24.05.2018 Ostatnia aktualizacja 09:53, 24.05.2018

Powiat skarżyski z dofinansowaniem z RPO WŚ na budowę nowej hali sportowej dla II L.O. i boisk sportowych przy pięciu placówkach oświatowych!

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 26 Kwi 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Wspaniała wiadomość -  dwa wnioski powiatu skarżyskiego złożone w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, a dotyczące - budowy hali sportowej przy II L.O./ZST i budowy nowoczesnych boisk sportowych przy 5 placówkach oświatowych podległych powiatowi znalazły się na wstępnych listach projektów przeznaczonych do dofinansowania. Na realizację obu projektu powiatowi przyznano ponad 5 mln PLN!

Powiat skarżyski w ramach naboru wniosków do RPO WŚ na lata 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej 7 - Sprawne usługi publiczne Działanie 7.4 Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej złożył dwa wnioski: pierwszy dotyczył pn. "Rozbudowa infrastruktury sportowej II Liceum Ogólnokształcącego o halę sportową łączącą zaplecze sportowe II Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej" w ramach którego wnioskowano o dofinansowanie na poziomie niecałych 3 mln PLN (szacowany koszt całkowity realizacji zadania to 6,4 mln PLN), a drugi pn. "Modernizacja infrastruktury sportowej i rekreacyjnej przy powiatowych placówkach rekreacyjnych" planowana jest budowa hali sportowej o powierzchni ok. 1030 m2 z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej połączonym z widownią na 166 miejsc (siedzenia na drugim piętrze),  trzykondygnacyjnym zapleczem socjalnym, salą dla osób niepełnosprawnych i z pełnym zapleczem sanitarnym. Hala będzie połączona z II L.O. i ZST łącznikami w ramach którego wnioskowano o dofinansowanie na poziomie 2 mln PLN (przy całkowitej wartości projektu na poziomie 2,7 mln PLN).

Wczoraj opublikowano wstępne listy projektów przeznaczonych do dofinansowania - okazało się, że oba wnioski powiatu uzyskały dofinansowanie i - co ważne - we wnioskowanych wysokościach.

Obie inwestycje wpisują się w strategię poprawy dostępności do infrastruktury sportowej i promocji aktywności fizycznej wśród różnych grup społecznych realizowanej przez powiat. - Inwestycje w sport są dla nas bardzo ważne. Poprawa stanu istniejącej infrastruktury sportowej, budowa nowej, a także umożliwienie spędzenia aktywnego czasu mieszkańcom powiatu skarżyskiego to jeden z naszych priorytetów. W obszarze poprawy stano infrastruktury (lub jej budowy) wykorzystujemy do tego instrumenty dostępne dla jednostki samorządu takiej jak powiat - czyli inwestujemy w infrastrukturę sportową przy placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest powiat skarżyski. Bardzo ważne jest, jest jednak dla nas takie planowanie zadań, by ewentualne inwestycje nie byłby inwestycjami stricte szkolnymi - służącymi wyłącznie społeczności szkolnej, ale też środowiskowymi - służącymi ogółowi mieszkańców powiatu skarżyskiego i będą - powiedziała Katarzyna Bilska, członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego (odpowiedzialna z oświatę).

Chęć poprawy dostępności do nowoczesnej infrastruktury sportowej przyświecała planowaniu i dokonywaniu wyboru zadań inwestycyjnych planowanych do realizacji w najbliższej przyszłości..

I tak np. o budowie hali sportowej przy II L.O. w Skarżysku-Kamiennej mówiło się od dawna. - Na pewno jedna przyszkolna hala sportowa z prawdziwego zdarzenia (przy I L.O.) przy naszych jednostkach to za mało. Ilość uczniów w naszych szkołach jest w miarę zadowalająca - mieliśmy więc przekonanie że potrzebna jest hala sportowa, która w dużym stopniu zaspokoi potrzeby w centrum Skarżyska. Wybór lokalizacji przy II L.O. i ZST był dla nas wyborem oczywistym - informuje Katarzyna Bilska.

Powiat realizację zadania chciałby oprzeć na finansowaniu wykorzystującym tzw. montaż finansowy (łączącym dofinansowania z różnych źródeł). Oprócz wspomnianego wcześniej wniosku do RPO WŚ (gdzie można było uzyskać max. 75% dofinansowanie), powiat złożył wniosek o dofinansowanie budowy hali również do odpowiedniego programu ministerialnego (gdzie co do zasady można pozyskać dofinansowanie do 30% kosztów) - na rozstrzygnięcie tego konkursu przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.

W ramach projektu pn. "Rozbudowa infrastruktury sportowej II Liceum Ogólnokształcącego o halę sportową łączącą zaplecze sportowe II Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej" planowana jest budowa hali sportowej o powierzchni ok. 1030 m2 z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej połączonym z widownią na 166 miejsc (siedzenia na drugim piętrze),  trzykondygnacyjnym zapleczem socjalnym, salą dla osób niepełnosprawnych i z pełnym zapleczem sanitarnym. Hala będzie połączona z II L.O. i ZST łącznikami.

Jeśli natomiast chodzi o drugi projekt, o wyborze lokalizacji inwestycji decydował stan techniczny obecnych boisk (najczęściej były to boiska wyłączone, lub zagrożone wyłączeniem z użytkowania). 

W ramach projektu pn. "Modernizacja infrastruktury sportowej i rekreacyjnej przy powiatowych placówkach rekreacyjnychplanowana jest budowa:

- boiska poliuretanowego o powierzchni 2800x4400 cm (z kompletem wyposażenia: do koszykówki, piłki ręcznej, piłki siatkowej i piłkochwytami) przy Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowaczych w Skarżysku-Kamiennej,
- boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią syntetyczną o powierzchni 2000x4000 cm (z kompletem wyposażenia: do piłki ręcznej, piłki siatkowej i nożnej) i bieżni tartanowej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusz Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej, 
- dwóch boisk: jednego z nawierzchnią poliuretanową (z kompletem wyposażenia: do koszykówki, piłki ręcznej, piłki siatkowej i piłkochwytami) i boiska trawiastego z bramkami przy Zespole Szkół Transportowo-Mechatronicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Skarżysku-Kamiennej, 
- boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o powierzchni 1900x3200 cm (z kompletem wyposażenia: do piłki ręcznej i piłki siatkowej) przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Skarżysku-Kamiennej,
- boiska wielofunkcyjnego o nawierzchni poliuretanowej o powierzchni 2800x4400 cm (z kompletem wyposażenia: piłki ręcznej, piłki siatkowej) i chodnikiem przy Zespole Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku-Kamiennej.

Podobnie jak w przypadku hali - powiat złożył wnioski o dofinansowanie budowy boisk (ze względów proceduralnych - w różnych konfiguracjach) zarówno do RPO WŚ, jak i do Ministerstwa Sportu i Turystki RP. I jak w przypadku wniosków do ministerstwa o dofinansowanie hali - na rozstrzygnięcia konkursów ministerialnych przyjdzie nam trochę poczekać.Komentarze

0rty2017-05-20 07:33#6
Cytuję dzik:
a powiatowe placówki oświatowe- ktoś widział boisko przy SP 3?

Za Szkołę Podstawowa nr 3 odpowiada miasto.
Cytuj
+1dzik2017-05-19 21:54#5
a powiatowe placówki oświatowe- ktoś widział boisko przy SP 3?
Cytuj
+2Zerys2017-04-27 17:58#4
Słuszna decyzja budowy hali sport. przy II Lic., najstarszej, ponad 100-letniej, Szkoły. Hala służyć będzie 2 średnim Szkołom, zastępując niewielką salę gimn. (również rozgrywkom m.in. zewnętrznych drużyn p. siatkowej).Tradycja sportowa Liceum, przypomina wykładowcę WF i PW, absolwenta AWF im. Piłsudskiego, H. Wytrzyszczewskiego, który od 1935 r. zrobił Sk-ko miastem sportu. Był też trenerem Granatu, który sięgnął w 1938 finału rozgrywek sekcji p. nożnej wejścia do I Ligi Państw. Sekcja Lek--atlet, której 80% składu stanowili uczniowie Liceum, zwyciężała w zawodach Okręgu Łódzkiego (do którego należał), organizowanych przez Okręg i kluby Województwa. Zasługi prof. Wytrzyszczewskiego uczciło II Lic., organizując XVII edycji sportowego Memoriału im. prof Henryka Wytrzyszewskiego dla szkół średnich powiatu.
Cytuj
+3Mieszkaniec2017-04-27 12:28#3
Super wiadomość! Brawo powiat :)
Cytuj
+2metr kwadratowy2017-04-27 08:18#2
Powierzchnię wyraża się w cm2 (kwadratowych) a nie z cm! Dobrze, że nie napisano w mm. Przy tak dużej powierzchni, jaką ma jakiekolwiek boisko sportowe, najlepiej jak przedstawiono by to w m2. A tak na poważnie, oby te inwestycje doszły do skutku. Obecny stan infrastruktury sportowej przy II LO i pozostałych placówkach oświatowych to masakra. Jedynie w I LO jest ok, ale zawsze może być lepiej.
Cytuj
+4Powiatowy2017-04-27 07:47#1
Jak się chce i ma się myślące władze to można. Gratuluję mieszkańcom powiatu.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

STC zaprasza na XIX Skarżyski Rajd Rowerowy

Opublikowano: 24.05.2018 10:54

Komentarzy: 0

"Dwójka" mistrzem Skarżyska w trójb…

Opublikowano: 23.05.2018 20:48

Komentarzy: 0

Najmłodsi z wizytą w skarżyskiej straży

Opublikowano: 23.05.2018 12:25

Komentarzy: 0

"Nie ma wolności bez Niepodległości. Bóg…

Opublikowano: 22.05.2018 19:28

Komentarzy: 0

Pożar pustostanu na ul. Głównej w Skarżysku-K…

Opublikowano: 22.05.2018 15:41

Komentarzy: 0

Gimnazjum nr 2 zagra w finale wojewódzkim w k…

Opublikowano: 22.05.2018 15:10

Komentarzy: 0

Skarżyscy uczniowie najlepsi w województwie w…

Opublikowano: 22.05.2018 14:57

Komentarzy: 0

Gimnazjaliści poznawali ofertę II Liceum Ogól…

Opublikowano: 22.05.2018 13:11

Komentarzy: 0

Rondo Krakowska/ Jana Pawła II/ Wojska Polski…

Opublikowano: 22.05.2018 11:47

Komentarzy: 14

Mieszkaniec Skarżyska świętował 100. urodziny

Opublikowano: 22.05.2018 09:50

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Glutamina Odżywki

Ostatnio na forum