23.10.2017 Ostatnia aktualizacja 07:56, 23.10.2017
 • c1
 • c2
 • c3
 • c4
 • c5
 • c6

VIII Marsz Różowej Wstążeczki przeszedł ulicami miasta

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 06 Paź 2017
Oceń:
2 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W piątek, 6 października już po raz ósmy ulicami Skarżyska przeszedł "Marsz Różowej Wstążeczki" - marsz, który ma oswajać mieszkańców naszego miasta z tematem raka piersi, ale również  zachęcać do wykonania pierwszego kroku w kierunku badań profilaktycznych przez mieszkanki naszego miasta. Honorowy patronat nad akcją objęli: Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej i Starosta Skarżyski.

Punktualnie o godzinie jedenastej uczestnicy wyruszyli ze skarżyskich Plant, by ulicą Tysiąclecia przemaszerować do Miejskiego Centrum Kultury, gdzie odbył się piknik profilaktyczny dla różnych grup wiekowych.

Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in: poseł Marzena Okła- Drewnowicz, Członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego Katarzyna Bilska, zastępca prezydenta Krzysztof Myszka, Burmistrz Gminy Suchedniów Cezary Błach, Sekretarz Gminy Skarżysko Kościelne Monika Mączyńska, przedstawicielka Policji Anna Sławińska oraz sponsorzy i osoby wspierające organizację marszu. Podziękowania dla nich (za wspieranie akcji)  skierowała Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Skarżysku-Kamiennej Pani Anna Chrzanowska. 

W ramach imprezy przygotowano występy artystyczne (przed publicznością wystąpili m.in.: Studium Instrumentów Etnicznych, Perły z Lamusa i wokalista Grzegorz Szpara) i konkursy z nagrodami.  Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny organizowany przez skarżyski Sanepid. Pierwsze miejsce zajęła : Katarzyna Wróbel (Zespół Szkół Publicznych nr 1, Gimnazjum nr 1 w Skarżysku-Kamiennej), drugie- Julia Wilga (Szkoła Podstawowa nr 2), trzecie - Patrycja Zięba (Szkoła Podstawowa nr 2).

Podczas pikniku panie pomiędzy 50 a 69 rokiem życiem mogły wykonać bezpłatną mammografię, poza tym uczestnicy imprezy mogli bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne (m.in. pomiar ciśnienia tętniczego krwi, pomiar poziomu cukru we krwi, badanie wydolności płuc), skorzystać z porad wizażysty i dietetyka. Była też możliwość wykonania profesjonalnego makijażu.
 
Współorganizatorami marszu byli: Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Skarżysku-Kamiennej, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Skarżysku-Kamiennej, Zespół Opieki Zdrowotnej w Skarżysku-Kamiennej, skarżyski Klub Amazonek, Miejskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Osób Aktywizacji Zawodowej osób Niepełnosprawnych "Chcieć znaczy móc" i Centrum Integracji Społecznej w Skarżysku-Kamiennej.

W Polsce co roku odnotowuje się ok. 14 tys. przypadków zachorowań na raka piersi. Jest to najczęstszy nowotwór złośliwy u kobiet. Wykryty we wczesnym stadium jest uleczalny.

Szacuje się, że na raka piersi zapada średnio 1 na 20 kobiet. Bardziej narażone na chorobę są kobiety, których bliskie krewne cierpiały na raka piersi, a także kobiety bezdzietne lub te, które urodziły pierwsze dziecko po trzydziestce; panie otyłe oraz te, których dieta jest bogata w tłuszcze zwierzęce.

Na świecie Wielka Kampania Życia trwa już od pół wieku, prowadzona jest w ponad 50 krajach, w których również organizowane są Marsze Różowej Wstążki.

Komentarze

0gratulacje2017-10-09 08:15#1
4 miejsce ex aequo:
Natalia Latos i Dominika Ziomek ze Szkoły Podstawowej nr 2 na Borze:)
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

 • OUT5
 • bf
 • out2
 • out1
 • out3

Ostatnio opublikowane

ALPN: 17 kolejka spotkań

Opublikowano: 22.10.2017 23:20

Komentarzy: 0

Morsjanie z Mostek oficjalnie rozpoczęli sezo…

Opublikowano: 22.10.2017 16:54

Komentarzy: 0

Zasłabł za kierownicą, wjechał w barierkę na…

Opublikowano: 22.10.2017 16:53

Komentarzy: 0

"Pejzaż słowem malowany" - 11. Kawi…

Opublikowano: 21.10.2017 22:15

Komentarzy: 0

Granat lepszy od Staru w meczu na szczycie

Opublikowano: 21.10.2017 15:56

Komentarzy: 0

70-lecie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Pu…

Opublikowano: 20.10.2017 20:43

Komentarzy: 4

Pierwszaki skarżyskiej "Jedynki" zł…

Opublikowano: 20.10.2017 20:22

Komentarzy: 0

Nauczyciele z powiatu wygrali z pedagogami z …

Opublikowano: 20.10.2017 19:21

Komentarzy: 1

Skarżyski policjant odznaczony Krzyżem Zasług…

Opublikowano: 20.10.2017 14:13

Komentarzy: 0

Prezentacja skarżyskiej gry "EGONY"…

Opublikowano: 20.10.2017 13:26

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Glutamina Odżywki

Ostatnio na forum