22.10.2020 Ostatnia aktualizacja 08:35, 22.10.2020

Stanowisko Prezesa MKS P. J.Gajewskiego ws. publikacji w portalu skarzysko24.pl

Autor:
wikary
Opublikowano: 31 Lip 2007
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Niniejszym publikujemy stanowisko Prezesa Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Skarżysku Spółki z o.o. P. Jerzego Marka Gajewskiego (bez skrótów).

Sprostowanie

Pkt.1. 

Na portalu Skarżysko24.pl ukazały się nieprawdziwe informacje dotyczące mojego rzekomego niestawiennictwa przed Komisją RM i na sesji Rady Miejskiej w dniu 12 lipca br., co miało być rzekomym powodem odjęcia z porządku obrad podjęcie uchwały w sprawie podwyżki cen biletów MKS.

a) W związku z tym kategorycznie stwierdzam, ze nie otrzymałem żadnego zaproszenia na żadną Komisję Rady Miasta.

b) W dniu 7 lipca br. otrzymałem zaproszenie na Sesję Rady Miasta w dniu 12 lipca. Ze zdumieniem stwierdziłem, że w porządku obrad jest zamieszczony punkt dotyczący podjęcia uchwały w sprawie podwyżki cen biletów. O podwyżki wystąpił poprzedni Prezes MKS.

c) W dniu 20 lipca, a więc dwa dni przed sesją Rady Miasta otrzymałem informację, że sprawa podwyżek cen biletów zostanie zdjęta z porządku obrad.

Pkt. 2 

a) Jeżeli natomiast chodzi o wystąpienie Przewodniczącego Rady Nadzorczej Marcina Ożoga o rzekomą podwyżkę mojego wynagrodzenia to sprawa ta jest również przejrzysta.

b) Zgodnie z Uchwała Rady Nadzorczej i statutem Spółki jej przewodniczący Marcin Ożóg wystąpił do Prezydenta Miasta o ustalenie ( a nie żadną podwyżkę) mojego wynagrodzenia jako nowo powołanego prezesa. Wystąpił o ustalenie mojego wynagrodzenia w kwocie 7.000 zł brutto miesięcznie, gdy tyle, a nawet nieco więcej zarabiali poprzedni Prezesi MKS. Prezydent Roman Wojcieszek przyznał mi wynagrodzenie w kwocie 6.600 zł brutto miesięcznie, a więc nawet niższe niż otrzymali moi poprzednicy.

Pkt. 3

Kłamliwe informacje a co za tym idzie obraźliwe opinie i komentarze podważają zupełnie wiarygodność portalu Skarżysko 24.pl. Stanowią również zniesławienie i naruszenie moich dóbr osobistych. Została złamana elementarna zasada " audiotur et altera pars" (należy wysłuchać i drugiej strony) obowiązująca w każdej formie dziennikarstwa i publicystyki.                                                                                                    Jerzy Marek Gajewski
              Adwokat
                                                                         Prezes Zarządu Miejskiej Komunikacji Samochodowej
                                                                                          w Skarżysku-Kamiennej Spółka z o.o.
Portal skarzysko24.pl pragnie przedstawić stanowisko RN do sprostowania przesłanego na adres redakcji przez Prezesa Zarządu Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Skarżysku-Kamiennej Spółka z o.o., P.J. Gajewskiego.


Szanowny Panie Prezesie,

Pragnę zwrócić uwagę, że nie możemy mówić o "rzekomym niestawiennictwie" przed Komisją RM i na sesji Rady Miejskiej w dniu 12 lipca br.. Jeżeli rzeczywiście nie doszło do przedstawienia przez Pana projektu uchwały na wspomnianym przez Pana posiedzeniu komisji (absencja na sesji Rady Miasta w tym konkretnie przypadku nie była ropatrywana w kontekście sprawy) - to jest to fakt .

Nie jest jednocześnie istotny naszym zdaniem, aspekt techniczny trybu procedowania uchwały (vide . zaproszenie) - ważny jest efekt finansowy dla spółki MKS niewprowadzenia jej pod obrady Rady Miasta w dniu 12.07.2007 - a tu straty dla spółki są wymierne.

Pragnę przypomnieć, że objęcie przez Pana stanowiska Prezesa spółki MKS, nie przerwało ciągłości trwania władz spółki. Jest Pan bowiem - jako pełniący funkcję Prezesa - "spadkobiercą" decyzji poprzednika. 

Nie jest więc istotne, kto składał wniosek o podwyżki cen biletów (proszę zwrócić uwagę na to, że nie pisaliśmy o tym, kto personalnie odpowiada za złożenie wniosku). Faktem jest, że taki wniosek był złożony.

Trudno nam natomiast - jako redakcji, odpowiadać za brak przepływu informacji w samym MKS, i za to, że Pan Prezes nie wiedział w jakim punkcie znajdowała się wtedy zarządzana przez Pana spółka, i o co ona występowała. 

Nigdy nie twierdziliśmy, że sprawa "podwyżki jest nieprzejrzysta".

Faktem jest jednak, że do artykułu z dn 27.07.2007 pt. "Nieudana zmiana..." autorstwa W. Markiewicza wkradła się nieścisłość merytoryczna (bo nie chodziło o to ile Pan zarabia, a ile miał Pan zarabiać wg RN) w kwestii ustalenia Pana wynagrodzenia, i za to pragniemy przeprosić. 

