17.02.2020 Ostatnia aktualizacja 22:16, 16.02.2020
  • a1
  • a2
  • a3
  • a4
  • a5

Fundacja "Daj Szansę" nagrodziła zdolnych gimnazjalistów

Autor:
wikary
Opublikowano: 30 Maj 2014
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
.W piątek w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej Fundacja "Daj Szansę" zorganizowała spotkanie z laureatami wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla gimnazjalistów. Spotkanie było okazją do wręczenia specjalnych nagród Fundacji uzdolnionym gimnazjalistom.

Za osiągnięcia w finale wojewódzkim konkursów przedmiotowych nagrody od Fundacji "Daj Szansę" otrzymali:

Kinga FIJEWSKA - Uczennica Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku-Kamiennej.  Laureatka wielu konkursów głównie z chemii, fizyki i biologii. Ostatnio zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Biologicznym i zdobyła tytuł najlepszej gimnazjalistki tego konkursu. Zakwalifikowała się do programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych i uczestniczy w realizacji indywidualnego planu rozwoju edukacyjnego (w ramach działalności Świętokrzyskiego biura Rozwoju Regionalnego Biura Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki).      

Robert  JAKUBCZYK - Uczeń Zespołu Szkół Publicznych w Skarżysku Kościelnym Laureat Konkursu przedmiotowego z geografii. Geografia jest jego pasja od najmłodszych lat. Ponadto interesuje się dziennikarstwem – aktywnie uczestniczy w Niedzielnej Szkółce Dziennikarskiej.  

Adam FUDALA - Uczeń Gimnazjum w Suchedniowie. Uczeń II Klasy gimnazjum. Laureat olimpiady języka angielskiego. Adam posiada wyjątkowe uzdolnienia językowe, a umiejętności swobodnego posługiwania się językiem angielskim w mowie i piśmie osiągnął systematyczną i intensywną nauką. Adam wyróżnia się także na innych polach działalności – aktywnie pracuje w Samorządzie Uczniowskim, dał się poznać jako uzdolniony wokalista, pasjonuje się gotowaniem.       

Zuzanna LECH - Uczennica Gimnazjum w Suchedniowie. Laureatka Konkursu przedmiotowego z języka polskiego. Podczas etapu wojewódzkiego prezentowała przed komisją sylwetkę Jana Gajzlera, jako wybitnego twórcę regionalnego, za co otrzymała maksymalną ilość punktów. Uczennica umuzykalniona, niezwykle pracowita, zaangażowana w działalność artystyczną na terenie szkoły, parafii.   

Katarzyna PAWELEC - Uczennica Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej. Laureatka Konkursu Matematycznego  i finalistka Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności. Wzorowa uczennica osiągająca średnią ocen w każdej klasie powyżej 5.

Angelika RZESZOWSKA - Uczennica Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej. Laureatka Konkursu Geograficznego. Co roku osiągała wyniki ocen powyżej 5. Wzorowa uczennica.

Oskar GAŁCZYŃSKI - Uczeń Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej, Laureat Konkursu Informatycznego  i finalista Świętokrzyskiego Turnieju Innowacji i Kreatywności. Uczeń klasy drugiej wybitnie uzdolniony w kierunkach ścisłych. Oprócz informatyki interesuje się chemią, fizyką i matematyką. Zdolny konstruktor potrafiący wymyślić i skonstruować urządzenia, które wykorzystuje do usprawnienia różnych czynności.

Jan JANKOWSKI - Uczeń Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej. Laureat Konkursu Chemicznego. Wzorowy uczeń, co roku otrzymujący promocję z wyróżnieniem.

Krzysztof  PROŚCIŃSKI - Uczeń Zespołu Szkół w Bliżynie. Uczeń III klasy gimnazjum. Laureat XI Wojewódzkiego Konkursu Historycznego dla uczniów gimnazjów (2013/2014), finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego oraz Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego.   


Wszyscy laureaci otrzymali od Fundacji „Daj Szansę” nagrody finansowe w wysokości 300 i 200 zł w formie talonów z przeznaczeniem na zakup książek oraz dyplomy pamiątkowe.

