14.12.2018 Ostatnia aktualizacja 13:28, 14.12.2018

Trwa montaż tymczasowej sygnalizacji świetlnej na krajowej "siódemce"

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 23 Lut 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Trwają prace przy montażu tymczasowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Paryskiej z drogą krajową nr 7 w Skarżysku-Kamiennej. Montaż sygnalizacji ma być ukłonem wykonawcy budowy odcinka S7 Skarżysko-Kamienna - granica województw wykonanym w kierunku mieszkańców (przede wszystkim w kierunku mieszkańców os. Paryska).

Skarżyscy kierowcy od dłuższego czasu skarżyli się na problemy z włączaniem się do ruchu (lub przejazd) na "starym" odcinku drogi krajowej nr 7 w Skarżysku-Kamiennej. Po wybudowaniu - z jednej strony odcinka S7 w kierunku Kielc, a z drugiej - odcinka S7 w kierunku Radomia, fragment siódemki w Skarżysku został "wąskim gardłem". W godzinach szczytu wspomnianym wcześniej odcinkiem jedzie najczęściej sznur samochodów, znacznie utrudniając włączenie się do ruchu samochodom wyjeżdżającym na trasę, lub chcących ją przeciąć.  Największe problemy były i są z wyjazdem z ul. Paryskiej, a wspomniane skrzyżowanie było miejscem częstych kolizji i wypadków (czasami niestety tragicznych w skutkach).

We wrześniu - podczas sesji Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej - o podjęcie działań przez miasto na rzecz poprawy bezpieczeństwa w tamtym miejscu i podjęcie w tym zakresie rozmów z kieleckim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (odpowiadającej za skarżyski odcinek drogi krajowej nr 7) apelował radny Grzegorz Łapaj. Radny zaproponował wówczas, by podjąć rozmowy z GDDKiA nt. ustawienia w tamtym miejscu sygnalizacji świetlnej (choćby tymczasowej - do czasu zakończenia realizacji budowy skarżyskiego odcinka S7). Radny dodał również, że sytuacja podobna do tej z wyjazdem z ul. Paryskiej ma miejsce również z wyjazdami z ulic: Głównej i Nizinnej.

W odpowiedzi na interpelację radnego Zastępca Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej Andrzej Brzeziński poinformował, że do GDDKiA zostało przygotowane pismo z wnioskiem o ustawienie świateł na drodze krajowej nr 7 i że miasto chciałoby, by takie światła stanęły przynajmniej na jednym ze skrzyżowań. Brzeziński jednocześnie poinformował, że wkrótce zorganizowane zostanie spotkanie z przedstawicielami kieleckiego oddziału GDDKiA, podczas którego poruszony zostanie i wspomniany wcześniej temat.

Do takiego spotkania doszło w październiku. Podczas spotkania do tematu utrudnionego wyjazdu na "siódemkę" (i przejazdu przez nią) wrócił radny Artur Mazurkiewicz. Do dyrektora oddziału GDDKiA zwrócił się wówczas z prośbą o przyjrzenie się problemowi i rozważenie wdrożenia możliwych rozwiązań w tym względzie: - W związku z utrudnionym włączaniem się do ruchu na miejskim odcinku drogi krajowej nr 7 - wspólnie z Grzegorzem Łapajem - zwracamy się z wnioskiem o przeanalizowanie ustawienia na wspomnianym odcinku świateł.

Do pomysłu ustawienia z rezerwą podszedł Krzysztof Strzelczyk, dyrektor kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji dróg Krajowych i Autostrad. - Na tak obciążonym odcinku nie wiem, czy ustawienie świateł byłoby panaceum na wszystko (może się okazać, że światła ułatwią włączanie się do ruchu, ale spowodują np. gigantyczne korki na drodze krajowej) - mówił.

- Przykłady innych odcinków "siódemki" pokazują, że ustawienie świateł na skrzyżowaniach nie jest wcale rzadkością. To jest więc możliwe i praktykowane... 
- stwierdził zastępca prezydenta Andrzej Brzeziński. 

Spotkanie zakończyło się konkluzją, że decyzja o ewentualnym ustawieniu tymczasowej sygnalizacji świetlnej zapadnie na etapie przygotowania projektu tymczasowej organizacji ruchu przez wykonawcę inwestycji.

W styczniu w Urzędzie Miasta Skarżyska-Kamiennej odbyło spotkanie z przedstawicielami firmy Budimex (wykonawcy budowy odcina S7 Skarżysko-Kamienna - granica województw), którego głównym tematem były właśnie zmiany organizacji ruchu pojazdów na czas budowy odcinka trasy S7. Podczas spotkania poinformowano, że na początku marca na skrzyżowaniu z ulicą Paryską ustawiona zostanie tymczasowa sygnalizacja świetlna.

I rzeczywiście - dzisiaj rozpoczął się montaż wspomnianej sygnalizacji. Jej wykonawca zapewnia, że jeszcze dzisiaj prace przy montażu zostaną zakończone. 

Sygnalizatory zostaną uruchomione najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.
 
Komentarze

-5P@#$o2018-02-25 09:05#4
No to się zacznie, korki na 7-ce, a ruch pójdzie od Warszawy przez Kościelne-Przydworcowe, a od Krakowa przez Suchedniów i starą 7-mką. No cóż...
Cytuj
+7farciarz2018-02-24 14:04#3
Cytuję Piotr1234:
Za granicą są światła czujki gdy dojezdzasz do skrzyżowanie to wstrzymuje ruch i masz zielone. Czy w Polsce nie ma takiej technologii?

A co jest na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja i Czerwonego Krzyża? Należy tylko ustawić odpowiednią preferencję czasową dla ul. Krakowskiej i po krzyku.
Cytuj
+2Piotr12342018-02-24 10:01#2
Za granicą są światła czujki gdy dojezdzasz do skrzyżowanie to wstrzymuje ruch i masz zielone. Czy w Polsce nie ma takiej technologii?
Cytuj
+4Zdzisek2018-02-24 09:00#1
Rozumiem, że na skrzyżowaniu z Piłsudskiego świateł nie będzie?
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Dziewczęta z "Siódemki" najlepsze w…

Opublikowano: 14.12.2018 14:28

Komentarzy: 0

Przeżyli razem 50 lat. Uroczystość "Złot…

Opublikowano: 14.12.2018 13:14

Komentarzy: 0

Kolejny nowoczesny Impuls już na torach

Opublikowano: 14.12.2018 13:02

Komentarzy: 0

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

Opublikowano: 14.12.2018 11:33

Komentarzy: 0

Spotkanie wigilijne Skarżyskiego Klubu Sportó…

Opublikowano: 13.12.2018 19:53

Komentarzy: 1

Zespół Szkół Publicznych nr 1 mistrzem Skarży…

Opublikowano: 13.12.2018 19:38

Komentarzy: 0

"586 Dni Stanu Wojennego"

Opublikowano: 13.12.2018 15:53

Komentarzy: 0

Ciekawa wystawa o stanie wojennym w Izbie Tra…

Opublikowano: 13.12.2018 15:12

Komentarzy: 1

Rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Opublikowano: 13.12.2018 14:41

Komentarzy: 3

Bawił się za pieniądze zrabowane z kas

Opublikowano: 13.12.2018 14:20

Komentarzy: 1

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum