14.08.2018 Ostatnia aktualizacja 09:51, 14.08.2018

Poznaliśmy laureatów 45. Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 03 Gru 2017
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W niedzielę, 3 grudnia w Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku - Kamiennej odbył się koncert finałowy 45. Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego im. L. Staffa - imprezy kulturalnej o najdłuższej tradycji spośród organizowanych w naszym mieście. Celem Turnieju było kultywowanie i propagowanie piękna języka polskiego, doskonalenie warsztatu artystycznego i konfrontacja dokonań twórczych.

Do rywalizacji o ,,Gałązkę Wikliny" przystąpiło 30 recytatorów z całej Polski. m.in z Lubartowa, Starachowic, Ostrowca Świętokrzyskiego, Pionek, Puław, Sanoka, Lublina, Tomaszowa Mazowieckiego, Wałbrzycha, Dębicy, Poznania, Białej Podlaski, Zamościa i Skarżyska - Kamiennej.

Recytatorów oceniała  Komisja Artystyczna w składzie: Anna Elijasz absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, ukończyła londyńską Guildhall School of Music@Drama, od 8 lat gra w teatrach w Londynie, pochodzi ze Skarżyska - Kamiennej, mieszka obecnie w Warszawie). Janusz Stolarski (niezależny twórca teatralny, aktor, reżyser, pedagog z Poznania). Andrzej Głowacki (reżyser, aktor od lat związany z ruchem recytatorskim, laureat "Staffa" z Warszawy).

Celem Turnieju jest doskonalenie sztuki słowa i warsztatu, poszukiwanie nowych środków artystycznego wyrazu, spieranie twórców amatorów w dziedzinie kultury żywego słowa  na szczeblu ogólnopolskim. Integracja środowisk artystycznych ,stworzenie warunków do prezentowania wartościowych, różnorodnych i nowatorskich form wypowiedzi artystycznych oraz popularyzacja związków wybitnego polskiego poety Leopolda Staffa z naszym miastem.

W niedzielę w Miejskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie imprezy - Gala Finałowa OTR, podczas której laureaci Turnieju wystąpili przed publicznością, a także uroczyście ogłoszone zostały wyniki Turnieju.

Jury po wysłuchaniu i obejrzeniu 30 prezentacji recytatorskich w tym  siedem w kategorii "wywiedzione ze słowa". Postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia:

W kategorii recytacja:

Dwie I równorzędne nagrody otrzymały: Ewelina Rzepecka z Łodzi i Wiktoria Wrzyszcz z Lublina (nagroda 1500 PLN)

II nagrodę otrzymał Patryk Pawelec z Zamościa (nagroda pieniężna 1000 PLN),

Dwie równorzędne III nagrody otrzymały: Marta Łaska z Lublina i Elżbieta Jakóbczyk z Tomaszowa Mazowieckiego (nagroda pieniężna 750 PLN),

Przyznano również wyróżnienia, które otrzymali:

Sylwia Drogoń (Lublin), Magdalena Janik (Skarżysko-Kamienna), Konrad Dzik (Ostrowiec Świętokrzyski), Krystyna Sobczyńska (Lublin)- każda z wyróżnionych osób otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 500 PLN oraz album fotograficzny ufundowany przez Starostwo Powiatowe.

Wyróżnienia honorowe otrzymali:

Paulina Dziendziel (Wałbrzych), Mateusz Ciurkot (Dębica), Zuzanna Dąbrowska (Skarżysko-Kamienna), Jakub Kozakiewicz (Ostrowiec Świętokrzyski)-każda z wyróżnionych osób otrzymała album fotograficzny ufundowany przez Starostwo Powiatowe.

W kategorii "wywiedzione ze słowa" nagrody pieniężne w wysokości 1500 PLN otrzymali:

Aleksandra Woźniak
(Skarżysko-Kamienna) i Maria Wójtowicz (Skarżysko-Kamienna).

Ponadto wyróżnienie otrzymała Dorota Dąbrowska (Skarżysko-Kamienna).

Nagrodę instruktorską otrzymał Mateusz Nowak z Lublina.

"Gałązkę Wikliny"- za wierność i trwanie od zarania Turnieju po dzień dzisiejszy Organizatorzy przyznali Pani Urszuli Bilskiej z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Przy organizacji 45.Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego im. Leopolda Staffa wsparcia udzielili:PGE Dystrybucja S.A. Oddział w Skarżysko-Kamienna
  • Bank Spółdzielczy w Suchedniowie
  • Starostwo Powiatu Skarżyskiego
  • Urząd Miejski w Skarżysku-Kamiennej
  • Stowarzyszenie "Między wierszami

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Pożar samochodu osobowego na ulicy Krakowskie…

Opublikowano: 14.08.2018 11:42

Komentarzy: 1

Oszuści nadal aktywni. Kobieta straciła 10 00…

Opublikowano: 14.08.2018 10:51

Komentarzy: 2

Zwycięstwo Orlicza na inaugurację ligi

Opublikowano: 13.08.2018 17:04

Komentarzy: 0

Pre-umowa na dofinansowanie budowy tunelu pie…

Opublikowano: 13.08.2018 12:40

Komentarzy: 25

Tragiczny wypadek w Suchedniowie. Nie żyje je…

Opublikowano: 13.08.2018 11:56

Komentarzy: 0

Dożynki w Łącznej

Opublikowano: 13.08.2018 11:23

Komentarzy: 0

Rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie na d…

Opublikowano: 13.08.2018 11:08

Komentarzy: 0

W sobotę odbędzie się II piknik żeglarski TSK…

Opublikowano: 13.08.2018 10:39

Komentarzy: 0

Kibice Granatu zagrali dla chorego Konrada

Opublikowano: 12.08.2018 14:11

Komentarzy: 0

Posiadał przy sobie narkotyki. Został zatrzym…

Opublikowano: 11.08.2018 21:30

Komentarzy: 0

  • hum1
  • hum2
  • hum3

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Glutamina Odżywki

Ostatnio na forum