15.08.2018 Ostatnia aktualizacja 09:51, 14.08.2018

Skarżysko bez unijnych pieniędzy na modernizację oświetlenia ulicznego

Autor:
MB, ISP
Opublikowano: 11 Kwi 2018
Oceń:
3.6666666666667 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W najbliższym czasie w naszym mieście najprawdopodobniej nie będzie większej modernizacji oświetlenia ulicznego (wymiany wspomnianego oświetlenia na oświetlenie energooszczędne). Miasto ubiegało się o dofinansowanie ze środków unijnych projektu pn. "Modernizacja oświetlenia ulicznego w Skarżysku-Kamiennej" w konkursie ogłoszonym w ramach działania 3.4 Strategia niskoemisyjna, wsparcie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej RPO WŚ 2014-2020, ale dotację (prawie 6,4 mln PLN) otrzymały Starachowice.

Wspomniany wcześniej konkurs ogłoszony w ramach Osi Priorytetowej 3 – Efektywna i zielona energia, Działania 3.4 Strategia niskoemisyjna, wsparcie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, a dotyczył realizacji projektów  modernizacji oświetlenia ulicznego (ulic, placów, terenów publicznych) na energooszczędne. Co ważne - konkurs dedykowany był dla Obszaru funkcjonalnego miast tracących funkcje społeczno-gospodarcze, obejmującego miasta: Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice i Skarżysko-Kamienna.

- Na konkurs, w którym alokacja wynosiła 8 mln PLN, wpłynęły dwa wnioski - Starachowic i Skarżyska-Kamiennej. Jedynie projekt starachowicki przeszedł pozytywnie zarówno ocenę formalną, jak i merytoryczną, i ostatecznie - dzisiejszą decyzją Zarządu Województwa - został skierowany do dofinansowania - czytamy w informacji prasowej przygotowanej przez Iwonę Sinkiewicz-Potaczałę, rzecznika prasowego marszałka.

Starachowice mają z czego się cieszyć - miasto na realizację projektu pn. „Optymalizacja oświetlenia ulicznego w Gminie Starachowice” (o całkowitej wartości zadania prawie 7,6 mln PLN) otrzyma z RPO WŚ 2014-2020 prawie 6,4 mln PLN. W ramach zadania zmodernizowane zostanie ponad 4 tys. źródeł oświetlenia (wymienione zostaną na oświetlenie typu LED). W ramach zadania zamontowany zostanie również  inteligentny system sterowania i zarządzania oświetleniem. Według założeń realizacja zadania ma się przyczynić do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej do oświetlenie ulic o ok. 1 596,42 MWh/rok. Według szacunków prezydenta Starachowic, realizacja zadania pozwoli na oszczędności rzędu 60-70% obecnych kosztów oświetlenia ulic (w praktyce nawet kilkuset tysięcy złotych rocznie).
 



Komentarze

+7Głos2018-04-16 12:08#29
Politruku z UMCS, czy Ty na prawdę nie wiesz o co chodzi, czy na siłę chcesz być symetrystą? W Skarżysku uchwalane jest to, co chce prezydent. Ma większość w Radzie i radni koalicyjni głosują tak, jak chce prezydent, a nie mieszkańcy, którzy ich wybrali. Zapytaj mieszkańców kilku osiedli, np. Rejowa, Bzinka, czy Książęcego. W tym jednym przypadku Kronig daje wolną rękę radnym, bo temat jest "śliski". Wybory tuż, tuż i po co ma się opowiadać za jakąś stroną i robić sobie wrogów? Może Ty znasz stanowisko prezydenta w tej sprawie, czy jest za utrzymaniem strzelnicy, czy za jej zamknięciem? No i po co rozmawiać z mieszkańcami, jak można przywieźć głosy poparcia z Gdańska dla strzelnicy w Skarżysku ?! Tak, okazało się, że w Gdańsku nie mają nic przeciwko tej strzelnicy....(sic!). W Skarżysku z obecną władzą Twój symetryzm Politruku nie ma sensu, ale doceniam wysiłek. Pozdrawiam.
Cytuj
+4żonkiś2018-04-16 09:06#28
Może mi ktoś wytłumaczyć po grzyba są radni miejscy, skoro nie podejmują decyzji? Za co biorą diety, jeśli "nie mają nic do gadania"?
A jeśli coś mogą i podejmują jakieś decyzje, poprzez głosowanie, to bez sensu są komentarze w stylu, że decyzje podejmuje TYLKO prezydent. W takich sytuacjach śmieszny jest zarzut, że " decyzje zwala na radnych".
Cytuj
+7Olo 22018-04-14 13:14#27
Zdecydowanie prezydentowi trudno pojąć słowo kompromis.
Cytuj
+6gr2018-04-14 13:09#26
Stary KK juz nam zafundował strzelnicy w prezencie. On jest i niestety funkcjonuje. Także widać ze Kroning chce mieć szerokie poparcie również u stronnikow Antoniego....nic tylko pogratulować. A teraz chowa głowę w piasek i decyzje zwala na radnych .A ludzie zamiast spokojnie odpoczywać w weekendu wsłu[censored]ąc wystrzalow.
Cytuj
-12politrukumcs2018-04-14 13:07#25
Czy naprawdę tak trudno w naszym mieście pojąć słowo kompromis ?

O powstaniu strzelnicy prezydent podjął decyzję samodzielnie, bez żadnych konsultacji społecznych (mieszkańcy okolicy) i bez udziału radnych miejskich. Umorzył "strzelcom" podatek w wysokości ok. 3000 zł uzasadniając to interesem publicznym (jakim? nie wiadomo...). Obecna umowa jest do 30.04.2018 Tylko, że teraz to radni a nie prezydent muszą zdecydować co dalej. Sesja będzie w czwartek, ale prezydenta nie będzie .... wyjeżdża na 4 dni. To jest człowiek, który stwarza problemy, przed którymi później ucieka, a rozwiązanie zwala na innych. Boi się ludzi, nie potrafi z nimi rozmawiać. Żenada!

Moi Drodzy, można Pana Stecia lubić lub nie, on sam robi dużo żeby go nie lubić ale fakt jest taki, że jednak z młodzieżą pracuje i jednak pewne rzeczy robi pozytywne. Negatywne też robi nez dwóch zdań.

Jeśli chodzi o kk to skorzystał z przysługujących kompetencji i zgodę na 3 lata wydał. Jeśli chodzi o konsultacje z mieszkańcami to oczywiście, że należy rozmawiać ale tu głos mieszkańców był jasny: a priori NIE. Więc co tu konsultować ? Kk wydał decyzję bo zapewne stwierdził że strzelcy są bardziej pożyteczni niż uciążliwi. To dię już stało i czasu nie cofniemy.
Teraz nadszedł czas radnych i oni muszą się do sprawy odnieść. Prezydent może ich przekonywać ale to bez sensu bo to radni odpowiadają przed mieszkańcami i zagłosują jak będą chcieli. Obecność na sesji i tak być powinna ale cóż ..... De gustibus et coloribus non est disputandum.

I tu niespodzianka bo widać u radnych, że mają ochotę się zgodzić. Jedni mają konferencje z kukizem, inni przytulają się do Pana Stecia - widać że wybory.
Widać, że radni miękną. A to w ich i tylko ich rękach jest decyzja więc walenie w kk akurat w tym miejscu jesy Głosie nieuzasadnione.
Cytuj
+7Głos2018-04-14 11:42#24
Cytuję politrukumcs:
Cytuję Henry:
Notabene
Wróbelki ćwierkają, że w nagrodę za proobywatelską postawę dostaniesz w prezencie strzelnicę.

Sąsiedzi strzelnicy podziękują twojemu pryncypałowi jesienią . Dialog, konsultacje społeczne to wasza mocna strona


Po pierwsze to nie prezydent decyduje tylko radni, Twój ulubieniec od kukiza też.

A radni muszą wybrać pomiędzy dwoma zwaśnionymi stronami i zapewne wybiorą dobro większej grupy obywateli miasta. A tak się składa, że strzelnica ma raczej więcej zwolenników niż przeciwników. Stąd też mój wniosek oparty na prostym rozumowaniu i zwykłej intuicji.

Czy naprawdę tak trudno w naszym mieście pojąć słowo kompromis ?

O powstaniu strzelnicy prezydent podjął decyzję samodzielnie, bez żadnych konsultacji społecznych (mieszkańcy okolicy) i bez udziału radnych miejskich. Umorzył "strzelcom" podatek w wysokości ok. 3000 zł uzasadniając to interesem publicznym (jakim? nie wiadomo...). Obecna umowa jest do 30.04.2018 Tylko, że teraz to radni a nie prezydent muszą zdecydować co dalej. Sesja będzie w czwartek, ale prezydenta nie będzie .... wyjeżdża na 4 dni. To jest człowiek, który stwarza problemy, przed którymi później ucieka, a rozwiązanie zwala na innych. Boi się ludzi, nie potrafi z nimi rozmawiać. Żenada!
Cytuj
-13politrukumcs2018-04-14 11:29#23
Cytuję Henry:
Notabene
Wróbelki ćwierkają, że w nagrodę za proobywatelską postawę dostaniesz w prezencie strzelnicę.

