Ponad 220 kandydatów w boju o mandaty radnych Rady Powiatu Skarżyskiego (LISTY KANDYDATÓW)
. Do wtorku komitety wyborcze mogły zgłaszać listy w wyborach do Rady Powiatu Skarżyskiego. Dzisiaj już wiemy, że o 19 mandatów powalczy (przynajmniej) ponad 220 kandydatów wystawionych przez 7 komitetów. Nie wszystkim komitetom rejestracja list poszła bez problemów...
W wyborach do Rady Powiatu Skarżyskiego obowiązuje system proporcjonalny z 5-procentowym progiem wyborczym. Głosujemy w okręgach wielomandatowych, a podział mandatów pomiędzy listy kandydatów dokonany zostanie proporcjonalnie do łącznej ilości ważnie oddanych głosów na kandydatów danej listy. System przy podziale mandatów premiuje listy, które otrzymały łączną największą ilość głosów.
Nowa Rada Powiatu Skarżyskiego będzie liczyła 19 (a nie jak dotychczas 21) radnych. W dwóch okręgach (obejmujących "północ" i "południe" Skarżyska-Kamiennej - okręgi nr 1 i nr 2) do zdobycia będzie po 6 mandatów, w okręgu “zewnętrznym” nr 3 - obejmującym pozostałe gminy powiatu, do zdobycia będzie 7 mandatów (podczas głosowania każdy wyborca oddaje tylko jeden głos). Ilość mandatów przypadających na okręg jest (co do zasady) proporcjonalna do ilości mieszkańców.
Przy konstruowaniu i zgłaszaniu list komitety obowiązywała zasada, że liczba kandydatów na danej liście, nie może być większa niż dwukrotność liczby radnych wybieranych w danym okręgu. W przypadku okręgów “miejskich” komitety mogły więc zgłaszać listy zawierające do 12 nazwisk kandydatów, a w przypadku okręgu “zewnętrznego” - do 14. Obowiązywały również parytety, a więc na liście musiało się znaleźć co najmniej 35% kobiet / co najmniej 35% mężczyzn.
Przy konstruowaniu i zgłaszaniu list komitety obowiązywała zasada, że liczba kandydatów na danej liście, nie może być większa niż dwukrotność liczby radnych wybieranych w danym okręgu. W przypadku okręgów “miejskich” komitety mogły więc zgłaszać listy zawierające do 12 nazwisk kandydatów, a w przypadku okręgu “zewnętrznego” - do 14. Obowiązywały również parytety, a więc na liście musiało się znaleźć co najmniej 35% kobiet / co najmniej 35% mężczyzn.
Jak się okazało, tego ostatniego warunku nie dostrzegli przedstawiciele komitetu sygnowanego nazwiskiem obecnego starosty. Na liście zgłoszonej przez KWW Michała Jędrysa w wyborach do Rady Powiatu Skarżyskiego w okręgu nr 1 ("południe" Skarżyska) znalazło się za mało mężczyzn. Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć - komisja wyborcza (po stwierdzeniu wady zgłoszonej listy) wezwała pełnomocnika wspomnianego komitetu do usunięcia wady listy. Najprawdopodobniej cała sprawa zakończy się usunięciem z listy części z pierwotnie zgłoszonych kandydatek i zarejestrowaniem mocno okrojonej listy w tym okręgu.
Oto nieoficjalna lista kandydatów w poszczególnych okręgach, w wyborach do Rady Powiatu Skarżyskiego:
OKRĘG NR 1 | ||||
Nazwa Komitetu Wyborczego | Nr | Imię | Drugie Imię | Nazwisko |
KKW SLD Lewica Razem | 1 | Janusz | Lucjan | Kołodziej |
2 | Agnieszka | Dorota | Schmeidel | |
3 | Stanisław | Surowski | ||
4 | Grażyna | Zofia | Kijanka | |
5 | Józef | Kędzierski | ||
6 | Grażyna | Marcinkowska | ||
7 | Paweł | Werens | ||
8 | Krzysztof | Kępa | ||
9 | Monika | Patrycja | Wit | |
10 | Eugeniusz | Cichoń | ||
KWW Niezależny Samorząd | 1 | Paweł | Derlatka | |
2 | Alina | Bogusława | Skuza | |
3 | Krzysztof | Zygmunt | Soja | |
4 | Sylwia | Anna | Bialik | |
5 | Wiesław | Eugeniusz | Gnat | |
6 | Halina | Bożena | Słomka | |
7 | Marek | Ireneusz | Kasprzyk | |
8 | Iwona | Karczewska | ||
9 | Mirosława | Dulęba | ||
10 | Marta | Anastazja | Mańturz | |
11 | Krzysztof | Bogusław | Pałucki | |
12 | Bożena | Małgorzata | Burchart | |
KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke | 1 | Krystyna | Wojtan | |
2 | Beata | Stopa | ||
3 | Włodzimierz | Władysław | Sieczka | |
4 | Mariusz | Janusz | Bijak | |
5 | Jacek | Szczepan | Kręć | |
KW Platforma Obywatelska RP | 1 | Bożena | Maria | Bętkowska |
2 | Robert | Pajek | ||
3 | Mateusz | Rafał | Jaszczyk | |
4 | Grażyna | Barbara | Majewska | |
5 | Alicja | Mirosława | Fusik | |
6 | Marcin | Sylwester | Kosiński | |
7 | Zdzisław | Wojcieszek | ||
8 | Katarzyna | Urszula | Myszka | |
9 | Zbigniew | Grzegorz | Uciński | |
10 | Bogusław | Marian | Świąder | |
11 | Aleksandra | Jadwiga | Strużycka | |
12 | Paweł | Mieczysław | Gębski | |
KW Prawo i Sprawiedliwość | 1 | Roman | Jarosław | Wojcieszek |
2 | Jacek | Tadeusz | Jeżyk | |
3 | Stanisław | Waldemar | Grzesiak | |
4 | Maria | Zbytniewska | ||
5 | Łukasz | Marek | Wnuk | |
6 | Beata | Tamioła | ||
7 | Cezary | Benedykt | Soból | |
8 | Bolesław | Dopierała | ||
9 | Monika | Maria | Mianowska | |
10 | Katarzyna | Szumielewicz | ||
11 | Barbara | Krystyna | Madej | |
12 | Marek | Kozdrach | ||
KWW Przyszłość i Rozwój | 1 | Małgorzata | Monika | Kwiatkowska |
2 | Zbigniew | Bogdan | Zaborski | |
3 | Beata | Iwona | Rybarczyk-Czajkowska | |
4 | Paweł | Solarz | ||
5 | Magdalena | Ciok | ||
6 | Andrzej | Tomasz | Ludew | |
7 | Michał | Maciej | Waligóra | |
8 | Krystian | Drożdż | ||
9 | Izabela | Mosiołek | ||
10 | Anna | Maria | Łozińska | |
11 | Sławomir | Andrzej | Wojteczek | |
12 | Andrzej | Sebastian | Brzeziński |
OKRĘG NR 2 | ||||
Nazwa Komitetu Wyborczego | Nr | Imię | Drugie Imię | Nazwisko |
KKW SLD Lewica Razem | 1 | Jan | Gajda | |
2 | Zofia | Teresa | Ubysz | |
3 | Damian | Paweł | Podsiadlik | |
4 | Justyna | Nosek | ||
5 | Paweł | Leon | Surowski | |
6 | Marian | Sieczka | ||
7 | Elżbieta | Barbara | Stojek | |
8 | Kamil | Adam | Zdziech | |
9 | Agnieszka | Stępień | ||
10 | Sławomir | Bogdan | Ślęzak | |
11 | Wiesław | Franciszek | Pająk | |
12 | Marianna | Józefczak | Sasińska | |
KWW Niezależny Samorząd | 1 | Leszek | Jarosław | Lepiarz |
2 | Elżbieta | Jaros | ||
3 | Andrzej | Władysław | Dembowski | |
4 | Małgorzata | Katarzyna | Niewiadomska | |
5 | Wojciech | Filip | Okła | |
6 | Ewa | Teresa | Wiśniewska | |
7 | Janusz | Lech | Ambrozik | |
8 | Joanna | Magdalena | Plucner | |
9 | Michał | Ślusarczyk | ||
10 | Monika | Angelika | Półtorak | |
11 | Tomasz | Piotr | Przekupień | |
12 | Andrzej | Banaszewski | ||
KW Nowa Prawica - Janusza Korwin-Mikke | 1 | Jacek | Cieślak | |
2 | Monika | Majewska | ||
3 | Agnieszka | Katarzyna | Metzger-Obara | |
4 | Mariola | Justyna | Kwiecień | |
5 | Mariola | Bogusława | Bukowska | |
6 | Ireneusz | Wiesław | Zdziech | |
7 | Marcin | Świat | ||
KW Platforma Obywatelska RP | 1 | Katarzyna | Bilska | |
2 | Adam | Dariusz | Wikło | |
3 | Teresa | Anna | Jezierska | |
4 | Jerzy | Dubiel | ||
5 | Anna | Korzeniowska | ||
6 | Paweł | Perkowski | ||
7 | Wiesław | Ryszard | Wilczyński | |
8 | Piotr | Marcin | Niziołek | |
9 | Renata | Awida | Bodo | |
10 | Mariusz | Jędrzejewski | ||
11 | Marzanna | Aurelia | Kaus | |
12 | Jerzy | Marian | Kurek | |
KW Prawo i Sprawiedliwość | 1 | Grzegorz | Kazimierz | Małkus |
2 | Renata | Bilska | ||
3 | Bartosz | Andrzej | Bętkowski | |
4 | Urszula | Maria | Polańska | |
5 | Wiktor | Artur | Geller | |
6 | Bożena | Iwona | Ferlej-Szlęzak | |
7 | Robert | Andrzej | Nowak | |
8 | Sabina | Garbacz | ||
9 | Aneta | Pelagia | Jaworska-Bodo | |
10 | Andrzej | Plucner | ||
11 | Piotr | Edward | Janowski | |
12 | Rafał | Zbigniew | Sokołowski | |
KWW Michała Jędrysa | 1 | Michał | Jędrys | |
2 | Artur | Kazimierz | Buńko | |
3 | Iwona | Kotarska | ||
4 | Sławomir | Sylwester | Grzyb | |
5 | Kamila | Maria | Matla | |
6 | Angelika | Pisarek | ||
7 | Magdalena | Joanna | Młynarczyk | |
8 | Sylwester | Janusz | Zabielski | |
9 | Ewa | Anna | Cywińska | |
10 | Marta | Stanisława | Płońska | |
11 | Sławomir | Stefan | Klimek | |
KWW Przyszłość i Rozwój | 1 | Konrad | Bolesław | Kronig |
2 | Artur | Radosław | Berus | |
3 | Marek | Franciszek | Iskra | |
4 | Alina | Stanisława | Mączyńska | |
5 | Joanna | Niedziela | ||
6 | Ryszard | Salata | ||
7 | Iwona | Małgorzata | Lesiak | |
8 | Michał | Fiutowski | ||
9 | Kamila | Bąk | ||
10 | Agnieszka | Grażyna | Olszewska | |
11 | Paweł | Zarzycki | ||
12 | Bronisław | Józef | Pisarski |
OKRĘG NR 3 | ||||
Nazwa Komitetu Wyborczego | Nr | Imię | Drugie Imię | Nazwisko |
KKW SLD Lewica Razem | 1 | Jerzy | Żmijewski | |
2 | Janina | Iwona | Kuszewska | |
3 | Jarosław | Piętak | ||
4 | Mirosława | Julianna | Siechowicz | |
5 | Tomasz | Ziomek | ||
6 | Krystyna | Maria | Staszewska | |
