26.06.2019 Ostatnia aktualizacja 10:53, 26.06.2019
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Ale Kino!

O:Ale Kino! 2010/05/02 15:03 #17992

http://gfx.filmweb.pl/po/52/02/475202/7297945.3.jpg?l=1258732120000

Gdy dwóch bandytów napada na jego dom, mordując mu żonę i córkę, ten ciepły i opiekuńczy facet z przedmieść zmienia się nie do poznania. Czara goryczy zostaje przelana, kiedy prokurator podpisuje ugodę z pojmanymi przestępcami. Clyde postanawia więc zemścić się na oprawcach swej rodziny, a przy okazji udzielić bezwzględnej lekcji sprawiedliwości nieskutecznym stróżom prawa.

Choć "Prawo zemsty" zaczyna się jak klasyczny film o samotnym mścicielu, reżyser robi, co może, by nadać swemu obrazowi rys współczesnego moralitetu. Zamiast krwawej jatki i czytelnych granic pomiędzy złymi i dobrymi bohaterami, otrzymujemy krwawą jatkę i moralny nieład. W "Prawie zemsty" nikt nie jest nieskazitelny. Wszyscy natomiast mają swoje brudne sekrety. Clyde nie jest więc jedynie szlachetnym mścicielem, ale też despotycznym psychopatą o wybujałym ego;

Bardzo dobry film, który pozwala aby widz zdecydował co jest dobre a co złe, co moralne a co nie moralne. Reżyser nie narzuca widzowi jedynej słusznej drogi i nie rozgranicza na wstępie dobra i zła. Film bardzo ładnie ukazuję ludzką moralność i etykę. Czasem nawet przejaskrawia istniejące, jedyne słuszne wartości...

Warty obejrzenia..
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

O:Ale Kino! 2010/06/28 22:46 #19413

"The Hurt Locker" - wszystkie filmy o wojnie porównuję z "Cienką czerwoną linią" - rzeczą genialną, epokową. Jak dotąd żaden nie okazał się lepszy, z tym włącznie. Ale obejrzeć można.
"Sherlock Holmes" - ekranizacja Conan Doyle'a to chyba nie jest, bardziej skrzyżowanie "Doktora House'a" w niemedycznym wydaniu z "Fightclubem",jest tu też trochę z atmosfery filmów "Prestiż" i "Iluzjonista". Kino akcji w szatkach dziewiętnastowiecznych. Dobra rozrywka.
"To skomplikowane" - ci, którzy mieli za złe Meryl Streep występ w "Mamma mia!", tu będą mieli za złe o wiele bardziej. Okazuje się bowiem, że w Ameryce też mają Grocholę, której teksty się filmuje - z podobną rozrzutnością, marnotrawieniem talentów aktorskich i podobnym skutkiem estetycznym.
"Rozważni i romantyczni. Klub miłośników Jane Austen." - sympatyczna opowieść współczesna z cytatami z Jane Austen. O tym, że i dziś są tacy, którzy czytają książki, rozumieją je i umieją o nich dyskutować. I o tym, że literatura wpływa na życie tych, co czytają - pozytywnie, rzecz jasna. Bajka, jednym słowem.

O:Ale Kino! 2010/07/21 07:36 #20026

Nieraz wydaje mi się niewiarygodne to, jak technika poszła do przodu. Po obejrzeniu "Krzyżaków" w wersji HD jestem pod mocnym wrażeniem. Sceny batalistyczne - rewelacja. Szkoda, że tylko HD ready, bo w Full HD, na takowym projektorze przy 150 calach wyglądało by to jeszcze lepiej.
A może polska kinematografia pomyślałaby wreszcie o nakręceniu nowej wersji, z wykorzystaniem najnowszych środków do efektów specjalnych. Właśnie kręci się film o "Cudzie nad Wisłą w 1920". Dobrze byłoby, żeby następni w kolejce byli Krzyżacy.

O:Ale Kino! 2010/07/26 08:31 #20073

Ciutkę nie na temat, ale chyba i tak najlepsze miejsce by o to spytać.

