29.02.2020 Ostatnia aktualizacja 22:44, 28.02.2020
  • a1
  • a2
  • a3
  • a4
  • a5

Ruszył Powiatowy Instytut Samorządowy

Autor:
wikary
Opublikowano: 27 Lis 2012
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
.We wtorek w Hotelu Promień odbyła się konferencja Powiatowego Instytutu Samorządowego. Organizatorem konferencji był Komitet Miejski PiS.

PiS chce, żeby poprzez działalność instytutu wspólnoty lokalne świadomie uczestniczyły w podejmowaniu decyzji na poziomie miasta, gminy i powiatu. Działalność instytutu jest też konsekwencją składanych przez PiS deklaracji wystawienia w wyborach do lokalnego samorządu takich kandydatów, którzy są ludźmi odpowiedzialnymi, uczciwymi i doświadczonymi - ma ona umożliwić zainteresowanym startem w wyborach samorządowych pogłębienie wiedzy z zakresu działalności JST. Spotkania te będą odbywały się cyklicznie - raz w miesiącu.

Z pierwszym wykładem pt. "Podstawy prawne działalności gospodarczej jednostek samorządu terytorialnego" wystąpiła prof. Krystyna Pawłowicz  - prawnik, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk prawnych, sędzia Trybunału Stanu (2007–2011), posłanka na Sejm VII kadencji. Po nim uczestnicy spotkania mogli wziąć udział w dyskusji.


Krystyna Pawłowicz



















KW Foto: M.Busiek

pierwsin

{fcomment}


Komentarze

+6klips2012-11-28 10:42#12
Ot trafil się nam wykldowca Powiatowego Instytutu ;) "profesores wulgaris" :)
Cytuj
+10aga8802012-11-28 10:00#11
Cytuję brumbcik:
Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale czy

prof. Krystyna Pawłowicz - prawnik, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk prawnych, sędzia Trybunału Stanu (2007–2011), posłanka na Sejm VII kadencji,

to nie jest ta wielce kulturalna osóbka, która podczas posiedzenia Sejmu do innego posła zabierającego głos z mównicy skierowała "soczyste"
- "SPIED....AJ!"?.


Tak, to właśnie ta pani .
W trakcie dyskusji o zaostrzeniu ustawy aborcyjnej w ten prostacki sposób zwróciła się do posła SLD Marka Balta, tym samym powiększając poczet posłów tworzących nowe standardy zachowań parlamentarnych.
A jako posłanka powinna zawsze pamiętać o tym, iż obowiązuje Ustawa o języku polskim z dn. 7.X.1999 r., która m.in. stanowi:

Art. 3. 1. Ochrona języka polskiego polega w szczególności na:


2) przeciwdziałaniu jego wulgaryzacji,

Tak więc pani poseł łamie prawo stanowione przez Sejm, którego jest reprezentantką.
Cytuj
+5d_kotte2012-11-28 09:55#10
trochę żałuje, że mnie nie było... zawsze to jakaś odmienność :)

marbus, z pewnością przysłuchiwałeś się z racji potrzeby materiału:
nie wspomniała może pani dr o tym, że jakiekolwiek upartyjnienie samorządu nie służy dobrze miastu i powiatowi ?
Cytuj
+6brumbcik2012-11-28 09:24#9
Cytuję marbus:
Cytat:
Szkoda jedynie, że z Sikorskiego 18 nikogo nie było, bo być może coś do nich by wreszcie dotarło.


Był Sekretarz Miasta.
O przepraszam w takim bądź razie, ale nie zauważyłem na zdjęciach.

Panie Andrzeju mam prośbę, niech pan do ciemnego garnituru nie zakłada jasnych butów i niech Pan także nie zakłada jasnych skarpetek do ciemnego garnituru i ciemnych butów, jak mężczyzna po Pana prawej stronie.
Cytuj
+2marbus2012-11-28 08:49#8
Cytat:
Szkoda jedynie, że z Sikorskiego 18 nikogo nie było, bo być może coś do nich by wreszcie dotarło.
Był Sekretarz Miasta.
Cytuj
+6brumbcik2012-11-28 08:46#7
Nie wiem czy dobrze kojarzę, ale czy

prof. Krystyna Pawłowicz - prawnik, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk prawnych, sędzia Trybunału Stanu (2007–2011), posłanka na Sejm VII kadencji,

to nie jest ta wielce kulturalna osóbka, która podczas posiedzenia Sejmu do innego posła zabierającego głos z mównicy skierowała "soczyste"
- "SPIED....AJ!"?.

Ale dobrze, że przyjechała i powiedziała między innymi o roli zadań własnych samorządów. Szkoda jedynie, że z Sikorskiego 18 nikogo nie było, bo być może coś do nich by wreszcie dotarło.
Cytuj
+8marbus2012-11-27 22:58#6
Cytat:
Brak mi w tym gronie nowego narybku PIS-u.Gdzie pani rzecznik starostwa Małgorzata Nosowicz?
Była na spotkaniu. Robiła zdjęcia.
Cytuj
+18aga8802012-11-27 22:41#5
Po wysłuchaniu wystąpienia pani posłanki zastanawiam się, dlaczego wykład odbywa się na takim własnie forum, a nie w Sejmie. Tam przecież stanowi się prawo i tam też powinno dbać się o spójność ustaw i rozporządzeń z konstytucją.
Taka powinna być rola posłanki, a nie jazdy po Polsce i wykłady nt. "jakie to prawo jest byle jakie".
Klubów dyskusyjnych jakby coraz więcej, a rzeczywistość jak skrzeczała - tak skrzeczy.
Nie wiem tylko, czy takim sądem nie narażę się na ripostę pani posłanki, wyrażoną wulgaryzmem s....j, bo przecież tak w sejmie odpowiada oponentom (ale może tylko kolegom posłom, a nie potencjalnym wyborcom).
Cytuj
+14handzia552012-11-27 22:36#4
A pan Cichoń i pani Karpińska też się do PiS zapisali?
Cytuj
+12gringo2012-11-27 22:15#3
Ale tłumy na sali, fiu fiu :))))
elektorat pełną gębą, widać, że to było w godzinach dopołudniowych gdzie ludzie normalni pracują skoro starosta i ten wielki facet z zarządu z brodą zasiedli w loży słuchaczy :) Tylko czemu tak mało słuchaczy najważniejszego radia w Polsce? :)
Ot i mi się humor poprawił :)
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Dziewczęta i chłopcy z "Trzynastki"…

Opublikowano: 28.02.2020 23:17