Ponadto Fundacja „Daj Szansę” za pracę z uczniem zdolnym przygotowała podziękowania dla nauczycieli - opiekunów uczniów, którzy osiągnęli sukcesy w wojewódzkich konkursach przedmiotowych. Otrzymali je:

Pani Ewa PIETRASIAK - Nauczyciel Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku-Kamiennej   
Pani Monika WALACHNIA-ZAWADZKA - Nauczyciel Zespołu Szkół Publicznych w Skarżysku Kościelnym   
Pani Anna SALWA - Nauczyciel Gimnazjum w Suchedniowie   
Pani Joanna PIĄTEK - Nauczyciel Gimnazjum w Suchedniowie   
Pani Zofia GLINKA - Nauczyciel Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej   
Pani Małgorzata KULETA - Nauczyciel Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej   
Pani Magdalena MAGIERA - Nauczyciel Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej   
Pan Kazimierz SABATOWSKI - Nauczyciel Prywatnego Gimnazjum w Skarżysku-Kamiennej   
Pan Roman FALAROWSKI - Nauczyciel Zespołu Szkół w Bliżynie   

Piątkowe spotkanie było również okazją do wręczenia Nagród Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty dla przedstawicieli gier zespołowych - zdobywców mistrzostwa województwa w edycji 2013/14 zawodów Szkolnego Związku Sportowego:

I tak:  
W minisiatkówce dziewcząt mistrzostwo zdobyła – Szkoła Podstawowa nr 1 w Skarżysku-Kamiennej - opiekun Pani Iwona Kotarska
W siatkówce chłopców mistrzostwo zdobyło – Gimnazjum nr 1 w Skarżysku-Kamiennej opiekun Pan Andrzej Warwas
W koszykówce chłopców mistrzostwo zdobyło - Gimnazjum nr 3 w Skarżysku-Kamiennej, pod opieką Pana Dariusza Frydryka          


Spotkanie uświetnił występ stypendysty stypendium artystycznego Jana Markowskiego, również nagrodzonego przez Fundację nagrodą za całokształt osiągnięć z przeznaczeniem na dofinansowanie wyjazdu na konkurs do Niemiec (nagrodę ufundował Fundator Fundacji, laureat Złotego Serca Pan Zdzisław Kobierski), a takze występ młodego i utalentowanego akordeonisty - Wojciecha Frąckiewicza. Wojtek już występował na Koncertach Fundacji. Gra pięknie i chętnie, a Fundacja go promuje.

Jan Markowski - laureat, tylko w roku szkolnym 2013/2014, sześciu konkursów, w których czterokrotnie zdobył pierwsze miejsce, Są to  – Internetowy Konkurs Muzyczny w Serbii, 19. Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Gitarowy w Żorach, III Starachowicki konkurs Gitarowy, 23. konkurs Duetów i Zespołów w Skarżysku-Kamiennej. Ponadto w tym czasie uczestniczył także w kilku warsztatach gitarowych. Janek w najbliższych tygodniach planuje wziąć udział w międzynarodowym Młodzieżowym konkursie Gitarowym w Niemczech, który należy do najbardziej prestiżowych konkursów w Europie i w związku z tym otrzymuje od Fundacji „Daj Szansę” nagrodę za całokształt osiągnięć z przeznaczeniem na dofinansowanie wyjazdu na konkurs do Niemiec.  Jolanta Jagiełło, KW Foto: M.Busiek

pierwsin

{fcomment}Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

HALPN: 11 kolejka spotkań

Opublikowano: 16.02.2020 19:34

Komentarzy: 0

80. rocznica egzekucji w lesie na Borze. Mies…

Opublikowano: 16.02.2020 11:30

Komentarzy: 0

11 medali karateków SKSW Skarżysko na Turniej…

Opublikowano: 16.02.2020 11:09

Komentarzy: 0

Remis Granatu ze Stalą Kunów w czwartym meczu…

Opublikowano: 16.02.2020 01:30

Komentarzy: 0

Świętokrzyski Turniej Kickboxingu. UKS Relaks…

Opublikowano: 15.02.2020 22:14

Komentarzy: 0

Uczniowie "Jedynki" bawili się na b…

Opublikowano: 15.02.2020 21:23

Komentarzy: 1

Bal ósmoklasistów w Szkole Podstawowej nr 5

Opublikowano: 15.02.2020 20:09

Komentarzy: 0

Bal Romantyka w II LO. Na wspólnej zabawie ba…

Opublikowano: 14.02.2020 20:59

Komentarzy: 0

Pożar sadzy w kominie przy ul. Spółdzielczej

Opublikowano: 14.02.2020 18:00

Komentarzy: 1

Narada roczna skarżyskich strażaków

Opublikowano: 14.02.2020 17:12

Komentarzy: 1

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +