11.12.2017 Ostatnia aktualizacja 14:13, 11.12.2017
  • c1
  • c2
  • c3
  • c4
  • c5
  • c6

Wkrótce ruszy budowa ronda turbinowego na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 42 z ul. Krakowską!

Autor:
MB Foto: K.Szczygieł (arch.)
Opublikowano: 20 Lip 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w połowie sierpnia ruszą prace przy przebudowie skrzyżowania drogi krajowej nr 42 z ul. Krakowską (zostanie tam wybudowane rondo). Wykonawca przebudowy - firma SKANSKA, na realizację zadania inwestycyjnego ma czas do końca br.

W miejscu skrzyżowania dwujezdniowego odcinka drogi krajowej nr 42 z ulicą Krakowską stanowiącą przedłużenie łącznicy węzła drogi ekspresowej S7 powstanie rondo turbinowe (na którym organizacja uchu wymaga od kierującego - jeszcze przed wjazdem - dokonania wyboru kierunku jazdy oraz właściwego dla tego wyboru pasa ruchu - nie ma bowiem później możliwości zmiany pasa ruchu z zewnętrznego na wewnętrzny lub odwrotnie).

Już niedługo - a dokładniej w połowie sierpnia - ruszą prace przy wspomnianej przebudowie skrzyżowania. Firma SKANSKA, która za ponad 3 mln PLN podjęła się wykonania dokumentacji projektowej i wykonania samej przebudowy, powoli przygotowuje się do wejścia na plac budowy. 

- Wykonawca przystąpi do przebudowy skrzyżowania w połowie sierpnia - o konkretnej dacie, jeszcze Państwa poinformujemy. Rozpoczęcie prac  będzie się wiązało ze zwężeniem jezdni DK nr 42 do jednego pasa ruchu, w miarę postępu prac organizacja ruchu będzie się oczywiście zmieniać - powiedziała Małgorzata Pawelec-Buras, główny specjalista ds. komunikacji społecznej kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zakończenie robót planowane jest pod koniec 2017 roku.





Komentarze

+2eye2017-07-22 21:56#14
Cytuję S_K_O:


Przepraszam, że nie użyłem właściwej nazwy tylko zwyczajowej - co w tym złego? Rondo "warszawskie" w Radomiu ma b.dużą przepustowość m.in. z uwagi na jego dużą średnicę i takie rozwiązania mają sens szczególnie na drogach tranzytowych, tam gdzie nie ma miejsca na bezkolizyjny węzeł. Oczywiście, wszystkie drogi są bezpieczne jeżeli korzystają z nich rozumni kierowcy.
Rondo Solidarności stanowi wąskie gardło dla drogi tranzytowej oraz dla ruchu lokalnego, dla którego nie ma alternatywnej drogi (podobnie jak wyjazd z Kamiennej w godzinie szczytu ruchu) powinno się mieć na uwadze, że natężenie ruchu stale wzrasta i w przyszłości przejazd przez w/w miejsca będzie bardzo uciążliwy dla tubylców.
Aż strach pomyśleć, co się stanie gdy z powodu złego stanu technicznego zamknięty zostanie most nad torami w ciągu ulicy Piłsudskiego. Czyżby alternatywnie ul. Ekonomii i rondo Solidarności? :)


Tu nie chodzi o przepraszanie, zwyczajnie nie wiedziałem, które jest warszawskie bo jadąc w kierunku Warszawy mijam dwa ronda. A tym bardziej nie wiem, które jest kozienickie.
Mniejsza z tym.

Oglądałeś filmik z linku, który wrzuciłem?
Chyba nie. Zobacz jak jeżdżą kierowcy przez Zachodnie. Od ul. Ekonomii wjeżdżając praktycznie nie mam aut lewej, z ul. Staffa. Rzadko również muszę ustąpić pierwszeństwa autom, które jadą od ul. JP2 lub Legionów w kierunku kościoła. To jest znikomy ruch.
Więc skoro praktycznie nie muszę nikomu ustępować to w jaki sposób się to blokuje?
No niech mi ktoś to wytłumaczy, niech się wypowiedzą osoby, które tak chętnie zminusowały moją poprzednią wypowiedź.

Tu nie ma co minusować tylko warto jeździć tak by było płynnie, nauczyć się tego i wprowadzić w życie. Proste.
Cytuj
+6S_K_O2017-07-22 15:49#13
Jeśli chcesz pokazać przykład ronda to nazwij je właściwą nazwą, każde z nich ma swoją wypisaną na tabliczce.
Jeśli chcesz pokazać przykład ronda to nazwij je właściwą nazwą, każde z nich ma swoją wypisaną na tabliczce.
Rondo turbinowe jest bezpieczne jak się umie po nim jeździć. A skoro nie zwraca się uwagi na znaki poziome i pionowe to sobie można...

A jeśli chodzi o rondo Solidarności w Skarżysku to co z nim jest nie tak? Jak ktoś nie umie używać ronda to takie zawsze będzie się korkować. Weź mi wytłumacz dlaczego w godzinach szczytu, zwłaszcza tych późniejszych, gdy ruch jest w większości od Starachowic w kierunku Końskich, takie rondo się korkuje? Czym to jest spowodowane?
.

Polecam fajny materiał na temat rond: https://www.youtube.com/watch?v=_praRmR0k1g

Przepraszam, że nie użyłem właściwej nazwy tylko zwyczajowej - co w tym złego? Rondo "warszawskie" w Radomiu ma b.dużą przepustowość m.in. z uwagi na jego dużą średnicę i takie rozwiązania mają sens szczególnie na drogach tranzytowych, tam gdzie nie ma miejsca na bezkolizyjny węzeł. Oczywiście, wszystkie drogi są bezpieczne jeżeli korzystają z nich rozumni kierowcy.
Rondo Solidarności stanowi wąskie gardło dla drogi tranzytowej oraz dla ruchu lokalnego, dla którego nie ma alternatywnej drogi (podobnie jak wyjazd z Kamiennej w godzinie szczytu ruchu) powinno się mieć na uwadze, że natężenie ruchu stale wzrasta i w przyszłości przejazd przez w/w miejsca będzie bardzo uciążliwy dla tubylców.
Aż strach pomyśleć, co się stanie gdy z powodu złego stanu technicznego zamknięty zostanie most nad torami w ciągu ulicy Piłsudskiego. Czyżby alternatywnie ul. Ekonomii i rondo Solidarności? :)
Cytuj
-2eye2017-07-22 13:23#12
Cytuję itruck:
A pokażcie mi Wy eksperci od ronda jaki zestaw o długości ponad 18m (ciagnik plus naczepa) zmieści się na tym super rondzie turbinowym przy zachowaniu pasa ruchu. A jak przyjdzie do transportu wielkogabarytowego bo przecież do Mesko czy dalej do TST czy jeszcze dalej trzeba dojechać to znowu rondo trzeba przeciąć jak ostatnio rondo Solidarności. Transport to nie tylko osobówki.


Rondo turbinowe z zasady jest szersze bo posiada co najmniej 2 pasy, także nawet gabaryt się zmieści.
A co do ronda Solidarności to gdybyś miał jakiekolwiek pojęcie o gabarytach to byś wiedział, że takie rozkopanie ronda jak to miało miejsce najwyżej 2 razy na tym rondzie, jest wliczone w koszty transportu ;)
Cytuj
+9itruck2017-07-22 00:13#11
A pokażcie mi Wy eksperci od ronda jaki zestaw o długości ponad 18m (ciagnik plus naczepa) zmieści się na tym super rondzie turbinowym przy zachowaniu pasa ruchu. A jak przyjdzie do transportu wielkogabarytowego bo przecież do Mesko czy dalej do TST czy jeszcze dalej trzeba dojechać to znowu rondo trzeba przeciąć jak ostatnio rondo Solidarności. Transport to nie tylko osobówki.
Cytuj
0wentylator2017-07-21 23:30#10
Do skarlando - bardzo przyjemnie i z uśmiechem na ustach czytam Twoje akademickie elaboraty. Następnym razem kiedy zobaczę człowieka w cynkowej koronie z pawimi piórkami w kieszeniach spodni mój uśmiech będzie równie szczery. Dobranoc.
Cytuj
0skarlando2017-07-21 21:18#9
Cytuję Skarżyszczanka85:
Turbinowe rondo w Skarżysku? Po co? Niestety duża część kierowców nie potrafi poprawnie pojechać na zwykłym, jednopasmowym rondzie, gubią się na rondzie turbinowym choćby w Kielcach, więc to będzie moim zdaniem kolejny bubel. Zamiast zrobić tu światła: szybciej i taniej, a rondo zbudować na skrzyżowaniu Metalowców, Niepodległości i Legionów, to GDDKiA ma swoje wizje. Ciekawe czy choć przejechali się do Skarżyska, aby zobaczyć jak wyglądają te skrzyżowania.


