18.10.2018 Ostatnia aktualizacja 10:21, 18.10.2018

Co dalej z niebezpiecznym skrzyżowaniem?

Autor:
MB Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 16 Lis 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Od kilkunastu dni w okolicy niebezpiecznego skrzyżowania ul. Paryskiej z drogą krajową nr 7 częste patrole organizuje policja, a już wkrótce może tam stanąć tymczasowa sygnalizacja świetlna - wszystko za sprawą tymczasowej organizacji ruchu, którą wprowadzi wykonawca budowy odcinka S7 do granicy województw.

Skarżyscy kierowcy od dłuższego czasu skarżą się na problemy z włączaniem się do ruchu (lub przejazd) na "starym" odcinku drogi krajowej nr 7 w Skarżysku-Kamiennej. Po wybudowaniu - z jednej strony odcinka S7 w kierunku Kielc, a z drugiej - odcinka S7 w kierunku Radomia, fragment siódemki w Skarżysku został "wąskim gardłem". W godzinach szczytu wspomnianym wcześniej odcinkiem jedzie najczęściej sznur samochodów, znacznie utrudniając włączenie się do ruchu samochodom wyjeżdżającym na trasę, lub chcących ją przeciąć. 

Największe problemy są z wyjazdem z ul. Paryskiej. Wspomniane skrzyżowanie jest miejscem częstych kolizji i wypadków. Ostatni tragiczny w skutkach (ze skutkiem śmiertelnym) miał miejsce 20 września br. Podczas jednej z ostatnich sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej o podjęcie działań przez miasto na rzecz poprawy bezpieczeństwa w tamtym miejscu i podjęcie w tym zakresie rozmów z kieleckim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad np. na temat ustawienia sygnalizacji świetlnej apelował radny Grzegorz Łapaj. 

Na początku października zorganizowano spotkanie przedstawicieli władz miasta, przedstawicieli Rad Osiedli i przedstawicieli kieleckiego odcinka GDDKiA. Zarządcy drogi krajowej nr 7 przedstawiono wówczas problemy z włączaniem się do ruchu, zaapelowano o opracowanie i wdrożenie rozwiązań ułatwiających wjazd na siódemkę, lub przejazd przez nią. Ze strony obecnego na spotkaniu dyrektora kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Krzysztofa Strzelczyka nie padła jednak żadna jednoznaczna deklaracja (choć dyrektor zapewnił wówczas, że "w ciągu kilku tygodni" w powinniśmy poznać efekty analiz przeprowadzonych przez GDDKiA i ewentualną propozycję dot. usprawnień na miejskim odcinku "siódemki").

W międzyczasie sprawa zaczęła żyć własnym "medialnym" życiem - za sprawą mieszkańców tematem zainteresowały się również media wojewódzkie. Podczas realizacji jednego z programów interwencyjnych - oprócz kolejnych apeli o ustawienie tymczasowej sygnalizacji świetlnej - mieszkańcy ul. Paryskiej zaapelowali, by w proces poszukiwania rozwiązań problemu bardziej zaangażowała się policja. Policja zareagowała - od kilkunastu dni, w godzinach komunikacyjnego szczytu, w okolicy skrzyżowania organizuje regularne patrole w okolicach skrzyżowania ul. Paryskiej i "siódemki".

- W newralgicznym godzinach (15-16) policjanci z ruchu drogowego są w rejonach tego skrzyżowania i jeżeli jest taka potrzeba podejmują tam ręczną regulację ruchem umożliwiając swobodny wjazd kierowcom na drogę krajową nr 7. Jesteśmy tam codziennie chyba, że w tym samym czasie policjanci obsługują jakieś zdarzenie drogowe - informuje rzecznik skarżyskiej Komendy, Damian Szwagierek.

Wkrótce opisany wcześniej problem może rozwiązać się sam, a to za sprawą tymczasowej organizacji ruchu przygotowanej przez Budimex w związku z budową odcinka S7 do granicy województw. Chociaż nie ma jeszcze zatwierdzonych ostatecznych rozwiązań w tym zakresie, to - jak udało nam się nieoficjalnie ustalić - w związku z budową trasy szybkiego ruchu w tamtym miejscu najprawdopodobniej ustawiona zostanie tymczasowa sygnalizacja świetlna.

 
Komentarze

+2Hwy2017-11-17 15:35#7
Czy w chwili, gdy zostanie oddana do użytku obwodnica, to "starą siódemkę" i ul. Paryską zlikwidują? Zwiną asfalt i zaorają już istniejące drogi? Czy pozostanie tak jak dotąd (mimo wybudowanej nowej S7 do Kielc) tylko nie będzie trasą szybkiego ruchu i kto inny przejmie nad nią zarząd. Dla ciebie może to jest przelotówka, ale tych, którzy mieszkają przy tych ulicach na pewno nie.

Pytanie nie do mnie, ale.
Nad Paryską - według tego co widać na mapach inwestycji - zostanie wybudowany wiadukt, a samo skrzyżowanie - ParyskaStara 7 - będzie miało charakter ruchu lokalnego. Kierunek aktualny - na Kielce, Kraków - pozostanie 'ślepy'.
Zostanie natomiast 'stara 7' ciągnąca się - tak jak teraz obok Statoil - do nowego węzła Centrum, gdzie dopiero będzie można włączyć się do ruchu w 'nową S-7' na Warszawa- Kraków.
Chyba dobrze interpretuje. :)
Cytuj
+2kostek62017-11-17 14:06#6
Cytuję Jacenn-ty:
Ok, sygnalizacja tymczasowa na skrzyżowaniu Paryskiej i E7. A teraz odrobinę wyobraźni. Na E7 zapala się czerwone np. o godzinie 07:30. Tworzy się korek do hmmm SP9 czy może Książęcego...Tym samym nikt nie wypuści kierowców w Piłsudskiego...i tworzy się korek do Krasińskiego i duża część miasta stoi.....

Umiesz czytać ze zrozumieniem?
napisane było: Cytat:
sygnalizatory na ul. Paryskiej tj. od kauflandu jak i od Bernatki powinny być wyposażone w czujniki ruchu, które inicjowały by zmianę koloru.
a więc nic się samo nie zapala o 7:30, ani o żadnej innej, określonej godzinie.... po to te czujniki ruchu, żeby właśnie nie robić korków na E7, jak nikt nie jedzie Paryską i nie zbliża się do skrzyżowania z siódemką.
.
Pytanie do drogowca.
Czy w chwili, gdy zostanie oddana do użytku obwodnica, to "starą siódemkę" i ul. Paryską zlikwidują? Zwiną asfalt i zaorają już istniejące drogi? Czy pozostanie tak jak dotąd (mimo wybudowanej nowej S7 do Kielc) tylko nie będzie trasą szybkiego ruchu i kto inny przejmie nad nią zarząd. Dla ciebie może to jest przelotówka, ale tych, którzy mieszkają przy tych ulicach na pewno nie.
Cytuj
-3Jacenn-ty2017-11-17 11:53#5
Ok, sygnalizacja tymczasowa na skrzyżowaniu Paryskiej i E7. A teraz odrobinę wyobraźni. Na E7 zapala się czerwone np. o godzinie 07:30. Tworzy się korek do hmmm SP9 czy może Książęcego...Tym samym nikt nie wypuści kierowców w Piłsudskiego...i tworzy się korek do Krasińskiego i duża część miasta stoi...jedynym rozwiązaniem jest jak najszybsze oddanie do użytki super/ mega / giga rodna turbinowego by odciążyć wjazd i wyjazd z/do miasta w kierunku Kielc/ Końskich. Patrole policji czy ITD w zatoczce po dawnym CPN powodują, że wszyscy kierowcy jadą zgodnie z przepisami czyli 50-tka i tak czy inaczej tworzy się sznurek samochodów, że nikt z bocznych ulic się nie wciśnie...Pozostaje nam czekać na uruchomienie ronda i może jak najszybszego węzła Skarżysko Centrum przed oddaniem odcinka S7 by sprawnie włączyć się do ruchu...
Cytuj
0drogowiec2017-11-17 10:58#4
Po grzyba tam miałaby być sygnalizacja na stałe skoro po wybudowaniu obwodnicy tego skrzyźowania nie będzie. Wystarczy spojrzeć w projekt jak będzie zorganizowany ruch na Paryskiej i Piłsudskiego
Cytuj
0zły2017-11-17 10:33#3
I wszystko kończy się na czczym gadaniu (radni- bezradni są tego przykładem ), a działania brak!.
Cytuj
0kostek62017-11-17 09:12#2
Cytuję kierowca:
Pomysł z tymczasową sygnalizacją jest słuszny pod warunkiem, że sygnalizatory na ul. Paryskiej tj. od kauflandu jak i od Bernatki powinny być wyposażone w czujniki ruchu, które inicjowały by zmianę koloru.

Pełna zgoda.
Mnie ciekawi tylko, dlaczego wszyscy mówią o TYMCZASOWEJ sygnalizacji... dlaczego nie może ona być na stałe? Rozumiem, że teraz przy okazji remontu ronda na DK42 i potem przy budowie "nowej" drogi S7 są przymiarki do wprowadzenia tego rozwiązania, ale dlaczego nie zrobić tej inwestycji i pozostawić, żeby była dla mieszkańców miasta, nawet jak za 2 lata większy ruch pójdzie nową trasą szybkiego ruchu.
Cytuj
+8kierowca2017-11-17 07:16#1
Pomysł z tymczasową sygnalizacją jest słuszny pod warunkiem, że sygnalizatory na ul. Paryskiej tj. od kauflandu jak i od Bernatki powinny być wyposażone w czujniki ruchu, które inicjowały by zmianę koloru.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Rozpoczęła się budowa nowej hali sportowej

Opublikowano: 18.10.2018 11:15

Komentarzy: 0

Koncert zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewic…

Opublikowano: 18.10.2018 11:10

Komentarzy: 0

Wybory samorządowe 2018: Marcin Piętak - kand…

Opublikowano: 18.10.2018 10:00

Komentarzy: 0

Sprostowanie Jacka Ciepińskiego - kandydata n…

Opublikowano: 18.10.2018 09:34

Komentarzy: 0

Klub Seniora "Złota Przystań" podsu…

Opublikowano: 17.10.2018 21:47

Komentarzy: 0

W Skarżysku Kościelnym powstanie nowe przedsz…

Opublikowano: 17.10.2018 19:33

Komentarzy: 4

Ochotniczy Hufiec Pracy w Skarżysku ma 50 lat…

Opublikowano: 17.10.2018 17:29

Komentarzy: 2

Dzień Seniora w Domu Pomocy Społecznej

Opublikowano: 17.10.2018 13:03

Komentarzy: 0

Ruszają zapisy do siatkarskich turniejów niep…

Opublikowano: 16.10.2018 20:38

Komentarzy: 0

Przy ruinach wielkiego pieca otwarto ścieżkę …

Opublikowano: 16.10.2018 19:50

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum