22.04.2018 Ostatnia aktualizacja 16:13, 22.04.2018

VIII Marsz Różowej Wstążeczki przeszedł ulicami miasta

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 06 Paź 2017
Oceń:
2 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W piątek, 6 października już po raz ósmy ulicami Skarżyska przeszedł "Marsz Różowej Wstążeczki" - marsz, który ma oswajać mieszkańców naszego miasta z tematem raka piersi, ale również  zachęcać do wykonania pierwszego kroku w kierunku badań profilaktycznych przez mieszkanki naszego miasta. Honorowy patronat nad akcją objęli: Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej i Starosta Skarżyski.

Punktualnie o godzinie jedenastej uczestnicy wyruszyli ze skarżyskich Plant, by ulicą Tysiąclecia przemaszerować do Miejskiego Centrum Kultury, gdzie odbył się piknik profilaktyczny dla różnych grup wiekowych.

Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in: poseł Marzena Okła- Drewnowicz, Członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego Katarzyna Bilska, zastępca prezydenta Krzysztof Myszka, Burmistrz Gminy Suchedniów Cezary Błach, Sekretarz Gminy Skarżysko Kościelne Monika Mączyńska, przedstawicielka Policji Anna Sławińska oraz sponsorzy i osoby wspierające organizację marszu. Podziękowania dla nich (za wspieranie akcji)  skierowała Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Skarżysku-Kamiennej Pani Anna Chrzanowska. 

W ramach imprezy przygotowano występy artystyczne (przed publicznością wystąpili m.in.: Studium Instrumentów Etnicznych, Perły z Lamusa i wokalista Grzegorz Szpara) i konkursy z nagrodami.  Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny organizowany przez skarżyski Sanepid. Pierwsze miejsce zajęła : Katarzyna Wróbel (Zespół Szkół Publicznych nr 1, Gimnazjum nr 1 w Skarżysku-Kamiennej), drugie- Julia Wilga (Szkoła Podstawowa nr 2), trzecie - Patrycja Zięba (Szkoła Podstawowa nr 2).

Podczas pikniku panie pomiędzy 50 a 69 rokiem życiem mogły wykonać bezpłatną mammografię, poza tym uczestnicy imprezy mogli bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne (m.in. pomiar ciśnienia tętniczego krwi, pomiar poziomu cukru we krwi, badanie wydolności płuc), skorzystać z porad wizażysty i dietetyka. Była też możliwość wykonania profesjonalnego makijażu.
 
Współorganizatorami marszu byli: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Skarżysku-Kamiennej, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej, Zespół Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej, skarżyski Klub Amazonek, Miejskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Osób Aktywizacji Zawodowej osób Niepełnosprawnych "Chcieć znaczy móc" i Centrum Integracji Społecznej w Skarżysku-Kamiennej.

W Polsce co roku odnotowuje się ok. 14 tys. przypadków zachorowań na raka piersi. Jest to najczęstszy nowotwór złośliwy u kobiet. Wykryty we wczesnym stadium jest uleczalny.

Szacuje się, że na raka piersi zapada średnio 1 na 20 kobiet. Bardziej narażone na chorobę są kobiety, których bliskie krewne cierpiały na raka piersi, a także kobiety bezdzietne lub te, które urodziły pierwsze dziecko po trzydziestce; panie otyłe oraz te, których dieta jest bogata w tłuszcze zwierzęce.

Na świecie Wielka Kampania Życia trwa już od pół wieku, prowadzona jest w ponad 50 krajach, w których również organizowane są Marsze Różowej Wstążki.

Komentarze

0gratulacje2017-10-09 08:15#1
4 miejsce ex aequo:
Natalia Latos i Dominika Ziomek ze Szkoły Podstawowej nr 2 na Borze:)
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

,,Trzy Piątki dla Sztuki”- koncert finałowy

Opublikowano: 21.04.2018 20:10

Komentarzy: 0

Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz wystąpili…

Opublikowano: 20.04.2018 19:45

Komentarzy: 0

PGE "Pomagamy" - w ZSTM powstanie g…

Opublikowano: 20.04.2018 15:46

Komentarzy: 0

XXVI Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PC…

Opublikowano: 20.04.2018 14:36

Komentarzy: 0

X Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Patri…

Opublikowano: 20.04.2018 14:05

Komentarzy: 0

„Dwujęzyczne Świętokrzyskie” w I L.O.

Opublikowano: 20.04.2018 13:15

Komentarzy: 0

Zatrzymany sprawca rozboju z użyciem noża

Opublikowano: 20.04.2018 12:46

Komentarzy: 0

Zderzenie dwóch osobówek. Jedna osoba poszkod…

Opublikowano: 19.04.2018 19:22

Komentarzy: 6

“Miłość i wojna” - 13. Kawiarnia Literacka

Opublikowano: 19.04.2018 19:11

Komentarzy: 0

Radni przeciwni dalszej dzierżawie strzelnicy…

Opublikowano: 19.04.2018 14:36

Komentarzy: 24

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Glutamina Odżywki

Ostatnio na forum