19.02.2018 Ostatnia aktualizacja 09:57, 19.02.2018
 • c1
 • c2
 • c3
 • c4
 • c5
 • c6

Nie musisz być Super bohaterem, by zostać Super W !!!

Autor:
informacja prasowa
Opublikowano: 09 Paź 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Do 14 października została przedłużona rekrutacja SuperW do XVII edycji projektu Szlachetna Paczka, należy zaznaczyć, że będzie to X edycja projektu w  naszym mieście. To dobry moment, by się zgłosić!

Nie musisz mieć nadzwyczajnych mocy jak supermen. Wystarczy, że lubisz ludzi, masz otwarte serce i chcesz mądrze pomagać!!  Musisz mieś skończone 18 lat, albo czuć się młody duchem, być odpowiedzialnym i konsekwentnym w działaniu. W życiu kierować się troską o innych, empatią ale też i rozwijaniem własnych kompetencji. To wystarczy, by dołączyć do Drużyny SuperW w Rejonie Skarżysko-Kamienna.

To od wolontariuszy zależy, jak wiele potrzebujących rodzin otrzyma pomoc w tegorocznej XVII edycji projektu Szlachetna Paczka.

Wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI  docierają do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji i określają, jaki rodzaj pomocy będzie dla nich mądrą pomocą. SuperW  łączą potrzebujących z darczyńcami. Wchodzą do świata biedy - tam, gdzie inni nie chcą, albo boją się wejść. To wyzwanie okazuje się bardzo satysfakcjonujące, bo aż 79 proc. z nich uważa, że Szlachetna Paczka  to najważniejsze wydarzenie w ich życiu. Nasi wolontariusze dosłownie wchodzą w świat tych, o których wszyscy zapomnieli i przeprowadzają ich do normalnego życia. Wiecie dlaczego im się chce? Nie z poświęcenia. To daje im szczęście. Uskrzydla i daje siłę do pracy. Zapraszamy do wolontariatu, który jest przekraczaniem siebie, a przez to rozwija i daje szczęście. Przekraczamy swój świat, jego bezpieczne granicę, by wejść w świat bólu, choroby, osamotnienia. Okazuje się, że obok nas mieszkają ludzie znajdujący się na progu ubóstwa. Nie posiadający bieżącej wody, telewizji. Dla nas młodych jest to zaskakujące. Warto wejść w ich skromny hermetyczny świat i nadać mu trochę barw dzięki wsparciu darczyńcy.

- Do pomagania i wolontariatu podchodzimy kompleksowo. Bo wolontariat w Paczce i Akademii nie jest poświęcaniem się, tylko rozwijaniem siebie. To jest taki wolontariat jak Harvard - kiedy go skończysz, jesteś już innym człowiekiem. Liczy się to, czego się nauczyłeś, jak się rozwinąłeś i jakich poznałeś ludzi - mówi pomysłodawca obu projektów ks. Jacek Stryczek.

 Trzy główne korzyści wolontariatu w Paczce to wpływ, rozwój i ludzie. Wpływ, bo zmieniasz otoczenie w którym żyjesz i pomagasz w mądry sposób tym najbardziej potrzebującym. Rozwój, bo zdobywasz nowe kompetencje – współpraca z zespołem, zarządzanie projektami, ale też PR czy logistyka – to od wolontariusza zależy, w co się zaangażuje. Wolontariat w CV bardzo podnosi szanse na znalezienie fajnej pracy. Jeden z naszych wolontariuszy, Damian, nie mając wcześniej żadnego doświadczenia zawodowego, na trzecim roku studiów został managerem w firmie IT. Na przykładzie Paczki potrafił udowodnić, że ma wystarczające kompetencje. Potrafił planować, tworzyć zespół i delegować zadania. Po trzecie wartością w Paczce są ludzie – podobne ideały łączą. Tworzą się przyjaźnie, relacje biznesowe, a nawet… małżeństwa.

Wolontariuszem może być każdy

Poszukiwane są osoby aktywne i odpowiedzialne, które chcą się angażować  społecznie – wiek nie ma znaczenia. Wolontariusze to zarówno osoby młode, studiujące, jak również osoby o ustabilizowanej sytuacji zawodowej. Pragniemy jednak zwrócić uwagę, że poszukujemy osób, nie tyle które ukończyły 18 rok życia i mogą zostać pełnoprawnymi wolontariuszami. Zapraszamy do wolontariatu w Szlachetnej Paczce również 16-sto i 17-sto latków. Chcemy by nabywali doświadczenia SuperW Wspomagającego, który to jest podporą w pracy SuperW, towarzyszy mu w spotkaniach. Wspólnie podejmują decyzję o włączeniu rodziny lub o innej formie pomocy dla podopiecznych. Pomagają w tworzeniu wydarzeń promujących projekt w Rejonie Skarżysko Kamienna.

Lubimy Ludzi

Życzliwość, wrażliwość, drużynowość i uczciwa praca. Teraz w Paczce naszym głównym hasłem jest „Lubię ludzi”. Na tym nam najbardziej zależy, żeby w naszym społeczeństwie ludzie współpracowali, uczyli się od siebie, tworzyli coś wartościowego i po prostu się lubili. Jeśli komuś podoba się taka wizja, to zapraszamy do drużyny SuperW!!!

Zgłoś się!

Kandydaci mogą się zgłaszać do września. Warto się jednak spieszyć. Kolejność zgłoszeń ma znaczenie. By zostać wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI lub AKADEMII PRZYSZŁOŚCI wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki, intuicyjny formularz zgłoszeniowy. Następne kroki to rozmowa i jednodniowe wdrożenie.

Dodajmy, dzięki pracy wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w ubiegłorocznej edycji SZLACHETNEJ PACZKI w całej Polsce pomoc otrzymało blisko 19 tysięcy rodzin i ponad 2000 dzieci w AKADEMII.Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

 • OUT5
 • bf
 • out2
 • out1
 • out3

Ostatnio opublikowane

HALPN: 9. kolejka spotkań

Opublikowano: 18.02.2018 17:09

Komentarzy: 0

Podsumowanie XVII Ogólnopolskiego i Polonijne…

Opublikowano: 18.02.2018 15:19

Komentarzy: 0

Punky Reggae Live w Semaforze

Opublikowano: 18.02.2018 13:17

Komentarzy: 0

Charytatywny Maraton Taneczny Zumba - Banto F…

Opublikowano: 17.02.2018 19:09

Komentarzy: 0

ALK: Koszykarze zakończyli rundę zasadniczą

Opublikowano: 17.02.2018 18:19

Komentarzy: 0

Wymusił pierwszeństwo przejazdu. Uderzył w pr…

Opublikowano: 17.02.2018 16:00

Komentarzy: 0

Aktywne Ferie 2018 w SP 7

Opublikowano: 17.02.2018 12:58

Komentarzy: 0

Ogłoszono przetarg na realizację ważnej drogi…

Opublikowano: 16.02.2018 14:07

Komentarzy: 0

Skarżyscy strażacy ćwiczyli na rejowskim zale…

Opublikowano: 16.02.2018 12:46

Komentarzy: 1

Budżet Obywatelski w tym roku po nowemu

Opublikowano: 15.02.2018 19:54

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Glutamina Odżywki

Ostatnio na forum