22.10.2017 Ostatnia aktualizacja 20:15, 21.10.2017
  • c1
  • c2
  • c3
  • c4
  • c5
  • c6

Mieszkańcy Skarżyska protestowali pod skarżyskim sądem

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 24 Lip 2017
Oceń:
3 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W poniedziałek, 24 lipca, pod Sądem Rejonowym w Skarżysku-Kamiennej, spotkali się mieszkańcy miasta, by okazać wsparcie dla manifestujących w całej Polsce. Blisko 70. osób z zapalonymi świecami, zamanifestowało poparcie dla praw zawartych w Konstytucji, gwarantującej trójpodział władzy oraz niezależność Sądów, której zadaniem jest ochrona praw obywateli przed zakusami rządzących, aby te prawa ograniczać lub całkowicie odbierać. 

P
rezydent Andrzej Duda zapowiedział, że zawetuje ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym, protesty obywatelskie jednak nie ustają. Dziś do protestów w całej Polsce  przyłączyli się mieszkańcy Skarżyska - Kamiennej. 

To pierwsze spotkanie  przed skarżyskim sądem i jak zapowiadają organizatorzy nie ostatnie. Spotkanie zorganizował Artur Pejas, jak sam podkreślał, nie spodziewał się, że przyjdzie tyle osób. Swoje poparcie dla manifestujących wyrazili również: Jan Maćkowiak, Marzena Okła- Drewnowicz, Leszek Golik. -Czekamy na trzecie weto, domagamy wycofanie również ustawy dotyczącej o sądach powszechnych, która likwiduje trójpodział władzy, jest ona najbardziej dotkliwa - zgodnie podkreślali zebrani. 

Spotkanie odbyło się  bez sztandarów partyjnych, to nie był wiec wyborczy, to nie było miejsce na deklaracje przynależności do konkretnych ugrupowań, to spotkanie w sprawie obrony naszych praw.  Poniedziałkowe spotkanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego i zaproszeniem na kolejne spotkanie, we wtorek, 25 lipca.

- Dziś spotkali się ludzie, którym na sercu leży dobro nasze, naszych dzieci i wnuków, którzy nie godzą się na niszczenie praworządności w Polsce, którzy nie zgadzają się z łamaniem Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, którzy walczyli o poprawę losu Polaków, którzy szanują ten wysiłek, oraz ludzi którzy dali nam tę wolność, którzy ciężką, codzienną pracą udowadniają, jak bardzo ważna dla nich jest nasza ojczyzna. Ludzie, którzy chcą Polski spokojnej, chcą Polski w UE, chcą Polski bogatej, chcą Polski zarządzanej w mądry i sprawiedliwy dla wszystkich sposób, którzy chcą by "władza" służyła, a nie dyktowała - czytamy na oficjalnym wydarzeniu na FB. 

Jutro o 21.00 również  zbieramy się pod Sądem Rejonowym w Skarżysku-Kamiennej, nie może nas tam zabraknąć - zaznaczali manifestujący.


Komentarze

-3eye2017-07-27 17:45#38
Cytuję Krissko:
Eye co ty porównujesz ? Rydzyk to jest spółdzielnia, kto dał klechom prawo bycia biznesmenem, Pan Bóg, czy Ty . Nie można być rzeczowym w stosunku do człowieka, który sypie hasła pedały i ciapate . Trafi ci się dziecko homo i co utopisz czy będziesz leczył aspiryną ?


No i? Kościół Katolicki to taka sama instytucja jak każda inna, nastawiona na zysk. Zapoznaj się z historią KK. Boli Cię, że ktoś znalazł pomysł na biznes? Dlaczego nie podnosisz larum jak Owsiak łazi, żebrze okłamując ludzi, że to na sprzęt medyczny a większość tej kasy idzie na zupełnie inne cele. I nie mam tu na myśli woodstoku.

Uraziło Cię słowo "pedały"? Zgłoś to do prokuratury. Chłopak i dziewczyna to prawdziwa rodzina. Homoseksualizm to choroba. Poza tym, mało prawdopodobne bym miał takie dzieci bo wychowuję je w tradycyjnych poglądach czyli chłopak i dziewczyna to normalna rodzina.
Cytuj
+2Krissko2017-07-27 16:53#37
Eye co ty porównujesz ? Rydzyk to jest spółdzielnia, kto dał klechom prawo bycia biznesmenem, Pan Bóg, czy Ty . Nie można być rzeczowym w stosunku do człowieka, który sypie hasła pedały i ciapate . Trafi ci się dziecko homo i co utopisz czy będziesz leczył aspiryną ?
Cytuj
+10ale!2017-07-26 23:05#36
akurat skarżyskiemu sądowi reforma się przyda jak woda na pustyni....
Cytuj
+2eye2017-07-26 18:18#35
Cytuję Krissko:
Eye masz popularną chorobę oczu (...)


Możliwe, wybiorę się do okulisty. Jednak tak rzeczowo napisz o co Ci chodzi bo tylko tego oczekuję.

Cytuję Czereśniak:
tego nie wie nikt, bo nigdzie nie są ujawnione zapisy na co wydał 27 mln przekazanych w zeszłym roku, ani na co wydał kolejne 9 mln przekazanych w tym roku ... coś się skarżył w TV Trwam, że "państwo i rząd" mało mu płatnych reklam daje.


Słuchaj dalej bzdetów w tvniemickiej lub g.ównie wybiórczym. Poprawki do budżetu nie przeszły.
Rydzyk dostał za/na:
-26,5 miliona za zerwanie umowy na geotermy toruńskie - w 2007 roku to rząd po-psl zerwał umowę, Wyrok sądu potwierdził, że nie mieli racji. Więc dlaczego przez tych baranów ja za to zapłaciłem ze swoich podatków? Bo woleli wybudować termy w Lidzbarku Warmińskim. Słyszałeś o tym? Nie. A słyszałeś o czym takim by budować termy i podgrzewać wodę do tych term? Ja też nie. Takie rzeczy tylko za rządów po-psl.
- 200 tyś. od MSZ na jakiś tam projekt. Jak po-psl dawał kasę na projekty o pedałach albo ciapatych to wszystko było ok?
- 710 tyś od MSZ dla szkoły jako wygrana w jakimś tam konkursie. Nie widzę w tym nic złego.

i inne, które możesz sobie sam sprawdzić.
Tak Cię to boli, że ktoś dostał kasę a inny nie?
Ja nie płaczę z tego powodu, że jakaś spółdzielnia ma dofinansowanie do termomodernizacji a inna nie. Ja nie płaczę z tego powodu, że nie mam nawet chodnika, trawy nikt nie kosi, ulicy nie wyremontuje nie mówią już o zamiataniu a pod UM stoją piękne kwietniki. I mógłbym tak wyliczać w nieskończoność.

Cytuję syfpis:
Widzę że czytelnicy zrobili się bardzo pisowni (...)

Pomyliły Ci się szczeble administracji. Kto dziś rządzi? Ten typ pochodzi z KWW Przyszłość i Rozwój przy poparciu pslu i po. I co dobrego ten typ zrobił? Zabrał ludziom autobusy. Jakieś pozytywy z jego prezydentury? Gdzie te obiecane miejsca pracy?
Cytuj
0Krissko2017-07-26 17:33#34
Eye masz popularną chorobę oczu u zwolenników PISu, widzisz tylko to co chcesz widzieć .
Komuniści w PRLu też przed narodem widzieli same sukcesy systemu .
Cytuj
+6karols2017-07-26 15:48#33
Cytuję mieszkaniec:
Poseł peło protestuje pod sądem???????
Dlaczego bez męża??????

złote słowa kraść to miliony i mieć zone w PO
Cytuj
0Czereśniak2017-07-26 13:03#32
Cytuję Kasia2:
Jak ci sędziowie się zachowują wobec ludzi, traktują ich w Sądach jak bydło, nie odzywaj się a jak się odezwiesz to jesteś pieniacz.

To jak się zachowują ludzie względem siebie nie ma nic wspólnego z zawodem (i miejscem pracy) który wykonują, ani z przynależnością partyjną, tylko o ich kulturze i tym jak ich wychowano.
Chamów można spotkać wszędzie... wśród sędziów, profesorów, posłów, dyrektorów, kierowców, rowerzystów, sklepowych, urzędników, kolejarzy, kibiców, sportowców, artystów, lekarzy, internautów itp. itd.
do eye
Cytat:
Na co Rydzyk dostał pieniądze bo nie bardzo kojarzę....
tego nie wie nikt, bo nigdzie nie są ujawnione zapisy na co wydał 27 mln przekazanych w zeszłym roku, ani na co wydał kolejne 9 mln przekazanych w tym roku ... coś się skarżył w TV Trwam, że "państwo i rząd" mało mu płatnych reklam daje.
Cytuj
+13miś2017-07-26 12:16#31
Kwiat lokalnego PO w osobach: posłanki Okły- Drewnowicz, Golika i Maćkowiaka powinien protestować tam, gdzie rozdaje gawiedzi bigos i kiełbasę wyborczą, czyli na skwerze przy ul. Sokolej.
Lepszy byłby z nich pożytek, bo może przynajmniej wtedy...bankomat by przypilnowali !!!
Cytuj
0Jaworski2017-07-26 12:07#30
Cytuję Agawa:
Wczoraj już nie bylo chętnych do robienia zdjęć i pisania artykułów. Zapewne nie dotarło do jednokierunkowych głów, że to jest akcja oddolna, a politycy jeżeli chcą mogą przyjść jak wszyscy. Wczoraj ich było znacznie mniej, więc info brak. Tymczasem ludzi było jakby więcej i nieśmiało pokazali się młodzi.
Uwaga szersza do wszystkich tych, którzy nic z tego wszystkiego, czym jest monteskiuszowski trójpodział władzy nie rozumieją i piszą coś o złych sędziach. Moi kochani.
Sprawiedliwość ,,po nowemu" ma wygladać tak, że w skrócie myślowym
1. Ziobro Was będzie oskarźał
2. Ziobro Was będzie sądził
3. Ziobro Was będzie bronił

Potem już tylko zostanie Wam podpalić się w proteście, no chyba, że zapiszecie się do PiS.
Miłych rozważań. Wiem jestem optymistą.
Polecana lektura wieczorna
Monteskiusz - O duchu praw


Haha, nawet się nie zapoznałaś z ustawą.

A co do sądu najwyższego, tak płaczecie, że teraz kaczor będzie mógł dowolnie manipulować wynikami wyborów.
Yhym. Jak to było ostatnio w wyborach samorządowych? Ile czasu liczyli? 2 miesiące? 3?
I co się okazało? Że kilku okręgach wygrali przedstawiciele pslu, gdzie pslu nie było na listach wyborczych. Ale co ja tam wiem...
Cytuj
+3miś2017-07-26 11:57#29
Paweł KUKIZ bardzo dobrze o nich (przytyk w stronę PO i jej przystawki Nowoczesnej)
powiedział cyt. "maderowcy u Sowy pasieni". Brawo Panie Pawle !
P.S. Dobrze, że ci w Skarżysku nie protestowali w godzinach swojej pracy, jak to miało miejsce w przypadku "obrony" gimnazjów.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • OUT5
  • bf
  • out2
  • out1
  • out3

Ostatnio opublikowane

"Pejzaż słowem malowany" - 11. Kawi…

Opublikowano: 21.10.2017 22:15