23.10.2017 Ostatnia aktualizacja 22:35, 22.10.2017
 • c1
 • c2
 • c3
 • c4
 • c5
 • c6

Świętokrzyski Mityng Wrotkarski i Świętokrzyski Turniej Golfa Olimpiad Specjalnych

Autor:
Z.B, Foto: Zbyszek Biber
Opublikowano: 22 Wrz 2017
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W piątek 22 września, na lodowisku miejskim im.M. Filipowskiego w Skarżysku - Kamiennej  odbył się Świętokrzyski Mityng Wrotkarski  Olimpiad Specjalnych. Na boisku Orlik oraz byłym stadionie odbył się po raz pierwszy Świętokrzyski Turniej Golfa Olimpiad Specjalnych.

Organizatorem imprezy był Odział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska - Świętokrzyskie oraz Klub Olimpiad Specjalnych "Tornado" Skarżysko - Kamienna. Współorganizatorami byli Warsztaty Terapii Zajęciowej "Tęcza" w Skarżysku -Kamiennej oraz Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku - Kamiennej. Imprezę wsparły takie instytucje jak: Ministerstwo Sportu i Turystyki, PFRON, Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Urząd Wojewódzki.

Celem imprezy była popularyzacja jazdy na wrotkach jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną Olimpiad Specjalnych, podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów i zajęć dla osób  z niepełnosprawnością intelektualną w latach 2016 -2017 oraz rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych w regionie świętokrzyskim.

W zawodach udział wzięły Kluby Olimpiad Specjalnych:  "Arka" Starachowice, "Maag" Kielce, "Niepokonani" Sandomierz,"Rywal" Ostrowiec, "Szansa" Ostrowiec, "Tacy SAmi" Skarżysko-Kamienna, "Tempo" Jałowęsy, "Tornado" Skarżysko - Kamienna. 

Świętokrzyski Mityng Wrotkarski  Olimpiad Specjalnych i Świętokrzyski Turniej Golfa Olimpiad Specjalnych rozpoczął się od ceremonii otwarcia, podczas której odbyło się wciągniecie olimpijskiej flagi przy asyście Justyny Salwy (złota i brązowa medalistka podczas Ogólnopolskiego Mityngu Wrotkarskiego Olimpiad Specjalnych w Tomaszowie Mazowieckim) i Ernesta Jasika (dwukrotny złoty medalista podczas Ogólnopolskiego Mityngu Wrotkarskiego Olimpiad Specjalnych w Tomaszowie Mazowieckim).

Przysięgę olimpijską wypowiedział Artur Wątrobiński ( brązowy medalista na Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach w Białymstoku)

Po oficjalnych przemowach Grzegorza Kurkowskiego (Dyrektor Regionalny Prezesa ds.organizacji Komitetu Krajowego Olimpiad Specjalnych) i Grzegorza Małkusa (Prezesa Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Świętokrzyskie) oficjalnego otwarcia dokonał starosta skarżyski Jerzy Żmijewski. Przedstawiciel wojewody świętokrzyskiego Michał Gałczyński odczytał list wojewody Agaty Wojtyszek. 

Na zakończenie ceremonii otwarcia wystąpili soliści z zespołu "Nie jest źle" z Warsztatów Terapii Zajęciowej Rafał Żywczyk i Żaneta Siemiączko.

Uczestnicy mieli do pokonania różne dystanse w zależności od możliwości sprawnościowej,  grupy sprawnościowe zostały wyłonione na podstawie preeliminacji.  Świętokrzyski Turniej Golfa Olimpiad Specjalnych odbył się po raz pierwszy, rozegrany był na zasadzie IKS (Indywidualnego Konkursu Sprawnościowego)

Celem IKSu jest umożliwienie zawodnikom trenowania i współzawodnictwa w podstawowych umiejętnościach golfowych. Rozwój tych kluczowych umiejętności jest konieczny do przejścia na rożne poziomy sprawności. 

Zgodnie z przepisami sportowymi Olimpiad Specjalnych za udział w zawodach w każdej konkurencji wręczone zostały medale (za miejsca 1-3), wstążki za uczestnictwo, za miejsca 4-8.


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

 • OUT5
 • bf
 • out2
 • out1
 • out3

Ostatnio opublikowane

ALPN: 17 kolejka spotkań

Opublikowano: 22.10.2017 23:20

Komentarzy: 0

Morsjanie z Mostek oficjalnie rozpoczęli sezo…

Opublikowano: 22.10.2017 16:54

Komentarzy: 0

Zasłabł za kierownicą, wjechał w barierkę na…

Opublikowano: 22.10.2017 16:53

Komentarzy: 0

"Pejzaż słowem malowany" - 11. Kawi…

Opublikowano: 21.10.2017 22:15

Komentarzy: 0

Granat lepszy od Staru w meczu na szczycie

Opublikowano: 21.10.2017 15:56

Komentarzy: 0

70-lecie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Pu…

Opublikowano: 20.10.2017 20:43

Komentarzy: 3

Pierwszaki skarżyskiej "Jedynki" zł…

Opublikowano: 20.10.2017 20:22

Komentarzy: 0

Nauczyciele z powiatu wygrali z pedagogami z …

Opublikowano: 20.10.2017 19:21

Komentarzy: 1

Skarżyski policjant odznaczony Krzyżem Zasług…

Opublikowano: 20.10.2017 14:13

Komentarzy: 0

Prezentacja skarżyskiej gry "EGONY"…

Opublikowano: 20.10.2017 13:26

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Glutamina Odżywki

Ostatnio na forum