24.04.2018 Ostatnia aktualizacja 19:31, 23.04.2018

Miasto ogłosiło przetargi na realizację pierwszych projektów w ramach BO2018

Autor:
MB Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 09 Lut 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Miasto ogłosiło przetargi na wykonanie w systemie "zaprojektuj i wybuduj" pięciu zadań wybranych do realizacji przez mieszkańców w ramach procedury Budżetu Obywatelskiego Miasta Skarżyska-Kamiennej na 2018 rok.

Przypomnijmy - w trzeciej edycji BO na realizację projektów zgłaszanych przez mieszkańców przeznaczono (podobnie zresztą jak w pierwszej) 400 tys. PLN, a wartość projektu zgłaszanego do BO2018 nie mogła być większa niż 1/8 środków przeznaczonych na realizację BO (max. więc mogła wynieść 50 000 PLN).  Do trzeciej edycji BO ostatecznie zgłoszono 20 projektów, po dokonaniu weryfikacji formalnej i merytorycznej wniosków - do kolejnego etapu procedury (głosowania mieszkańców) zakwalifikowano ich 11.

Głosowanie przeprowadzono w dniach 11-25 września ub. roku. W wyniku głosowania do realizacji w roku bieżącym przeznaczono 8 projektów dot. zadań inwestycyjnych, które uzyskały największą liczbę głosów, tj.:
- "Bór bezpiecznie i zdrowo III - doposażenie miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku w urządzenia zabawowe dla dzieci, elementy małej architektury oraz elementy siłowni plenerowej",
- "Budowa miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku wyposażonego w urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu (ul. Żytnia)",
- "Przebudowa chodnika przy ul. Osterwy (między ul. Szkolną i Chałubińskiego)",
- "Poprawa infrastruktury siłowni plenerowej i doposażenie placu zabaw (ul. Staffa/Sportowa)",
- "Modernizacja placu zabaw ul. Południowa",
- "Zakup i montaż kamer monitoringu wizyjnego na os. Przydworcowe",
- "Active Park os. Piłsudskiego III - wyposażenie miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku w zestaw urządzeń sprawnościowych dla dzieci",
- "Asfaltowe boisko - modernizacja wraz z wykonaniem oświetlenia (os. Książęce)".

Kilka dni temu miasto ogłosiło dwa przetarg na realizację w sumie pięciu z ww. inwestycji w systemie "projektuj i wybuduj". Co obejmują zamówienia? 

Wykonawca/ wykonawcy zamówienia/ części zamówienia będzie musiał opracować na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego: projekty budowlano-wykonawcze w zakresie niezbędnym do uzyskania pozwoleń na budowę lub zgłoszeń robót budowlanych, przedmiary i kosztorysy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót dla każdej branży, informacje o wymaganiach bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, uzyskać niezbędne pozwolenia, uzgodnienia i decyzje wraz z ostateczną decyzją o pozwoleniu na budowę, a także:

- w ramach realizacji projektu „Bór bezpiecznie i zdrowo” III - doposażenie miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku w urządzenia zabawowe dla dzieci, elementy małej architektury oraz elementy siłowni plenerowej (osiedle Bór przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Sosnowej) - wykonać dostawę i montaż urządzeń siłowni plenerowej: orbitrek/wioślarz + pylon (1szt., 2 stanowiska ), twister/wahadło + pylon (1szt., 2 stanowiska ), koła TAI CHI małe +pylon, wykonać dostawę i montaż urządzeń zabawowych: piramidy z lin (linarium), zjazdu linowego do montażu na terenie płaskim, huśtawki „bocianie gniazdo”, wykonać dostawę i montaż betonowego stolika do gry w szachy i chińczyka z miejscem dla 4 osób, wykonać dostawę i montaż dostawę i montaż ławek parkowych (2 szt.). Zakres robót budowlanych obejmuje wykonanie dostawę i montaż w /w elementów wraz z zagospodarowaniem terenu w strefie bezpiecznej,

- w ramach realizacji projektu Budowa miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku wyposażonego w urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu (ulice Żytnia/Ponurego) - wykonać dostawę i montaż urządzeń zabawowych – zestaw zabawowy 1 szt.,dostawę i montaż urządzeń zabawowych – zestaw gimnastyczny 1szt., dostawę i montaż urządzenia ruchowego 1 szt., dostawę i montaż urządzeń fitness 6 szt. montowanych na 3 pylonach (m.in.: wioślarza, orbitreka, krzesła, biegacza, motyla ściskającego, masażera pionowego), dostawę i montaż ławek 7szt., wykonanie nawierzchni z pisaku 38m2. Zakres robót budowlanych obejmuje wykonanie dostawę i montaż w /w elementów wraz z zagospodarowaniem terenu również w strefie bezpiecznej,

- w ramach realizacji projektu Modernizacja placu zabaw ulica Południowa (istniejący plac zabaw) - plac zabaw w okolicach Miasteczka Ruchu Drogowego - wykonać dostawę i montaż urządzeń zabawowych: zestawu zabawowego 1szt., huśtawki wahadłowej podwójnej, huśtawki wagowej 1 szt., wykonać dostawę i montaż: ławki 3 szt., koszy na śmieci 2 szt., tablicy z regulaminem 1szt., wykonać dostawę dostawę i montaż ogrodzenia ok 70m z furtką 1 szt., wykonać niwelację terenu i zasiew trawy o pow. ok. 280m2. Zakres robót budowlanych obejmuje wykonanie dostawę i montaż w /w elementów wraz z zagospodarowaniem terenu również w strefie bezpiecznej,

- w ramach realizacji projektu Active Park os. Piłsudskiego III - wyposażenie miejsca do rekreacji i aktywnego wypoczynku w zestaw urządzeń sprawnościowych dla dzieci (ulica Orkana na osiedlu Piłsudskiego)  - wykonać dostawę i montaż urządzeń zabawowych - zestawu sprawnościowego siedmiowieżowego 1szt., dostawę i montaż urządzeń zabawowych - domku ze ścianką wspinaczkową dla dzieci 1szt. i wykonanie nawierzchni piaskowej pod domkiem ze ścianką wspinaczkową – ok. 22m2. Zakres robót budowlanych obejmuje wykonanie dostawę i montaż w /w elementów wraz z zagospodarowaniem terenu również w strefie bezpiecznej,

- w ramach realizacji projektu Poprawienie infrastruktury siłowni plenerowej i doposażenie placu zabaw (teren pomiędzy ulicami Staffa a Sportową) - wykonać nawierzchnię sztuczną o pow. ok 81 m2, ułożyć nawierzchnię z kostki brukowej pow. ok 80 m2, wykonać dostawę i montaż: urządzenia zabawowego – huśtawki podwójnej 1 szt., karuzeli 1 szt., ławek do siedzenia 2 szt. i kosza na śmieci 1 szt.

Przetargi zakładają 45-dniowy termin realizacji zamówień (od daty podpisania umowy). Zainteresowani udziałem w przetargach mają czas na składanie ofert do 21.02 (na pierwsze cztery zadania) i 22.02 (na ostatnie z zadań).
Komentarze

-1MuadDib2018-02-12 15:58#3
wieś potiomkinowska i tyle...
Cytuj
+1jjj2018-02-11 14:30#2
Cytuję mieszkaniec miasta:
Teraz jest na instalowanie plenerowego żelastwa z którego mało kto korzysta. Ławki i placyki sprawnościowe , piaskownice dla dzieci tak ale na rdzewiejące siłownie plenerowe nie.!.

No to po takim żądaniu i wykładni tego, co słuszne w Skarżysku nie ma innej opcji będą powstawały wyłącznie place zabaw. :D . W mieście jest wiele rzeczy potrzebnych. Ludzie korzystający z siłowni plenerowych też mają przecież prawo żądać urządzeń dla siebie. Zamiast wypisywać rady o pukaniu się w głowę, napisz wniosek o plac zabaw i zachęć ludzi, żeby taki wniosek poparli. Jak nie umiesz, lub nie chcesz, to siedź cicho.
Cytuj
0mieszkaniec miasta2018-02-11 12:09#1
Ludzie ! był boom na orliki , przyszkolne boiska , remonty fontann i ławek w niby parkach za kupę kasy. Teraz jest na instalowanie plenerowego żelastwa z którego mało kto korzysta. Ławki i placyki sprawnościowe , piaskownice dla dzieci tak ale na rdzewiejące siłownie plenerowe nie.! Wspólnoty spółdzielcze i mieszkaniowe polikwidowały placyki dla maluchów bo to mój teren i nie będą się pod oknami wydzierać. Parkingi zarezerwowane dla swoich oraz straszenie blokadą lub wywózką, często uszkodzeniem auta odwiedzających na obcych numerach .Puknijcie się w głowę , za taką kasę można zrobić coś naprawdę lepszego niż nabijanie kasy wykonawcy w/w siłowni .
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Koncert Laureatów XXXVI Konkursu Młodych Pian…

Opublikowano: 23.04.2018 19:25

Komentarzy: 0

Szczęśliwy finał poszukiwań 82 – latka

Opublikowano: 23.04.2018 17:57

Komentarzy: 0

Przedsiębiorco, czy Twój biznes jest gotowy n…

Opublikowano: 23.04.2018 17:52

Komentarzy: 0

Jechał ponad 130 km/h w obszarze zabudowanym

Opublikowano: 23.04.2018 17:52

Komentarzy: 0

Nietrzeźwy pirat drogowy zatrzymany po pościg…

Opublikowano: 23.04.2018 17:49

Komentarzy: 1

Dziewczęta z I LO mistrzyniami Skarżyska w Pi…

Opublikowano: 23.04.2018 17:29

Komentarzy: 0

Po konferencji naukowej „Choroba Alzheimera -…

Opublikowano: 23.04.2018 13:54

Komentarzy: 0

Janusz Korwin-Mikke spotkał się z mieszkańcam…

Opublikowano: 23.04.2018 13:13

Komentarzy: 4

Spotkanie z ratownikiem na temat zasad udziel…

Opublikowano: 23.04.2018 12:37

Komentarzy: 1

Areszt dla rozbójnika

Opublikowano: 23.04.2018 12:19

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Glutamina Odżywki

Ostatnio na forum