20.04.2019 Ostatnia aktualizacja 11:28, 20.04.2019

Minister Sportu i Turystyki RP Andrzej Biernat z wizytą w Skarżysku

Autor:
wikary
Opublikowano: 21 Sie 2014
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
. W czwartek na zaproszenie Poseł na Sejm RP Marzeny Okły-Drewnowicz z wizytą w Skarżysku-Kamiennej (a dokładniej na stadionie MKS Granat) gościł Minister Sportu i Turystyki RP Andrzej Biernat.  Celem wizyty było omówienie możliwych źródeł finansowania inwestycji miasta w infrastrukturę sportową (w tym ewentualnych źródeł finansowania modernizacji wspomnianego wcześniej stadionu).

W konferencji prasowej podsumowującej wizytę ministra - oprócz Andrzej Biernata i posłanki Marzeny Okły-Drewnowicz - udział wzięli m.in.: Poseł na Sejm RP (i kandydat na senatora) Zbigniew Pacelt, radni Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej: Marzanna Łasek i Leszek Golik, radna Rady Powiatu Anna Leżańska, trener Granatu Ireneusz Pietrzykowski i prezes Granatu Marek Wojteczek.

- Zaprosiłam Ministra Sportu i Turystyki RP do Skarżyska-Kamiennej po to, żeby zobaczył nasz obiekt - nasz stadion Granatu. Wizyta jest dobrą okazją do tego, by pokazać ministrowi ten obiekt, chcemy powiedzieć na co potrzebujemy pieniądze i by poprosić o podpowiedź, z jakich środków i kiedy moglibyśmy skorzystać, by wykonać niezbędne prace
. - powiedziała poseł Marzena Okła-Drewnowicz.

- Znam  ten stadion. Właścicielem obiektu jest miasto i to do niego należy pierwszy ruch - my jesteśmy jedynie instytucją oferującą pomoc, nie decydujemy kto, kiedy i gdzie ma budować lub remontować obiekty sportowe. Trochę dziwne, że miasto nie chce zadbać o ten obiekt - wniosku o dofinansowanie remontu tego stadionu do tej nie było (a w tym roku  był przygotowany program remontowy obiektów sportowych, z którego można było sfinansować 50% kosztów ewentualnych prac), w przyszłym roku ten program będzie jednak kontynuowany. To jednak od władz miasta zależy, czy będzie zainteresowanie tym programem. Poza tym jest marszałek, który dysponuje sporą kwotą w nowej perspektywie finansowej - i tu można też łączyć finansowanie ze środków z UE, naszych i miejskich - przy takim podziale ciężaru finansowania inwestycji łatwiej cokolwiek zrobić. Widzę również, że macie warunki do tego, by skorzystać z drugiego programu - mamy teraz program modernizacji i rozwoju bazy lekkoatletycznej. Na oko widzę, że moglibyście dostać od nas ok 3 mln PLN na remont infrastruktury sportowej tego obiektu z tego programu. Warto byłoby postarać się o obiekt z prawdziwego zdarzenia - mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej na to zasługują.
Podkreślę jednak, że cały proces musi zapoczątkować właściciel...- powiedział minister Biernat.

- Mogę tylko potwierdzić, że kluczowa rolę w procesie modernizacji infrastruktury sportowej pełni właściciel, czyli miasto. Państwo wiecie przecież jak wyglądają obiekty sportowe np. w Ostrowcu Świętokrzyskim (sam przy realizacji tych - i nie tylko tych - projektów uczestniczyłem)...  Chęć samorządu jest kluczowa, a ministerstwo jeśli nie w pierwszym, to w kolejnym cyklu podziału pieniędzy środki na daną inwestycję znajdzie. Ze środków programu, o którym mówił pan minister samorząd Ostrowca Św. w ubiegłym roku wyremontował pływalnię miejską.
- powiedział poseł Zbigniew Pacelt.

- Od przyszłego roku będzie realizowany Narodowy Program Rewitalizacji (o wartości 26 mld PLN) - w ramach środków unijnych. Niestety w ramach programu nie ujeto obiektów sportowych, ale mieści się  w nim rewitalizacja obiektów służących szeroko rozumianej rekreacji. Można więc aplikować o środki na remont podobnych obiektów - oczywiście "ukryty" np. pn. "polepszania bazy obiektów służących rekreacji i wypoczynkowi mieszkańców gminy" (dysponentem tych środków będzie marszałek).
- dodał minister.

- Nasze województwo jeśli chodzi o ilość "Orlików 2012" niestety nie przoduje, natomiast samo miasto Skarżysko-Kamienna na tle województwa jest w ścisłej czołówce pod tym względem. Zainteresowanie młodych ludzi piłką nożną w naszym mieście jest ogromne.  Chcielibyśmy, aby warunki do rozwijania piłkarskiej pasji tych najmłodszych i tych trochę starszych były po prostu dobre. To spotkanie ma być sygnałem dla wszystkich - działania zmierzające do poprawy stanu infrastruktury sportowej w naszym mieście będą miały wsparcie i w ministerstwie i w parlamencie. -
powiedziała poseł Okła-Drewnowicz.

- Dziękuję panu ministrowi za przybycie do Skarżyska-Kamiennej, dziękuję pani poseł Marzenie Okle-Drewnowicz za działania podejmowane na rzecz naszego klubu. Mam nadzieję to spotkanie zmotywuje władze naszego miasta do podjęcia niezbędnych działań - do złożenia odpowiednich projektów. - powiedział prezes Granatu Marek Wojteczek.

Konferencja zakończyła się zwiedzaniem stadionu Granatu i rozmową z trenerem drużyny



Marzena Okła-Drewnowicz-poseł PO



Andrzej Biernat-Minister Sportu
i Turystyki


Zbigniew Pacelt- poseł PO



Marek Wojteczek-prezes klubu MKS Granat Skarżysko


Marzena Okła-Drewnowicz-poseł PO



Dalsza część konferencji




















KW, Foto: Mariusz Busiek
pierwsin
{fcomments}

Komentarze

+9koral2014-08-24 18:27#16
I znowu się lumpenliberały zleciały i śmieją się z Wielkiego Rycerza Dyrektora.
Zaraz wszystkim bogobojnym mieszkańcom wytłumaczę jak to pewnie było naprawdę.

Cytat:
SMS-a od pani poseł Marzeny Okły-Drewnowicz o zmianie godziny przyjazdu ministra sportu przeczytałem dopiero w piątek po południu
No i co w tym dziwnego. Gdzie jest napisane, że Wielki Rycerz Dyrektor ma czytać sms-y od obcych w terminie przed trzema dniami. Mógł Pan Dyrektor Randla przeczytać to po dwóch tygodniach i nijakiego przestępstwa by nie było. Doceńcie lumpenliberały, że w ogóle przeczytał i tyle powiem.

Cytat:
Po tym, jak pan redaktor skontaktował się ze mną, poprosiłem pewne osoby o sprawdzenie telefonu, one znalazły wiadomość „głęboko ukrytą” w piątek po południu.
No i co w tym dziwnego. Pan Wielki Rycerz Dyrektor na pewno poprosił jakiegoś Rycerza Specjalistę Od Czytania o śledztwo, które wykazało, że sms został "głęboko ukryty". To na pewno zamierzone działanie wrogich reakcyjnych sił, bo wysyła się smsy jawne, a nie "głęboko ukryte" i tyle powiem.

Cytat:
Mam sporo żalu, bo termin spotkania z ministrem zmieniał się dynamicznie i w bardzo krótkim czasie. Wysłanie SMS-a do mnie nie było dość skuteczne.
Słuszny żal Pana Dyrektora Wielkiego Rycerza. Jak można we wtorek wysyłać "głęboko ukryte" sms-y, o spotkaniu we czwartek, które specjalista musi odkryć. Kto by zdążył tak szybko reagować, chyba tylko kierowca rajdowy i tyle powiem.

Cytat:
Nie wszystkie otwieram i odczytuję w określonych godzinach. O istnieniu tego konkretnego nie wiedziałem aż do piątku – oświadcza Randla.
Jak się wysyła takie "głęboko ukryte" sms-y w nieodpowiednich godzinach to potem się dziwuje, że nie dotarły. Trzeba najsampierw zapoznać się z grafikiem w jakich dniach Pan Wielki Rycerz Dyrektor odczytuje sms-y, potem w jakich godzinach i się dostosować, a nie wysyłać bez ładu i składu jak popadnie o 19:21 i tyle powiem.
Cytuj
+10MacZ2014-08-24 16:33#15
I jest kolejny odcinek tej komedii. Dzisiaj na stronie echa można przeczytać że:
Cytat:
- SMS-a od pani poseł Marzeny Okły-Drewnowicz o zmianie godziny przyjazdu ministra sportu przeczytałem dopiero w piątek po południu – wspomina dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej Krzysztof Randla. Jak to się stało, że z treścią wiadomości zapoznał się prawie trzy dni później od momentu jej wysłania? - Dopiero w piątek odebrałem tego SMS-a. Po tym, jak pan redaktor skontaktował się ze mną, poprosiłem pewne osoby o sprawdzenie telefonu, one znalazły wiadomość „głęboko ukrytą” w piątek po południu. Mam sporo żalu, bo termin spotkania z ministrem zmieniał się dynamicznie i w bardzo krótkim czasie. Wysłanie SMS-a do mnie nie było dość skuteczne. Nie wszystkie otwieram i odczytuję w określonych godzinach. O istnieniu tego konkretnego nie wiedziałem aż do piątku – oświadcza Randla.
Ta "głęboko ukryta wiadomość" to pewnie sprawka KGB albo spisek brzozy pancernej i wybuchających parówek! Wstrząsające jest też wyznanie "poprosiłem pewne osoby o sprawdzenie telefonu". Rzeczywiście obsługa telefonu to wyższa szkoła jazdy :| Dżizas!
Cytuj
+9tatus2014-08-24 15:36#14
Cytuję Zerys:
Prezydentowi Miasta obca jest kultura polityczna. [...]
Służbowym obowiązkiem dyr.miejskiego biura Sportu i Rekreacji K Randla bezpośredniego zarządcy boiska(stadionu)
była obecność na spotkaniu z min Sportu.
Również zaniedbanie obowiązku sporządzenia wniosku o dofinansowanie przebudowy stadionu,na co zwracał uwagę
v-minister sportu przed kilkuanstoma miesiącami, również zaproszony przez poseł MOD. [...]
Za takie zaniedbania prezydent Miasta R. Wojcieszek powinien już dawno K.Randlę
wyrzucić ze stanowiska.

.
O czym Ty człowieku piszesz??!! Przecież nie może zwykły rycerz (przez przypadek albo przez zaplanowane działanie, będący prezydentem miasta) decydować /zwolnić ze stanowiska dyrektorskiego Wielkiego rycerza! Kto inny podejmuje tu decyzje. A jak zależy na poparciu (a w przyszłości na stołku) to się siedzi cicho i wykonuje polecenia bez szmerania... potem się wymówki próbuje ubrać w słowa, które "zamkną usta" krytykantom.
Cytuj
+12redsectorA2014-08-23 22:45#13
Cyt:"Pani poseł uprawia kampanię wyborczą na stadionie sportowym. W jaki jednak sposób promuje miasto? Zapraszając ministra na najgorszy obiekt... – zarzuca posłance Randla. Parlamentarzyst ka nie pozostaje dłużna. - Nie zajmuję się żadną polityką w temacie obiektów sportowych. Nie po to zaprosiłam ministra, aby się chwalić nowymi, bo to nie miałoby sensu. Chodziło o pokazanie, co i gdzie trzeba zrobić."
No to błysnął p.dyrektór. Ilu klas nie trzeba ukończyć żeby taką bzdurę palnąć. Czas najwyższy w listopadzie wywalić to całe towarzystwo nieudaczników.Kolumb się w grobie przewraca.
Cytuj
-5obserwator,komentator itd2014-08-23 11:57#12
Pan Minister ma parasol niczym z ogródka piwnego,duży
Cytuj
+13Nomad2014-08-23 11:20#11
Za Echo Dnia:
Cytat:
Wyjaśniła się afera po czwartkowej wizycie ministra sportu i turystyki Andrzeja Biernata w Skarżysku-Kamiennej. W rolach głównych wystąpili posłanka Marzena Okła-Drewnowicz i dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji Krzysztof Randla. Poszło o... SMS-a.

Szerzej sprawę opisywaliśmy wczoraj. Spotkanie z ministrem Biernatem na stadionie Granatu przy ulicy Słonecznej rozpoczęło się o godzinie 10. Dyrektor Randla, jako zarządzający obiektem dotarł na miejsce – jak twierdzi – na jedenastą, ale wtedy nikogo z gości już na stadionie nie zastał. Zarzucał posłance Marzenie Okle-Drewnowicz, która była inicjatorką przyjazdu szefa resortu, że błędnie poinformowała go o godzinie spotkania. Według niego ostatnia wersja mówiła o jedenastej. Posłanka sięgnęła po swego "asa w rękawie”. - We wtorek 19 sierpnia wysłałam do pana dyrektora sms-a z wiadomością następującej treści "Przepraszam jednak o 10. Pozdrawiam MOD”. Nie mam potwierdzenia w swoim iPadzie, że dyrektor jej nie odebrał - mówi, na dowód tego przysłała nam wiadomość, datowaną na wtorek 19 sierpnia na godzinę 19.21.

Randla początkowo utrzymywał, że smsa nie otrzymał... Po dokładnym sprawdzeniu skontaktował się z nami, potwierdzając, że wiadomość... jednak do niego doszła. Sytuacja częściowo się wyjaśniła, ale niesmak pozostał. - Pani poseł uprawia kampanię wyborczą na stadionie sportowym. W jaki jednak sposób promuje miasto? Zapraszając ministra na najgorszy obiekt... – zarzuca posłance Randla. Parlamentarzystka nie pozostaje dłużna. - Nie zajmuję się żadną polityką w temacie obiektów sportowych. Nie po to zaprosiłam ministra, aby się chwalić nowymi, bo to nie miałoby sensu. Chodziło o pokazanie, co i gdzie trzeba zrobić. Chętnie zaproszę przedstawicieli miasta na merytoryczne rozmowy z ministrem na temat dofinansowania obiektów sportowych, nie ma w tym żadnej polityki.
Znowu kompromitacja. Sami nie stawili się na miejscu wizyty ministra z PO, a po fali krytyki takiego zachowania na szybko próbowali coś wymyśleć i zrzucić winę. Tradycyjnie im nie wyszło. Posłanka którą próbowano obwinić za całą sytuację ostatecznie zrobiła z nich (autocenzura). Teraz zaczynają się kolejne durne tłumaczenia, byle dokopać posłance. Bardzo żałuję, że dyrektor rycerz nie zasugerował posłance by ministra SPORTU (!!!!!) zaprosić do Ostrej Bramy. W jakim mieście my żyjemy?!
Cytuj
+11Zerys2014-08-22 22:49#10
Prezydentowi Miasta obca jest kultura polityczna. Przypomnę, że nie raczył osobiście powitać w MCK, prezydenta kraju B. Komorowskiego w końcu czerwca 2012 r.,to tym bardziej nie witał ministra sportu na terenie, którego właścicielem jest Miasto.
Służbowym obowiązkiem dyr.miejskiego biura Sportu i Rekreacji K Randla bezpośredniego zarządcy boiska(stadionu)
była obecność na spotkaniu z min Sportu.
Również zaniedbanie obowiązku sporządzenia wniosku o dofinansowanie przebudowy stadionu,na co zwracał uwagę
v-minister sportu przed kilkuanstoma miesiącami, również zaproszony przez poseł MOD. Wówczas v-min. obiecywał wsparcie takiego "Wniosku". Szkoda, już byłaby sprawa "posunięta do przodu".
Za takie zaniedbania prezydent Miasta R. Wojcieszek powinien już dawno K.Randlę
wyrzucić ze stanowiska. Plejadę podobnych leniuchów bez inicjatywy, pomysłów i zaangażowania w sprawy do których otrzymali nominacje, powołał prezydent. Nie potrafi dobrać właściwego personelu. Istnieje w Mieście (również w Starostwie) indolencja i bezradność na wielu szczeblach. Czy po wyborach sytuacja ulegnie zmianie ?
Cytuj
-3Stronniczy2014-08-22 17:34#9
Konkurencyjny portal (czyt. strona reklamowa starosty) nie mogłaby pozbawić męża swej właścicielki głosów. Tak nawiasem mówiąc oni mają tam taki "dom publiczny w redakcji", że nawet miesiące mogły im się pomylić :)
Cytuj
-11bara2014-08-22 16:13#8
Przecież, jak donosi konkurencyjny portal, pani poseł podała godz. spotkania na 11.00, a minister był o godzinę wcześniej. Do kogo mieć więc pretensje o nieobecność przedstawicieli władz miasta??
Cytuj
+14Obserwator 22014-08-22 14:09#7
Panie Heniu, nasz Prezydent Miasta jako cywilny pomagier PiS-u nie mógł się wychylić przed wyborami i przyjść spotkanie z ministrem sportu z innej opcji w sprawie, która od pewnego czasu interesuje mieszkańców Skarżyska, bo by mu korona z głowy spadła, pardon nie mógł zawieść zaufania pokładanego na nim przez partię, która go usilnie popiera. Tu się nie liczy dobro mieszkańców i nieważne są jego dotychczasowe tragiczne wyniki ekonomiczne do jakich doprowadził swoim wieloletnim rządzeniem nasze miasto, ważne jest , że nie poniżył się do spotkania z ministrem rządzącej partii. Pewnie bał się też, że minister chciałby zobaczyć tętniące życiem lodowisko, sztandarowy projekt Pana Prezydenta. Nie wiem nawet, czy wysłał na to spotkanie w swoim imieniu jakiegoś pracownika Urzędu Miasta. W czasie wizyty Prezydenta Komorowskiego tak się biedny schował, żeby go pisowcy nie zobaczyli, że trudno go było później znaleźć. W przypadku tej wizyty było wiadome z góry, że ministrowi nie będzie dane spotkać się w sprawie istotnej dla mieszkańców Skarżyska z propisowskim Prezydentem naszego miasta. Już niedługo wyborcy naszego miasta ocenią naszego Prezydenta i mniemam, że będzie to ocena surowa, za dotychczasowe osiągnięcia.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Moto Jajko 2019 - Świąteczne spotkanie motocy…

Opublikowano: 20.04.2019 13:28