7 | Marzanna | Monika | Mularczyk | |
8 | Henryka | Halina | Midura | |
9 | Jadwiga | Domoradzka | ||
10 | Bogdan | Krawczyk | ||
KWW Niezależny Samorząd | 1 | Janusz | Kuźdub | |
2 | Tadeusz | Stanisław | Bałchanowski | |
3 | Piotr | Gajda | ||
4 | Mariusz | Wojciech | Mik | |
5 | Mirosław | Grzegorz | Kopytek | |
6 | Andrzej | Jerzy | Karpiński | |
7 | Halina | Boczek | ||
8 | Dorota | Bogumiła | Kotwica | |
9 | Krzysztof | Kateusz | ||
10 | Stanisław | Jan | Pięta | |
11 | Anna | Nowak-Sasal | ||
12 | Aleksandra | Agnieszka | Gołębiowska | |
13 | Tadeusz | Cezary | Turski | |
14 | Dorota | Żak | ||
KW Nowa Prawica- Janusza Korwin-Mikke | 1 | Maciej | Jakóbowski | |
2 | Jadwiga | Maria | Milczuszek | |
3 | Agnieszka | Beata | Domańska | |
4 | Zbigniew | Lisowski | ||
KW Platforma Obywatelska RP | 1 | Anna | Jadwiga | Leżańska |
2 | Stanisław | Dymarczyk | ||
3 | Maciej | Paweł | Glijer | |
4 | Joanna | Małgorzata | Żurawka | |
5 | Artur | Szumielewicz | ||
6 | Brygida | Dorota | Lesiak | |
7 | Renata | Elżbieta | Obara | |
8 | Joanna | Stobiecka | ||
9 | Gabriela | Emilia | Król | |
10 | Andrzej | Odej | ||
11 | Garik | Caturian | ||
12 | Renata | Ślęzak-Kałuża | ||
13 | Joanna | Katarzyna | Grzelka | |
KW Prawo i Sprawiedliwość | 1 | Mieczysław | Piotr | Bąk |
2 | Krzysztof | Kazimierz | Ligowski | |
3 | Krzysztof | Czesław | Łakomiec | |
4 | Paweł | Wiatr | ||
5 | Zbigniew | Władysław | Miernik | |
6 | Bożena | Danuta | Święs | |
7 | Mariusz | Zbigniew | Pasek | |
8 | Adam | Ireneusz | Młodawski | |
9 | Julian | Józef | Karcz | |
10 | Hanna | Dorota | Żak | |
11 | Grażyna | Sieczka-Michta | ||
12 | Katarzyna | Lisowska | ||
13 | Ewelina | Zofia | Liczbik | |
14 | Tomasz | Sebastian | Bilski | |
KWW Michała Jędrysa | 1 | Piotr | Stefański | |
2 | Jarosław | Ciura | ||
3 | Beata | Barbara | Kaszuba | |
4 | Jakub | Zenon | Gregiel | |
5 | Krzysztof | Zych | ||
6 | Katarzyna | Wąsowska | ||
7 | Małgorzata | Olesińska | ||
8 | Agnieszka | Barbara | Ślusarczyk | |
9 | Edyta | Barbara | Kotowska | |
10 | Grzegorz | Ireneusz | Lisowski | |
11 | Agnieszka | Musielak | ||
12 | Paweł | Rzuchowski | ||
KWW Przyszłość i Rozwój | 1 | Danuta | Banaczek | |
2 | Bogusława | Krawczyńska | ||
3 | Rafał | Mirosław | Michta | |
4 | Cezary | Tomasz | Błach | |
5 | Michał | Borys | Pogodziński | |
6 | Jadwiga | Kołsut-Pawłowicz | ||
7 | Lidia | Ewa | Stefańska | |
8 | Zdzisława | Barbara | Połeć | |
9 | Janusz | Marian | Tasak | |
10 | Magdalena | Zając | ||
11 | Janina | Kołek | ||
12 | Dariusz | Artur | Cieślik | |
13 | Agata | Maria | Kowalik | |
14 | Wojciech | Fąfara |
MB Foto: M.Busiek
{fcomment}
skomentowany przez: Obserwator9876
skomentowany przez: JJ
skomentowany przez: uvex
skomentowany przez: Stanibor
skomentowany przez: Babcia Jadwiga
skomentowany przez: Kot