22.10.2020 Ostatnia aktualizacja 08:35, 22.10.2020

Nieudana zmiana...

Autor:
Monter
Opublikowano: 27 Lip 2007
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Jak informował wcześniej portal skarzysko24 – prezes miejskiej komunikacji samochodowej MKS Spółka z o.o w Skarżysku – Kamiennej nie zjawił się na sesji Rady Miasta. Mimo, że wcześniej podjął próbę podwyższenia cen biletów. Uchwała dot. tej sprawy miała być poddana pod głosowanir na sesji RM – w dniu 12 lipca 2007 r. - Nie była.

(...)O taką uchwałę apelował prezes MKS argumentując, że obecnie obowiązujące stawki są zaniżone i przyczyniają się do pogłębiania trudnej sytuacji finansowej spółki(...).

Prezes MKS Jerzy Marek Gajewski przed komisją RM nie stawił się w celu uzasadnienia projektu podwyżek i przedstawienia zasadności ich wprowadzenia. Na pierwszy rzut oka widać, że coś jest nie tak z doborem kadry do zarządzania komunikacją miejską. Występują jakieś problemy z dyscypliną pracy. Moim zdaniem coś tu nie pasuje. Skoro prezes lekceważy swoją nieobecnością komisję statutową Rady Miasta, to, dlaczego nie został wezwany przed oblicze prezydenta Romana Wojcieszka, czy wiceprezydenta Zdzisława Kobierskiego. W każdej organizacji pracownicy i kadra zarządzająca jest na bieżąco oceniana. Standardowe procedury zatrudnienia mówią o awansach i degradacji, co zostało zastosowane w przypadku odwołanych prezesów, którzy z udziałem już nowej Rady Nadzorczej MKS, w której przewodniczącym był Mark Gajewski - zostali odwołani.

Okazało się, że nieobecność prezesa Gajewskiego podczas sesji rady miasta postawiła radnych w niezręcznej sytuacji. Z konieczności radni – zamiast zdjąć prezesa, – zdjęli z porządku obrad punkt o zmianie cen biletu. Wyliczono, że strata dla MKS z tytułu nie podniesienia cen biletu wynosi 13 500 złoty miesięcznie? I teraz nie wiemy, kto ponosi winę za ewidentną stratę, która może być jeszcze większa, jeżeli nie dojdzie do specjalistycznego naboru kadry zarządzającej w miejskiej spółce komunikacyjnej.

W artykule „Droga do...” autor pisze: (...)Jak się okazuje wewnątrz spółki też nie jest najlepiej? Są długi, brakuje pasażerów, paliwo coraz droższe. MKS od wielu lat boryka się z problemami finansowymi i pojawiającymi się, co jakiś czas żądaniami pracowników dotyczących podwyżek płac(...). (...)Ciekawostką w tej sytuacji może być planowany wniosek Rady Nadzorczej, MKS o podwyższenie wynagrodzenia o ponad 20 procent prezesowi spółki Jerzemu Gajewskiemu(...).

Skład rady nadzorczej liczy pięć osób. Dwie osoby są wybierane przez załogę MKS, a trzy osoby wybiera prezydent Roman Wojcieszek.Rada Nadzorcza jest kierowana przez Marcina Ożoga – radnego powiatu i to on wystąpił w imieniu organu nadzorującego o wzrost płacy prezesowi z 5 800,00 złoty brutto, na 7 000, 00 złoty brutto.

A może wcześniej wypadałoby przedstawić "Program działań podejmowanych przez Zarząd, MKS Sp z o.o. w roku 2007 i latach następnych zmierzający do poprawy sytuacji finansowej Spółki" oraz pochwalić się dokumentem przedstawiającym finansowe efekty działań związanych z powyższym programem oraz "Sprawozdanie Zarządu z działalności Spółki w 2007 roku".

Spółka komunikacyjna ma nowego prezesa, który jest związany z miejską komunikacją od maja 2007. To oznacza, że MKS nie rozwija się w sposób ciągły, bo załoga nie potrafi samoodnowić siebie, czyli wychować w załodze kierownictwa dnia jutrzejszego.

Markiewicz Wojciech
Komentarze

0motylcio2007-07-27 23:07#3
Z tą podwyżką biletów, to rzeczywiście cyrk. Ale mieszkańcy miasta przynajmniej na tym skorzystali. Nie ma podwyżki cen biletów, za to jest podwyżka pensji dla PREZESA. Oby tylko w takim tempie nie rosły ceny biletów !
Cytuj
0israelvis2007-07-27 19:40#2
Dajcie mu jeszcze jedną podwyżkę, na zachętę, może zacznie przychodzić.
Cytuj
0Administrator2007-07-27 15:10#1
Paranoja - słowem komentarza.

UM sam ugotował sobie ten bigos.

Aktualnie jest tak, że stworzył się mały układ barterowy UM - Powiat. My wciągniemy Waszych, Wy naszych - i nikt się nie przyczepi, że wkręcamy swoich. Z takiego układu nawet w przypadku ewidentnych wtop jak sprawa Gajewskiego, cen biletów i 'aktywności' Ożoga w RN MKS - bardzo trudno wyjść, bo jak wiadomo akcja powoduje reakcję.

W normalnym - cywilizowanym mieście Pan Ożóg pożegnałby się ze stołkiem - bo akcja z podwyżką świadczy jedynie o jego nadgorliwości (a to cecha u prezesa RN cecha niedobra).

Do tej pory nikt nie wie jakimi to osiągnięciami Pana Gajewskiego - P. Ożóg argumentował podwyżki w 3 tygodnie po objęciu przez tego pierwszego stanowiska.

Jeśli przyjąć za osiągnięcie cyrk z podwyżką cen biletów - to gratuluję pomysłu.

Takie wychodzenie przed szereg P. Ożoga, w konteksie również późniejszych gościnnych (nie) występów przezsa MKS - jest po prostu skandalem.

Za błędy sie płaci słoną cenę - ale czy w Skarżysku?
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Blisko 28 tysięcy maseczek trafi do powiatowy…

Opublikowano: 22.10.2020 10:33

Komentarzy: 0

Nad zalew Rejów wróci zakaz używania motorówe…

Opublikowano: 21.10.2020 21:13

Komentarzy: 6

Pewne zwycięstwo Granatu z Victorią Mniów w O…

Opublikowano: 20.10.2020 21:23

Komentarzy: 0

Gmina Skarżysko Kościelne pozyskała z rezerwy…

Opublikowano: 20.10.2020 12:21

Komentarzy: 14

Promocje bankowe realnym sposobem na zysk?

Opublikowano: 20.10.2020 10:19

Komentarzy: 0

Nauka zdalna w trzech skarżyskich podstawówka…

Opublikowano: 19.10.2020 10:34

Komentarzy: 4

Golf w rowie. Finał przejażdżki po narkotykac…

Opublikowano: 19.10.2020 09:50

Komentarzy: 2

Porażka eSKi Skarżysko z Top - Spin Promnik

Opublikowano: 18.10.2020 17:54

Komentarzy: 0

Gwałtownie wzrosła liczba stwierdzonych nowyc…

Opublikowano: 18.10.2020 14:20

Komentarzy: 6

Puchar Ligi ATP dla PMP Skarżysko

Opublikowano: 18.10.2020 13:57

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne