19.08.2017 Ostatnia aktualizacja 20:19, 19.08.2017

Przez ponad pół roku "leczył ludzi" bez żadnych uprawnień

Autor:
MB Foto: KPP Piaseczno
Opublikowano: 13 Cze 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W sobotę policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który - jak ustaliła policja - podszywając się pod innego lekarza, na podstawie sfałszowanych dokumentów zatrudnił się trzech przychodniach zdrowia jako lekarz ortopeda (od października 2016 roku przyjmował w nich pacjentów). Według oficjalnych komunikatów mężczyzna pochodzi "z południowej Polski" (a nieoficjalne - konkretnie - ze Skarżyska-Kamiennej).

Sprawa swój początek miała kilka dni temu w Starachowicach, gdzie do tamtejszej jednostki policji zgłosił się lekarz z miejscowego szpitala. Poinformował on funkcjonariuszy, że najprawdopodobniej ktoś posługujący się jego danymi osobowymi próbuje zatrudnić się w jednym z warszawskich szpitali.

Mundurowi zgodnie z przeprowadzonymi ustaleniami w sobotę i weszli do jednej z przychodni w Górze Kalwarii. W gabinecie lekarskim 29-letni mężczyzna podający się za lekarza ortopedii przyjmował właśnie pacjenta. Mężczyzna podający się za lekarza został wylegitymowany i poproszony o okazanie dokumentów uprawniających go do wykonywania zawodu lekarza. 29-latek okazał dyplom ukończenia studiów, oraz żądane dokumenty uprawniające go do wykonywania zawodu lekarza, a także kartę przynależności do Okręgowej Izby Lekarskiej. Jak się okazało - dokumenty były sfałszowane - widniało na nich nazwisko prawdziwego lekarza ze Starachowic, zmienione były m.in. innymi zdjęcia i numery. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny ujawniono inne podrobione pieczątki i dokumenty - w tym dyplom specjalizacji w zakresie ortopedii i traumatologii ruchu.

Policjanci ustalili, że mężczyzna podszywał się pod lekarza od października 2016 roku, kiedy zatrudnił się w trzech placówkach medycznych, m.in w: Warszawie, Otwocku i w Górze Kalwarii.

Według nieoficjalnych informacji, mężczyzna pochodzi ze Skarżyska-Kamiennej. Decyzją sądu został on zatrzymany i na najbliższe trzy miesiące osadzony w areszcie. Grozi mu teraz nawet do 8 lat pozbawienia wolności.





Komentarze

+1Sceptyk2017-06-24 21:35#20
Cytuję Jezu...:
Czy on nie mieszkał gdzieś na 3 Maja w Skarzysku bo cos mi sie tak kojarzy......??? Kto wie cos o tym?

Na Borze raczej..
Cytuj
0Dorka2017-06-15 15:25#19
Kasia 2 życzę ci, aby twoje dzieci wyrosły na idealnych, uczciwych, super mądrych ludzi jeżeli takowe posiadasz. Nie znam matki, która nie chciałaby takich wychować. Nie masz pojęcia co czują rodzice w takim momencie, więc nie oceniaj.Nie wiem czy w tej sytuacji zaważyło wychowanie tej osoby, ale twoi rodzice też pewnie nie uczyli cię złośliwości w stosunku do innych.
Cytuj
-1punury żniwiarz2017-06-15 11:09#18
Kasia2 - strach pomyśleć jakie wartości z domu wyniesie wasze dziecko
Cytuj
+4Jolkaa2017-06-14 20:55#17
Do Kasia2: chcialam tylko powiedziec,ze niegodne jest sugerowanie,ze byc moze "rodzice to samo robią".To jest podłe.A dla kazdego chyba rodzica taka sytuacja to cios i porazka wychowawcza.Nie kopie się lezacego.Koniec.
Cytuj
+4Kasia22017-06-14 19:03#16
Do Jolkaaa. Jakieś wartości wynosi się z domu. Nie kradnij, nie rób drugiemu to co tobie niemiłe. Widocznie co musiało być nie tak. Może poświęcano mu za mało czasu. Moim zdaniem to chęć szybkiego dorobienia się przez Pana pseudo doktora. Mama i tata nie wiedzieli co ich syn robił wcześniej? z wpisów widać że aniołkiem to chyba On nie był. Skoro prac załatwili jego ojcu w wodociągach, to przypuszczam e jemu tez by mama załatwiła, ale Pan nie ciał jak tata chodzić do pracy za 2000 - 3000 tysiące do ręki.
Cytuj
0Tomasz Rollo2017-06-14 14:52#15
Cytuję Jolkaaa:
Cytuję Kasia2:
No ładnie go rodzice wychowali, a może to samo robią? Skoro syn był zdolny do takich rzeczy. Jeżeli to rzeczywiście syn urzędniczki to trzeba się przyjrzeć jej pracy, bo Ona też możne być skłonna do jakiś przestępstw. Panie Kronig kim się Pan otacza? urzędniczka, Kobierski PSL już z zarzutami Prokuratorskimi , Liroy wyrzucony z partii za podejrzane rzeczy oraz nasz król ekonomi Bartosz Iskra z wyrokiem skazującym za łamanie praw pracowniczych. Brawo, Brawo.

