22.10.2020 Ostatnia aktualizacja 09:58, 22.10.2020

Nowa sieć handlowa - POLOmarket w Skarżysku?

Autor:
Monter
Opublikowano: 25 Lip 2007
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W dniu 25 lipca 2007 sieć supermarketów POLOmarket zaproponowała władzom naszego miasta kupno DH Hermes. POLOmarket gwarantuje dynamiczny rozwój usług związanych z codziennymi zakupami, oraz zmianę zewnętrznego wizerunku obiektu, jak również zapewnia zwiększenie powierzchni handlowej. A co najważniejsze daje gwarancję handlowcom w postaci zachowania ciągłości pracy, przez co najmniej dwuletni okres czasu.

Spotkanie, w którym uczestniczyli handlowcy z DH Hermes ze Skarżyska – Kamiennej oraz przedstawiciele POLOmarket zaproszeni przez prezydenta Romana Wojcieszka i wiceprezydenta Zdzisława Kobierskiego, miało charakter informacyjny i wszystkie strony omawianego przedsięwzięcia mogły przedstawić swój pogląd.

Dyskusję rozpoczął Prezydent Roman Wojcieszek. Do zebranych powiedział: Do gminy nie należy zabezpieczenie dla mieszkańców obiektów handlowych. Gmina jako właściciel obiektu Hermes jest za tym, aby struktura własnościowa obiektów użyteczności publicznej się zmieniała. Jestem zdania i Rada Miasta też, że tylko prywatny właściciel może we właściwy sposób zagospodarować prywatna własność. Musicie Państwo wiedzieć, że każdy pieniądz wyciągnięty z obiektu za dzierżawę nie wraca do niego, bo potrzeby w mieście są duże. Wniosek jest jeden. Jesteśmy przekonani, że możemy dobrze sprzedać ten obiekt a nowy właściciel zagospodaruje powierzchnie handlowe według swojej wiedzy, co z pewnością przyniesie pożytek nam wszystkim - społeczeństwu. Co znaczy z pożytkiem dla społeczeństwa? Oznacza to, że będzie przyzwoity lokal na miarę 21 wieku. Znam Państwa problem i wiem, że handel jest Waszym źródłem utrzymania. Zastanawiam się czy nie stworzycie spółki, która wykupi obiekt. Dla gminy wykupienie HERMES-u byłoby wygodne, ale wiem, że nie jesteście w stanie tego obiektu kupić, bo jednak to duży koszt.Załóżmy taki wariant, że macie siłę finansową i wykupujecie obiekt. Sądzę, że nie dacie rady, aby przeprowadzić niezbędny jego remont. Dlatego Gmina rozważa poważnie sprzedaż obiektu w przetargu publicznym i nieograniczonym. Do tego obliguje nas prawo. Niemniej jednak chcemy wypracować dla Was najlepsze warunki do funkcjonowania przynajmniej przez dwa lata, a może trzy. W tym czasie powstaną plany przebudowy obiektu, jego rozbudowy pod kontem zwiększenia powierzchni, propozycji parkingów itd.. Jest to dobry moment do dyskusji. Sami przedstawiciele POLOmarket podpowiadają nam najlepsze rozwiązania. Po zapoznaniu się z całością będziemy mieli czas na konsultacje prawne i dopiero podejmiemy stosowne decyzje.

Po tym wprowadzeniu rozpoczął się zasadniczy przebieg dyskusji w przedstawionym przez prezydenta temacie. Prezydent poprosił przedstawicieli POLOmarket o zaprezentowanie swojej działalności. Przedstawiciel POLOmarket powiedział: Do dyspozycji mieszkańców dajemy galerię handlową, która stanie się oczkiem miasta. Podnosimy standard i gwarantujemy najwyższą jakość sprzedaży. My inwestujemy własny kapitał i robimy dla siebie, aby dbać o nasz wizerunek i naszą markę. Tylko i wyłącznie o to chodzi. Korzyści płynące z tego, że robimy coś dla siebie, że remontujemy całość stajemy się widoczni w mieście. Wspólnie korzystamy z tego, co zmodernizujemy. My przyciągamy klientów do naszej działalności a oni odwiedzą również i Wasze stoiska. I odwrotnie Wasi klienci zauważą nas i przyjdą kupować u nas. Poprawa naszego obrotu jest jednocześnie poprawą Waszych obrotów.

W toku prowadzonej dyskusji czasami dominował ze strony handlowców ostry ton wypowiedzi, a wynikał on ze sprzecznych racji. Z uwagą słuchając przedstawianych racji prezydent sensownie wyjaśniał korzyści płynące z aspektów ekonomicznych.

Handlowcy naciskali i postawili zarzut, że prezydent w kampanii wyborczej mówił, co innego teraz mówi, co innego. Dali oni przykład organizowania handlu na powierzchniach MCK-u., na których prowadzi się konkurencyjną działalność wobec skarżyskich handlowców. Dlaczego MCK nie prowadzi statutowej działalności zapytali?

Wystąpienia handlowców w obronie swojej przyszłości były uzasadniane merytorycznie i nie było niepotrzebnych wywodów.

Przedstawiony został argument, że Gmina nie może sprzedać obiektu z najemcami.

Prezydent stwierdził, że w tej sytuacji może wręczyć trzymiesięczne wypowiedzenia, a budynek po trzech miesiącach będą pilnować ochroniarze. Czy tego chcecie – zapytał?

Ale ja wiem, jakie są Wasze oczekiwania - powiedział prezydent. Stwierdził: Pierwszy wariant Gmina wykłada pieniądze i remontuje obiekt 21 wieku i Wam wydzierżawia. Ten wariant jest niemożliwy, bo Rada Miasta nie wyda zgody na wyłożenie pieniędzy.Drugi wariant to jest taki:, że Gmina ogłasza przetarg ograniczony a Wy sobie kupujecie obiekt. Ten wariant nie jest możliwy ze względów formalno prawnych... Sądzę, że dalsze spotkania i uzgodnienia będą przebiegały w lepszej atmosferze. Ważne jest to, co powiedział prezydent Wojcieszek. Nie mamy zamiaru, komukolwiek zaszkodzić. Chcemy, aby wszyscy w tym mieście byli zadowoleni i aby nasze miasto się zmieniało. O to nam chodzi.

Markiewicz Wojciech

Spotkanie handlowców DH HERMES z władzami miasta oraz przedstawicielami POLOmarketu:

Foto: Monter s24Komentarze

0graSzka2007-07-26 13:32#7
DH Hermes jest obiektem zaniedbanym. Kupcy mający tu stoiska niestety nie dbają o ich estetykę ani też o porządek w samym obiekcie.Nadszedł czas, aby to nareszcie zmienić. My mieszkańcy wstydzimy się takich obiektów bo nie przydają miastu urody a i odwiedzający patrzą na nie z niesmakiem. Uważam, że po to wybraliśmy w wyborach naszych przedstawicieli do władz miasta aby w naszym imieniu decydowali między innymi o jego wizerunku i wizualizacji.
Należy się cieszyć ,że w Skarżysku nareszcie coś się zmienia na lepsze.Jest więcej miejsc pracy, że remontuje się stare zaniedbane bydynki, że nareszcie pojawiła się jakaś perspektywa na przyszłość.Wszystkim niestety się nie dogodzi bo i tak będą tacy co im coś nie będzie 'pasowało'.Jeżeli chcą wyjeżdżać- ich wybór.Ja tu zostaję i zdecydowanie popieram działania naszych władz.
Cytuj
0zetka2007-07-26 12:36#6
Wokół słychać jednostajny jęk. jakie to miasto bylejakie i odstające od innych. Natomiast każda propozycja zmiany tego stanu na lepsze spotyka się z werbalnym stwierdzeniem: zgoda na zmianę aby mnie ona nie dotyczyła i abym ja nie musiał coś z siebie dać. Inaczej pisząc to co jest nam się nie podoba, ale jednocześnie nie ma zgody na jakiekolwiek zmiany. jak więc zmieniać na lepsze nie zmieniając?
Odpowiem, takiego gadania ta władza słuchać nie będzie, a robić swoje w interesie większości mieszkańców i ich miasta.
Cytuj
0Cruzeiro2007-07-26 11:22#5
Jak juz beda remontowac to niech nie zapomna o ruchomych schodach na pierwsze pietro.
Cytuj
0Szpileczka2007-07-26 10:22#4
Wiem,że wszelkie zmiany na nowe budzą lek i obawy, ale z drugiej strony trzeba także zadbać zarówno o wizerunek miasta jak i interesy mieszkańców. W obecnym stanie wygląd Hermesu budzi odrazę, a i wewnątrz nie jest najlepiej. W chwili obecnej od paru lat przestałam robić tam zakupy właśnie ze względu miedzy innymi na mały komfort poruszania się miedzy stoiskami, słabą ofertę asortymentową.Towary poukładane na przysłowiową 'kupę' nie przyciągają mojego wzroku, nie wspomnę już o witrynie sklepowej, gdzie każdy robi co chce czytaj wielki bałagan. Parking też pozostawia wiele do życzenia.
To samo trzeba zrobić z Manhattanem w środku miasta!!
Po prostu porządek. Nikt nie będzie likwidował miejsc pracy i tego trzeba dopilnować, bo to jest w interesie każdego z nas.
Cytuj
0Monter2007-07-26 10:22#3
Manhattan zostanie przeniesiony, a Hermes jak można przeczytać powyżej otrzyma drugie życie.
Cytuj
0Zofia2007-07-26 09:40#2
zamkną Manhatan, później Hermes, a my wyjeżdżajmy do Anglii po co płacić podatki?
Cytuj
0Andrzej2007-07-26 00:58#1
wg mnie nie byłoby to najgorsze rozwiązanie.Miasto zyskałoby pieniądze ze sprzedaży,a coraz bardziej niszczejący obiekt byłby wyremontowany.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Blisko 28 tysięcy maseczek trafi do powiatowy…

Opublikowano: 22.10.2020 10:33

Komentarzy: 0

Zakupy w czasie Black Friday - co wiedzieć?

Opublikowano: 22.10.2020 08:38

Komentarzy: 0

Nad zalew Rejów wróci zakaz używania motorówe…

Opublikowano: 21.10.2020 21:13

Komentarzy: 6

Pewne zwycięstwo Granatu z Victorią Mniów w O…

Opublikowano: 20.10.2020 21:23

Komentarzy: 0

Gmina Skarżysko Kościelne pozyskała z rezerwy…

Opublikowano: 20.10.2020 12:21

Komentarzy: 14

Promocje bankowe realnym sposobem na zysk?

Opublikowano: 20.10.2020 10:19

Komentarzy: 0

Nauka zdalna w trzech skarżyskich podstawówka…

Opublikowano: 19.10.2020 10:34

Komentarzy: 4

Golf w rowie. Finał przejażdżki po narkotykac…

Opublikowano: 19.10.2020 09:50

Komentarzy: 2

Porażka eSKi Skarżysko z Top - Spin Promnik

Opublikowano: 18.10.2020 17:54

Komentarzy: 0

Gwałtownie wzrosła liczba stwierdzonych nowyc…

Opublikowano: 18.10.2020 14:20

Komentarzy: 6

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne