16.01.2018 Ostatnia aktualizacja 06:38, 16.01.2018
  • c1
  • c2
  • c3
  • c4
  • c5
  • c6

Przebudują układ komunikacyjny u zbiegu ulic: Towarowej i 1 Maja?

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 16 Maj 2017
Oceń:
4.5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Jest szansa na przebudowę układu komunikacyjnego u zbiegu ulic: Towarowej i 1 Maja w Skarżysku-Kamiennej? Zarząd Powiatu Skarżyskiego będzie chciał zachęcić inwestora budującego w pobliżu market do współfinansowania budowy ronda.

O przebudowie układu komunikacyjnego u zbiegu ulic: Towarowej i 1 Maja mówi się od kilku lat. W założeniu rondo - bo to właśnie o tym, że rondo ma zastąpić dotychczasowe rozwiązanie mówiło się najczęściej - miałoby poprawić bezpieczeństwo ruchu i jego płynność, a także umożliwić zaplanowanie wygodnego wjazdu i wyjazdu z działek zlokalizowanych w pobliżu (to szczególnie ważne w kontekście planowanych w okolicy inwestycji). 

W 2013 roku wydawało się nawet, że przebudowę uda się szybko wykonać - przedstawiciele powiatu prowadzili wówczas rozmowy na temat współfinansowania budowy ronda (koszt tej inwestycji szacowano wówczas na 800 tys. PLN) z inwestorem zainteresowanym budową marketu w pobliżu ronda. Z budowy marketu wówczas nic nie wyszło, plany przebudowy układu komunikacyjnego odłożono na półkę (choć co jakiś czas ze strony przedstawicieli powiatu pojawiały się zapewnienia, że z przebudowy nie rezygnują).

Teraz temat budowy ronda u zbiegu ulic: Towarowej i 1 Maja ostatnio powrócił, a to za sprawą przygotowań bo budowy marketu Biedronka przy ul. 1 Maja 14. Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu Skarżyskiego o to, czy związku z budową marketu planowana jest również przebudowa wspomnianego wcześniej układu komunikacyjnego pytali radni: Małgorzata Kwiatkowska i Bartosz Bętkowski.

- Dwa tygodnie temu skontaktowali się z nami przedstawiciele inwestora, którzy poprosili o spotkanie w związku z przygotowaniami do rozpoczęcia realizacji inwestycji polegającej na budowie marketu. Stoimy na stanowisku, że do obsługi ruchu, który będzie generowany w związku z uruchomieniem i funkcjonowaniem marketu niezbędna jest przebudowa obecnego układu komunikacyjnego. Chcemy, by w tamtym miejscu zostało wybudowane rondo i liczymy na to, że uda się wrócić do tego tematu z obecnym inwestorem. Musimy w tym momencie też mieć świadomość, że ewentualny powrót do tego tematu oznacza, że będziemy musieli również znaleźć środki na ewentualne współfinansowanie inwestycji...- powiedziała Anna Leżańska, członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego.


Komentarze

0PZPR2017-12-08 22:45#15
Kto pozwolił na budowę biedronki Kto podpisał zgodę na busie tego za Du.... Czy miał płynność ?
Cytuj
+3Czesław.02017-05-18 21:30#14
Cytuję Zerys:
Szan. p. Stach - Bardzo cenna opinia, Jak pamiętam, przed miesiącami na Radzie Powiatu został zgłoszony wniosek
wybudowania wiaduktu nad torami kol. na wysokości ulic: Szydłowieckiej i (bodaj ? Kościuszki, lub Czerwonego
Krzyża. Jeśli się mylę, proszę poprawić.

I co z tego, że zgłoszono wniosek, że się dyskuruje itp., skoro NIC się nie robi w tym względzie.
Powiat czeka na ruchy (i pieniądze) z PKP.... myślą, że kolej "załatwi" za nich tę sprawę. Będziemy czekac lata - tak jak mija 3 rok od pomysłu Galerii handlowej na terenie po Parowozowni (na przeciw stacji Orlen) - a i tak się nie doczekamy.
Akurat sprawę budowy alternatywnej drogi łączącej Kamienną z Przydworcowym, czy to wiaduktem czy tunelem powinni wspólnie - miasto i powiat - uczynić priorytetową i podjąć próbę jej realizacji.
Jeśli "dołączą" do tego inne fundusze np.unijne, ministerialne, regionalne czy z kolei to dobrze, ale nie powinien to być warunek, bo na spełnienie jego możemy czekać następne 20 lat.
Cytuj
+1Zerys2017-05-18 20:50#13
Szan. p. Stach - Bardzo cenna opinia, Jak pamiętam, przed miesiącami na Radzie Powiatu został zgłoszony wniosek
wybudowania wiaduktu nad torami kol. na wysokości ulic: Szydłowieckiej i (bodaj ? Kościuszki, lub Czerwonego
Krzyża. Jeśli się mylę, proszę poprawić.
Cytuj
+8stach2017-05-18 14:33#12
Dolna Kamienna winna mieć drugie połączenie drogowe z pozostałą częścią miasta, głównie szpitalem, policją i wszelkimi urzędami. To dla zapewnienia BEZPIECZEŃSTWA mieszkańców tej dzielnicy. Wszystko inne powinno być temu podporządkowane. Już teraz należy się przyjrzeć członkom naszej władzy, którzy optują za udogodnieniami dla przyszłej Biedronki. Przekręty widać na odległość. Podstawowym planem powinien być drugi wiadukt lub przejazd podziemny, a dopiero potem rozważania na temat skrzyżowania 1 maja, Towarowa itd. Odnoszę wrażenie, że u nas tylko plany, propozycje, nowe z kosmosu pomysły się liczą. Trzeba powoli a skutecznie rozwiązać problem komunikacyjny w naszym mieście.
Cytuj
+11eye2017-05-17 08:41#11
Cytuję trub:

Dlaczego biedronka miałaby sama fundować przebudowę ronda? Czy ty jakbyś miał firmę i przed twoim lokalem miał publiczny połamany chodnik to sam byś go zrobił czy robił awanturę w urzędzie żeby ci go naprawili?


Hm... ale komu zależy by był płynny ruch do i ze sklepu? Miastu czy właścicielowi gruntu/sklepu?
Chodnik zostanie tam zlikwidowany i zastąpiony wjazdem więc kto ma to zrobić? Miasto? A z jakiej racji?
A o jakiej przebudowie ronda piszesz? Tam jest zwykłe skrzyżowanie z ruchem nakazanym. W artykule jest mowa o wybudowaniu ronda.

Wiesz, ja mieszkam w domu prywatnym, nie mam ani miejsca parkingowego ani kawałka zieleni na którym mógłbym zostawić auto. Jak był budowany chodnik i wjazdy na posesje to inwestor od wjazdu do płotu zostawił 50 cm (PIĘĆDZIESIĄT CENTYMETRÓW!!!) bo to nie jego teren. Jak sprawdziłem na mapach to nie jest to też moje, taka niczyja ziemia.
I jak układałem na swoim podwórzu kostkę to ułożyłem te brakujące 3 metry kwadratowe bo to ja chcę po równym wjeżdżać.
Może to nie jest idealny przykład ale przynajmniej nakreśliłem sytuację.

Jeśli dobrze pamiętam to właściciel terenu na którym stoi Kaufland dokładał się do remontu Metalowców i kawałka Paryskiej. Mogę się mylić więc niech mnie Redakcja poprawi albo ktoś inny.
Tylko, że tam sytuacja była inna bo remont Metalowców był pilną inwestycją.

Poza tym, na ul. 1go Maja od kładki do wtórpolu obowiązuje zakaz ruchu pojazdów pow. 3,5 tony. Więc jak właściciel biedronki wyobraża sobie dowożenie towaru? To kolejny argument za tym, że to właściciel ma zadbać o to by ktoś do niego dojechał a nie miasto.
Cytuj
-5trub2017-05-17 07:36#10
Cytuję obserwator 9:
eye Jesteś wielki masz świętą rację nich biedronka zrobi sobie rondo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dlaczego biedronka miałaby sama fundować przebudowę ronda? Czy ty jakbyś miał firmę i przed twoim lokalem miał publiczny połamany chodnik to sam byś go zrobił czy robił awanturę w urzędzie żeby ci go naprawili?
Cytuj
+3LG2017-05-16 22:51#9
Czy to prawda że przewodniczący Rady Miasta - Pan Golik - dostał pracę w PCPR? Nadanie od POwskiej części zarządu powiatu??? Podobno odgrażał się że pójdzie w układ z prezydentem jak mu nie pomogą.
Cytuj
+3Ciokawe2017-05-16 22:44#8
Nawet jak Biedronka lub Powiat pobuduje to rondo to i tak radny z Kamiennej co to matkę na stołek w sp8 wsadził, będzie się lansował, że to jego i jego mocodawcy zasługa ;-) Nie chłopaki!!!???
Cytuj
+7Kasia22017-05-16 20:31#7
Szanowni Państwo już ten temat był przerabiany tego ronda nie może być ponieważ nie pozwalają na nie przepisy prawne.
Cytuj
+6eye2017-05-16 17:15#6
Cytuję obserwator 9:
eye Jesteś wielki masz świętą rację nich biedronka zrobi sobie rondo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Czyli jak będę startować na radnego to mam Twój głos poparcia, tak? ;-)
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • OUT5
  • bf
  • out2
  • out1
  • out3

Ostatnio opublikowane

Granat rozpoczął przygotowania do rundy wiose…

Opublikowano: 15.01.2018 20:41