To, co napisałaś,jest nie tylko głupie ale przede wszystkim podłe.Bardzo współczuję rodzicom. Nie zawsze dzieci są takie, jak sobie wyobrażamy. Ale łatwiej opluć, niż pomyśleć.

Jakoś nie chce mi się wierzyć, że rodzice nie wiedzieli gdzie "pracował" ich syn przez ponad pół roku
Cytuj
-9Jolkaaa2017-06-14 10:24#14
Cytuję Kasia2:
No ładnie go rodzice wychowali, a może to samo robią? Skoro syn był zdolny do takich rzeczy. Jeżeli to rzeczywiście syn urzędniczki to trzeba się przyjrzeć jej pracy, bo Ona też możne być skłonna do jakiś przestępstw. Panie Kronig kim się Pan otacza? urzędniczka, Kobierski PSL już z zarzutami Prokuratorskimi , Liroy wyrzucony z partii za podejrzane rzeczy oraz nasz król ekonomi Bartosz Iskra z wyrokiem skazującym za łamanie praw pracowniczych. Brawo, Brawo.

To, co napisałaś,jest nie tylko głupie ale przede wszystkim podłe.Bardzo współczuję rodzicom. Nie zawsze dzieci są takie, jak sobie wyobrażamy. Ale łatwiej opluć, niż pomyśleć.
Cytuj
+19Łowca Czarownic2017-06-14 07:52#13
Wystarczy wejść na stronę znanylekarz i wpisać ortopeda Starachowice :D https://www.znanylekarz.pl/marcin-biesiada/ortopeda/gora-kalwaria
Cytuj
+23Brambor2017-06-14 07:21#12
Wiedziałem że [EDIT] ale nie wiedziałem że do takiego stopnia. Pośmiewisko na całe miasteczko. Pewnie chciał mieć lepsze Audi i chciał się "dorobić". Gałgan niezły :-D [EDIT]
Cytuj
+30VAT2017-06-14 07:04#11
Wielkie mi halo! Jak Skarżyszczanie na ogromne miliony oszukali Państwo na podatek VAT to jakoś urząd nie huczał? Podali nazwisko wystawiającego faktury, a o reszcie cisza. Bo to takie skarżyskie "byznesmeny".
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • OUT5
  • bf
  • out2
  • out1
  • out3
  • out4

Ostatnio opublikowane

Ostre strzelanie w Skarżysku. Zwycięstwo Gran…

Opublikowano: 19.08.2017 21:00

Komentarzy: 0

Festyn rodzinny w Lipowym Polu

Opublikowano: 19.08.2017 20:25

Komentarzy: 0

Wygraj bilety na imprezę Magiczne Zakończenie…

Opublikowano: 18.08.2017 13:43

Komentarzy: 0

Brakuje koszy na śmieci?

Opublikowano: 18.08.2017 10:14

Komentarzy: 0

Zapraszamy na Marszobieg!

Opublikowano: 18.08.2017 09:50