11.12.2017 Ostatnia aktualizacja 14:13, 11.12.2017
  • c1
  • c2
  • c3
  • c4
  • c5
  • c6

Poznaliśmy wyniki głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego na 2018 rok

Autor:
MB Foto: M.Busiek
Opublikowano: 27 Wrz 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Ogłoszono oficjalne wyniki głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Miasta Skarżyska-Kamiennej na 2018 rok. Gdzie w przyszłym roku powstaną inwestycje w ramach BO?

Propozycje zadań i inwestycji, które mogłyby zostać zrealizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego, można było zgłaszać od 11 sierpnia. W bieżącej edycji BO na realizację projektów zgłaszanych przez mieszkańców przeznaczono (podobnie zresztą jak w poprzednich) 400 tys. PLN, a wartość projektu zgłaszanego do BO2018 nie mogła być większa niż 1/8 środków przeznaczonych na realizację BO (max. wiec mogła wynieść 50 000 PLN). Do trzeciej już edycji BO ostatecznie zgłoszono 20 projekty, po dokonaniu weryfikacji formalnej i merytorycznej wniosków - do kolejnego etapu procedury (głosowania mieszkańców) zakwalifikowano 11 projektów.

Głosowanie przeprowadzono w dniach 11-25 września. Mieszkańcy mogli głosować w sposób tradycyjny - w Urzędzie Miasta Skarżyska-Kamiennej i przez internet. W głosowaniu na projekty udział wzięło w sumie 4124 uprawnionych do tego mieszkańców Skarżyska (z czego 3878 zagłosowało na wybrany projekt za pomocą internetu).
 
Wyniki głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Miasta Skarżyska-Kamiennej na 2018 rok:

  Nazwa
Głosy UM Głosy Internet Suma głosów
1

Bór bezpiecznie i zdrowo III - doposażenie miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku w urządzenia zabawowe dla dzieci, elementy małej architektury oraz elementy siłowni plenerowej.

18 737 755
2

Budowa miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku wyposażonego w urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

11 516 527
3

Przebudowa chodnika przy ul. Osterwy (między ul. Szkolną i Chałubińskiego).

6 507 513
4

Poprawa infrastruktury siłowni plenerowej i doposażenie placu zabaw.

9 486 495
5

Modernizacja placu zabaw ul. Południowa.

52 348 400
6

Zakup i montaż kamer monitoringu wizyjnego na os. Przydworcowe.

33 265 298
7

Active Park os. Piłsudskiego III - wyposażenie miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku w zestaw urządzeń sprawnościowych dla dzieci.

28 264 292
8

Asfaltowe boisko - modernizacja wraz z wykonaniem oświetlenia.

13 261 274
9

Bezpieczny, przyjazny i aktywny Rejów - etapowe stworzenie placu rekreacyjno-sportowego dla mieszkańców Skarżyska-Kamiennej.

8 218 226
10

Poprawa estetyki osiedla Milica poprzez uporządkowanie parku wraz z budową parkingu.

35 139 174
11

Przebudowa chodnika przed budynkiem.

33 137 170
Pierwsze 8 projektów na ww. liście (projekty z największym poparciem uzyskanym podczas głosowania) ujętych zostanie w projekcie budżetu Miasta Skarżyska-Kamiennej na 2018 r. do 15 listopada br. 




Komentarze

0Dorota S.2017-09-29 14:36#13
Cytuję niezadowolona:
A Kamienna jak zwykle w ciemnej du... wszystko ale nie dziwię się jak mamy takiego słabego radnego który nie potrafi dopilnować realizacji pierwszej inwestycji z tego co pamiętam to tego skwerku na Limanowskiego to jest jak jest. Na innych osiedlach coś sie dzieje cały czas a tutaj stoimy w miejscu. O swoijej rodzince i czterech literach za to sie pamięta doskonale! My też będziemy pamiętać!


Sorry sorry, muszę się wstawić bo nie mogę czytać takich głupot. Może jeszcze być chciała/chciał aby wziął łopatę i zaczął robi. Wielkie brawa za to, że skwer zostanie przebudowany. To nie wina radnego, że wykonawca jeszcze nie wszedł na plac budowy, ma czas do końca października :) Jakoś nie słyszałam, jednego złego słowa o Naszym Radnym
Cytuj
+2Głosujący2017-09-29 08:46#12
Tak, jak napisał Hartman, zainteresowanie mieszkańców jest małe. Cóż się dziwić, jak prezydent w sprawozdaniu ...na żywo...odczytuje wyniki głosowania i nawet jednym słowem nie pogratulował osiedlom, które zajęły trzy pierwsze miejsca. Ha, ha, nawet nie polubił komentarzy osób, które chwaliły Bór. Oczywiście na koniec, musiał zaznaczyć jak zwykle swoje JA, że dopóki on będzie, idea Budżetu Obywatelskiego będzie. Jakby to On był twórcą tego i z jego kieszeni. Jeszcze rok....wytrzymamy.
Cytuj
+1Hartman2017-09-29 08:18#11
"W głosowaniu na projekty udział wzięło w sumie 4124 uprawnionych do tego mieszkańców Skarżyska" ! ! ! A gdzie pozostałych 90% mieszkańców? Jak się interesujecie swoim miejscem zamieszkania tak macie!
Cytuj
+1Mmmmm2017-09-28 11:02#10
Cytuję niezadowolona:
A Kamienna jak zwykle w ciemnej du... wszystko ale nie dziwię się jak mamy takiego słabego radnego który nie potrafi dopilnować realizacji pierwszej inwestycji z tego co pamiętam to tego skwerku na Limanowskiego to jest jak jest. Na innych osiedlach coś sie dzieje cały czas a tutaj stoimy w miejscu. O swoijej rodzince i czterech literach za to sie pamięta doskonale! My też będziemy pamiętać!


Najłatwiej marudzić i krytykować zamiast usiąść i zrobić projekt. Każdy mieszkaniec Skarżyska (mający meldunek stały lub tymczasowy) może zebrać podpisy (50) i złożyć wniosek.
Cytuj
+2dir2017-09-28 09:01#9
Cytuję eLIN:
Sposób głosowania powinien być zmieniony gdyż jest niesprawiedliwy. Większe szanse mają duże osiedla z dużą ilością mieszkańców. Małe osiedla z małą ilością mieszkańców na starcie mają mniejsze szanse i to jest niesprawiedliwe.

Wytłumacz proszę w takim razie dlaczego co roku najwyższe lokaty w głosowaniu dostają wnioski z małych osiedli jak Bór czy Bzinek?
Cytuj
-5eLIN2017-09-28 08:14#8
Sposób głosowania powinien być zmieniony gdyż jest niesprawiedliwy. Większe szanse mają duże osiedla z dużą ilością mieszkańców. Małe osiedla z małą ilością mieszkańców na starcie mają mniejsze szanse i to jest niesprawiedliwe. Trzeba opracować wzór do przeliczenia w stosunku do ilości mieszkańców tak by szanse wygrania dla wszystkich osiedli były jednakowe i niezależne od ilości mieszkańców a zależne jedynie od ilości głosujących !
Cytuj
+5Niezadowolony2017-09-27 23:26#7
Cytuję niezadowolona:
A Kamienna jak zwykle w ciemnej du... wszystko ale nie dziwię się jak mamy takiego słabego radnego który nie potrafi dopilnować realizacji pierwszej inwestycji z tego co pamiętam to tego skwerku na Limanowskiego to jest jak jest. Na innych osiedlach coś sie dzieje cały czas a tutaj stoimy w miejscu. O swoijej rodzince i czterech literach za to sie pamięta doskonale! My też będziemy pamiętać!


Dopiszę w tym miejscu też radnego, który jak potrzebował to chodził po Rejowie i zbierał głosy. A gdzie jest teraz? Bierz przykład z Łapaja - chociaż nie przepadam za tym gościem. Ale zobacz jak go wychwalają. A ty, Grzesiu W.?
Cytuj
+5Gosia_772017-09-27 21:23#6
Bzinek bardzo ładnie podziałał. Gratulacje dla wszystkich zwycięskich ekip.
Cytuj
+8niezadowolona2017-09-27 20:23#5
A Kamienna jak zwykle w ciemnej du... wszystko ale nie dziwię się jak mamy takiego słabego radnego który nie potrafi dopilnować realizacji pierwszej inwestycji z tego co pamiętam to tego skwerku na Limanowskiego to jest jak jest. Na innych osiedlach coś sie dzieje cały czas a tutaj stoimy w miejscu. O swoijej rodzince i czterech literach za to sie pamięta doskonale! My też będziemy pamiętać!
Cytuj
0Ile2017-09-27 18:56#4
Wreszcie na Poludniowej bedzie cywilizacja.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • OUT5
  • bf
  • out2
  • out1
  • out3

Ostatnio opublikowane

Finał Ogólnopolskiego projektu Szlachetna Pac…

Opublikowano: 10.12.2017 21:39