21.01.2018 Ostatnia aktualizacja 23:22, 20.01.2018
 • c1
 • c2
 • c3
 • c4
 • c5
 • c6

Świętokrzyski Mityng Wrotkarski i Świętokrzyski Turniej Golfa Olimpiad Specjalnych

Autor:
Z.B, Foto: Zbyszek Biber
Opublikowano: 22 Wrz 2017
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W piątek 22 września, na lodowisku miejskim im.M. Filipowskiego w Skarżysku - Kamiennej  odbył się Świętokrzyski Mityng Wrotkarski  Olimpiad Specjalnych. Na boisku Orlik oraz byłym stadionie odbył się po raz pierwszy Świętokrzyski Turniej Golfa Olimpiad Specjalnych.

Organizatorem imprezy był Odział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska - Świętokrzyskie oraz Klub Olimpiad Specjalnych "Tornado" Skarżysko - Kamienna. Współorganizatorami byli Warsztaty Terapii Zajęciowej "Tęcza" w Skarżysku -Kamiennej oraz Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku - Kamiennej. Imprezę wsparły takie instytucje jak: Ministerstwo Sportu i Turystyki, PFRON, Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej, Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Urząd Wojewódzki.

Celem imprezy była popularyzacja jazdy na wrotkach jako dyscypliny dla osób z niepełnosprawnością intelektualną Olimpiad Specjalnych, podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów i zajęć dla osób  z niepełnosprawnością intelektualną w latach 2016 -2017 oraz rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych w regionie świętokrzyskim.

W zawodach udział wzięły Kluby Olimpiad Specjalnych:  "Arka" Starachowice, "Maag" Kielce, "Niepokonani" Sandomierz,"Rywal" Ostrowiec, "Szansa" Ostrowiec, "Tacy SAmi" Skarżysko-Kamienna, "Tempo" Jałowęsy, "Tornado" Skarżysko - Kamienna. 

Świętokrzyski Mityng Wrotkarski  Olimpiad Specjalnych i Świętokrzyski Turniej Golfa Olimpiad Specjalnych rozpoczął się od ceremonii otwarcia, podczas której odbyło się wciągniecie olimpijskiej flagi przy asyście Justyny Salwy (złota i brązowa medalistka podczas Ogólnopolskiego Mityngu Wrotkarskiego Olimpiad Specjalnych w Tomaszowie Mazowieckim) i Ernesta Jasika (dwukrotny złoty medalista podczas Ogólnopolskiego Mityngu Wrotkarskiego Olimpiad Specjalnych w Tomaszowie Mazowieckim).

Przysięgę olimpijską wypowiedział Artur Wątrobiński ( brązowy medalista na Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach w Białymstoku)

Po oficjalnych przemowach Grzegorza Kurkowskiego (Dyrektor Regionalny Prezesa ds.organizacji Komitetu Krajowego Olimpiad Specjalnych) i Grzegorza Małkusa (Prezesa Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska Świętokrzyskie) oficjalnego otwarcia dokonał starosta skarżyski Jerzy Żmijewski. Przedstawiciel wojewody świętokrzyskiego Michał Gałczyński odczytał list wojewody Agaty Wojtyszek. 

Na zakończenie ceremonii otwarcia wystąpili soliści z zespołu "Nie jest źle" z Warsztatów Terapii Zajęciowej Rafał Żywczyk i Żaneta Siemiączko.

Uczestnicy mieli do pokonania różne dystanse w zależności od możliwości sprawnościowej,  grupy sprawnościowe zostały wyłonione na podstawie preeliminacji.  Świętokrzyski Turniej Golfa Olimpiad Specjalnych odbył się po raz pierwszy, rozegrany był na zasadzie IKS (Indywidualnego Konkursu Sprawnościowego)

Celem IKSu jest umożliwienie zawodnikom trenowania i współzawodnictwa w podstawowych umiejętnościach golfowych. Rozwój tych kluczowych umiejętności jest konieczny do przejścia na rożne poziomy sprawności. 

Zgodnie z przepisami sportowymi Olimpiad Specjalnych za udział w zawodach w każdej konkurencji wręczone zostały medale (za miejsca 1-3), wstążki za uczestnictwo, za miejsca 4-8.


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

 • OUT5
 • bf
 • out2
 • out1
 • out3

Ostatnio opublikowane

Studniówki 2018: Zespół Szkół Samochodowo-Usł…

Opublikowano: 20.01.2018 22:48

Komentarzy: 0

XXV Świętokrzyski Konkurs Kolęd i Pastorałek …

Opublikowano: 20.01.2018 16:29

Komentarzy: 0

Granat trafił na mocnego rywala w 1/8 finału …

Opublikowano: 20.01.2018 11:44

Komentarzy: 0

XXV Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych Su…

Opublikowano: 20.01.2018 10:42

Komentarzy: 2

Za nami "Bal Słowackiego"

Opublikowano: 19.01.2018 22:45

Komentarzy: 0

Dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Skarżysk…

Opublikowano: 19.01.2018 22:03

Komentarzy: 0

STS poległ w meczu z Hetmanem Włoszczowa

Opublikowano: 19.01.2018 21:16

Komentarzy: 0

Akcja poboru krwi w "Mickiewiczu"

Opublikowano: 19.01.2018 12:25

Komentarzy: 0

Kolejne pieniądze dla miasta z Uniii Europejs…

Opublikowano: 19.01.2018 12:02

Komentarzy: 6

Po XLVIII sesji Rady Miasta

Opublikowano: 18.01.2018 18:20

Komentarzy: 2

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Glutamina Odżywki

Ostatnio na forum