Ma ktoś tą cyfrową wersję Krzyżaków? Nie udało mi się dorwać wyborczej ani obejrzeć w kinie "pod chmurką". Pożyczyłbym lub odkupił.

O:Ale Kino! 2010/08/09 00:35 #20276

"Ciekawy przypadek Benjamina Buttona" jest w ogóle nieciekawy, rozczarowałam się. Uwielbiam Cate Blanchett, w tym filmie jednak ona nie grała, tylko użyczyła swojej twarzy jako bazy do efektów specjalnych. Z Bradem Pittem podobnie. Wnioski, które wypływają z pomysłu, żeby bohater młodniał wraz z rozwojem akcji, są takie same, jak gdyby dać mu się zestarzeć tradycyjnie: czas nie jest sprzymierzeńcem człowieka, niezależnie w którą stronę płynie (w sensie czas płynie, nie człowiek:). No nuda.
"Agora" to wspaniały historyczny film pokazujący początki dominacji chrześcijaństwa w Europie. Reżyser stawia tezę, że pierwszym znakiem rozpoznawczym chrześcijan wcale nie był krzyż ani ryba, ale dobrze wypchane kamieniami kieszenie. Hypatia, młoda poganka, filozofka i racjonalistka (w tej roli przepiękna Rachel Weisz), kobieta niezależna i charakterna, nie miała się w tym środowisku dobrze, oględnie mówiąc. Świetny film, polecam.
"Ile waży koń trojański" to sympatyczna i niegłupia komedia oparta także na igraszkach z czasem. Tu funduje się widzowi powrót do zgrzebnego PRL-u, jakby z niepokoju, że tak szybko zapominamy. Do tego kolejny popis Roberta Więckiewicza, a i reszta nie najgorzej. Warto obejrzeć.
"Kocham cię od tak dawna" - psychologiczny portret kobiety po przejściach, która stara się - z pomocą siostry - pozbierać i zacząć od nowa. Film zbudowany na jednej roli, którą zagrała dos-ko-na-ła Kristin Scott Thomas. Świetne kino.

O:Ale Kino! 2010/08/09 17:10 #20279

"Cienka czerwona linia" - ostatnio po raz kolejny obejrzałem ten film i znów zrobił na mnie wstrząsające wrażenie. Polecam wszystkim. Świetna rola Jima Caviezel'a mającego później swoje aktorskie piętno w Pasji.

"Jak w niebie" - szwedzkie kino w wielkim stylu. Ten film to przeżycie duchowe, w którym muzyka i ludzkie problemy stapiają się w całość i tworzą koncert wielu różnorodnych uczuć...

"Miasto Aniołów" - tutaj poczułem, że warto być poza wszystkim żeby dotknąć chwili trwającej wieczność aż po same najdalsze zakamarki serca. Nicolas Cage jakiego lubię z tą melancholią na twarzy...stęskniłem się za takim Nicolasem.
Czas generowania strony: 0.125 s.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Planujesz wypoczynek nad wodą? Sprawdź, gdzie…

Opublikowano: 26.06.2019 12:15

Komentarzy: 0

30. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarn…

Opublikowano: 25.06.2019 20:56

Trwają zapisy do Turnieju Piłki Siatkowej Pla…

Opublikowano: 25.06.2019 13:05

Na ratunek desperatowi z Gdańska

Opublikowano: 25.06.2019 11:26

Komentarzy: 1

Egzamin na stopnie KYU w Skarżyskim Klubie Sp…

Opublikowano: 24.06.2019 17:18

Budżet Obywatelski: 30 czerwca kończy się cza…

Opublikowano: 24.06.2019 11:21

Spowodował kolizję, tłumaczył, że jest zmęczo…

Opublikowano: 24.06.2019 11:04

Piknik Czytelniczy w Szkole Podstawowej nr 9

Opublikowano: 24.06.2019 09:33

79. Rocznica Rozstrzelania Polskich Patriotó…

Opublikowano: 22.06.2019 13:08

Komentarzy: 1

Skarżysko po ulewie. Zalane ulice, posesje, w…

Opublikowano: 21.06.2019 19:36

Komentarzy: 16

Ostatnie ogłoszenia

Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum

• Brak postów do publikacji.