W tekście nie pojawiły się natomiast informacje kłamliwe (te mogłby być wpisane do artykułu jedynie celowo - a nie były), a jak wspomnialem nieścisłe merytorycznie.

Nie było natomiast naszym zamiarem zniesławienie i naruszanie dóbr osobistych kogokolwiek.

Celem nadrzędnym było bowiem ukazanie bieżącej sytuacji - strategicznej dla miasta i jego mieszkańców - spółki miejskiej, utrzymywanej m.in z ich podatków.

Zasada "audiotur et altera pars" faktycznie jest jedną z zasad dziennikarstwa, ale jednocześnie zawsze musi uznać pierwszeństwo zasady bezstronnego opisywania faktów dokonanych.

Z wyrazami szacunku,

                                                                                                                  Konrad Wikarjusz
                                                                                                                  RN skarzysko24.pl

Komentarze

0Monter2007-08-07 11:52#5
No proszę jakie ciekawe CV.

Widzę, że MKS ma zagwarantowany sukces...
Cytuj
0Arek2007-08-04 14:20#4
Po przeczytaniu sprostowania Adwokata Prezesa stwierdzam, że człowiek ten ma wielkie poczucie humoru. Kielce pamiętają doskonale, że bodaj w 1999 roku Jerzy Gajewski brylował w urzędzie wojewódzkim. Pojawił się tam jako doradca. Radził wojewodzie m.in. w trakcie konfliktu w miechowskim szpitalu, który zakończył się strzelaniną. Z jego porady, w efekcie walki między lewicą a prawicą w Radzie Miasta w Kielcach doszło do dwuwładzy w ratuszu. Po tygodniach przepychanek i otwierania drzwi wiertarką wprowadzono zarząd tam komisaryczny. NSA nie przyznał racji wojewodzie i podatnicy z Kielc przez złote rady Gajewskiego musieli zapłacić pensje obydwu zarządom miasta. I wtedy nagle pojawił się patron Pana Adwokata, a był nim nowy wojewoda Wojciech Lubawski. Jerzy Gajewski odszedł z urzędu, by po kilku miesiącach Lubawski ustanowił go zarządcą komisarycznym kieleckiego PPKS. Póżniej za sprawą Lubawskiego (gdy ten przeszedł do Urzędu Miasta w Kielcach) Gajewski przeskoczył do Rady Nadzorczej MPEC Kielce, wszak misja to misja. Po drodze postanowił się realizować w SIMKO, która po okresie jego rządów jest na. Jednocześnie Gajewski, tak dumnie podpisujący się jako ADWOKAT znowu prezes, wdał się marcu br. w konflikt ze związkami, bo zwolnił NIEZGODNIE Z PRAWEM Przewodniczącego Związków z SIIMKO M.Adamskiego. Gdy grunt zaczął się mu palić pod nogami z pomocą przybył ojciec naszego miasta, prezydent Wojcieszek oferując intratną posadę w mizernej jednak spółce. Resztę zdolności na nowym stanowisku P.Gajewskiego mogliśmy już poznać. W świetle kontynuacji tego bogatego dorobku stawiam tezę, że jednak naprawdę trzeba mieć tupet.
Cytuj
0Administrator2007-07-31 23:38#3
Żeby nie było - ta forma podpisu nie jest naszą złośliwością, a dziełem autorskim Pana Adwokata Prezesa (z racji formuły - nie ingerowaliśmy w tekst).
Cytuj
0Monter2007-07-31 23:07#2
'Adwokat'

Poprawnie to chyba powinno być 'Mecenas' ?
Cytuj
0motylcio2007-07-31 21:34#1
No i portal s24, te fakty bezstronnie opisał. I to bardzo dobrze. A że nie ma podwyżki cen biletów, to jeszcze lepiej.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Blisko 28 tysięcy maseczek trafi do powiatowy…

Opublikowano: 22.10.2020 10:33

Komentarzy: 0

Nad zalew Rejów wróci zakaz używania motorówe…

Opublikowano: 21.10.2020 21:13

Komentarzy: 4

Pewne zwycięstwo Granatu z Victorią Mniów w O…

Opublikowano: 20.10.2020 21:23

Komentarzy: 0

Gmina Skarżysko Kościelne pozyskała z rezerwy…

Opublikowano: 20.10.2020 12:21

Komentarzy: 13

Promocje bankowe realnym sposobem na zysk?

Opublikowano: 20.10.2020 10:19

Komentarzy: 0

Nauka zdalna w trzech skarżyskich podstawówka…

Opublikowano: 19.10.2020 10:34

Komentarzy: 4

Golf w rowie. Finał przejażdżki po narkotykac…

Opublikowano: 19.10.2020 09:50

Komentarzy: 2

Porażka eSKi Skarżysko z Top - Spin Promnik

Opublikowano: 18.10.2020 17:54

Komentarzy: 0

Gwałtownie wzrosła liczba stwierdzonych nowyc…

Opublikowano: 18.10.2020 14:20

Komentarzy: 6

Puchar Ligi ATP dla PMP Skarżysko

Opublikowano: 18.10.2020 13:57

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne