22.10.2020 Ostatnia aktualizacja 08:35, 22.10.2020

Który wariant S7 lepszy?

Autor:
wikary
Opublikowano: 25 Lip 2007
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W tej chwili toczą się rozmowy i spotkania nad przebiegiem obwodnicy na E-77 w kierunku Radomia. Jednak ostateczną decyzję, co do wyboru wariantu, podejmie wojewoda kielecki.

Po rozpatrzeniu wszystkich plusów i minusów tych dwóch wariantów, w języku sportowym, można powiedzieć, że jest remis. Prezydent Roman Wojcieszek przychyla się jednak do Wariantu 1.W styczniu odbyły się już dwa spotkania z mieszkańcami osiedla Książęce i Pogorzałe. W dalszym ciągu dania mieszkańców są podzielone.

- Pragnę powiedzieć, że kosztowo te dwa warianty są do siebie bardzo zbliżone. Ponadto w swojej części środkowej biegłyby w głębokim wykopie. Na początku sierpnia przewidujemy kolejne spotkanie, jednak pragnę powiedzieć, że ostateczną decyzję, co do wyboru wariantu podejmie jedynie wojewoda kielecki – mówi prezydent R. Wojcieszek.



A oto wady i zalety dwóch wariantów na budowę obwodnicy w tym miejscu.




Wariant 1
Zalety
Wady
Krótszy przebieg
Wyburzenie około 40 budynków
Mniej zniszczonych terenów leśnych
 
Otwarcie większej powierzchni pod komercyjne zainwestowanie w drobny przemysł, handel, usługi w obszarze Skarżysko Książęce - Zaszosie 
 
Wariant 3D
Zalety
Wady

Łatwiejsze pozyskanie terenu z uwagi na jednego właściciela w większej części terenów

Nieodwracalne zniszczenie terenów leśnych w tym drzewostanów wyselekcjonowanych do pozyskania  materiału nasiennego
Wariant wychodzący z istniejącej zabudowy (typowa właściwość obwodnicy)
Przecięcie przez środek programowego nowego osiedla domków jednorodzinnych w osiedlu Pogorzałe - Wyprawy
Brak wyburzeń
Dłuższa trasa o około 1,5 kilometra
 
Znaczne ingerowanie w środowisko fauny i flory lasów konecko-przysuskich






Komentarze

0ziomczyk2007-07-31 22:32#20
Jasne ze powinien byc wybrany wariant zielony.Czerwony nadal dzieli miasto (w przyszłosci na łąkach pogorzelskich powstanie dzielnica domków jednorodzinnych).No i koszty!!!Jesteśmy za biedni żeby trwonić kase(wywłaszczenia,przeniesienia itd)
Cytuj
0Szpileczka2007-07-26 23:50#19
A ja Wam wszystkim napisze tak: cieszcie się,że Polska to jeszcze, podkreślam jeszcze nie Hiszpania, gdzie obowiązują wywłaszczenia gruntów pod budowę (np. autostrad, szybkich linii kolejowych) ze względu na WAŻNY INTERES PUBLICZNY i nie ma mowy o żadnym odszkodowaniu za zabrane pod budowę tereny. Nikt nie pyta o zgodę/zdanie, nikt nie pyta czy chcecie czy nie chcecie, zabierają i już.
Cytuj
0maslik2007-07-26 23:40#18
No tak zamiast ustosunkowac się do tego co napisałem, udowodnić, że nie mam racji, to znów insynuacje, że tego nie umiem, tego nie czaję, tu sie mam przywiązać, chcę przenosić studnie głębinowe (dino do dziś nie potrafi wskazać cytatu gdzie tak niby napisałem) itd. Same generale, autorytarne stwierdzenia. A może jakieś konkrety?
Gdzie źle odczytałem mapę i na jakiej podstawie tak uważasz?
Może wydzielenie z modrzewiami nie znajduje się tam gdzie wskazałem?????
Która moja wypowiedź wskazuje na to, że nie wiem gdzie jest Parkingowa?
Odpowiedz koniecznie a jeśli masz rację posypę głowę popiołem.

Jeśli bzdury zostaną obalone zaczyna się wyśmiewanie oponenta i chyba jesteśmy na tym etapie.
A przechwałki o posiadanej wiedzy nic tu nie zmieniają.
Cytuj
0Monter2007-07-26 17:17#17
No, no... spokojnie Panie i Panowie :-)

Obowiązują tylko i wyłącznie rzeczowe argumenty :-)
Cytuj
0jola2007-07-26 17:04#16
ZIELONY jest tak samo na 'Z' jak ZETKA i też jak ON jest SUPER!

Maślik, a ty chłopie to przywiąż sie do tego wiekowego buka , tylko uważaj żeby Ci 'orzeszki'... na tą (wątpliwie...?) mądrą głowę nie pospadały, bo Ci resztki rozumu wybiją.
Cytuj
0motylcio2007-07-26 16:56#15
Wiedza to skarb.
Nie zamierzam przekazywać Ci wszystkiego co wiem. Poucz sie lepiej topografii miasta i czytania map. W ogóle nie czaisz gdzie jest Parkingowa.
Bierz przykład z Zetki. Z przyjemnością czyta sie jego komentarze.

ZETKA jesteś SUPERrrrr...... i niech będzie ZIELONY.
Cytuj
0maslik2007-07-26 13:58#14
Skąd wiesz motylcio, że modrzew jest chroniony????
Jakieś rozporzadzenie, podstawa prawna. Moze o czymś nie wiem. Naturalne stanowiska, owszem, zasługują na ochronę i rezerwatową jak np w Ciechostowicach czy Dalejowie i poprzez odpowiednie użytkowanie lasu bo modrzew jest dość rzadki (choć dzięki zabiegom leśników coraz częstszy) i ma ograniczony zasięg w naszym kraju.
Ale ochronie jako takiej nie podlega.

Poza tym popatrz na zdjecie lotnicze z przebiegiem trasy, pierwsze od góry
http://www.skarzysko24.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=532&Itemid=226
Po prawej, na samym skraju zdjęcia, od starej siódemki w dół odchodzi czerwony wariant. Modrzewie o których piszesz są dokładnie pomiędzy starą i nową trasą i bez problemu można je zachować (jak np stare sosny koło Grójca na siódemce).

A tak swoją drogą kiedy ostatnio byłaś na trasie zielonego od strony Książęcego, że rozciagasz śmietnik z kamieniołomu na te tereny?

ANI MODRZEWIE PRZY E7 NIE SĄ ZAGROŻONĄ ROSPUDĄ (nie są w ogóle zagrożone) ANI 3,5 km PAS LASÓW POD ZIELONY NIE JEST ŚMIETNIKIEM.
Cytuj
0motylcio2007-07-26 10:03#13
Dowiedzialam się, ze przy wersji czerwonej na odcinku 510 km. tj.przy zjezdzie z Góry Pogorzelskiej k.Leśniczówki w Książęcym trzeba będzie wyciąć las i to MODRZEWIOWY, a modrzew to drzewo chronione i to jest właśnie nasza Rospuda, a nie wycięty śmietnik przy działkach...
Cytuj
0motylcio2007-07-26 09:47#12
Tak potwierdzam, w kopalni przy zródełku jest porządne wysypisko, a w lesie na końcu ul. Parkingowej to są pozostałości z niejednej budowy, wiec nie tylko las przy działkach jest zaśmiecony.

Główną zaletą wersji zielonej jest to, że będzie ona łatwiejsza i szybsza w realizacji, nie trzeba będzie wyburzać 40 domów, znosić uciążliwości zwiazanych z jej budową itd....
Wielką zaletą zielonej jest także to, iż mimo dłuższego przebiegu jest TAńSZA od czerwonej.

CZy stać nas na wyrzucanie pieniędzy unijnych w błoto?
Cytuj
0maslik2007-07-25 23:04#11
Projektant może się mylić i to nie z własnej winy. Z formami ochrony przyrody jak OCHK czy pomnik przyrody i ich dokładnymi granicami jest niezły bałagan. Niestety nie jestem w stanie udowodnić swojego przypuszczenia bo nie mam dostępu do dokumentów.
Ale to jest teraz mniej ważne. Przyjmijmy, że obszar nie jest objęty OCHK.

W czerwonym trasa będzie szła skrajem lasu na długości ok 1,5 km.
Zielony - min 3,5 km przez las. Tam też będzie 200m pasa drogowego. A do tego większa powierzchnia węzła Graniczna. Starczy rzut oka na mapę.
To jak, gdzie będzie więcej wycięte (i nigdy nie odnowione)?????

Poza tym wycięcie paska przy istniejącej drodze w 50 letniej sośnie w czerwonym i odcięcie sporych fragmentów lasu od głównego kompleksu połączone z ingerencja w drzewostany nasienne koło Wygonu i w piekne lasy przy żółtym szlaku z takimi gatunkami jak jarząbek czy puszczyk są pod względem ekologicznym nieporównywalne.
Nie lepiej poszukac prawdziwych argumentów za zielonym zamiast odwracać kota ogonem???

Racja, że las od strony działek jest zaśmiecony. Ale to już wina okolicznych mieszkańców. Zresztą ten fragmet jest mniej istotny.
Natomiast las od strony Ksiązęcego jest już zupełnie inny. Na przbiegu zielonego wariantu nie ma śmieci. Są natomiast wiekowe dęby, buki i jodły. Wystarczy przejść się żółtym slakiem w kierunku cmentarza partyzanckiego. Twierdzenie że zielony idzie wyłącznie przez śmietniki, mimo, że wygodne, jest nieprawdziwe.
Dino, byłeś kiedyś na żółtym szlaku?

I jeszcze w ramach sprostowania, bo nieprawda konsekwentnie powtarzane staje się prawdą
LASY POD WARIANT ZIELONY NIE SĄ ZWYKŁYMI ŚMIETNISKAMI.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Blisko 28 tysięcy maseczek trafi do powiatowy…

Opublikowano: 22.10.2020 10:33

Komentarzy: 0

Nad zalew Rejów wróci zakaz używania motorówe…

Opublikowano: 21.10.2020 21:13

Komentarzy: 6

Pewne zwycięstwo Granatu z Victorią Mniów w O…

Opublikowano: 20.10.2020 21:23

Komentarzy: 0

Gmina Skarżysko Kościelne pozyskała z rezerwy…

Opublikowano: 20.10.2020 12:21

Komentarzy: 14

Promocje bankowe realnym sposobem na zysk?

Opublikowano: 20.10.2020 10:19