27.06.2017 Ostatnia aktualizacja 21:46, 26.06.2017

Ruszył drugi etap przetargu na budowę odcinka S7

Autor:
MB Foto:M.Busiek
Opublikowano: 18 Mar 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczął drugi etap postępowania przetargowego na budowę drogi ekspresowej S7 od granicy województw świętokrzyskiego i mazowieckiego do Skarżyska-Kamiennej.

Zaproszenia do składania ofert cenowych kielecki oddział GDDKiA skierował do dwudziestu oferentów zakwalifikowanych w pierwszym etapie przetargu (realizowanym w 2013 roku) - przedsiębiorstw i konsorcjów m.in. z Polski, Czech, Hiszpanii i Niemiec. Na składanie swoich ofert w przetargu potencjalni wykonawcy mają czas do 16 maja.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli drogowców, umowa z wykonawcą podpisana zostanie we wrześniu, a budowa wspomnianej drogi rozpocznie się jeszcze w tym roku. Na realizację inwestycji wykonawca będzie miał 26 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych). 

Szacunkowy koszt realizacji inwestycji to 300 mln PLN.


7,6-kilometrowy odcinek drogi S7 Skarżysko-Kamienna – granica województwa będzie biegł po zachodniej stronie istniejącej drogi nr 7. W początkowym i końcowym fragmencie inwestycji zaplanowano dwa węzły: Skarżysko Centrum i Skarżysko Północ. W ramach inwestycji powstaną również 4 wiadukty, 2 mosty, 2 przejazdy gospodarcze, 1 przejście dla zwierząt średnich i 6 dla małych oraz drogi dojazdowe. 




Komentarze

+1farciarz2017-03-19 20:14#10
Ekoterroryści się przebudzili :P >
http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/motofakty/aktualnosci/a/budowa-s7-od-skarzyska-do-granicy-z-mazowszem-ruszy-w-tym-roku-ekolodzy-nie-mowia-ostatniego-slowa,11890820/
Cytuj
+9stan41262017-03-19 09:52#9
Super! Nareszcie cywilizacja i bezpieczeństwo wzięło górę nad wyimaginowanymi pomysłami ekoterrorysty Ślusarczyka. Ale załączona mapka to chyba z lat 70-tych?
Cytuj
+12KotJarka2017-03-19 08:48#8
Cytuję sma:
Ludzie z ekipy Kroniga co rusz "wykazują się" nie lada kompetencjami. Ostatnio np. wyszło na jaw, że w Skarżysku można kupić węgiel kamienny taniej niż... bezpośrednio z kopalni na Śląsku!!! Prezes Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Skarżysku, niejaki pan ISKRA (prywatnie kumpel pana prezydenta ), sprzedał 58 ton węgla kamiennego po cenie UWAGA ! 326 zł za tonę !!! Przykładowo tona węgla na składzie przy ul Obuwniczej kosztuje 860 zł już z transportem gratis.
. Ogłoszenie o sprzedaży niepotrzebnego kruszcu zamieszczono na stronie MKS, bo szefowie
tej firmy nie wpadli na pomysł by oferty wysłać choćby do pobliskich składów węgla, których nie brakuje w dzielnicy Dolna Kamienna ! Takich miasto ma o zgrozo WŁODARZY - GOSPODARZY.


...i wciąż czekamy na obiecanych w kampanii wyborczej - przez największego prezydenta - azjatyckich inwestorów. Miał być w Skarżysku drugi Hong Kong, a na razie jest King Kong.
Cytuj
+23Tadeusz Paszczyszyn2017-03-18 18:35#7
"Ekolog" ze Skarżyska jest zajęty wycinką drzew w całym kraju, więc może nie zauważy jak mu źli ludzie motyle rozjeżdżają koparkami.
Cytuj
+4a c2017-03-18 18:14#6
"Na realizację inwestycji wykonawca będzie miał 26 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych). " Pewnie wygra Dradziados i będzie się pier...lił jak na Szydłowcu. Z 26 miesięcy zrobi się 36...
Cytuj
+9msm2017-03-18 12:46#5
Zwolnił ludzi kompetentnych jak choćby panią Szymczyk z CIS, pana Randlę z MCSiR, czy panią Bojek z UM. Przyjęto (niekoniecznie w miejsce wyżej wymienionych ), miernoty. Choćby stanowisko zastępcy dyrektora Muzem Orła Białego dla kolegi z PSL, potrzebne jak świni siodło !
Cytuj
+9sma2017-03-18 12:29#4
Ludzie z ekipy Kroniga co rusz "wykazują się" nie lada kompetencjami. Ostatnio np. wyszło na jaw, że w Skarżysku można kupić węgiel kamienny taniej niż... bezpośrednio z kopalni na Śląsku!!! Prezes Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Skarżysku, niejaki pan ISKRA (prywatnie kumpel pana prezydenta ), sprzedał 58 ton węgla kamiennego po cenie UWAGA ! 326 zł za tonę !!! Przykładowo tona węgla na składzie przy ul Obuwniczej kosztuje 860 zł już z transportem gratis.
. Ogłoszenie o sprzedaży niepotrzebnego kruszcu zamieszczono na stronie MKS, bo szefowie
tej firmy nie wpadli na pomysł by oferty wysłać choćby do pobliskich składów węgla, których nie brakuje w dzielnicy Dolna Kamienna ! Takich miasto ma o zgrozo WŁODARZY - GOSPODARZY.
Cytuj
+1motylek2017-03-18 09:42#3
A nasz prezydent z jego pseudo intelektualną świtą napisze,że to zasługa jego niebywale skromnej osoby, bo już takie głosy się pojawią.Ehhhhh czego to ten człowiek nie wymyśli żeby podpiąć się pod czyiś sukces ( nie mówię że PiS).
Cytuj
+22garry2017-03-18 09:02#2
Oby tym razem nikt tego nie wstrzymał. Trzymajmy kciuki za bezproblemowe rozstrzygnięcie przetargu.
Cytuj
+18farciarz2017-03-18 08:54#1
A więc machina ruszyła! :lol:
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • OUT5
  • bf
  • out1
  • out3
  • out4

Ostatnio opublikowane

SC2017: Turniej Piłki Nożnej

Opublikowano: 26.06.2017 21:31