21.08.2018 Ostatnia aktualizacja 18:23, 20.08.2018

VIII Marsz Różowej Wstążeczki przeszedł ulicami miasta

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 06 Paź 2017
Oceń:
2 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W piątek, 6 października już po raz ósmy ulicami Skarżyska przeszedł "Marsz Różowej Wstążeczki" - marsz, który ma oswajać mieszkańców naszego miasta z tematem raka piersi, ale również  zachęcać do wykonania pierwszego kroku w kierunku badań profilaktycznych przez mieszkanki naszego miasta. Honorowy patronat nad akcją objęli: Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej i Starosta Skarżyski.

Punktualnie o godzinie jedenastej uczestnicy wyruszyli ze skarżyskich Plant, by ulicą Tysiąclecia przemaszerować do Miejskiego Centrum Kultury, gdzie odbył się piknik profilaktyczny dla różnych grup wiekowych.

Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in: poseł Marzena Okła- Drewnowicz, Członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego Katarzyna Bilska, zastępca prezydenta Krzysztof Myszka, Burmistrz Gminy Suchedniów Cezary Błach, Sekretarz Gminy Skarżysko Kościelne Monika Mączyńska, przedstawicielka Policji Anna Sławińska oraz sponsorzy i osoby wspierające organizację marszu. Podziękowania dla nich (za wspieranie akcji)  skierowała Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Skarżysku-Kamiennej Pani Anna Chrzanowska. 

W ramach imprezy przygotowano występy artystyczne (przed publicznością wystąpili m.in.: Studium Instrumentów Etnicznych, Perły z Lamusa i wokalista Grzegorz Szpara) i konkursy z nagrodami.  Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny organizowany przez skarżyski Sanepid. Pierwsze miejsce zajęła : Katarzyna Wróbel (Zespół Szkół Publicznych nr 1, Gimnazjum nr 1 w Skarżysku-Kamiennej), drugie- Julia Wilga (Szkoła Podstawowa nr 2), trzecie - Patrycja Zięba (Szkoła Podstawowa nr 2).

Podczas pikniku panie pomiędzy 50 a 69 rokiem życiem mogły wykonać bezpłatną mammografię, poza tym uczestnicy imprezy mogli bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne (m.in. pomiar ciśnienia tętniczego krwi, pomiar poziomu cukru we krwi, badanie wydolności płuc), skorzystać z porad wizażysty i dietetyka. Była też możliwość wykonania profesjonalnego makijażu.
 
Współorganizatorami marszu byli: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Skarżysku-Kamiennej, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej, Zespół Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej, skarżyski Klub Amazonek, Miejskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Osób Aktywizacji Zawodowej osób Niepełnosprawnych "Chcieć znaczy móc" i Centrum Integracji Społecznej w Skarżysku-Kamiennej.

W Polsce co roku odnotowuje się ok. 14 tys. przypadków zachorowań na raka piersi. Jest to najczęstszy nowotwór złośliwy u kobiet. Wykryty we wczesnym stadium jest uleczalny.

Szacuje się, że na raka piersi zapada średnio 1 na 20 kobiet. Bardziej narażone na chorobę są kobiety, których bliskie krewne cierpiały na raka piersi, a także kobiety bezdzietne lub te, które urodziły pierwsze dziecko po trzydziestce; panie otyłe oraz te, których dieta jest bogata w tłuszcze zwierzęce.

Na świecie Wielka Kampania Życia trwa już od pół wieku, prowadzona jest w ponad 50 krajach, w których również organizowane są Marsze Różowej Wstążki.

Komentarze

0gratulacje2017-10-09 08:15#1
4 miejsce ex aequo:
Natalia Latos i Dominika Ziomek ze Szkoły Podstawowej nr 2 na Borze:)
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Umowa na przebudowę budynku pod siedzibę PIW …

Opublikowano: 20.08.2018 20:22

Komentarzy: 0

Po LIX sesji Rady Miasta

Opublikowano: 20.08.2018 17:35

Komentarzy: 0

Ruszyła IX edycja Letniej Akademii Karate

Opublikowano: 20.08.2018 12:37

Komentarzy: 0

Pożar domu przy ulicy Warszawskiej. Nie żyje …

Opublikowano: 20.08.2018 07:39

Komentarzy: 0

Kenijczycy i Ukraińcy na podium XVIII Półmara…

Opublikowano: 19.08.2018 14:45

Komentarzy: 2

O krok o tragedii na zalewie w Mostkach

Opublikowano: 19.08.2018 11:41

Komentarzy: 7

Charytatywnie dla Kacpra i Kai

Opublikowano: 19.08.2018 10:23

Komentarzy: 0

Druga edycja pikniku żeglarskiego TSK SAILING

Opublikowano: 19.08.2018 10:01

Komentarzy: 0

Pierwsze zwycięstwo Granatu

Opublikowano: 18.08.2018 20:47

Komentarzy: 0

BS Construction Kielce zwycięzcą Turnieju Kos…

Opublikowano: 18.08.2018 15:05

Komentarzy: 0

  • hum1
  • hum2
  • hum3

Ostatnio komentowane

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Glutamina Odżywki

Ostatnio na forum