22.10.2020 Ostatnia aktualizacja 08:35, 22.10.2020

Remonty w mieście (cd)

Autor:
wikary
Opublikowano: 10 Sie 2007
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Kolejna porcja wieści z frontu remontowo-budowlanego w naszym mieście.

Trwa budowa ul.Sienkiewicza. W ramach remontu - oprócz nowej nawierzchni, ulica zyska również nowe chodniki i wjazdy do posesji położonych przy ulicy. Koszt budowy to 185 tys. PLN.





Kończy się natomiast remont chodników w ul. Franciszkańskiej (południowa strona Rynku), koszt remontu to 123 tys PLN.


W zaawansowanym stadium są prace przy remontcie mostu przez rzekę Oleśnicę w ciągu ul. Podemłynek. W ramach remontu wykonane zostanie odwodnienie przeprawy mostowej, most uzyska nową nawierzchnię drogi i nowe chodniki. Koszt 382 tys PLN.







Komentarze

0FAZI2007-08-29 10:51#6
Czasami spaceruję promenadą ostrobramską i zauważyłem ostatnio, że w rejonie skrzyżowania ul.Sienkiewicza i promenady włazy do studzienek kanalizacyjnych zamontowano poniżej planowanej nawierzchni remontowanej ulicy Sienkiewicza. Bardzo mnie ostatnio zdziwiło to, że owe włazy i studzienki zniknęły pod realizowaną podbudową. Czy to zabawa w chowanego? Dla mnie to albio jakieś zaniedbanie albo kompletna niedorzeczność.
Cytuj
0zetka2007-08-12 11:26#5
Ja mam nadzieję doczekać się chodnika na Słonecznej (zaczynając od chodnika przed muzeum).
Cytuj
0Edyta2007-08-11 23:21#4
Tak,super . Remontowane są ulice i chodniki na takich zadupiach ??? Dlaczego do tej pory nikt nie wpadł na pomysł remontu obecnego i budowy nowego chodnika na Rejowie wzdłóż ul. Słonecznej !!! To poprostu olewanie jedynej odwiedzanej chętnie przez turystów dzielnicy Skarżyska !! Szlag mnie trafia, jak szłyszę o remontach tak potrzebnych chodników przy Seminaryjskiej, bo tam jakieś są a przy Słonecznej jest stara wybrzuszona płytka chodnikowa , po której nie da się już chodzić o długości ok. 100 metrów an cała ulica ma prawie 1000 m długości !!! Kiedy doczekamy się na resztę?
Cytuj
0Nemo2007-08-11 21:05#3
Cieszą te budowy, lecz widać w nich jakiś kompleks małomiasteczkowy (brak rozmachu i perspektywicznego myślenia). Budowane są drogi wąskie do przesady, wręcz kichy.Taka wybudowano kiedyś przed pływalnią (później trochę poszerzono), ale dalej jest niefunkcjonalna. Do pływalni, hali sportowej, Szkoły Muzycznej, ZSE itp, powinny swobodnie dojeżdżać autobusy MPK (przystanki powinny być w pobliżu tych obiektów, a tak MPK narzeka na deficyt, a mieszkańcy chodzą na piechotkę lub jeżdżą swoimi autkami). Drogi powinny być szerokie, budowane na przyszłość, a nie na wczoraj i z parkingami. W Skarżysku-Zachodnim, jako niepoprawny optymista, spodziewałem sie ronda z prawdziwego zdarzenia, dużego, funkcjonalnego, a już widać, że będzie wielkości naleśnika. Tiry i duże autobusy będą rozjeżdżać krawężniki i trawniki. SZKODA.
Cytuj
0=Asia=2007-08-11 20:57#2
Tak, to właśnie ta ulica.
Cytuj
0marbell2007-08-11 20:53#1
Ta Sienkiewicza to jest ulica krzyżująca się z deptakiem od MBO?
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Blisko 28 tysięcy maseczek trafi do powiatowy…

Opublikowano: 22.10.2020 10:33

Komentarzy: 0

Nad zalew Rejów wróci zakaz używania motorówe…

Opublikowano: 21.10.2020 21:13

Komentarzy: 6

Pewne zwycięstwo Granatu z Victorią Mniów w O…

Opublikowano: 20.10.2020 21:23

Komentarzy: 0

Gmina Skarżysko Kościelne pozyskała z rezerwy…

Opublikowano: 20.10.2020 12:21

Komentarzy: 14

Promocje bankowe realnym sposobem na zysk?

Opublikowano: 20.10.2020 10:19