamentem jak u Almodovara.]/quote]

To prawda, obejrzeć Penelope Cruz która w zdenerwowaniu wystrzeliwuje w języku hiszpańskim 1000 słów na minutę jest naprawdę bezcenne.

O:Ale Kino! 2010/02/18 11:02 #16601

Szczęść Boże. Denerwują mnie wszystkie polemiki związane z Avatarem. Przecież w tym filmie fabuła z założenia miała być banalna po to żeby skoncentrować się na lepszej percepcji stworzonej grafiki i wszystkich efektów filmowi towarzyszących. Więc roztrząsanie czy jest płytki, uniwersalny, głęboki, z przesłaniem czy innymi fanaberiami nie ma zastosowania do tej produkcji. Są filmy, na które chodzi się do kina po to by duży ekran dał możliwość doświadczenia odpowiednich emocji, a są też filmy które lepiej obejrzeć o 4 nad rano popijając herbatę i siedząc z kocem na głowie.
Czy tylko mnie podobał się ostatni Sherlock Holmes? Bo wszyscy jadą po nim jak po osiedlowej górce na sankach, mówią, że za dużo w nim z Bonda, za mało książkowego klimatu, że za płytki itd.

Na deser proponuje obejrzenie dwóch niemieckich filmów: Edukatorzy i Eksperyment. Pierwszy daje do myslenia. Drugi dodatkowo trzyma w napięciu.

Pozdrawiam!

O:Ale Kino! 2010/04/30 22:54 #17958

"Gran Torino" to film Clinta Eastwooda z Clintem Eastwoodem nieco słabszy od swych poprzedników. Taki drugi odcinek filmu "To nie jest kraj dla starych ludzi", tylko w wersji familijnej, czyli z happy endem, ale bardzo nieoczywistym, żeby nie było, że hollywoodzka łatwizna. Nawet wielbiciel Eastwooda usnął w czasie seansu.
"Tatarak" Wajdy - przepiękny plastycznie film o tym, że śmierć jest między nami także w blasku słońca, w młodości; że jeszcze dzisiaj..., a już już jutro... Film wygrany na półtonach, a osobiste wyznania Jandy, o których wiedziałam przed obejrzeniem filmu i bałam się, że zepsują fabułę opowiadania Iwaszkiewicza, jeszcze ten efekt pogłębiają.Rzecz wybitna.
"Odlot" - animowany film o pewnym staruszku, który pragnie zrealizować marzenia dzieciństwa i robi to przy nieoczekiwanym współudziale bardzo młodego skauta. Kapitalne obserwacje z dziedziny geriatrii, pedagogiki, a następnie psiej psychiki (bo i pies z czasem angażuje się w przygodę), a do tego świetna animacja i dubbing. Na pewno obejrzę jeszcze raz.

O:Ale Kino! 2010/05/01 10:20 #17963

Avatar to film stworzony do kina, a w domu powinien być oglądany tylko na Blu-Ray, inaczej nie widzę trochę sensu. To kolejny przełom techniczny w kinie, po Matrixie sprzed dekady i trylogii Władca Pierścieni, gdzie Peter Jackson dokonał rzeczy niezwykłej, czyli połączył geniusz techniczny z wybitną treścią, ale mając taki materiał źródłowy, przy swojej miłości do tej trylogii i otwartym umyślę, był niejako skazany na sukces.
Władca Pierścieni w wersji kinowej ukazał się niedawno wreszcie na Blu-Ray. Osobiście czekam na wersje reżyserską, więc pewnie jeszcze trochę poczekam. Jednak moim osobistym hitem najbliższych dni jest zapowiadana na 7 maja premiera legendarnego koncertu Dire Straits - Alchemy Live i to od razu w wersji High Definition. Całe lata musiałem zadowolić się cyfrową przeróbką z VHS, a tu od razu czekają na mnie wysokie loty. Jestem tym bardziej zaskoczony, że nie wiedziałem, iż koncert został nakręcony na taśmie filmowej, bo tylko (biorąc pod uwagę rok w którym powstał) z tego rodzaju zapisu mógł zostać transkodowany poklatkowo do rozdzielczości 1920x1080. Mniam :)
Posmakujmy, czekając na premierę...

O:Ale Kino! 2010/05/01 21:38 #17975

Wczoraj obejrzałem moim zdaniem znakomity film:
www.filmweb.pl/f467622/%C5%9Anieg,2008/opisy

Spokojny, ale pełny emocji. Tragiczny bo pokazujący straszną spuściznę czasu wojny, a raczej bezpowrotnie utraconą obecność ojców, mężów i synów. Zabito ich mężczyzn. Film pokazał mi siłę jaka tkwi w kobietach. Kobietach, które mocno kochają. I wciąż czekają lub trzymają w sobie obecność swoich mężczyzn. Czekają na wyjaśnienie, gdzie są...pozornie wszystko się wydaje proste. Wojna i strata. Cisza i bieda. Propozycja i zmiana. Strach i pamięć. Dla mnie w tym filmie kryje się coś uniwersalnego - kiedy pamiętamy wciąż kochając, oni lub one są wciąż w nas. Życie idzie naprzód - mówią inni i trzeba żyć dalej. Życie nie idzie naprzód - ono się toczy. Trzeba je przeżywać i być. Nie zawłaszczać i tylko chcieć. Wszyscy idziemy w to samo miejsce. I warto coś po sobie zostawić. Kiedy patrzyłem jak jedna z nich płacze trzymając pamiątki po mężu - takie chwile, tak pokazana sztuka naprawdę czyni katharzis z własnymi łzami.
Czas generowania strony: 0.112 s.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Groby Pańskie w kościołach w powiecie skarżys…

Opublikowano: 20.04.2019 20:15

Komentarzy: 0

Drugie wiosenne zwycięstwo piłkarek Cichej Sł…

Opublikowano: 20.04.2019 17:36

Świąteczne zwycięstwo Granatu w Radoszycach

Opublikowano: 20.04.2019 16:52

Moto Jajko 2019 - Świąteczne spotkanie motocy…

Opublikowano: 20.04.2019 13:28

Komentarzy: 1

Wielka Sobota - święcenie pokarmów i czas ocz…

Opublikowano: 20.04.2019 12:43

Trwa budowa mieszkań socjalnych

Opublikowano: 20.04.2019 09:16

Stracił panowanie nad TIRem i...

Opublikowano: 19.04.2019 19:44

O tunelu przy dworcu PKP raz jeszcze

Opublikowano: 19.04.2019 12:35

Komentarzy: 6

Grabili piwnice, garaże i altany działkowe. K…

Opublikowano: 19.04.2019 12:07

Wielkanocne spotkanie w komendzie

Opublikowano: 18.04.2019 15:08

Komentarzy: 4

Ostatnio komentowane

Ostatnie ogłoszenia

Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum