19.08.2017 Ostatnia aktualizacja 20:19, 19.08.2017

Już oficjalnie: rusza drugi etap przetargu na budowę odcinka S7!

Autor:
MB, Foto: Zbyszek Biber, video: M.Busiek
Opublikowano: 13 Mar 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W poniedziałek z wizytą w Skarżysku-Kamiennej gościł wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. Podczas spotkania z dziennikarzami zorganizowanego w siedzibie Obwodu Drogowego GDDKiA w Skarżysku-Kamiennej, wiceminister poinformował o ogłoszeniu drugiego etapu postępowania przetargowego na realizację budowy drogi  S7 na odcinku od Skarżyska-Kamiennej do granicy województw.

W spotkaniu z dziennikarzami, którego tematem miały by  inwestycje infrastrukturalne - oprócz wiceministra - udział wzięli również: Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Wicewojewoda Świętokrzyski Andrzej Bętkowski, dyrektor oddziału GDDKiA w Kielcach Krzysztof Strzelczyk i parlamentarzyści PiS.

Zgodnie z wcześniejszymi (nieoficjalnymi) informacjami, podczas spotkania wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit ogłosił wykonanie kolejnego kroku do realizacji budowy drogi  S7 na odcinku od Skarżyska-Kamiennej do granicy województw. W związku wykonaniem niezbędnych aktualizacji i uzupełnień dokumentacji wspomnianej inwestycji drogowej przez kielecki oddział GDDKiA, a także w związku z potwierdzeniem zabezpieczenia środków finansowych na realizację ww. inwestycji - oficjalnie poinformował, że 15 marca GDDKiA będzie mogła ogłosić drugi etap postępowania przetargowego na jej realizację, w którym potencjalni wykonawcy (21 firm i konsorcjów, które zgłosiły chęć realizacji inwestycji w pierwszym etapie przetargu, zorganizowanym w 2013 roku) będą mogli składać swoje oferty cenowe. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem umowa z wykonawcą drogi wybranym w przetargu podpisana zostanie we wrześniu (sama realizacja inwestycji potrwa 26 miesięcy).

Przypomnijmy: 7,6-kilometrowy odcinek drogi S7 Skarżysko-Kamienna – granica województwa będzie biegł po zachodniej stronie istniejącej drogi nr 7. W początkowym i końcowym fragmencie inwestycji zaplanowano dwa węzły: Skarżysko Centrum i Skarżysko Północ. W ramach inwestycji powstaną również 4 wiadukty, 2 mosty, 2 przejazdy gospodarcze, 1 przejście dla zwierząt średnich i 6 dla małych oraz drogi dojazdowe.

 
 

Komentarze

-1eye2017-03-17 17:48#18
Cytuję Walker:

Budynek po SP2 został już dawno sprzedany. Właściciel całego terenu to obecnie osoba prywatna.Widać nie ma pomysłu na zagospodarowanie terenu. Ps. W ogóle jest u nas wiele miejsc niezagospodarowanych.


Skąd masz takie informacje? Kiedy był przetarg?
Cytuj
-1Walker2017-03-17 10:20#17
Cytuję Ijon_Tichy:
Cytuję Walker:
Pytanie. Czy nad ul. Paryską - zgodnie z tym co widać na mapce - będzie wiadukt ???

Tak, wygląda na to że ma być. Pod tym linkiem można zobaczyć inną, większą wersję.

Wystąpienie posła Lipca budzi zażenowanie. Podręcznikowe politykierstwo.

A przy okazji, w tle przewija się rudera dawnej szkoły nr 2 przy ul. Krakowskiej. Pamiętam, że jeszcze w 1995 roku budynek funkcjonował - była tam komisja wyborcza podczas wyborów prezydenckich. Jakoś niedługo potem rozpoczęła się grabież i dewastacja - budynek niszczeje i jedyne o co zadbano, to wymiana tablicy pamiątkowej ku czci katowanych i zamordowanych tam podczas II wojny światowej. Polecam uwadze wielkich patriotów PiS.

Ok. Dzięki.
Budynek po SP2 został już dawno sprzedany. Właściciel całego terenu to obecnie osoba prywatna.Widać nie ma pomysłu na zagospodarowanie terenu. Ps. W ogóle jest u nas wiele miejsc niezagospodarowanych.
Cytuj
+3społecznik2017-03-17 08:45#16
Afera starachowicka bis?
Wielcy patrioci PIS zajmują się upychaniem znajomych,rodziny na stanowiska urzędowe podległe p. Premier Beacie Szydło.
Poseł- szef Regionu świętokrzyskiego PIS K.Lipiec, usadowił na stanowisku v-ce Wojewody świętokrzyskiego, biednego emeryta, przegranego eks posła A.Bętkowskiego, biednego eks v-ce Prezydenta G.Małkusa, biednego rycerza Randla kolumba ze Skarżyska-Kam. itp. itp.
Ciekawe czy wielki patriota Prezes Jarosław podejmie działania naprawcze w Regionie i odsunie od władzy tą prowincjonalną kołtunerię!
P.s.cyt." Kołtuneria to postępowanie i sposób myślenia typowy dla kołtuna; słowo nacechowane negatywnie np: bałwaństwo; ciemnogród; ciemnota; dulszczyzna; filisterstwo; głupota; idiotyzm; ignorancja; kretynizm; matolstwo; nieuctwo; obłuda; obskurantyzm; prostactwo; tępota; wstecznictwo; zacofanie; zakłamanie".
i odwoła tą kołtunerię
Cytuj
+7Ijon_Tichy2017-03-16 23:07#15
Cytuję Walker:
Pytanie. Czy nad ul. Paryską - zgodnie z tym co widać na mapce - będzie wiadukt ???

Tak, wygląda na to że ma być. Pod tym linkiem można zobaczyć inną, większą wersję.

Wystąpienie posła Lipca budzi zażenowanie. Podręcznikowe politykierstwo.

A przy okazji, w tle przewija się rudera dawnej szkoły nr 2 przy ul. Krakowskiej. Pamiętam, że jeszcze w 1995 roku budynek funkcjonował - była tam komisja wyborcza podczas wyborów prezydenckich. Jakoś niedługo potem rozpoczęła się grabież i dewastacja - budynek niszczeje i jedyne o co zadbano, to wymiana tablicy pamiątkowej ku czci katowanych i zamordowanych tam podczas II wojny światowej. Polecam uwadze wielkich patriotów PiS.
Cytuj
+5społecznik2017-03-16 10:04#14
Do @
"Co ma piernik do wiatraka"?
Czytając treść tego wpisu, mam wrażenie,że autor był wczoraj na mszy o uzdrowienie /duchowe/ w Klasztorku,którą celebrował o.Witko z Krakowa.
Przyjmując tok myślenia @ piszącego:
"Mając również na względzie obecną sytuację geopolityczną Polski przesłanie fatimskie nabiera dla naszej Ojczyzny szczególnego znaczenia.."
Do kogo zwraca się z tym apelem??!
Zważywszy,że eks poseł A.Bętkowski, mąż poseł M. Zuby, poseł Dziedziczak /PIS/ poseł Rasiak / PO/ poseł Michał Szczerba / PO/ i inni... odstawili krzyż,wieszając na piersiach znak "masoński" odwołujący się do zakonu zwanego "rycerzami kolumba"???????????.
Kiedyś zapytałem o. franciszkanina z Niepokalanowa.Kim są księża, proboszczowie,biskupi należący do stowarzyszenia "rycerze kolumba".
Odpowiedział mi ze smutkiem.Są to Ci którzy przestali się modlić i odeszli od wiary w Boga.

P.s. cyt: "Co ma piernik do wiatraka? – jedno z najbardziej niezrozumiałych polskich powiedzeń. Mówiąc: „Co ma piernik do wiatraka?”, ma się na myśli, że jakieś dwie rzeczy bądź sytuacje nie mają ze sobą powiązania.
Problem jednak w tym, że wbrew pozorom piernik i wiatrak mają dużo ze sobą wspólnego".
Cytuj
-2@2017-03-16 07:47#13
My tu rozprawiamy o takich przyziemnych sprawach jak droga, a tymczasem również i nasi lokalni posłowie PiS podpisują się pod projektem Uchwały aby Sejm uczcił setną rocznicę objawień fatimskich. "Rzadko które wydarzenie religijne odegrało tak ważną rolę w dziejach Kościoła, a nawet całego świata, jak objawienia fatimskie. Mając również na względzie obecną sytuację geopolityczną Polski przesłanie fatimskie nabiera dla naszej Ojczyzny szczególnego znaczenia" - napisali w projekcie uchwały jej autorzy. Projekt został już skierowany do sejmowej komisji kultury i środków przekazu.
To jest ważne, a nie jakaś tam droga.
Cytuj
+7społecznik2017-03-15 18:53#12
Do Walker.
Ci utrzymywani przez Nas / podatników / w/w nie są w stanie odpowiedzieć, na to skomplikowane
/ dla nich/ "tematyczne" zapytanie.
Oni jedynie przyjechali się pokazać , przyklejeni do wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmita!
Cytuj
+1Walker2017-03-15 16:25#11
Pytanie. Czy nad ul. Paryską - zgodnie z tym co widać na mapce - będzie wiadukt ???
Cytuj
+10społecznik2017-03-15 10:54#10
Do 'sympatyka".
A.Bętkowski członek młodzieżówki ZMSP, M.Zuba eks burmistrz Suchedniowa z Unii Wolności, eks poseł AWS-u K.Lipiec to typowi bezideowi działacze "jakiejkolwiek" partii, współtwórcy koalicji PIS- SLD w Powiecie Skarżysko-Kam.
Mam pytanie do "sprawiedliwytu". Kto na w/w zdjęciach jest odpowiedzialny za sprzedanie Ciepłowni Miejskiej w ręce niemieckiego kapitału????
Cyt: "Barwa dla PiS! Po latach rządów nieudaczników mamiących nas ..."
8 lat rządów Nieudaczników / R.Wojcieszek, G.Małkus, A.Bętkowski / mamiących Nas
Prawem i Sprawiedliwością???????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
P.s. Pytanie dla młodzieżówki z rodzinnego pis-u. Jaką barwę ma PIS?
Cytuj
+2TK2017-03-14 21:50#9
czyżby Ci Państwo ze zdjęć wybili te nieszczęsne motyle ? skruchy nie widać ...
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • OUT5
  • bf
  • out2
  • out1
  • out3
  • out4

Ostatnio opublikowane

Ostre strzelanie w Skarżysku. Zwycięstwo Gran…

Opublikowano: 19.08.2017 21:00

Komentarzy: 0

Festyn rodzinny w Lipowym Polu

Opublikowano: 19.08.2017 20:25

Komentarzy: 0

Wygraj bilety na imprezę Magiczne Zakończenie…

Opublikowano: 18.08.2017 13:43

Komentarzy: 0

Brakuje koszy na śmieci?

Opublikowano: 18.08.2017 10:14

Komentarzy: 0

Zapraszamy na Marszobieg!

Opublikowano: 18.08.2017 09:50