24.07.2017 Ostatnia aktualizacja 22:46, 22.07.2017

Waldemar Skowron odwołany z funkcji Prezesa Zarządu MESKO S.A.

Autor:
MB Foto: Mariusz Busiek (arch.)
Opublikowano: 15 Maj 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Dotychczasowy Prezes Zarządu MESKO S.A. w Skarżysku-Kamiennej Waldemar Skowron, został dzisiaj decyzją rady nadzorczej Spółki odwołany ze swojej funkcji.  Skowrona na stanowisku prezesa zastąpi Mariusz Kolankowski, dotychczasowy prezes Wojskowych Zakładów Kartograficznych Sp. z o.o. w Warszawie.

Dotychczasowy prezes był związany ze Spółką MESKO S.A. od początku pracy zawodowej, którą rozpoczynał w 1983 roku na stanowisku specjalisty technologa. W latach 1999-2002 pełnił funkcję Prezesa Zarządu ZM MESKO S.A. W latach kolejnych Waldemar Skowron związał się z BUMAR Sp. z o.o. będąc między innymi członkiem zarządu, Dyrektorem Pionu Techniki i Rozwoju. Od 2009 pełnił funkcję Prezes Zarządu MESKO S.A. i Dyrektora Grupy Amunicyjno-Rakietowej.

Nowy Prezes Zarządu Mesko S.A. - Mariusz Kolankowski (foto: M.Wiśniewski/PB)




Komentarze

+3Bo.leslaw2017-05-22 07:12#30
http://fakty.interia.pl/polska/news.
Czy to ten sam prezes teraz w MESKO będzie wyprowadzal zyski?
Cytuj
0majster2017-05-21 21:36#29
Chciałbym abyś "społeczniku" miał tyle racji w tym co piszesz ile wyrazów użyłeś. Życie jednak to nie dwa kolory Kaczyńskiego ani nawet 6 podstawowych. Głupcem i naiwniakiem należy nazwać każdego który twierdzi, że w świecie może i zapanuje tylko dobro. Jeszcze większym głupcem jest ten, który twierdzi, że w Polacy to społeczeństwo w którym dzięki PiSklętom wyimaginowane zło zniknie i nastanie kraina wiecznej szczęśliwości. Jakże chętnie pisowcy "śledczy" używają słów układ czy kolesiostwo zamiast zależności czy znajomość. Debilizmen można nazwać chęć likwidacji jednego i drugiego bo tego nie da się zlikwidować. W miejsce jednej zlikwidowanej znajomości pojawi się następna bo człowiek tak jest genetycznie ukształtowany i basta. Gdyby tak miało się dziać, to niechybnie czeka nas upadek społeczeństwa...a nawet tego sam kościół nie chce. Gdzie jest więc logika Pisklęcego myślenia? Podejrzewam, że dorwać się do władzy i KASY. Mesko i Prezes to tylko wykonawcy w całej układance militarnej, w której największą rolę odgrywają znajomości, system zależności, generalicja i ich znajomi, cisza medialna i inne niuanse o których święto...wi nie mają pojęcia. Sedno zawsze leży w szczegółach a Pani Gargas, która poPiSała się "|smoleńskiem" musi wiedzieć to o czym wie każdy wojskowy. Amunicja ma też swój okres ważności jak serek homo z sieciówki. Co się tyczy broni ręcznej to chcąc podziękować komuś za kontrakt(łapówka) to wolałbym zamiast gotówki dać komuś możliwość legalnego zakupu flinty za złotówki. Ciekaw jestem kiedy wkurzą się jenerały przesiadujący na targach w Kielcach w pomieszczeniu przeznaczonym tylko dla nich. Nie życzyłbym sobie wyobrazić, że ci spośród nich co szkolili się w West Point powiedzą swoim amerykańskim znajomym, że teraz już nie spotkają się na polowaniu na dzika albo nie będą już wspólnie rzygać bo jakiś nawiedzony ministrAnt chce złapać komara za jajka. Świętych nie ma i nie będzie i PiSklęta wiedzą o tym dobrze bo światem rządzi pieniądz i znajomości.
Cytuj
+1handzia552017-05-21 10:29#28
Idzie nowe, wraca stare. "nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera". Aby kierować dużą firmą zbrojeniową wcale nie trzeba być fachowcem. Wystarczy właściwa legitymacja partyjna i decyzja Macierewicza.
Cytuj
+6Do Zerysa2017-05-20 23:28#27
Skąd takie zdziwienie, żeby nie powiedzieć zaskoczenie. Wszak to nie pierwszy taki przypadek w Skarżysku. Rok temu w dawnym ZEORK-u sytuacja była prawie identyczna. Zwolniono bezpartyjnego fachowca, który przepracował 20 lat w energetyku m.in. jako członek zarządu, a ostatnio jako zastępca dyrektora generalnego. A zwolniono go tylko dlatego, żeby zrobić miejsce dla przybocznego suchedniowskiej posłanki. Złośliwi mówią, że to stanowisko to teraz najlepiej opłacana funkcja ciecia w Polsce, a może i na świecie, bo oprócz pilnowania, o której kto przychodzi do pracy i wyglądania przez okno na parking próżno szukać jakiejkolwiek aktywności. Jak to wygląda wie najlepiej sam zainteresowany, jego przełożony i pracownicy, natomiast jedno jest wiadome. Tak jak w przypadku Meska doświadczenia branżowego tam nie znajdziemy. A co do kompetencji - nie wiedzieć czemu pracownicy nie chcą o tym mówić. Używają jedynie określenia "Roch". Dlaczego?
Cytuj
0Zerys2017-05-20 16:34#26
Prezes MESKO, dużych Zakładów wojskowej produkcji precyzyjnej, inż. Skowron, nieprzerwanie przepracował 34
lata na kierowniczych stanowiskach. To jedno całe pokolenie, a jednocześnie duże doświadczenie. Nagle odwołany
15.5.br., w ramach "dobrej zmiany" PiS'u, decyzją min. Macierewicza. Na jego stanowisko, wymagające doświadczenia nie tylko technicznego, współpracy z zagr. firmami przy adaptacji licencyjnych wyrobów, oraz kierowania zespołami produkcyjnymi, liczącymi setki pracowników, min. M-cz, mianował Mariusza Kolankiewicza, prezesa Wojskowych Zakł. Kartograficznych. Niewielkiej drukarni map, kart, starych rycin i grafik, drukowania tekstów maturalnych, itp. Z wojskiem, łączy ją tylko nazwa. Ministrowi to wystarcza !
Z troską o przyszłość MESKO pod nowym prezesem, DiscoPonadWszystko (pierwszy komentator z 15 b.mies.) zapytywał - Co skończył ? Czym się zajmował ? Od grudnia 2016, powołany przez min. Macierewicza, na stanowisko prezesa W.Z.Kart., z pośród czekających na awanse partyjnych członków, pełnił tą funkcję do 15 maja br., odwołany po nie całym półroczu pracy, awansował na prezesa MESKO. Czego życzyć Zakładom MESKO ? Czego nowemu prezesowi ? I czego p. Ministrowi ?
Cytuj
+1Zły troll2017-05-19 07:39#25
Cytuję Pracowniczka:
Trolli to tu nie brakuje. Rzucanie obraźliwych komentarzy pod adresem wielu osób, wszystko pod pseudonimami. Ciekawe czy tak w codziennej sytuacji mieli by odwagę się wypowiedzieć. Anonimowo każdy może pisać co tylko chce bez konsekwencji i bez potwierdzenia prawdy. Głupota, ignorancja, hejt. Ech słabo się robi jak się czyta niektóre bzdury typu Cytat:
Rozwalić tą mafię.
A dlaczego to "Pracowniczka" nie podpisała się z imienia i nazwiska? Czyżby też była trollem, ale w żeńskim odpowiedniku - huldrą? Gdzie ta odwaga?
Cytuj
-2eMAiKS2017-05-18 07:40#24
Cytuję Emeryt-do-potęgi-k-a:

Brawo! Co za błyskotliwe spostrzeżenie!

E tam, zaraz błyskotliwe. O błyskotliwość by się otarło zaledwie, gdybym napisał, że skoro twierdzi, że nie napisze, a jednak pisze, to poprzez paralelę można odnieść się do "...nie jestem przesiąknięty zawiścią i nie mam w zwyczaju tryskać wkoło jadem..." i przypuszczać zołzowatość autora/autorki.
Cytuj
+8Nikt2017-05-17 21:09#23
Jako człowiekowi życzę Panu Prezesowi jak najlepiej, jednak oceniając z własnej perspektywy stan MESKO żegnam Go bez żalu. Szkoda niewykorzystanych szans związanych ze wzrostem zamówień, które nie doprowadziły do rozwoju firmy,
Cytuj
-4Emeryt-do-potęgi-k-a2017-05-17 12:55#22
Cytuję eMAiKS:
Cytuję Emerytka:
Szanowni komentujący, jako, że nie jestem przesiąknięty zawiścią i nie mam w zwyczaju tryskać wkoło jadem, to nie napiszę, że życzę Wam, żebyście na własnej d.... boleśnie odczuli zmianę prezesa i ogólnie tzw. "dobrą zmianę". Nie napiszę też, że zgodnie z "prawem karmy" Wasza nienawiść może w zdwojony sposób do Was powrócić - w Was wycelowana. Nie napiszę tego również dlatego, że słów i nerwów szkoda dla internetowych trolli.


Ale przecież napisała Pani.

Brawo! Co za błyskotliwe spostrzeżenie!
Cytuj
+3eMAiKS2017-05-17 12:08#21
Cytuję Emerytka:
Szanowni komentujący, jako, że nie jestem przesiąknięty zawiścią i nie mam w zwyczaju tryskać wkoło jadem, to nie napiszę, że życzę Wam, żebyście na własnej d.... boleśnie odczuli zmianę prezesa i ogólnie tzw. "dobrą zmianę". Nie napiszę też, że zgodnie z "prawem karmy" Wasza nienawiść może w zdwojony sposób do Was powrócić - w Was wycelowana. Nie napiszę tego również dlatego, że słów i nerwów szkoda dla internetowych trolli.


Ale przecież napisała Pani.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • OUT5
  • bf
  • out2
  • out1
  • out3
  • out4

Ostatnio opublikowane

Zostań Miss Skarżyska - zgłoś się do konkursu

Opublikowano: 23.07.2017 00:27