( 2 głosów )
Wstaw na Facebooka
. W Zespole Szkół Publicznych Nr 1 w Skarżysku - Kamiennej odbył się   finał  XII Międzyszkolnego  Konkursu  Ekologicznego "Wiedzy o lesie". W finale wzięło udział 20 uczniów ze szkół z cełego powiatu. Najlepszą wiedzą  popisał się Wiktor Smulczyński z SP 13.

Konkurs Wiedzy o lesie odbywał się już po raz dwunasty,  pomysłodawczynią konkursu jest Iwona Zenka, nauczyciel SP13, od początku projekt jest realizowany we współpracy z Jolantą Chojnacką nauczycielką z SP 8, Hanną Marcinkowską nauczycielką  z SP3 i Małgorzatą Pająk z SP 5.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach , pierwszy to test sprawdzający wiedzę teoretyczną o lesie, drugi to zadania praktyczne, które sprawdzają umiejętności uczniów. Finaliści musieli rozpoznać krążki drzewa  , rozpoznać zwierzęta i rośliny, które żyją w lasach,  oraz zaznaczyć na mapie Polski Parki Krajobrazowe. 

Konkurs ma zasięg powiatowy, do etapu finałowego komisja zakwalifikowała 20 uczniów ze  szkół podstawowych z  Jagodnego ,Sorbina, ,Skarżyska  Kościelnego , SP 7 ,SP 13 ,SP 4 ,SP 9 , SP 3, SP 2 i SP  5.

Najlepszą wiedzą o lesie  popisał się  Wiktor Smulczyński z SP 13, który zdobył 73 punktów, drugie miejsce zajęła Karolina Szeloch z SP Jagodne - 71 punktów, trzecie Jakub Karpeta - SP 7 - 64 punkty.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody  ufundowane przez Nadleśnictwo Skarżysko oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, nagrody wręczali dyrektor Zespołu Szkół Publicznych Andrzej Warwas, przedstawiciel Nadleśnictwa Milena Kępas i Iwona Zenka - organizatorka konkursu. Trzy najlepsze szkoły otrzymały również nagrody w postaci drukarek.


Z.Biber, Foto: Zbyszek Biber

pierwsin
Wstaw na Facebooka

Zaloguj się, by komentować...

Wydarzenia

"Summer Party" z Radiem Fama i zespołem Łzy

.Już po raz drugi w Skarżysku-Kamiennej na terenie Ośrodka Wypoczynkowego ,,Rejów" zorganizowano festyn pod hasłem „SUMMER PARTY”. Głównym organizatorem imprezy było Radio FAMA oraz Urząd Miasta w Skarżysku-Kamiennej. Gwiazdą wieczoru był zespół Łzy. Piątkowy piknik „SUMMER PARTY” był oficja...

Aktualności 30 Maj 2015 Komentarze(0)

Czytaj więcej...

Aktorzy Uniwersytetu Trzeciego Wieku wystąpili dla dzieci

Aktorzy Uniwersytetu Trzeciego Wieku wystąpili dla dzieci

. W piątek 29 maja, w Szkole Podstawowej nr 13 odbył się nie lada spektakl, dla najmłodszych uczniów szkoły oraz przedszkolaków z Przedszkola nr 16 wystąpili artyści z Teatrzyku "Igraszka" działającego przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku, którzy połączyli kilka bajek i  w świetny sposób przeds...

Aktualności 30 Maj 2015 Komentarze(0)

Czytaj więcej...

Sport

I Akademia Biegania za nami

I Akademia Biegania za nami

. W piątek 29 maja, na Stadionie Miejskim przy ul.Piłsudskiego w Skarżysku - Kamiennej odbyła się I Akademia Biegania UKS Celsium. W zawodach wzięło udział 370 zawodników i zawodniczek ze szkół podstawowych gimnazjalnych. Akademia Biegania oddbyła się w ramach XXI Sportowego Turnieju Miast i Gmin ...

Sport 29 Maj 2015 Komentarze(0)

Czytaj więcej...

Sztafetowe Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Skarżyskiego, III LO i ZST najlepsze

Sztafetowe Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Skarżyskiego, III LO i ZST najlepsze

. W czwartek 28 maja, na terenie szkolnym III LO im.S.Staszica odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe o Puchar Starosty Skarżyskiego.  Najlepsze okazały się reprezentacje III LO im.S.Staszica (dziewczęta)  i Zespół Szkół Technicznych (chłopcy). Organizatorem imprezy było III LO im.S....

Sport 28 Maj 2015 Komentarze(0)

Czytaj więcej...

Z kraju i ze świata

 • Województwo
 • Kraj
 • Świat
 • Sport
 • Kultura
 • Biznes

Ostatnio komentowane

Ogłoszenia

default
Zagubiono/znaleziono
  29.05.2015 15:09

default
Dam pracę
  24.05.2015 16:06

default
Dam pracę
  24.05.2015 15:59

default
Pozostałe ogłoszenia
  20.05.2015 15:39

default
w.Nieruchomości
  19.05.2015 20:55

dodajogloszenieregulaminogloszenia

Sonda

W jakich godzinach powinien wg. Ciebie funkcjonować Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej?

FB

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.