Jak już kolegę tu sprostować chciałem, to koleżankę też muszę. Jak piszesz GDDKiA czyli ludzi odpowiedzialnych za to właśnie rondo na Al Jana Pawła II. To powinnaś wiedzieć, że oni nie mają nic wspólnego ze skrzyżowaniem Metalowców itd. Wystarczy rozwinąć skrót "Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad"
Pozdrawiam ciepło :)
Cytuj
+2skarlando2017-07-21 21:11#8
Kolego a TY nie umiesz napisać choćby jednego postu bez atakowania innej osoby. Piszę jaka jest rzeczywistość i nie marudzę, że będzie przebudowa. 30% kierowców nie powinno wsiadać za kierownicę i taka jest prawda!! A co do prywatnych wycieczek to nie będę tego komentował - nie znasz mnie, nie wiesz ile jeżdżę, gdzie jeżdżę wiec lepiej się nie odzywaj. Jest takie powiedzenie - lepiej siedzieć cicho i udawać głupiego niż się odezwać i to potwierdzić...

Strasznie widzę lubisz się wymądrzać. Do tego cytując swoje powiedzenie, które z pewnością do Ciebie pasuje a nie do mnie. Bo od wielu lat nie zamieszczałem tutaj żadnego posta (w tym wypadku komentarza, jeśli już o to chodzi). Jesteś pierwszą osoba która tu skrytykowałem na tym portalu, każdy sobie może wpisać jaki chce nick bez rejestracji, więc umywam ręce. A dlaczego skomentowałem, bo z góry zakładasz gdzie kto jak jeździ i widzę w dokładnych % to udokumentowałeś w następnym komentarzu. I napisze jeszcze raz, ŻE WSZĘDZIE SĄ LEPSI JAK I GORSI KIEROWCY. A to rondo na pewno będzie bezpieczniejsze niż to skrzyżowanie, które teraz jest. Pomimo tego, że np. dla mnie nie stanowi ono niebezpiecznego, bo trzeba jeździć z głową, ale czasami znajdzie się ta druga osoba która wymusi. Bez odbioru :) PS: plusem tego ronda jest na pewno też to, że Skarżysko starając się kiedyś znów o WORDa, będzie miało takie rondo do dyspozycji.
Cytuj
+2eye2017-07-21 20:23#7
Cytuję S_K_O:
Jeżeli średnica ronda będzie za mała to będzie kolejna zawalidroga i słaba przepustowość, jak w przypadku Legionów, Jana Pawła i Staffa - tam powinno być dwupasmowe, rondo turbinowe zdecydowanie zwiększa przepustowość i jest najbezpieczniejsze. Faktycznie, takie rozwiązanie jak rondo "warszawskie" w Radomiu byłoby szczytem marzeń. Oby nie skończyło się na rondzie "Kozienickim" z Radomia.


Jeśli chcesz pokazać przykład ronda to nazwij je właściwą nazwą, każde z nich ma swoją wypisaną na tabliczce.
Rondo turbinowe jest bezpieczne jak się umie po nim jeździć. A skoro nie zwraca się uwagi na znaki poziome i pionowe to sobie można...

A jeśli chodzi o rondo Solidarności w Skarżysku to co z nim jest nie tak? Jak ktoś nie umie używać ronda to takie zawsze będzie się korkować. Weź mi wytłumacz dlaczego w godzinach szczytu, zwłaszcza tych późniejszych, gdy ruch jest w większości od Starachowic w kierunku Końskich, takie rondo się korkuje? Czym to jest spowodowane?
.

Polecam fajny materiał na temat rond: https://www.youtube.com/watch?v=_praRmR0k1g
Cytuj
0S_K_O2017-07-21 14:36#6
Jeżeli średnica ronda będzie za mała to będzie kolejna zawalidroga i słaba przepustowość, jak w przypadku Legionów, Jana Pawła i Staffa - tam powinno być dwupasmowe, rondo turbinowe zdecydowanie zwiększa przepustowość i jest najbezpieczniejsze. Faktycznie, takie rozwiązanie jak rondo "warszawskie" w Radomiu byłoby szczytem marzeń. Oby nie skończyło się na rondzie "Kozienickim" z Radomia.
Cytuj
+1Skarżyszczanka852017-07-21 10:10#5
Turbinowe rondo w Skarżysku? Po co? Niestety duża część kierowców nie potrafi poprawnie pojechać na zwykłym, jednopasmowym rondzie, gubią się na rondzie turbinowym choćby w Kielcach, więc to będzie moim zdaniem kolejny bubel. Zamiast zrobić tu światła: szybciej i taniej, a rondo zbudować na skrzyżowaniu Metalowców, Niepodległości i Legionów, to GDDKiA ma swoje wizje. Ciekawe czy choć przejechali się do Skarżyska, aby zobaczyć jak wyglądają te skrzyżowania.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • OUT5
  • bf
  • out2
  • out1
  • out3

Ostatnio opublikowane

Finał Ogólnopolskiego projektu Szlachetna Pac…

Opublikowano: 10.12.2017 21:39