19.08.2019 Ostatnia aktualizacja 17:32, 19.08.2019

Po konferencji "Zielone Światło dla Powiatu Skarżyskiego"

Autor:
zico
Opublikowano: 23 Sie 2014
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
. W piątek w Hotelu Promień zorganizowano pierwszą konferencję z cyklu "Zielone Światło dla Powiatu Skarżyskiego".

Konferencja była skierowana przede wszystkim do przedsiębiorców z terenu powiatu skarżyskiego, a temetam konferencji było podsumowanie dotychczasowych działań na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w naszym regionie oraz przedstawienie nowych instrumentów finansowych i kierunków wsparcia przedsiębiorców w ramach funduszy europejskich w latach 2014- 2020. Podczas spotkania przedstawione zostały również główne cele oraz założenia nowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Wśród prelegentów znaleźli się m.in.: Marszałek Wojcewództwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego (i kandydat PSL w wyborach uzupełniających do Senatu RP) Kazimierz Kotowski, radny (i kandydat na Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej w najbliższych wyborach samorządowych) Konrad Krönig oraz Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Arkadiusz Piecyk.

- "Zielone światło" ma oznaczać nową energię, nowe otwarcie - wkraczamy w nowy okres programowania i z dużą nadzieją nowych szans. Jesteśmy w mieście, które ma duże tradycje przemysłowe, ma bardzo duże tradycje rozwoju przedsiębiorczości - w mieście, które w tych bolesnych przemianach w moim odczuciu nie do końca wykorzystało swoje szanse. Nie traktujcie tego Państwo jako zarzutu - chciałbym, byśmy dzisiaj byli jak najdalej od wytykania komukolwiek czegokolwiek (ja też czuję się w pewnym sensie odpowiedzialny za zaistniałą sytuację) - uważam jednak, że potencjał ludzki, potencjał Państwa firm może być lepiej wykorzystany. - powiedział Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas.

- W nowym okresie programowania próbujemy szukać szans dla tak specyficznego regionu jak nasze województwo. Jednym z naszych atutów, które staramy się przekuwać w szanse gospodarcze, jest właśnie charakter i atuty regionu (np. lasy, tereny prawnie chronione). Z jednej strony mamy świadomosć, że np. na terenach prawnie chronionych trudniej realizować pewne inwestycje, ale przy właściwym potraktowaniu może to być nasza szansa i może to być zasób endogeniczny, który możemy udostępnić w obszarze turystyki i na tym zarabiać (a więc paradoksalnie spijać rentę zaniechania, rentę straconego czasu).
- dodał Jarubas.

Adam Jarubas - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego


Później marszałek przedstawił informację dot. wykorzystania funduszy unijnych i środków krajowych na wsparcie przedsiębiorczości w latach 2007-2013, a członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Kazimierz Kotowski przedstawił możliwości finansowego wspierania rozwoju przedsiębiorczości w nowej perspektywie finansowej (2014-2020). 

Kolejnym punktem konferencji były prezentacje przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu - prezentacje obecnych i planowanych działań wspomnianych instytucji w zakresie wspierania rozwoju przedsiębiorczości. W tym punkcie wystąpili m.in.: Zdzisław Kobierski (reprezentujący Specjalną Strefę Ekonomiczną w Starachowicach), Ryszard Nosowicz (przedstawiciel ARR "Fundstar"), Ryszard Stępień (przedstawiciel Świętokrzyskiego Funduszu Poręczeniowego), Arkadiusz Piecyk (przedstawiciel Wojewódzkiego Urzedu Pracy w Kielcach) i Konrad Krönig  (przedstawiciel Świętokrzyskiego Centrum Transferu Technologii)

Podsumowując konferencję, Konrad Krönig powiedział: - Prezentując w ubiegłym tygodniu swoją kandydaturę na Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej, informując o powstaniu w mieście i powiecie ruchu społecznego (którego celem jest przeprowadzenie w obu JST pewnych zmian), mówiłem o tym, że zaprosiłem do współpracy fachowców, którzy pomogą nam te zmiany wprowadzić i przygotować plan ratunkowy dla miasta. Część z tych fachowców dzisiaj Państwo mogliście poznać... Na sam koniec cyklu konferencji - myślę, że na przełomie września / października - przedstawię Państwu wspomniany plan. Plan, który pozwoli oddłużyć nasze miasto i wygenerować rozwój naszego miasta.


ZB KW Foto i audio: Zbyszek Biber

pierwsin

{fcomments}

Komentarze

+3majster2014-08-25 00:28#10
Cytuję Wujek OLO:
Cytuję majster:
Cytuję Wujek OLO:


Majster vel Piotrze... my cie znamy, ale dziękujemy już. Starczy głupich i retorycznych pytań.

Drogi Wuju. Słowa odzwierciedlają jedynie nasze postrzeganie świata a nie rzeczywistość.
Jeżeli chcesz bawić się w pomidora to przynajmniej nie manifestuj swoim zachowaniem przynależności do jakiejkolwiek opcji społeczno-politycznej bo robisz im wiochę.Majster, jak byś się nie bronił, to i tak wszyscy wiemy, że jesteś wtyką Jędrysa, mającą za zadanie bezwzględne torpedowanie wszelakich ruchów jedynego ruchu społecznego z prawdziwego zdarzenia, jaki powstał. Wstyd mi akurat za takich ludzi jak Ty, bez własnych przekonań. Co by Tobie tu ludzie nie zaproponowali i tak nie bedzie Ci pasować, chyba że ktoś będzie gloryfikować Starostę, sorry - ale nie ma za co. Za długi, wyrzucanie pieniędzy w błoto i nieudolne zarządzanie Powiatem ? E e - nie. Poczytałem Twoje komentarze, pokusiłem się - Twój front jest wprost proporcjonalny do wiatru jaki wieje. Najpierw popierałeś i chwaliłeś Kroniga jako jedynego, merytorycznego Radnego, a teraz jedziesz po nim, bo nie jest w komitywie z Jędrysem ? I bardzo dobrze!

Skoro już poczytałeś mnie tu i ówdzie i zrozumiałeś jak też inni podobni chyba też, że nie jestem fanem R.Wojcieszka, jednak wiem, że nie należy lekceważyć przeciwnika kim by nie był. Bo to, co komuś się wydaje wcale nie musi być rzeczywiste. Mam nadzieję, że doczytałeś też, że nie jestem żadnym Piotrem choć o tym nie napisałeś. Gdybyś jednak czytając co piszę zrozumiał tekst, to zapewne odgryzł sobie ze wstydu palce.
Powinieneś zrozumieć bardzo ważną rzecz, wynikającą z mojego pisania a więc i postawy. To co dobre jak i złe nazywałem i nazywam po imieniu, bez względu na koniunkturę polityczną i czyjąkolwiek przynależność partyjną. Nie chodzi o to by popierać gadające buźki ale to co mają do zaoferowania i co można będzie ocenić, czy jest realne, czy to tylko gadanie życzeniowe. Czyżby twoje horyzonty myślowe były zawężone do szerokości wejścia do WC i nie zauważyłeś, że od lewa do prawa politycy przed wyborami prześcigają się najpierw w dyskredytowaniu przeciwnika by potem naobiecywać wyborcom to co chcą usłyszeć a nie to co jest realne? Odłóż na chwilę komiksy i smartfona i spójrz na sytuację z innej perspektywy- może więcej zrozumiesz.
Zapamiętaj ty i fistach też, że na opinię o kandydacie pracuje również poziom intelektualny jego wyborców. Że w wyborach liczy się arytmetyka a jak dotąd większość stanowiła opcja R.Wojcieszka więc należy się zastanowić, czy opozycja wobec Niego nie powinna połączyć sił by odsunięcie go od biurka było pewne przed wyborami a nie stanowiło do końca niewiadomą okraszoną kupowaniem głosów. Po tym możecie się nawet pozagryzać bo jak widać po wpisach to tylko kwestia czasu.
Dziwi mnie bardzo jedno zjawisko. Czemu K.K. pozwala wam wypisywać takie bzdety...Sherolcku Holmesie? :lol:
Cytuj
0fistach2014-08-24 23:29#9
Cytuję Wujek OLO:
Cytuję majster:
Cytuję Wujek OLO:


Majster vel Piotrze... my cie znamy, ale dziękujemy już. Starczy głupich i retorycznych pytań.

Drogi Wuju. Słowa odzwierciedlają jedynie nasze postrzeganie świata a nie rzeczywistość.
Jeżeli chcesz bawić się w pomidora to przynajmniej nie manifestuj swoim zachowaniem przynależności do jakiejkolwiek opcji społeczno-politycznej bo robisz im wiochę.Majster, jak byś się nie bronił, to i tak wszyscy wiemy, że jesteś wtyką Jędrysa, mającą za zadanie bezwzględne torpedowanie wszelakich ruchów jedynego ruchu społecznego z prawdziwego zdarzenia, jaki powstał. Wstyd mi akurat za takich ludzi jak Ty, bez własnych przekonań. Co by Tobie tu ludzie nie zaproponowali i tak nie bedzie Ci pasować, chyba że ktoś będzie gloryfikować Starostę, sorry - ale nie ma za co. Za długi, wyrzucanie pieniędzy w błoto i nieudolne zarządzanie Powiatem ? E e - nie. Poczytałem Twoje komentarze, pokusiłem się - Twój front jest wprost proporcjonalny do wiatru jaki wieje. Najpierw popierałeś i chwaliłeś Kroniga jako jedynego, merytorycznego Radnego, a teraz jedziesz po nim, bo nie jest w komitywie z Jędrysem ? I bardzo dobrze!


Nie karm trolla Wuju...
Cytuj
+2Wujek OLO2014-08-24 23:18#8
Cytuję majster:
Cytuję Wujek OLO:


Majster vel Piotrze... my cie znamy, ale dziękujemy już. Starczy głupich i retorycznych pytań.

Drogi Wuju. Słowa odzwierciedlają jedynie nasze postrzeganie świata a nie rzeczywistość.
Jeżeli chcesz bawić się w pomidora to przynajmniej nie manifestuj swoim zachowaniem przynależności do jakiejkolwiek opcji społeczno-politycznej bo robisz im wiochę.Majster, jak byś się nie bronił, to i tak wszyscy wiemy, że jesteś wtyką Jędrysa, mającą za zadanie bezwzględne torpedowanie wszelakich ruchów jedynego ruchu społecznego z prawdziwego zdarzenia, jaki powstał. Wstyd mi akurat za takich ludzi jak Ty, bez własnych przekonań. Co by Tobie tu ludzie nie zaproponowali i tak nie bedzie Ci pasować, chyba że ktoś będzie gloryfikować Starostę, sorry - ale nie ma za co. Za długi, wyrzucanie pieniędzy w błoto i nieudolne zarządzanie Powiatem ? E e - nie. Poczytałem Twoje komentarze, pokusiłem się - Twój front jest wprost proporcjonalny do wiatru jaki wieje. Najpierw popierałeś i chwaliłeś Kroniga jako jedynego, merytorycznego Radnego, a teraz jedziesz po nim, bo nie jest w komitywie z Jędrysem ? I bardzo dobrze!
Cytuj
-1radnan2014-08-24 19:50#7
Ktoś już wcześniej napisał,że to całe zielone światło jakoby nowe otwarcie? i nowa energia? to nic innego jak przedwyborcza hucpa PR-wska PSL-u.Jest to oczywista oczywistość.
A już wyjątkowo szyderczo zabrzmiały słowa Jarubasa skierowane do przedsiębiorców
cyt:
-uważam jednak, że potencjał ludzki, potencjał Państwa firm może być lepiej wykorzystany. - powiedział Marszałek Województwa Świętokrzyskiego -
Chciałoby się zapytać w czym? Chyba w dojeniu poprzez dokładanie nowych obciążeń podatkowych i biurokratycznych.

Jeżeli przedsiębiorcy chcą usłyszeć o realnych krokach które nalezy wykonać aby prowadzenie działalności gospodarczej nie było stąpaniem po polu minowym mają niebawem okazję samemu się przekonać.
Bowiem jak wyczytałem na FB-ku skarżyskiej Nowej Prawicy w najbliższy czwartek w Promieniu o 17"30 będzie Korwin Mikke.
Ja tam się z przyjemnością wybieram
Cytuj
-1majster2014-08-24 13:59#6
Cytuję Wujek OLO:


Majster vel Piotrze... my cie znamy, ale dziękujemy już. Starczy głupich i retorycznych pytań.

Drogi Wuju. Słowa odzwierciedlają jedynie nasze postrzeganie świata a nie rzeczywistość.
Jeżeli chcesz bawić się w pomidora to przynajmniej nie manifestuj swoim zachowaniem przynależności do jakiejkolwiek opcji społeczno-politycznej bo robisz im wiochę.
Cytuj
-13Wujek OLO2014-08-23 17:54#5
Cytuję majster:
Mnie zaś interesuje jakimi namacalnymi efektami może pochwalić się ŚCIITT w Skarżysku. Efektami nie ilością pozyskanych pieniędzy z UE - min. na wycieczki do Austrii czy konferencje pt."jak myśleć by wymyślić".
Powyższe pytania powstały w kontekście myślących obiektywnie. Doskonały artykuł http://wyborcza.pl/duzyformat/1,140241,16502291,Nauka_idzie_w_las.html


Majster vel Piotrze... my cie znamy, ale dziękujemy już. Starczy głupich i retorycznych pytań.
Cytuj
+8Artur2014-08-23 15:48#4
Z tego co mi wiadomo, to dzięki ŚCIiTT w ZST powstał nory kierunek kształcenia "Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej". Obecnie zapotrzebowanie na specjalistów z tego zakresu jest coraz większe i prawdopodobnie z czasem będzie się zwiększało.
Cytuj
+10majster2014-08-23 15:41#3
Mnie zaś interesuje jakimi namacalnymi efektami może pochwalić się ŚCIITT w Skarżysku. Efektami nie ilością pozyskanych pieniędzy z UE - min. na wycieczki do Austrii czy konferencje pt."jak myśleć by wymyślić".
Powyższe pytania powstały w kontekście myślących obiektywnie. Doskonały artykuł http://wyborcza.pl/duzyformat/1,140241,16502291,Nauka_idzie_w_las.html
Cytuj
-4Wujczak2014-08-23 14:36#2
Byłem. Bardzo przydatne merytorycznie informacje, oby więcej takich konferencji !
Cytuj
-1RYHU2014-08-23 13:24#1
KAMPANIA W PELNI TO I MARSZALEK CZESTO W NASZYM MIESCIE JAKOS WCZESNIEJ PAN MARSZALEK NIE ZNAJDOWAL CZASU BY NAS ODWIEDZAC NIE MAM NIC DO MARSZALKA ALE JESLI BEDZIE ZADAWAL SIE PANAMI RADNYMIZ NASZEGO MIASTA PANEM KONDRADEM PANEM KOBIERSKIM I CALA RESZTA TO NIE WROZE MU DLUGIEJ KARIERY POLITYCZNEJ
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Tragedia w wieżowcu przy ul. Mickiewicza, męż…

Opublikowano: 19.08.2019 18:44

Komentarzy: 0

Podsumowanie akcji „Sierpniowy weekend 2019”

Opublikowano: 19.08.2019 18:25

Komentarzy: 0

Lato w Dwójce - półkolonie w Zespole Placówek…

Opublikowano: 19.08.2019 16:13

Komentarzy: 0

Udany Festyn Parafialny w Mroczkowie

Opublikowano: 19.08.2019 15:54

Komentarzy: 0

X edycja Letniej Akademii Karate rozpoczęta

Opublikowano: 19.08.2019 14:45

Komentarzy: 0

Nowy zawsze nowy, używany jak nowy

Opublikowano: 19.08.2019 11:36

Komentarzy: 0

Mógł oszukać nawet kilkadziesiąt osób

Opublikowano: 19.08.2019 10:43

Komentarzy: 2

Kolejne zwycięstwo Granatu, Lubrzanka pokonan…

Opublikowano: 18.08.2019 21:56

Komentarzy: 0

"Zdrowe i sportowe popołudnie" w Li…

Opublikowano: 18.08.2019 13:20

Komentarzy: 0

Świętujmy wspólnie 20-lecie powiatu skarżyski…

Opublikowano: 18.08.2019 12:14

Komentarzy: 4

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.