20.02.2017 Ostatnia aktualizacja 12:07, 20.02.2017
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Indukcja w bloku - działa czy są cyrki?

Odp: Indukcja w bloku - działa czy są cyrki? 2012/09/04 10:23 #28586

kansas napisał:
Z całym szacunkiem, ale nie opluwaj monitora. - nawet, gdy czytasz najdziwniejsze dla siebie wypowiedzi - chocby dlatego, ze odbijasz sie w nim najczęściej ty.
zawsze opluwam kiedy czytam coś wręcz zabawnego, ale nie o tym tematkansas napisał:
Instalacje w wieżowcach porównałam w kontekście wypowiedzi Brumcika dotyczącej instalacji aluminiowej, do tej najgorszej w mieście w blokach "oszczędnosciowych. Istnieją z pewnością duzo lepsze, ale te w wiezowcach przynajmniej nie sa aluminiowe i odrębna instalacja dotyczy oświetlenia i gniazd sieciowych - co z pewnością jest wygodniejsze i nie pozbawia oswietlenia nocą przy nadmiernym obciążeniem sieci innymi odbiornikami, gdy siada bezpiecznik.
Wieżowce z racji lat swojej budowy (ca 80-89) mają przewagę nad starszymi blokami metrażem i układem. Ich instalacje elektryczne są tyle lepsze od starszych bloków co polonez od dużego fiata, kiedy standardem jest mercedes. Trzy bezpieczniki fakt, fajniejsze niż jeden ( ja po remoncie mam chyba 12 ;-))) ale jak żyje to jeszcze mi bezpiecznika nie wywaliło - moze dlatego ze swiadomie włączam odbiorniki, biorac pod uwagę ich ilość i stan.kansas napisał:
Po drugie pisząc o wystarczającym dostosowaniu instalacji elektrycznej w wiezowcach do rozwijajacej sie wówczas technologii tez nie jest fałszem, bowiem z przyczyn oczywistych rowój technologii zmierza do ograniczania pobieranej mocy urządzeń. Jesli byłoby inaczej to zuzycie prądu w 21 wieku zrujnowałoby gospodarke swiatową. Stąd juz np: w naszych wiezowcach nie stosowano zbyt gubych przekrojów przewodów a instalacja była dostosowana do dużo wiekszych nie tylko gabarytowo, ale również i "mocowo" urządzeń, które dzis buduje sie niemal w "miniaturach".
gdyby nie powaga tematu to mój monitor by znów wymagał wycierania.
Kiedy budowano bloki, w latach 70-90 nikt nie miał tyle sprzętu co dzisiaj. Jednostki miały pralki i tv, lodówke i radio troche wiecej, poza tym żarówki i tyle. A dzis? jesteśmy naszpikowani sprzetem na maksa.kansas napisał:
Po trzecie jesli instalacja elektryczna prosto w betonie jest dla Ciebie lepsza , to gratuluje ewentualnej wymiany a przede wszystkim jej znalezienia w scianie / czesto bez ładu , skladu, ani zaxchowania katów prostych itp.
Jakbyś uważała na chociażby technice w podstawówce to byś wiedziała ze cieńki przewód szybciej się grzeje pod wpływem płynącego prądu, a przylegający beton go chłodzi.
Przewodem na wierzchu o przekroju 1mmkw. puszcze 10A i go to zagrzeje, takim samym w murze 20A i bedzie ok.
We wszystkich blokach przewody są wmurowane, ajeśli nawet byłyby w 'peszlach" to ich wymiana bez kucia byłaby możliwa tylko bez zmiany układu gniazdek i wyłączników, co przeważnie się nie zdarza.kansas napisał:
Po czwarte to ja mogą się założyć, że kuchenki indukcyjne, ze względu na ścisły związek miejsc podgrzewanych z miejscem wytwarzania ciepła gwarantuje duzo mniejsze straty energii w porównaniau do palników gazowych, z których znaczna część ciepła ucieka miedzy dnem garnka a palnikiem gazowym.
Helenko znów mnie rozbawiłaś, watów może i mniej zuzyjesz na indukcji, ale ja nie zarabiam w watach tylko w złotówkach, wiec wiesz wole zuzyc 500wh na gazie za cene np 1zł, niż 200wh na prądzie za np 2zł.kansas napisał:
Po piąte wyrażam pogląd, ze 3,5 KW na odbiorniki to moc wystarczajaca w dobie rozwijajacej sie technologii zmierzajacej do minmituryzacji i oszczednosci energii elektrycznej.Pozdrawiam Helena

Mikrofala 800W, indukcja jednopalnikowa 2000W, odkurzacz 1600W, lodówka 200w, telewizor plazmowy 400w, komputer 600w, oświetlenie 500w.
Włączenie chcoiaż jednej trzeciej tego wywala bezpieczniki, a przy dzisiejszym tempie zycia tak sie robi.
Wracam z roboty, chce pić jeść, widzieć, wiec i świecić, poczytać netu itp.
Dla Twojej wiadomości dobrej klasy kuchenka indukcyjna czteropalnikowa z piekarnikiem elektrycznym ma moc 14000W.
Pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Indukcja w bloku - działa czy są cyrki? 2012/09/04 10:58 #28587

Ubawiłeś mnie KD. W kazdym calu tak naprawdę przyznajesz mi pokrętnie rację śmiejąc się, że napisałam bzdury. Jesli dla zabawy opluwasz monitor swego komputera... ale nie o tym. Po pierwsze juz z zasady twierdzisz, że tobie nigdy nie "wybija" bezpieczników, bo korzystasz z sieci racjonalnie. I w tym rzecz, aby z sieci korzystać racjonalnie, w granicach dopuszczalnej mocy, która zamawia zarządca lub gospodarstwo indywidualne. I tak naprawdę autor postu juz zna odpowiedź na postawione pytanie. Po drugie przyznajesz racje - zgodnie z moim wywodem, ze instalacje w naszych wieżowcach przewyższają te najgorsze w blokach "oszczędnościowych" / aluminium, pajęczyna itp/. Dalej powtarzasz za mna, że są oczywiścxie lepsze instalacje, porównując ich standard do mercedesa naprzeciw Poloneza. Po trzecie: Nigdy nie zakwestionowałam, ze przewód włożony bezposrednio w beton łatwiej odprowadza ciepło. Ja stwierdziłam autorytatywnie, że Lepsza pod innym względem jest instalacja w peszlu, dając temu wyraz w konkretnym przykładzie - jej ewentualnej wymiany lub znalezienia przetrwy / przepalenia/. Dowodem na jej wyższość jest fakt, że jest obecnie najczęściej stosowana i uznana. Wkładanie bezposrednio w beton miało na celu nie lepsze chłodzienie, ale uzależnienie od konstrukcji wielkiej płyty zapożyczonej z byłego ZSRR i skrócenia czasu trwania budowy. Po czwarte pisząc o zmniejszaniu wszelkich urządzeń elekrycznych i elektronicznych, pisałam nie tylko o gabarytach, ale również o świadomym zmniejszaniu mocy pobieranej przez urządzenia odbiorcze. Jesli troche poczytasz zamiast opluwać ze śmiechu swój monitor, to dowiesz się ile mocy pobierał wzmacniacz , czy telewizor lampowy a ile "ledowy", ile wycofana od 1 wrzesnia 2012 r. zwykła żarówka a ile "ledowa" etc, etc... I tak dla twojej wiadomosci. Publikowane tu w wiekszości stwierdzenia pochodzą z wypowiedzi i opracowań eksperckich. Pozdrawiam Helena

Indukcja w bloku - działa czy są cyrki? 2017/01/10 17:52 #31523

Znam wiele osób, które mimo mieszkania w bloku z wielkiej płyty zdecydowały się na takie rozwiązanie i nie żałują swojej decyzji. Większość z nich zarzeka się, że już nigdy nie wróci do gazu i pewnie coś w tym jest. W przypadku tego nowatorskiego rozwiązania należy jedynie pamiętać o tym, że będą nam potrzebne specjalne garnki do indukcji, takie jak np. te tutaj: http://www.tefal.pl/Garnki-i-Patelnie/Patelnie-i-garnki/c/pots%2B%26%2Bpans.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Czas generowania strony: 0.112 s.
  • out1
  • out2
  • b1
  • b2
  • b3

Ostatnio opublikowane

Wyjął zwłoki z grobu - usłyszał zarzuty

Opublikowano: 20.02.2017 09:14

Komentarzy: 1

Budowa S7 coraz bliżej? Przetarg na nadzór in…

Opublikowano: 20.02.2017 08:40

Komentarzy: 0

Drew Rut mistrzem Suchedniowskiej Ligi Futsal…

Opublikowano: 19.02.2017 20:23

Spektakl Balladyna charytatywnie w środę w MC…

Opublikowano: 19.02.2017 20:06

HALPN: 10 kolejka spotkań

Opublikowano: 19.02.2017 18:34

ALK: 12 kolejka spotkań

Opublikowano: 19.02.2017 16:41

Studniówki 2017: Zespół Szkół Transportowo-Me…

Opublikowano: 19.02.2017 01:09

Gimnazjówki 2017: Gimnazjum nr 1 w Skarżysku-…

Opublikowano: 18.02.2017 23:19

Porażka Granatu z Bronią Radom w czwartym mec…

Opublikowano: 18.02.2017 16:35

Kolejna edycja Celsium Cup za nami, Radomiak …

Opublikowano: 18.02.2017 15:26

Ostatnie ogłoszenia

Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Glutamina Odżywki

Ostatnio na forum