24.05.2019 Ostatnia aktualizacja 13:21, 24.05.2019

Wesprzyj Marcina w walce o zdrowie

Autor:
MB, Foto: siepomaga.pl
Opublikowano: 24 Wrz 2018
Oceń:
4 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Apelujemy do Państwa o pomoc i wzięcie udziału w zbiórce środków na leczenie i rehabilitację 19-letniego Marcina ze Skarżyska-Kamiennej. Marcin choruje m.in. epilepsję lekooporną, kwasicę metaboliczną i hipoplazję szpiku kostnego.

Historię choroby Marcina opisuje pani Beata, jego matka: - Marcin zdążył skończyć dwa latka, kiedy po raz pierwszy zobaczyłam jego atak. Kilka godzin wcześniej położyłam go spać. O 23 nagle usiadł – bez ruchu i bez świadomości, z wywróconymi do góry oczami. Całe jego ciało zesztywniało. Nie przypominał już tego zdrowego dziecka, z którym bawiłam się jeszcze kilka godzin temu. Mówiłam do niego, ale on nie słyszał moich słów – tak, jakby ktoś nagle odłączył mu prąd. Nie wiedziałam, co zrobić, jak mu pomóc. Trzęsącymi się rękami wybierałam numer pogotowia. Później co chwilę nerwowo patrzyłam w okno i wypatrywałam światła karetki. Wszystko działo się szybko. Pośpieszne ruchy ratowników, dźwięk syreny i mój strach – drogę do szpitala pamiętam jak przez mgłę. Choć z tyłu głowy pojawiały się najczarniejsze scenariusze, liczyłam na to, że w szpitalu lekarze mnie uspokoją. Marcina zabierano z jednych badań na kolejne. Diagnoza, którą usłyszałam, zamiast uspokoić, zabrała ostatnie okruchy nadziei. Epilepsja lekooporna. To oznaczało, że ataki będą powracały, siejąc jeszcze większe spustoszenie i niszcząc życie Marcina.

Życie z dzieckiem chorym na padaczkę to czuwanie. Każde zachowanie, które wydaje się być podejrzane, wzbudza strach. Zawsze trzeba mieć przy sobie telefon, bo jeśli zabraknie go w momencie  nieoczekiwanego ataku, może dojść do tragedii. Wspólnie uczyliśmy się żyć z tą chorobą. Ciągłe wizyty u lekarzy, pobyty w szpitalu i badania. Moje serce pękało, bo przecież dzieciństwo powinno być beztroskie, a nie uzależnione od choroby. W końcu udało się znaleźć lek, który zminimalizował liczbę ataków. Było lepiej i, choć co jakiś czas się zdarzały, widać było poprawę. Aż do 2014 roku… - dodaje pani Beata.

- Do dziś nie wiemy, co spowodowało tak drastyczne pogorszenie się stanu zdrowia. W ciągu kilku tygodni straciliśmy wszystko, co Marcin wypracował przez lata. Choroba paraliżowała jego ciało – nie mógł połykać, tracił kontrolę nad własnym ciałem, przestał chodzić. W końcu choroba rzuciła go na szpitalne łóżko. Doszło do kwasicy metabolicznej. Konieczne było natychmiastowe przetaczanie krwi! Z każdym dniem Marcin słabł. Karmiony był przez sondę. Zaczęły się problemy z nerkami i nadciśnieniem. Zdiagnozowano nadciśnienie tętnicze spowodowane zwężeniem tętnicy nerkowej i niewydolność nerek. Wtedy właściwie nie spałam, bo nie wiedziałam nawet, czy następnego dnia nie usłyszę, że to koniec, że czas się pożegnać - stwierdza.

- Moje dziecko było w stanie krytycznym, a ja jedyne, co mogłam zrobić to siedzieć przy nim, trzymać go za rękę i powtarzać, by wytrzymał. Na przekór diagnozom lekarzy stan Marcina zaczął się poprawiać. Przez padaczkę Marcin jest opóźniony intelektualnie i ruchowo. Wciąż potrzebne są kosztowne leki i rehabilitacja, które będą w stanie naprawić krzywdy, które wyrządza mu choroba. Marcin to mój jedyny syn. W swoim życiu mam tylko jego. Nie mogę patrzeć, jak cierpi. Nie mogę pozwolić na to, by choroba całe życie wyrządzała mu krzywdę. Miesięczne koszty leczenia są ogromne. Zbyt duże, bym sama mogła je pokryć. Jestem jego mamą – jedyną osobą, na którą Marcin może liczyć – dlatego proszę Was o pomoc - pisze pani Beata.

Zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce środków na leczenie i rehabilitację Marcina.
Wpłat na ten cel można dokonać za pośrednictwem Fundacji Siepomaga i portalu siepomaga.pl
- klikając

TUTAJ
Komentarze

0pogo2018-09-25 22:27#1
Powodzenia, trzymam kciuki
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Skarżysku

Opublikowano: 24.05.2019 14:10

Komentarzy: 0

Arkadiusz Mularczyk kandydat do Parlamentu E…

Opublikowano: 24.05.2019 14:05

Komentarzy: 0

Po konferencji prasowej ws. przebudowy dworca…

Opublikowano: 24.05.2019 12:35

Komentarzy: 0

„Jestem wolny-nie uzależniam się” Zakończenie…

Opublikowano: 24.05.2019 11:27

Komentarzy: 0

Dziewczęta z ZSP nr 1 mistrzyniami Skarżyska …

Opublikowano: 23.05.2019 23:55

Komentarzy: 0

Rusza modernizacja dworca w Skarżysku-Kamienn…

Opublikowano: 23.05.2019 22:41

Komentarzy: 1

"II wojna światowa na Kielecczyźnie…

Opublikowano: 23.05.2019 21:41

Komentarzy: 0

Z nożem na policjanta. Odpowie za czynną napa…

Opublikowano: 23.05.2019 16:01

Komentarzy: 1

Budowa boisk wielofunkcyjnych przy szkołach p…

Opublikowano: 23.05.2019 12:32

Komentarzy: 1

Dzień otwarty w Zespole Szkół Ekonomicznych

Opublikowano: 22.05.2019 19:36

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum