24.05.2018 Ostatnia aktualizacja 18:27, 23.05.2018

"Skarżyski Klub Seniora” otrzymał dofinansowanie w konkursie TESCO!

Autor:
MB, inf.prasowa
Opublikowano: 19 Kwi 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy móc” i KIS MOPS otrzymało wsparcie finansowe w wysokości 5 000 PLN  projektu "Skarżyski Klub Seniora", zgłoszonego do konkursu "Decydujesz, pomagamy" organizowanego Tesco Polska.

Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy móc” w partnerstwie z KIS MOPS aplikowało w konkursie ogłoszonym przez Tesco (Polska) „Decydujesz, pomagamy” (Partnerem merytorycznym konkursu jest Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” z siedzibą w Warszawie, Partnerem strategicznym konkursu i fundatorem grantów jest Fundacja Tesco Dzieciom z siedzibą w Krakowie).

W świętokrzyskim, dzięki grantom z programu „Decydujesz, pomagamy”, zostaną zrealizowane następujące projekty:

  • „Mały ratownik” zgłoszony przez ZHP Chorągiew Kielecka Hufiec Starachowice,
  • „Lokalne Igrzyska dla Dzieci 2017” zgłoszony przez Stowarzyszenie Aktywna Kraina,
  • „Moc Siła Działanie = WenDo! Samoobrona i asertywność dla kobiet” zgłoszony przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach,
  • „Skarżyski Klub Seniora” zgłoszony przez Stowarzyszenie Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych „Chcieć znaczy móc”,
  • „Włoszczowski Dzień Serca” zgłoszony przez Fundację „Jesteśmy Blisko”,
  • „Ponidziański Festyn Rodzinny” zgłoszony przez Lokalną Grupę Działania PONIDZIE.

Łącznie na terenie województwa świętokrzyskiego oddano blisko 148 tysięcy głosów.

„Decydujesz, pomagamy” to program, którego celem jest wsparcie organizacji oraz mieszkańców, którzy chcą zmienić swoje najbliższe otoczenie i zrobić coś dobrego dla lokalnej społeczności. Organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne oraz grupy nieformalne mogły zgłaszać swoje projekty i walczyć o ich finansowanie. Tesco oraz Fundacja Tesco Dzieciom, organizatorzy programu, w tej edycji przeznaczyli na ten cel aż 750.000 zł. Zwycięzców w głosowaniu wybrali klienci sieci Tesco.

- Druga edycja programu „Decydujesz, pomagamy” utwierdziła nas w przekonaniu, że działania mobilizujące lokalne społeczności są potrzebne i dają wspaniałe rezultaty. Po raz kolejny jesteśmy pozytywnie zaskoczeni wyjątkową różnorodnością zgłoszonych projektów oraz faktyczną znajomością potrzeb lokalnych społeczności. Z niecierpliwością i entuzjazmem czekamy na pierwsze realizacje – mówi Łucja Krzyżanowska z  Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia.

Na projekty lokalnych organizacji pozarządowych, spółdzielni socjalnych oraz grup nieformalnych można było głosować między 8 marca a 4 kwietnia br. we wszystkich sklepach Tesco w całej Polsce. Do programu zostało zgłoszonych blisko siedemset projektów z całego kraju. Z nadesłanych propozycji jury wyłoniło 410 zgłoszeń, które walczyły o 145 grantów o łącznej wartości 750 000 zł. Klienci sklepów oddali w sumie ponad 4,6 mln głosów.

Laureaci tegorocznej edycji to organizacje, które na co dzień dbają o rozwój i wsparcie środowisk lokalnych - edukują, integrują i wspierają mieszkańców, dlatego też zakres zgłoszonych projektów był bardzo szeroki. Największą popularnością cieszyły się działania edukacyjne kierowane do dzieci, propagowanie zdrowego trybu życia i ochrona zdrowia oraz szeroko rozumiana poprawa funkcjonowania najbliższego otoczenia.

Wsparcia nigdy dość!

- Olbrzymie zainteresowanie drugą edycją programu „Decydujesz, pomagamy” jest najlepszym dowodem na to, że lokalne społeczności wiedzą w jaki sposób zmieniać swoje sąsiedztwo, aby żyło się w nim lepiej. Wiosną tego roku rusza już trzecia edycja naszego programu. Wierzymy, że po raz kolejny otrzymamy projekty, które zaskoczą nas twórczymi pomysłami. – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk Prezes Fundacji Tesco Dzieciom– Już teraz zachęcamy do przygotowywania nowych projektów i zgłaszania ich w nadchodzącej trzeciej edycji – dodaje

Jak zapowiadają organizatorzy, III edycja „Decydujesz, pomagamy” wystartuje już 15 maja br. Wtedy rozpocznie się etap zbierania zgłoszeń na realizację kolejnych projektów społecznych. Zasady programu pozostają bez zmian – swoje pomysły zgłaszać mogą organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne i grupy nieformalne. W ramach trzeciej edycji przyznanych zostanie 125 grantów w wysokości 5.000 zł.

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” można znaleźć na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy.

W przypadku pytań dotyczących zgłoszenia do programu można kontaktować się z biurem programu – Pracownią Badań i Innowacji Społecznych Stocznia: telefon: 22 100 55 93
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zobacz film podsumowujący II edycję programu

Projekt „Skarżyski Klub Seniora” zgłoszony przez SAZON w Skarżysku-Kamiennej zakłada m.in. organizację:
 
- zajęć rekreacyjno-usprawniających - spacery z kijkami Nordic Walking z trenerem oraz zajęcia na świeżym powietrzu z wykorzystaniem chusty Klanza,
- warsztatów rękodzielniczych z wykorzystaniem technik decoupage, szydełkowanie, wyszywanie i inne dawne domowe umiejętności,
- warsztatów z zakresu komunikacji interpersonalnej i integracji,
- warsztatów informatycznych,
- wycieczki o charakterze integracyjnym do Krajna i Świętej Katarzyny,
- spotkań tematycznych z zakresu profilaktyki zdrowotnej, aktywności fizycznej osób starszych, pogadanek z zakresu bezpiecznych form zachowań w związku z zagrożeniami, jakie mogą napotkać ludzie starsi (rabunki, oszustwa, metoda na „wnuczka”).
 
portal skarzysko24.pl składa serdeczne gratulacje stowarzyszeniu.


Komentarze

0SNP2017-04-23 22:48#1
Serdeczne pozdrowienia dla Skarżyskiego Klubu Seniora składa Stowarzyszenie Nasze Pogorzałe. Przegraliśmy z godnym przeciwnikiem. Powodzenia :-)
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Najmłodsi z wizytą w skarżyskiej straży

Opublikowano: 23.05.2018 12:25

Komentarzy: 0

"Nie ma wolności bez Niepodległości. Bóg…

Opublikowano: 22.05.2018 19:28

Komentarzy: 0

Pożar pustostanu na ul. Głównej w Skarżysku-K…

Opublikowano: 22.05.2018 15:41

Komentarzy: 0

Gimnazjum nr 2 zagra w finale wojewódzkim w k…

Opublikowano: 22.05.2018 15:10

Komentarzy: 0

Skarżyscy uczniowie najlepsi w województwie w…

Opublikowano: 22.05.2018 14:57

Komentarzy: 0

Gimnazjaliści poznawali ofertę II Liceum Ogól…

Opublikowano: 22.05.2018 13:11

Komentarzy: 0

Rondo Krakowska/ Jana Pawła II/ Wojska Polski…

Opublikowano: 22.05.2018 11:47

Komentarzy: 12

Mieszkaniec Skarżyska świętował 100. urodziny

Opublikowano: 22.05.2018 09:50

Komentarzy: 0

5 sposobów, dzięki którym stracisz zbędne kil…

Opublikowano: 21.05.2018 21:22

Komentarzy: 1

Dzień otwarty w Zespole Szkół Transportowo-Me…

Opublikowano: 21.05.2018 19:29

Komentarzy: 4

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Glutamina Odżywki

Ostatnio na forum