22.10.2020 Ostatnia aktualizacja 08:35, 22.10.2020

Akcja Bezpieczny Przejazd

Autor:
Monter
Opublikowano: 01 Sie 2007
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Wakacje w pełni. Zamawiamy pogodę, wybieramy jakieś miłe miejsce i w drogę. Najlepiej oczywiście wybrać się w drogę koleją. Tanio, bezpiecznie no i nie musimy się poruszać po naszych drogach. Niestety nie wszędzie dotrzemy pociągiem. Ale nawet decydując się na jazdę samochodem wcześniej czy później będziemy musieli zobaczyć i przejechać przez tory kolejowe. Żeby to krótkie, bo tylko na przejeździe, spotkanie z koleją było bezpieczne ruszyła kolejna, trzecia już, edycja społecznej kampanii Bezpieczny Przejazd.

         Czego możemy się dowiedzieć o akcji w Internecie? Cytując witrynę http://www.bezpieczny-przejazd.pl

       W 2007 roku PKP Polskie Linie Kolejowe S.A postanowiły kontynuować kampanię społeczną mającą na celu zachowanie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych oraz kształtowanie świadomości społecznej i w konsekwencji zachowanie życia i zdrowia osób - kierowców, pieszych i rowerzystów na skrzyżowaniach dróg kołowych z liniami kolejowymi.
        Dlaczego na przejazdach kolejowych są wypadki, dlaczego giną w nich ludzie, co jest tego przyczyną i z czyjej winy one są? Takie pytania, choć raz w swoim życiu zadał sobie zapewne każdy z nas. Warto także zadać sobie inne, ale jakże ważne pytanie. Ilu z nas rozgląda się na boki, wjeżdżając samochodem na przejazd kolejowy? Prawda jest brutalna: niewielu. W naszym społeczeństwie utarło się przekonanie, że jesteśmy nieomylni, uważni i rozważni, a winnymi wypadków są zawsze INNI. Ale czy tak jest? Czy aby na pewno wszystkie wypadki są nie z naszej winy? Kto ponosi za nie odpowiedzialność?
         97 % wypadków powodują nieostrożni kierowcy.
         Tak naprawdę nieważne kto jest winny. Ważniejsze jest jak zapobiegać takim zdarzeniom ratując ludzkie życie.
Zachowanie użytkowników przejazdów kolejowo – drogowych zbyt często jest nierozważne, a wręcz brawurowe. Przejeżdżanie tuż przed pociągami, mimo działającej ostrzegawczej sygnalizacji i omijanie slalomem zamkniętych półrogatek, to typowe wykroczenia kierowców.
          Kolejna edycja kampanii prowadzona wspólnie z zaangażowanymi partnerami jest kontynuacją promocji zachowań ratujących życie.
          Nie naszą rolą jest rozważać ile wypadków spowodowała PKP, a ile użytkownicy dróg. Postanowiliśmy im zapobiegać ratując ludzkie życie i zdrowie, i tak robimy. Dzięki temu powstała inicjatywa organizacji, a następnie kontynuacji kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd zależy także od Ciebie”.. Okres wakacji jest to czas wzmożonego ruchu na polskich drogach stąd pomysł przeprowadzenia kampanii w miesiącach letnich (lipiec- sierpień).
          Kilkaset bilbordów i tablic reklamowych umieszczonych przed wybranymi przejazdami oraz przy ulicach wielkich miast przypominać będzie o tym ważnym dla społeczeństwa przedsięwzięciu. Akcję rozpoczną i zakończą konferencje prasowe, na które zaproszone zostaną wszystkie media ogólnopolskie.
          Planowany jest również kolportaż ulotek, krótkie „pogadanki” radiowe i spoty reklamowe. Odbędzie się także debata w Domu Dziennikarza na Foksal z udziałem kolei, Policji, Ministerstwa Transportu i parlamentarzystów oraz szereg innych eventów związanych z akcją.
          Zarówno pierwsza, jak i druga edycja kampanii spotkała się z szerokim oddźwiękiem w mediach i środowiskach opiniotwórczych.
          Dalej jednak poszukujemy nowych rozwiązań, które pozwolą nam szerzej rozpowszechnić cel przedsięwzięcia i kształtować zachowania społeczne.

          Poniżej „Jeden dzień z życia kampanii”. Dzień deszczowy, nie da się ukryć.

          Miejsce akcji: Centralna Magistrala Kolejowa Przejazd kolejowy na stacji Idzikowice, czas akcji: 11 Lipca 2007

          Gospodarzem tego odcinka popularnej ceemki, są PKP Polskie Linie Kolejowe Zakład Linii Kolejowych w Skarżysku-Kamiennej.

         Przejazd w Idzikowicach został wytypowany nieprzypadkowo. Pociągi na ceemce jeżdżą szybko, a dodatkowo w przypadku tego skrzyżowania trzeba pokonać cztery tory.          Do akcji, co widać na załączonym obrazku, przygotowani już są przedstawiciele policji oraz służby Straży Ochrony Kolei.

         Ale po kolei.

         Zastępca dyrektora ds. eksploatacyjnych Zakładu Linii Kolejowych w Skarżysku, Pan Piotr Małek wita się z Panem Janem Nowakiem. Pan Nowak pełnił 11 lipca czynności dróżnika na przejeździe.          Na budynku strażnicy widać plakat promujący Kampanię Bezpieczny Przejazd.
          
         Na kolejnej fotografii dyrektor Małek w towarzystwie zastępcy naczelnika ds. ruchu Sekcji Eksploatacji w Idzikowicach Pana Mirosława Jędrasa w „przesłuchiwani” w sprawie założeń i przebiegu akcji Bezpieczny Przejazd przez przedstawicielki opoczyńskiej prasy.           W oczekiwaniu na przejazd pociągu, pracująca w Zakładzie Linii Kolejowych w Skarżysku na samodzielnym stanowisku ds. organizacyjnych Pani Lidia Franczyk przygotowuje promujące kampanię gadżety.           Rogatki opuszczone, można rozdać gadżety i porozmawiać z kierowcami na temat bezpiecznego przejazdu przez skrzyżowania z linią kolejową. Całość, jak wiać skrzętnie dokumentowana przez Panią Redaktor.          Tegoroczna Kampania Bezpieczny Przejazd przebiega pod hasłem „Zatrzymaj się i żyj”.           Zostawiając czytelnikom hasło pod rozwagę bezpiecznej drogi w imieniu Dyrekcji i Pracowników Zakładu Linii Kolejowych w Skarżysku-Kamiennej,

Życzy "Nski"

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Blisko 28 tysięcy maseczek trafi do powiatowy…

Opublikowano: 22.10.2020 10:33

Komentarzy: 0

Nad zalew Rejów wróci zakaz używania motorówe…

Opublikowano: 21.10.2020 21:13

Komentarzy: 6

Pewne zwycięstwo Granatu z Victorią Mniów w O…

Opublikowano: 20.10.2020 21:23

Komentarzy: 0

Gmina Skarżysko Kościelne pozyskała z rezerwy…

Opublikowano: 20.10.2020 12:21

Komentarzy: 14

Promocje bankowe realnym sposobem na zysk?

Opublikowano: 20.10.2020 10:19

Komentarzy: 0

Nauka zdalna w trzech skarżyskich podstawówka…

Opublikowano: 19.10.2020 10:34

Komentarzy: 4

Golf w rowie. Finał przejażdżki po narkotykac…

Opublikowano: 19.10.2020 09:50

Komentarzy: 2

Porażka eSKi Skarżysko z Top - Spin Promnik

Opublikowano: 18.10.2020 17:54

Komentarzy: 0

Gwałtownie wzrosła liczba stwierdzonych nowyc…

Opublikowano: 18.10.2020 14:20

Komentarzy: 6

Puchar Ligi ATP dla PMP Skarżysko

Opublikowano: 18.10.2020 13:57

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne