19.01.2019 Ostatnia aktualizacja 13:23, 19.01.2019

Studniówki 2018: I Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku-Kamiennej

Spis treści

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 11 Lut 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Przełom stycznia i lutego to tradycyjny czas studniówek. W sobotę (10.02) miały miejsce kolejne - m.in. studniówka  I Liceum im. Juliusza Słowackiego (zwanego popularnie Erblem), która odbyła się w restauracji Paradiso w Suchedniowie. Na wspólnej zabawie bawiło się ponad 300 osób.

Ten wyjątkowy wieczór rozpoczął się o godzinie 19, lecz maturzyści już pół godziny wcześniej czekali niecierpliwie na uroczyste rozpoczęcie. Panie prezentowały się w pięknych sukniach - każda niepowtarzalna,  panowie w nienagannych garniturach. Mówiąc krótko: wszyscy wyglądali świetnie.

Tuż przed polonezem  w imieniu maturzystów głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Aleksander Skurski i Wiktoria Fijałkowska oraz przewodniczący szkoły Dominik Maślikowski.

- To niesamowite jak ten czas mija, wszyscy na pewno pamiętacie dzień, w którym się poznaliście. Mam nadzieję, że plany i marzenia z jakimi przyszliście do liceum choć w pewnym stopniu się spełniły, jeśli nie- bez obaw gwarantuje,że jeszcze wszystko przed wami. Przypomnijcie sobie każdy uśmiech tak bardzo potrzebny w chwilach zwątpienia - mówił przewodniczący.

W dalszej części swojego przemówienia podziękował Radzie Rodziców, dyrekcji, całemu gronu pedagogicznemu za trud i pomoc w zorganizowaniu tej pięknej uroczystości, ale również w przygotowaniu do egzaminu dojrzałości, który wkrótce czeka uczniów.

- Jednak dzisiaj nie będziemy rozmawiać o nauce - tej nocy mamy się bawić. Proszę przeżyjcie ją tak, aby utkwiła w waszej pamięci do końca życia. Powodzenia będę wam życzył za niecałe sto dni, a teraz życzę wam szampańskiej imprezy - dodał

Później głos zabrała dyrektor I Liceum im. Juliusza Słowackiego Martyna Maćkowiak, który przywitała wszystkich zebranych.

- Gdy patrzę dzisiaj na was, to widzę na tej sali już nie tylko młodzież lecz pełnych nadziei gotowych wejść w dorosłe życie młodych ludzi. Dla mnie to pierwsza taka okazja, aby przywitać was w świecie dorosłych, w świecie odpowiedzialnych zachowań i poważnych decyzji. Zanim rozpoczniemy zabawę pragnę serdecznie podziękować wychowawcom klas maturalnych, nauczycielom  za włożony trud w waszą edukację oraz wszystkim waszym rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły przez te trzy lata. Dziękuję komitetowi studniówkowemu za zorganizowanie tak wspaniałego balu. Mam nadzieję, że ten bal będzie dla was niezapomnianym przeżyciem  i pozostanie na zawsze miłym wspomnieniem młodości. Dzisiejsza noc przypomina nam o tym, że za sto dni czeka was trudny i ważny egzamin jakim jest matura. Życzę uczniom rewelacyjnych wyników na maturze i dostania się na wymarzoną uczelnię - mówiła dyrektor szkoły       
 
Następnie głos zabrał Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego oraz przedstawicielka Rady Rodziców Ewa Kaczor.

Po chwili uczniowie przygotowywali się już do odtańczenia tradycyjnego poloneza. Z powodu dużej liczby osób, odbył w siedmiu turach. Każda klasa tańczyła oddzielnie i zaprezentowała inny układ poloneza, którego poprowadzili wychowawcy klas. Po kolacji rozpoczął się bal, który trwał do białego rana.

O oprawę muzyczną balu zadbał zespół One Way TSK.

 


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Obchody 156. rocznicy wybuchu Powstania Stycz…

Opublikowano: 19.01.2019 13:47

Komentarzy: 0

XXVI Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych S…

Opublikowano: 19.01.2019 10:46

Komentarzy: 0

Promocja książki Sebastiana Piątkowskiego „Sk…

Opublikowano: 18.01.2019 22:16

Komentarzy: 0

Wernisaż wystawy poplenerowej "Ameliówka…

Opublikowano: 18.01.2019 19:44

Komentarzy: 2

Ustalają, kto potrącił pieszego na pasach i u…

Opublikowano: 18.01.2019 10:08

Komentarzy: 0

Nagrodzeni za wzorową służbę

Opublikowano: 17.01.2019 12:29

Komentarzy: 2

Kłopot z kolejnym kolejowym przetargiem? Tym …

Opublikowano: 17.01.2019 10:03

Komentarzy: 8

Wyślą Światełko do Nieba

Opublikowano: 17.01.2019 09:23

Komentarzy: 0

„Bezpieczny przejazd – Zatrzymaj się i żyj”

Opublikowano: 16.01.2019 18:58

Komentarzy: 1

Miasto zmodernizuje oświetlenie uliczne dzięk…

Opublikowano: 16.01.2019 14:13

Komentarzy: 7

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum