22.10.2020 Ostatnia aktualizacja 08:35, 22.10.2020

Kolejny market w Skarżysku

Autor:
wikary
Opublikowano: 26 Lip 2007
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Jak dowiedział się portal skarzysko24.pl wkrótce u zbiegu ulic Piłsudskiego i Grottgera powstanie jeden z pierwszych w Polsce dyskont  niemieckiej sieci ALDI.

Aktualnie uprzątnięto teren pod inwestycję , a dziś na miejscu pracowali geodeci. Według informacji jakie uzyskał nasz portal, otwarcie supermarektu zaplanowane jest na grudzień br.


Tak będzie wyglądał nowy market (foto. Aldi)


Ofensywa marketowa trwa, w mieście już istnieją 2 supermarkety TESCO, supermarket Carrefour Express, dyskonty sieci Lidl i Biedronka.

Wczoraj informowaliśmy o planowanym wejściu na nasz rynek POLOmarketu. Nieoficjalnie, choć głośno mówi się o planach wejścia do Skarżyska sieci Billa (przy ul. Szydłowieckiej) i budowy kolejnego marketu Lidl (pl. Floriański).

W planach jest również budowa centrum handlowego przy ul. Metalowców, co wiąże sie w sposób oczywisty z otwarciem kolejnego - tym razem pewnie hipermarketu.  

Czy w  tym marketowym szaleństwie jest reguła?

KW



Teren na którym powstanie market:



Foto: Monter s24


Komentarze

0Monter2007-08-07 00:36#31
Zdjęcia nadesłane na portalowego maila :-)

http://i170.photobucket.com/albums/u268/skarzysko24/rozne/aldi_sowa_001.jpg

http://i170.photobucket.com/albums/u268/skarzysko24/rozne/aldi_sowa_002.jpg
Cytuj
0israelvis2007-07-29 22:54#30
Od konsumentów zależy czy wolą gorszy towar za psie pieniądze, czy dołożyć i kupić coś lepszego, wartościowszego, co posłuży dłużej. Pamiętacie taki skecz, chyba KMN, w którym pada zwrot, że wyprzedaż to coś takiego, gdzie człowiek kupuje za pół ceny rzecz, która normalnie nie przyszła by mu do głowy, że jest potrzebna. Sam zwyklw nie kupuję w takich miejscach z powodu:
a)wolę dołożyć i zjeść coś lepszego
b) wolę dołożyć i mieć jakąś rzecz dłużej
c) kupując dany produkt taniej kupuję dodatkowo 3 inne produkty, których 'normalnie' prawdopodobnie bym nie kupił /po prostu nie zdawałbym sobie sprawy, że są mi potrzebne. Kupując na targu, Matachanie, czy w sklepie osiedlowym oszczędzam więc, mimo nieco wyższych w nich cen, a i ceny te nie zawsze są wyższe.
Cytuj
0zetka2007-07-29 20:35#29
Userze Jakubek, w żadnej mierze nie czuję się urażony bo sens internetowej dyskusji wyklucza obrażalskich. Z tej racji, że nie ma tu miejsca na pisanie kilkustronicowych wypracowań, a prezentowane opinie (zwłaszcza moje, faceta który nigdy nie był fałszywie skromny i nie zamierza takim być, wręcz odwrotnie) są siłą rzeczy wyostrzone aby wyraziściej przedstawić swoje stanowisko. Z jakiego akapitu z moich tekstów wnioskujesz, że nie lubię krytyki? Dyskusja w Internecie czy kontakt z ludźmi w tym z dziennikarzami to mój żywioł (To nawet nieco martwi moich przyjaciół inaczej ale w takim razie maja problem ja nie). I nie jestem politykiem, może jedynie z racji doświadczenia bardziej od Ciebie bo masz 11 lat mniej od mojego syna. Wg mnie politykiem jest prezydent USA, Rosji parunastu jeszcze facetów i pań w Europie. Może kilka osób w Polsce. Kilka. Reszta powinna być fachowcami od swojej roboty, wtedy może będzie lepiej każdemu z nas na dole. Ale to nie prędko będzie jak spojrzeć choćby w okienko telewizora. Jestem menedżerem, teraz na odpowiedzialnej funkcji w gminie, inżynierem. Na zadane mi pytanie o to czy bym się nie zamienił z dziewczyną z supermarketu na pensje sam sobie odpowiedziałeś. Gdyby mnie przyszło odpowiedzieć napisałbym brutalnie, że ta zamiana musiałaby się również odbyć na zawartość głów co mało możliwe. Chociaż uwzględniając, że mają te panie tyle lat nierzadko co Ty to chętnie bym się z nimi podzielił swoimi latami ale to też mało możliwe i mocno wątpię czy by na to poszły. Nawet dla pensji. Więc jak widzisz wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. A co do handlowców w Skarżysku to Ciebie ich los jak piszesz niepokoi. Ja natomiast pracuję nad tym (nie sam) aby rozwiązania wprowadzane do miasta służyły wszystkim naszym mieszkańcom, a więc również handlowcom. I wszystko to można robić wyłącznie na gruncie prawa. Na prywatnej działce w części miasta w której miejscowy plan zagospodarowania dopuszcza usługi czy handel możliwości blokowania różnych projektów typu Aldi (gdyby nawet miały sens w co osobiście wątpię) wynoszą dla UM ZERO. I to musisz uwzględnić w swoich projektach na przyszłość jeśli nie zamierzasz chować głowy tam gdzie strusie.
Cytuj
0Szpileczka2007-07-29 10:59#28
Tak obserwując powstawanie marketów w Skarżysku (bo hiper to raczej one nie są), jakoś nie widzę masowego zamykania małych sklepików w mieście. Jeszcze raz powtórzę, jak mam zrobić podstawowe zakupy to nie będę specjalnie latała do marketu, a i Ci przyzwyczajeni stali klienci do 'Manhatanu' nie zrezygnują, gdyż mają przeświadczenie, że 'na targu i tak jest najtaniej'.
Ps. ostatni raz w markecie/hipermarkecie na zakupach byłam jakieś pół roku temu.
Cytuj
0Jakubek2007-07-29 01:51#27
Wybaczcie, że moja ostatnia wypowiedź nie jest zbyt spójna ale jest już troszkę późno i jestem zmęczony dlatego za szybko nacisnąłem 'dalej' i nie poprawiłem tekstu aby to wszystko miało ręce i nogi. Na tym chciałby zakończyć dyskusję gdyż przerodziła sie ona w niepotrzebną wymianę zdań miedzy mną, a Zetką może mnie trochę nerwy poniosły wszak sprawa odnosi sie również do mnie. Oczywiście to wszytko nie zmienia mojego negatywnego stosunku do supermarketów. Pozdrawiam wszystkich.
Cytuj
0Jakubek2007-07-29 01:35#26
to może się pan zamieni wysokością zarobków powiedzmy z jakimś pracownikiem supermarketu. Przypuszczam, że nie był by pan zadowolony. Oczywiście nie ma co porównywać stanowiska vice prezydenta i kasjerki w supermarkecie i zapewne zasługuje pan swoją pracą na takie a nie inne zarobki. Po drugie pracuje 10 h dziennie 6 dni w tygodniu pomagając rodzicom w sklepie więc nieróbstwa niech mi pan nie zarzuca. Nie przeczę że mam pan większe doświadczenie życiowe wszak ja mam tylko 19 a pan sporo więcej wiosen ale mam wrażenie że jeśli miał pan kiedyś trudna sytuację finansową to już pan dawno o tym zapomniał i w rzeczywistości nie ma pojęcia jak ciężko jest przeżyć za minimum płacowe albo na bezrobociu. Mam taką opinie o pracy UM gdyż staram się cały czas na bieżąco w naszej miejscowej polityce. oczywiście niech sie pan się nie czuję całkowicie pokrzywdzony moją opiniom bo nie uważam pana za złego vice wszak zrobił pan już całkiem sporo (taki mi sie wydaje) dla miasta ale niepokoi mnie pański stosunek do miejscowych handlowców. I tak na koniec niech pan troszkę wyluzuje w końcu jest pan politykiem i powinien sie liczyć z krytyką. Tak na koniec jeżeli pana uraziłem swoimi wypowiedziami to przepraszam.
Cytuj
0zetka2007-07-29 00:34#25
Userze Jakubek , nie dość że nie mam takiej kasy jaką mi imputujesz (co mnie nie cieszy bynajmniej) to jestem właśnie wg Twojego kryterium przeciętnym facetem, który lepiej zna od Ciebie życie codzienne z tego powodu, że żyję w tej rzeczywistości dłużej od Ciebie. Miarkuj się więc w tych ocenach i weź się do roboty.
Cytuj
0Szpileczka2007-07-28 21:48#24
No to ja się nie zgodzę z tą gorszą jakością w przypadku sklepu Aldi. Jeśli oczywiście zachowany zostanie poziom marketu taki jak jest w Niemczech.
Cytuj
0Jakubek2007-07-28 20:19#23
Zetka zapomniałeś dodać że do tych chęci i umiejętności są potrzebne pieniądze i to duże pieniądze jeżeli chciało by sie założyć zyskowną firmę. Oczywiście można sie starać o jakieś tam dotacje unii, z pup itd ale to i tak jest kropla w morzu potrzeb a i tak państwo robi wszystko aby utrudnić zdobycie tych pieniędzy, natomiast kredyt jest niezwykle ciężko uzyskać i zazwyczaj jest bardzo kosztowny. Zetka widać ze nie znasz życia przeciętnych ludzi sam masz kasę i nie musisz się przejmować takimi błahostkami jak utrzymać i tak mało zyskowną prace. A pani miała a myśli twoja aroganckie zachowanie wobec kupców, miasto w ściąganiu nowych supermarketów widzi jedynie własny interes a nie interes jego mieszkańców oczywiście zawsze można się tłumaczyć że to dla dobra ludzi bo będą mogli kupić lepszy i tańszy produkt, otóż może i tańszy ale na pewno nie lepszy.
Cytuj
0Administrator2007-07-28 14:01#22
Też o to postuluję :-)
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Blisko 28 tysięcy maseczek trafi do powiatowy…

Opublikowano: 22.10.2020 10:33

Komentarzy: 0

Nad zalew Rejów wróci zakaz używania motorówe…

Opublikowano: 21.10.2020 21:13

Komentarzy: 6

Pewne zwycięstwo Granatu z Victorią Mniów w O…

Opublikowano: 20.10.2020 21:23

Komentarzy: 0

Gmina Skarżysko Kościelne pozyskała z rezerwy…

Opublikowano: 20.10.2020 12:21

Komentarzy: 14

Promocje bankowe realnym sposobem na zysk?

Opublikowano: 20.10.2020 10:19