22.04.2018 Ostatnia aktualizacja 16:13, 22.04.2018

"Potańcówka z Radiem Kielce" na Placu Staffa

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 27 Sie 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności

W sobotę, 26 sierpnia, Plac Staffa w Skarżysku-Kamiennej zamienił się w jeden wielki parkiet, a wszystko za sprawą "Potańcówki z Radiem Kielce". Mieszkańcy chętnie skorzystali z propozycji radiowców i licznie przybyli na wspólną zabawę. 

"Potańcówka z Radiem Kielce" w Skarżysku-Kamiennej był jednocześnie finałem zabawy kieleckiej rozgłośni - podobne imprezy zorganizowano w sumie w ośmiu miastach województwa świętokrzyskiego m.in w: Ostrowcu Świętokrzyskim, Chęcinach, Starachowicach, Jędrzejowie, Sandomierzu, Kazimierzy Wielkiej i Busku Zdroju. Współorganizatorem wydarzenia był regionalny oddział Telewizji Polskiej (TVP3 Kielce).

Impreza rozpoczęła się punktualnie o godzinie 17.00, zebranych gości przywitała Magdalena Sitek z Radia Kielce oraz zastępca prezydenta Krzysztof Myszka. Następnie na scenie zaprezentowała się grupa  „Perły z Lamusa” z Anną Tchórzewską na czele. Później wystąpiła Genowefa Pigwa z Napierstkowa z programem "Pozdrawiając i bawiąc Skarżyszczan".

Kolejnym zespołem, który wystąpił przed skarżyską publicznością był Zespół Pieśni i Tańca Małogoszcz, który zaprezentował ludowe melodie, przy których grzechem było nie zatańczyć.  Na zakończenie imprezy wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Skarżysko, na co dzień działający przy Miejskim Centrum Kultury prezentując: polonezy , kujawiaki, oberki, krakowiaki oraz ukraińską „hucółkę”.

Muzyka ludowa porwała mieszkańców Skarżyska i okolic do wspólnej zabawy, przed sceną tańczyli wspólnie starsi, młodzi oraz dzieci. 





Komentarze

0jacuś2017-08-31 13:24#5
A gdzie są młodzi ludzie... czy w Irlandi?
Cytuj
+2aldon@882017-08-28 10:06#4
Cytuję Czesław0:
Prezydent miasta NIE był organizatorem imprezy i nie musiał być obecny.

On przecież nic nie musi. Nie musi być też prezydentem.
Cytuję Czesław0:
Pretensje do prezesa Kurskiego i jego pisowskich pracowników w regionie proszę pisać.

Myszka potrafił jakoś dotrzeć. Swoją obecność na scenie okupił przypalaniem żywcem przez pisowców na zapleczu?
Cytuj
-4Czesław02017-08-28 08:37#3
Cytuję mas:
Prezydent Skarżyska - Kronig po raz kolejny, jak to określa ustawa o samorządzie, "reprezentuje gminę na zewnątrz".
"REPREZENTUJE, " czyli mam tu na myśli, że go zwyczajnie NIE MA !!!
Dobrze , że przynajmniej vice, p. Myszka przyszedł, a nie jak na biegach na Rejowie wydelegowali asystenta- fotografa...

Prezydent miasta NIE był organizatorem imprezy i nie musiał być obecny.
Jak napisano w tekście: Cytat:
"Potańcówka z Radiem Kielce" w Skarżysku-Kamiennej był jednocześnie finałem zabawy kieleckiej rozgłośni - podobne imprezy zorganizowano w sumie w ośmiu miastach województwa świętokrzyskiego m.in w: Ostrowcu Świętokrzyskim, Chęcinach, Starachowicach, Jędrzejowie, Sandomierzu, Kazimierzy Wielkiej i Busku Zdroju. Współorganizatorem wydarzenia był regionalny oddział Telewizji Polskiej (TVP3 Kielce).
organizatorem było Radio Kielce i regionalna TVP. Pretensje do prezesa Kurskiego i jego pisowskich pracowników w regionie proszę pisać.
Cytuj
+7mas2017-08-27 13:48#2
Prezydent Skarżyska - Kronig po raz kolejny, jak to określa ustawa o samorządzie, "reprezentuje gminę na zewnątrz".
"REPREZENTUJE, " czyli mam tu na myśli, że go zwyczajnie NIE MA !!!
Dobrze , że przynajmniej vice, p. Myszka przyszedł, a nie jak na biegach na Rejowie wydelegowali asystenta- fotografa...
Cytuj
+23taruriru2017-08-27 09:20#1

To zdjęcie mówi wszystko o gospodarzu imprezy. Syf pleśń na zadaszeniu sceny i poodrywane płyty z kamienia pod sceną. Piękny promocyjny obrazek miasta. Co za amatorszczyzna.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

,,Trzy Piątki dla Sztuki”- koncert finałowy

Opublikowano: 21.04.2018 20:10

Komentarzy: 0

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz wystąpili…

Opublikowano: 20.04.2018 19:45

Komentarzy: 0

PGE "Pomagamy" - w ZSTM powstanie g…

Opublikowano: 20.04.2018 15:46

Komentarzy: 0

XXVI Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PC…

Opublikowano: 20.04.2018 14:36

Komentarzy: 0

X Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patri…

Opublikowano: 20.04.2018 14:05

Komentarzy: 0

„Dwujęzyczne Świętokrzyskie” w I L.O.

Opublikowano: 20.04.2018 13:15