20.09.2017 Ostatnia aktualizacja 19:06, 19.09.2017
  • c1
  • c2
  • c3
  • c4
  • c5
  • c6

W I Liceum pożegnano odchodzącego na emeryturę dyrektora Piotra Lewandowskiego

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 23 Cze 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W piątek - podczas zakończenia roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym w Skarżysku-Kamiennej - uroczyście pożegnano odchodzącego na emeryturę dyrektora tej szkoły. Piotr Lewandowski, pełnił funkcję dyrektora I L.O. od 1997 roku.

Na początku dyrektor został posadzony na specjalnym tronie przyozdobionym balonami. Później rozpoczął się benefis przygotowany przez uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli, który był swego rodzaju podsumowaniem pracy i dorobku Piotra Lewandowskiego w I LO.

Uczniowie przygotowali m.in transparenty z hasłami: "Piotr Lewandowski - Dyrektor Erblowski" i "Pana Dyrektora bardzo kochamy, lecz niestety dziś się żegnamy", śpiewali piosenki m.in Maryli Rodowicz i Elektrycznych Gitar, przygotowali również dla dyrektora quiz.

Piotr Lewandowski otrzymał od uczniów "zestaw emeryta", który zawierał: kawę, okulary przeciwsłoneczne, gazetkę szkolną, zagłówek i bluzę z logo szkoły, którą od razu na siebie założył. Ponadto wśród upominków znalazła się "Satyra na Dyrektora" autorstwa Marka Kasprzyka - odczytana przez jednego z uczniów.
 
Odchodzący na emeryturę dyrektor podziękował wszystkim za ostatnie lata współpracy, a od nauczycieli otrzymał puchar "za bycie najlepszym dyrektorem".

Nie mogło zabraknąć tortu, podziękowań oraz pamiątkowych zdjęć, które dyrektor robił sobie wspólnie z uczniami. Na zakończenie imprezy Piotr Lewandowski został podrzucany przez uczniów do góry dwadzieścia razy.

Piątkowa impreza była także okazją do podziękowania za pracę w I LO franciszkaninowi Karolowi Olborskiemu, który opuszcza Skarżysko i przenosi się do innej parafii.
 

 

Komentarze

+10Cyndy2017-06-25 20:45#5
Skoro jest taki to może chciałby zostać Prezydentem Skarżyska ,dałby radę a wybór murowany!
Cytuj
+1Toczeń2017-06-25 15:07#4
Na uwagę zasługuje również fakt, iż liceum to ukończył niejaki P.J. Osiołkowski, adwokacina i babiarz.
Oznacza to, że I LO ma na koncie nie tylko same sukcesy...
Cytuj
+13Absolwentka2017-06-24 22:31#3
zakaz skrętu w lewo, "co ma piernik do wiatraka?" Zgadzam się z mas, coby nie mówić pewne zachowania świadczą niestety na niekorzyść obecnie nam panującego- a akurat sprawy kościelne wydaje mi się , że nie mają nic tu do rzeczy ...Mnie uczył akurat Pan Lewandowski i nie żałuję- człowiek z klasą - zresztą takiego pożegnania nie miał żaden dyrektor w Skarżysku- i to wystarczy na jego ocenę końcową pracy w szkole przez tyle lat - 6+
PS. Brawo dla młodzieży - jestem pod wrażeniem waszej kreatywności!!!
Cytuj
-15zakaz skrętu w lewo2017-06-24 12:18#2
ooo, ,,targowica" próbowała być śmieszna, ale nie wyszło, a to peszek...
ale może chodziło o KRZYŻ na drogę - SYMBOL ŚDM, którego ,,lewy" nie raczył przyjąć w ,,swoich" progach?
w sumie to dobrze, że fizyki uczyła mnie Sadza, którą serdecznie pozdrawiam :)
Cytuj
+25mas2017-06-23 23:20#1
Choć jestem absolwentem skarżyskiego III LO im. Stanisława Staszica, miałem przyjemność poznać dyrektora Lewandowskiego. Mogę powiedzieć jedno - człowiek z KLASĄ i KULTURĄ.
Jeden z ostatnich "co tak Poloneza wodzi"... Niestety, niektórzy absolwenci popularnego Erbla nie zdołali od PANA PIOTRA tej KLUTURY się nauczyć... Mam tu na myśli prezydenta miasta niejakiego Kroniga.
No cóż, nie pomogą szczere chęci, "z... bata nie ukręci..."
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • OUT5
  • bf
  • out2
  • out1
  • out3
  • out4

Ostatnio opublikowane

Wesprzyj Marcina w walce o zdrowie

Opublikowano: 19.09.2017 19:59