18.03.2018 Ostatnia aktualizacja 17:36, 18.03.2018
  • c1
  • c2
  • c3
  • c4
  • c5
  • c6

Powiat skarżyski z dofinansowaniem z RPO WŚ na budowę nowej hali sportowej dla II L.O. i boisk sportowych przy pięciu placówkach oświatowych!

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 26 Kwi 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Wspaniała wiadomość -  dwa wnioski powiatu skarżyskiego złożone w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, a dotyczące - budowy hali sportowej przy II L.O./ZST i budowy nowoczesnych boisk sportowych przy 5 placówkach oświatowych podległych powiatowi znalazły się na wstępnych listach projektów przeznaczonych do dofinansowania. Na realizację obu projektu powiatowi przyznano ponad 5 mln PLN!

Powiat skarżyski w ramach naboru wniosków do RPO WŚ na lata 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej 7 - Sprawne usługi publiczne Działanie 7.4 Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej złożył dwa wnioski: pierwszy dotyczył pn. "Rozbudowa infrastruktury sportowej II Liceum Ogólnokształcącego o halę sportową łączącą zaplecze sportowe II Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej" w ramach którego wnioskowano o dofinansowanie na poziomie niecałych 3 mln PLN (szacowany koszt całkowity realizacji zadania to 6,4 mln PLN), a drugi pn. "Modernizacja infrastruktury sportowej i rekreacyjnej przy powiatowych placówkach rekreacyjnych" planowana jest budowa hali sportowej o powierzchni ok. 1030 m2 z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej połączonym z widownią na 166 miejsc (siedzenia na drugim piętrze),  trzykondygnacyjnym zapleczem socjalnym, salą dla osób niepełnosprawnych i z pełnym zapleczem sanitarnym. Hala będzie połączona z II L.O. i ZST łącznikami w ramach którego wnioskowano o dofinansowanie na poziomie 2 mln PLN (przy całkowitej wartości projektu na poziomie 2,7 mln PLN).

Wczoraj opublikowano wstępne listy projektów przeznaczonych do dofinansowania - okazało się, że oba wnioski powiatu uzyskały dofinansowanie i - co ważne - we wnioskowanych wysokościach.

Obie inwestycje wpisują się w strategię poprawy dostępności do infrastruktury sportowej i promocji aktywności fizycznej wśród różnych grup społecznych realizowanej przez powiat. - Inwestycje w sport są dla nas bardzo ważne. Poprawa stanu istniejącej infrastruktury sportowej, budowa nowej, a także umożliwienie spędzenia aktywnego czasu mieszkańcom powiatu skarżyskiego to jeden z naszych priorytetów. W obszarze poprawy stano infrastruktury (lub jej budowy) wykorzystujemy do tego instrumenty dostępne dla jednostki samorządu takiej jak powiat - czyli inwestujemy w infrastrukturę sportową przy placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest powiat skarżyski. Bardzo ważne jest, jest jednak dla nas takie planowanie zadań, by ewentualne inwestycje nie byłby inwestycjami stricte szkolnymi - służącymi wyłącznie społeczności szkolnej, ale też środowiskowymi - służącymi ogółowi mieszkańców powiatu skarżyskiego i będą - powiedziała Katarzyna Bilska, członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego (odpowiedzialna z oświatę).

Chęć poprawy dostępności do nowoczesnej infrastruktury sportowej przyświecała planowaniu i dokonywaniu wyboru zadań inwestycyjnych planowanych do realizacji w najbliższej przyszłości..

I tak np. o budowie hali sportowej przy II L.O. w Skarżysku-Kamiennej mówiło się od dawna. - Na pewno jedna przyszkolna hala sportowa z prawdziwego zdarzenia (przy I L.O.) przy naszych jednostkach to za mało. Ilość uczniów w naszych szkołach jest w miarę zadowalająca - mieliśmy więc przekonanie że potrzebna jest hala sportowa, która w dużym stopniu zaspokoi potrzeby w centrum Skarżyska. Wybór lokalizacji przy II L.O. i ZST był dla nas wyborem oczywistym - informuje Katarzyna Bilska.

Powiat realizację zadania chciałby oprzeć na finansowaniu wykorzystującym tzw. montaż finansowy (łączącym dofinansowania z różnych źródeł). Oprócz wspomnianego wcześniej wniosku do RPO WŚ (gdzie można było uzyskać max. 75% dofinansowanie), powiat złożył wniosek o dofinansowanie budowy hali również do odpowiedniego programu ministerialnego (gdzie co do zasady można pozyskać dofinansowanie do 30% kosztów) - na rozstrzygnięcie tego konkursu przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.

W ramach projektu pn. "Rozbudowa infrastruktury sportowej II Liceum Ogólnokształcącego o halę sportową łączącą zaplecze sportowe II Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej" planowana jest budowa hali sportowej o powierzchni ok. 1030 m2 z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej połączonym z widownią na 166 miejsc (siedzenia na drugim piętrze),  trzykondygnacyjnym zapleczem socjalnym, salą dla osób niepełnosprawnych i z pełnym zapleczem sanitarnym. Hala będzie połączona z II L.O. i ZST łącznikami.

Jeśli natomiast chodzi o drugi projekt, o wyborze lokalizacji inwestycji decydował stan techniczny obecnych boisk (najczęściej były to boiska wyłączone, lub zagrożone wyłączeniem z użytkowania). 

W ramach projektu pn. "Modernizacja infrastruktury sportowej i rekreacyjnej przy powiatowych placówkach rekreacyjnychplanowana jest budowa:

- boiska poliuretanowego o powierzchni 2800x4400 cm (z kompletem wyposażenia: do koszykówki, piłki ręcznej, piłki siatkowej i piłkochwytami) przy Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowaczych w Skarżysku-Kamiennej,
- boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią syntetyczną o powierzchni 2000x4000 cm (z kompletem wyposażenia: do piłki ręcznej, piłki siatkowej i nożnej) i bieżni tartanowej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusz Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej, 
- dwóch boisk: jednego z nawierzchnią poliuretanową (z kompletem wyposażenia: do koszykówki, piłki ręcznej, piłki siatkowej i piłkochwytami) i boiska trawiastego z bramkami przy Zespole Szkół Transportowo-Mechatronicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Skarżysku-Kamiennej, 
- boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o powierzchni 1900x3200 cm (z kompletem wyposażenia: do piłki ręcznej i piłki siatkowej) przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Skarżysku-Kamiennej,
- boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o powierzchni 2800x4400 cm (z kompletem wyposażenia: piłki ręcznej, piłki siatkowej) i chodnikiem przy Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku-Kamiennej.

Podobnie jak w przypadku hali - powiat złożył wnioski o dofinansowanie budowy boisk (ze względów proceduralnych - w różnych konfiguracjach) zarówno do RPO WŚ, jak i do Ministerstwa Sportu i Turystki RP. I jak w przypadku wniosków do ministerstwa o dofinansowanie hali - na rozstrzygnięcia konkursów ministerialnych przyjdzie nam trochę poczekać.Komentarze

0rty2017-05-20 07:33#6
Cytuję dzik:
a powiatowe placówki oświatowe- ktoś widział boisko przy SP 3?

Za Szkołę Podstawowa nr 3 odpowiada miasto.
Cytuj
+1dzik2017-05-19 21:54#5
a powiatowe placówki oświatowe- ktoś widział boisko przy SP 3?
Cytuj
+2Zerys2017-04-27 17:58#4
Słuszna decyzja budowy hali sport. przy II Lic., najstarszej, ponad 100-letniej, Szkoły. Hala służyć będzie 2 średnim Szkołom, zastępując niewielką salę gimn. (również rozgrywkom m.in. zewnętrznych drużyn p. siatkowej).Tradycja sportowa Liceum, przypomina wykładowcę WF i PW, absolwenta AWF im. Piłsudskiego, H. Wytrzyszczewskiego, który od 1935 r. zrobił Sk-ko miastem sportu. Był też trenerem Granatu, który sięgnął w 1938 finału rozgrywek sekcji p. nożnej wejścia do I Ligi Państw. Sekcja Lek--atlet, której 80% składu stanowili uczniowie Liceum, zwyciężała w zawodach Okręgu Łódzkiego (do którego należał), organizowanych przez Okręg i kluby Województwa. Zasługi prof. Wytrzyszczewskiego uczciło II Lic., organizując XVII edycji sportowego Memoriału im. prof Henryka Wytrzyszewskiego dla szkół średnich powiatu.
Cytuj
+3Mieszkaniec2017-04-27 12:28#3
Super wiadomość! Brawo powiat :)
Cytuj
+2metr kwadratowy2017-04-27 08:18#2
Powierzchnię wyraża się w cm2 (kwadratowych) a nie z cm! Dobrze, że nie napisano w mm. Przy tak dużej powierzchni, jaką ma jakiekolwiek boisko sportowe, najlepiej jak przedstawiono by to w m2. A tak na poważnie, oby te inwestycje doszły do skutku. Obecny stan infrastruktury sportowej przy II LO i pozostałych placówkach oświatowych to masakra. Jedynie w I LO jest ok, ale zawsze może być lepiej.
Cytuj
+4Powiatowy2017-04-27 07:47#1
Jak się chce i ma się myślące władze to można. Gratuluję mieszkańcom powiatu.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

VI Kiermasz Wielkanocny w Łącznej

Opublikowano: 18.03.2018 18:33

Komentarzy: 0

Gdy okulary stają się przeszkodą. Szansa na ż…

Opublikowano: 18.03.2018 18:24

Komentarzy: 0

42. Koncert Charytatywny Fundacji "Daj s…

Opublikowano: 17.03.2018 19:25

Komentarzy: 0

II Okręgowy Turniej Pływacki ZNP

Opublikowano: 17.03.2018 13:45

Komentarzy: 0

pARTyzant zagrał dla Kacpra i Kai

Opublikowano: 16.03.2018 21:54

Komentarzy: 1

Kabaret Jurki wystąpi 24 marca w MCK. Mamy dl…

Opublikowano: 16.03.2018 20:28

Komentarzy: 0

Groźny wypadek w Suchedniowie

Opublikowano: 16.03.2018 16:28

Komentarzy: 1

Nasza scena narodowa w SP 1

Opublikowano: 16.03.2018 13:01

Komentarzy: 0

Zabezpieczyli nielegalne automaty do gier

Opublikowano: 16.03.2018 11:08

Komentarzy: 1

Rondo WOŚP wreszcie z tablicą informującą o p…

Opublikowano: 16.03.2018 10:17

Komentarzy: 9

Ostatnio komentowane

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Glutamina Odżywki

Ostatnio na forum