22.10.2017 Ostatnia aktualizacja 20:15, 21.10.2017
  • c1
  • c2
  • c3
  • c4
  • c5
  • c6

W Skarżysku uczcili pamięć Powstańców

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 01 Sie 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
1 sierpnia 2017 r. dla upamiętnienia 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej uczcili pamięć Powstańców.

Przed godziną 17 na jednym z najruchliwszych skrzyżowań w mieście (ul.Krasińskiego/aleja Piłsudskiego) na pięć minut wstrzymano ruch pojazdów. Następnie - przy dźwiękach klaksonów - odpalono czerwone race świetlne.  Był to wyraz pamięci i uhonorowania poświęcenia oraz walki Powstańców Warszawskich z 1944 roku.

Akcję zorganizowali kibice łódzkiego Widzewa ze Skarżyska. Do nich dołączyli motocykliści ze skarżyskiego klubu Daggerrs MC oraz członkowie 13 Świętokrzyskiego Korpusu Polski Drużyn Strzeleckich. Na miejscu obecny był również Łukasz Wilczyński ze swoją kolorową ciężarówką w której siedział podpułkownik Henryk Czech - Honorowy Obywatel Skarżyska-Kamiennej.
 
Dziękujemy Wszystkim osobom, które przyłączyły się do akcji.

Przypomnijmy.
Godzina "W" była początkiem Powstania Warszawskiego, największego niepodległościowego zrywu Armii Krajowej i największej akcji zbrojnej podziemia w okupowanej przez hitlerowców Europie. Rozpoczęte 1 sierpnia 1944 roku, na rozkaz Komendanta Głównego AK gen. Tadeusza Komorowskiego "Bora", miało w założeniach trwać kilka dni.

Powstanie zakończyło się kapitulacją po 63 dniach walk. Poległo w nim lub zostało zamordowanych przez Niemców 18 tys. powstańców i ok. 180 tys. cywilów.


Komentarze

+1marco11122017-08-03 18:17#17
...patriotyzm patriotyzmem ale nie każdy kto założy koszulkę z z kotwicą, Polską walczącą czy biało czerwoną flagą nim faktycznie jest. Ja jestem patriotą, tego uczył mnie dziadek, ojciec od małego. Znam historię Polski, II wś, wiem kto to Hubal, Ponury, Westerplatte , Powstanie Warszawskie, żołnierze wyklęci itd. Uczczenie wybuchu Powstania Warszawskiego zacna sprawa...ale właśnie dlaczego Skarżyscy fani Granatu/ Widzewa mają zasłonięte twarze, czy się wstydzą, czy się czegoś obawiają...to po co tam są. Zauważyłem że wielu różnych kibiców różnych klubów (a może pseudokibiców) obnosi się koszulkami z wyklętymi, z 1 sierpnia 1944...mało to ma wspólnego z patriotyzmem. Patriotyzm wynosi się z domu. Dlaczego postawa zasadnicza przez umundurowanych panów robiona jest w rozkroku, dlaczego umundurowania tego związku strzeleckiego są różne, nakrycia głowy też. To jest zabawa w wojsko a nie związek strzelecki. Nie raz widziałem tych chłopaków na uroczystościach na Borze, na Wykusie, czy na Brzasku i powiem szczerze jetem zniesmaczony paroma przypadkami. Różne umundurowanie, różne nakrycia głowy, przeróżne fryzuru (nie koniecznie wojskowe na krótko) popalanie papierosków ''na służbie'' kucając gdzieś za samochodami, nie wspominając o nie cenzuralnych słowach. Tego byłem świadkiem. Daleko im do przedwojennych związków strzeleckich, gdzie umundurowanie było jednolite, panowała dyscyplina. Mam wrażenie że to zabawa w wojsko paru dorosłych i chłopaków pod dowództwem Pana S. Mój wujek kapitan w stanie spoczynku, też patriota nie może pojąć jak to możliwe że panowie od tak nadają sobie stopnie wojskowe i bawią się w wojsko...no ale takie mamy czasy...a co do nieobecności Skarżyskich władz na tej ''uroczystości'' ...to krótko...porażka!!!
Cytuj
+2becks2017-08-03 08:15#16
Jak już chcecie się bawić w wojnę to przynajmniej mundury sobie kupcie jednakowe i z szacunku dla munduru oraz ludzi którzy służyli w prawdziwym wojsku nie podszywajcie się pod specjalsów bo ich obrażacie!
Cytuj
+4Niek2017-08-02 19:15#15
Szacun za pomysł uczczenia rocznicy .
Cytuj
+12obserwator332017-08-02 16:55#14
Od kiedy postawa baczność z oddawaniem honorów jest wykonywana w rozkroku( zdjęcie 5 od dołu). Prawidłową postawę prezentuje gość po lewej w czarnym berecie. To czysta parodia pseudo wojskowa.Żenada.
Cytuj
+4trzykropki2017-08-02 15:57#13
Cytuję pytacz:
Dlaczego na zdjęciach ludzie z racami mają zasłonięte twarze ?

na innym portalu twarze tych osób są widoczne. Być może nie wyrazili zgody na publikacje wizerunków tylko na łamach skarzysko24.pl.
Cytuj
+4Krissko2017-08-02 15:42#12
pytacz ,
może Ci ludzie są rozwojowi jeśli chodzi o wokandy w sądach ?
może czekają aż Ziobro w sposób losowy wybierze odpowiednie składy sędziowskie ?
może mają oszpecone twarze ?
może się wstydzą tego co robią ?
może boją się zemstą kibiców innego klubu ?
a może sobie po prostu tak wymyślili ?
Cytuj
+2Długi2017-08-02 13:09#11
Cytuję Racak:
Cytuję Długi:
Bardzo fajnie że w naszym mieście pamięta się o tych ludziach którzy oddali życie za to abyśmy mogli teraz spokojnie żyć. Patrząc jednak na te zdjęcia i będąc żołnierzem w oczy mnie kłuje widok dzieciaka noszącego bordowy beret który dla mnie tak wiele znaczy i na który trzeba sobie zasłużyć. Lokalni przebierańcy nie mają za grosz wiedzy na temat umundurowania i pewnie nawet nie wiedzą do jakich wojsk należy ta barwa. Przepraszam że piszę to pod takim artykułem bo sam biłem się z myślami czy to zrobić ale mam nadzieję że Ci "komandosi" z wyciętego lasu przeczytają moją wypowiedź i pójdą po rozum do głowy i przestaną hańbić pewne barwy i przedmioty na noszenie których nie zasłużyli i pewnie nigdy nie zasłużą.


Być może nie wiesz, ale obecnie czerwone berety to nosi żandarmeria wojskowa.


To nie jest czerwony beret tylko bordowy a to jest duża różnica.

http://www.sortmund.pl/data/gfx/pictures/large/6/2/126_1.jpg - czerwony

http://www.sortmund.pl/pol_pl_Beret-Wojska-Polskiego-bordowy-127_2.jpg - bordowy

Pozdrawiam.
Cytuj
+3pytacz2017-08-02 12:29#10
Dlaczego na zdjęciach ludzie z racami mają zasłonięte twarze ?
Cytuj
+6zajac2017-08-02 12:21#9
Cytuję Racak:
Cytuję Długi:
Bardzo fajnie że w naszym mieście pamięta się o tych ludziach którzy oddali życie za to abyśmy mogli teraz spokojnie żyć. Patrząc jednak na te zdjęcia i będąc żołnierzem w oczy mnie kłuje widok dzieciaka noszącego bordowy beret który dla mnie tak wiele znaczy i na który trzeba sobie zasłużyć. Lokalni przebierańcy nie mają za grosz wiedzy na temat umundurowania i pewnie nawet nie wiedzą do jakich wojsk należy ta barwa. Przepraszam że piszę to pod takim artykułem bo sam biłem się z myślami czy to zrobić ale mam nadzieję że Ci "komandosi" z wyciętego lasu przeczytają moją wypowiedź i pójdą po rozum do głowy i przestaną hańbić pewne barwy i przedmioty na noszenie których nie zasłużyli i pewnie nigdy nie zasłużą.


Być może nie wiesz, ale obecnie czerwone berety to nosi żandarmeria wojskowa.[/quCytuję Racak:
[quote name="Długi"]Bardzo fajnie że w naszym mieście pamięta się o tych ludziach którzy oddali życie za to abyśmy mogli teraz spokojnie żyć. Patrząc jednak na te zdjęcia i będąc żołnierzem w oczy mnie kłuje widok dzieciaka noszącego bordowy beret który dla mnie tak wiele znaczy i na który trzeba sobie zasłużyć. Lokalni przebierańcy nie mają za grosz wiedzy na temat umundurowania i pewnie nawet nie wiedzą do jakich wojsk należy ta barwa. Przepraszam że piszę to pod takim artykułem bo sam biłem się z myślami czy to zrobić ale mam nadzieję że Ci "komandosi" z wyciętego lasu przeczytają moją wypowiedź i pójdą po rozum do głowy i przestaną hańbić pewne barwy i przedmioty na noszenie których nie zasłużyli i pewnie nigdy nie zasłużą.


Być może nie wiesz, ale obecnie czerwone berety to nosi żandarmeria wojskowa.

Dzieciaku... żetony szumnie określają kolor swojego beretu jako szkarłatny. Popieram jak najbardziej kolegę prawdopodobnie z 6 BPD bo od nas wielu dobrych chłopaków tam służyło. Zajac.
Cytuj
+4trzykropki2017-08-02 11:45#8
Cytuję Racak:
Cytuję Długi:
Bardzo fajnie że w naszym mieście pamięta się o tych ludziach którzy oddali życie za to abyśmy mogli teraz spokojnie żyć. Patrząc jednak na te zdjęcia i będąc żołnierzem w oczy mnie kłuje widok dzieciaka noszącego bordowy beret który dla mnie tak wiele znaczy i na który trzeba sobie zasłużyć. Lokalni przebierańcy nie mają za grosz wiedzy na temat umundurowania i pewnie nawet nie wiedzą do jakich wojsk należy ta barwa. Przepraszam że piszę to pod takim artykułem bo sam biłem się z myślami czy to zrobić ale mam nadzieję że Ci "komandosi" z wyciętego lasu przeczytają moją wypowiedź i pójdą po rozum do głowy i przestaną hańbić pewne barwy i przedmioty na noszenie których nie zasłużyli i pewnie nigdy nie zasłużą.


Być może nie wiesz, ale obecnie czerwone berety to nosi żandarmeria wojskowa.

Ty chyba nawet elew-em nie byleś więc może poczytaj, popytaj madrzejszych wcześniej niż głupotę napiszesz...
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • OUT5
  • bf
  • out2
  • out1
  • out3

Ostatnio opublikowane

"Pejzaż słowem malowany" - 11. Kawi…

Opublikowano: 21.10.2017 22:15