23.06.2018 Ostatnia aktualizacja 15:36, 23.06.2018

Ruszył drugi etap przetargu na budowę odcinka S7

Autor:
MB Foto:M.Busiek
Opublikowano: 18 Mar 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczął drugi etap postępowania przetargowego na budowę drogi ekspresowej S7 od granicy województw świętokrzyskiego i mazowieckiego do Skarżyska-Kamiennej.

Zaproszenia do składania ofert cenowych kielecki oddział GDDKiA skierował do dwudziestu oferentów zakwalifikowanych w pierwszym etapie przetargu (realizowanym w 2013 roku) - przedsiębiorstw i konsorcjów m.in. z Polski, Czech, Hiszpanii i Niemiec. Na składanie swoich ofert w przetargu potencjalni wykonawcy mają czas do 16 maja.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli drogowców, umowa z wykonawcą podpisana zostanie we wrześniu, a budowa wspomnianej drogi rozpocznie się jeszcze w tym roku. Na realizację inwestycji wykonawca będzie miał 26 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych). 

Szacunkowy koszt realizacji inwestycji to 300 mln PLN.


7,6-kilometrowy odcinek drogi S7 Skarżysko-Kamienna – granica województwa będzie biegł po zachodniej stronie istniejącej drogi nr 7. W początkowym i końcowym fragmencie inwestycji zaplanowano dwa węzły: Skarżysko Centrum i Skarżysko Północ. W ramach inwestycji powstaną również 4 wiadukty, 2 mosty, 2 przejazdy gospodarcze, 1 przejście dla zwierząt średnich i 6 dla małych oraz drogi dojazdowe. 




Komentarze

+1farciarz2017-03-19 20:14#10
Ekoterroryści się przebudzili :P >
http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/motofakty/aktualnosci/a/budowa-s7-od-skarzyska-do-granicy-z-mazowszem-ruszy-w-tym-roku-ekolodzy-nie-mowia-ostatniego-slowa,11890820/
Cytuj
+9stan41262017-03-19 09:52#9
Super! Nareszcie cywilizacja i bezpieczeństwo wzięło górę nad wyimaginowanymi pomysłami ekoterrorysty Ślusarczyka. Ale załączona mapka to chyba z lat 70-tych?
Cytuj
+12KotJarka2017-03-19 08:48#8
Cytuję sma:
Ludzie z ekipy Kroniga co rusz "wykazują się" nie lada kompetencjami. Ostatnio np. wyszło na jaw, że w Skarżysku można kupić węgiel kamienny taniej niż... bezpośrednio z kopalni na Śląsku!!! Prezes Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Skarżysku, niejaki pan ISKRA (prywatnie kumpel pana prezydenta ), sprzedał 58 ton węgla kamiennego po cenie UWAGA ! 326 zł za tonę !!! Przykładowo tona węgla na składzie przy ul Obuwniczej kosztuje 860 zł już z transportem gratis.
. Ogłoszenie o sprzedaży niepotrzebnego kruszcu zamieszczono na stronie MKS, bo szefowie
tej firmy nie wpadli na pomysł by oferty wysłać choćby do pobliskich składów węgla, których nie brakuje w dzielnicy Dolna Kamienna ! Takich miasto ma o zgrozo WŁODARZY - GOSPODARZY.


...i wciąż czekamy na obiecanych w kampanii wyborczej - przez największego prezydenta - azjatyckich inwestorów. Miał być w Skarżysku drugi Hong Kong, a na razie jest King Kong.
Cytuj
+23Tadeusz Paszczyszyn2017-03-18 18:35#7
"Ekolog" ze Skarżyska jest zajęty wycinką drzew w całym kraju, więc może nie zauważy jak mu źli ludzie motyle rozjeżdżają koparkami.
Cytuj
+4a c2017-03-18 18:14#6
"Na realizację inwestycji wykonawca będzie miał 26 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych). " Pewnie wygra Dradziados i będzie się pier...lił jak na Szydłowcu. Z 26 miesięcy zrobi się 36...
Cytuj
+9msm2017-03-18 12:46#5
Zwolnił ludzi kompetentnych jak choćby panią Szymczyk z CIS, pana Randlę z MCSiR, czy panią Bojek z UM. Przyjęto (niekoniecznie w miejsce wyżej wymienionych ), miernoty. Choćby stanowisko zastępcy dyrektora Muzem Orła Białego dla kolegi z PSL, potrzebne jak świni siodło !
Cytuj
+9sma2017-03-18 12:29#4
Ludzie z ekipy Kroniga co rusz "wykazują się" nie lada kompetencjami. Ostatnio np. wyszło na jaw, że w Skarżysku można kupić węgiel kamienny taniej niż... bezpośrednio z kopalni na Śląsku!!! Prezes Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Skarżysku, niejaki pan ISKRA (prywatnie kumpel pana prezydenta ), sprzedał 58 ton węgla kamiennego po cenie UWAGA ! 326 zł za tonę !!! Przykładowo tona węgla na składzie przy ul Obuwniczej kosztuje 860 zł już z transportem gratis.
. Ogłoszenie o sprzedaży niepotrzebnego kruszcu zamieszczono na stronie MKS, bo szefowie
tej firmy nie wpadli na pomysł by oferty wysłać choćby do pobliskich składów węgla, których nie brakuje w dzielnicy Dolna Kamienna ! Takich miasto ma o zgrozo WŁODARZY - GOSPODARZY.
Cytuj
+1motylek2017-03-18 09:42#3
A nasz prezydent z jego pseudo intelektualną świtą napisze,że to zasługa jego niebywale skromnej osoby, bo już takie głosy się pojawią.Ehhhhh czego to ten człowiek nie wymyśli żeby podpiąć się pod czyiś sukces ( nie mówię że PiS).
Cytuj
+22garry2017-03-18 09:02#2
Oby tym razem nikt tego nie wstrzymał. Trzymajmy kciuki za bezproblemowe rozstrzygnięcie przetargu.
Cytuj
+18farciarz2017-03-18 08:54#1
A więc machina ruszyła! :lol:
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Obchody 78. Rocznicy Rozstrzelania Polskich P…

Opublikowano: 23.06.2018 16:18

Komentarzy: 3

Nowa atrakcja w muzeum. Można już korzystać z…

Opublikowano: 22.06.2018 15:13

Komentarzy: 1

Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawow…

Opublikowano: 22.06.2018 10:22

Komentarzy: 0

Powiatowe zakończenie roku szkolnego 2017/18

Opublikowano: 22.06.2018 10:13

Komentarzy: 1

Po LVI sesji Rady Miasta (audio)

Opublikowano: 21.06.2018 20:38