Sąsiedzi strzelnicy podziękują twojemu pryncypałowi jesienią . Dialog, konsultacje społeczne to wasza mocna strona

Po pierwsze to nie prezydent decyduje tylko radni, Twój ulubieniec od kukiza też.

A radni muszą wybrać pomiędzy dwoma zwaśnionymi stronami i zapewne wybiorą dobro większej grupy obywateli miasta. A tak się składa, że strzelnica ma raczej więcej zwolenników niż przeciwników. Stąd też mój wniosek oparty na prostym rozumowaniu i zwykłej intuicji.

Czy naprawdę tak trudno w naszym mieście pojąć słowo kompromis ?
Cytuj
+8Henry2018-04-14 09:47#22
Notabene
Wróbelki ćwierkają, że w nagrodę za proobywatelską postawę dostaniesz w prezencie strzelnicę.
Sąsiedzi strzelnicy podziękują twojemu pryncypałowi jesienią . Dialog, konsultacje społeczne to wasza mocna strona
Cytuj
-9politrukumcs2018-04-13 18:39#21
Cytuję Paryżanin:
Do politruk
cytuję: A teraz zamiast narzekać i pluć jadem na forach, pomyślmy co możemy zrobić dla miasta, jakie propozycje zgłosić w ramach petycji, jak wesprzeć radnych i zrobić coś pożytecznego.
Uśmiechu i radości bo wiosna piękna za oknem i można coś zrobić.

Politruk mieszkańcy to nie są od wspierania radnych i zarządu miasta na czele z KK. Za pomysły i ich realizację odpowiadają Prezydenci przy akceptacji radnych. Za to biorą pieniądze i to nie małe ( w tym miejscu przypomnę o nagrodach). Dyletanctwo KK i jego ekipy wychodzi na każdym kroku. Mam nadzieje, ze na propagandzie daleko nie zajedzie. Panie KK weź się Pan wreszcie do roboty. Zakasz rękawy i zacznij sprzątać ten śmietnik panujący na ulicach miasta. Może tyle będzie z Pana pożytku. ...bo już nie mogę patrzeć na te wyuczone pozy, gesty itp. Obietnice bez pokrycia w faktach .... i to sławetne kolejny inwestor pojawi się w Skarżysko szczegóły w wkrótce po czym następuje cisza. ... Teraz przed wyborami należny spodziewać się najazdu inwestorów albo pseudo inwestorów.
Żenada Żenada jeszcze raz Żenada ......... i jeszcze to śmieszne międzygalaktyczne forum inwestycyjne. Przecież z tego śmieje się całe województwo.
Kończ waść.


Piękne masz podejście proobywatelskie. To nie ja to oni. Twoja wypowiedź tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że tu trzeba iść na przekór malkontentów, ktorzy zamiast coś zrobić wolą narzekać i pluć jadem.

Notabene
Wróbelki ćwierkają, że w nagrodę za proobywatelską postawę dostaniesz w prezencie strzelnicę.
Cytuj
+16Paryżanin2018-04-13 10:40#20
Do politruk
cytuję: A teraz zamiast narzekać i pluć jadem na forach, pomyślmy co możemy zrobić dla miasta, jakie propozycje zgłosić w ramach petycji, jak wesprzeć radnych i zrobić coś pożytecznego.
Uśmiechu i radości bo wiosna piękna za oknem i można coś zrobić.

Politruk mieszkańcy to nie są od wspierania radnych i zarządu miasta na czele z KK. Za pomysły i ich realizację odpowiadają Prezydenci przy akceptacji radnych. Za to biorą pieniądze i to nie małe ( w tym miejscu przypomnę o nagrodach). Dyletanctwo KK i jego ekipy wychodzi na każdym kroku. Mam nadzieje, ze na propagandzie daleko nie zajedzie. Panie KK weź się Pan wreszcie do roboty. Zakasz rękawy i zacznij sprzątać ten śmietnik panujący na ulicach miasta. Może tyle będzie z Pana pożytku. ...bo już nie mogę patrzeć na te wyuczone pozy, gesty itp. Obietnice bez pokrycia w faktach .... i to sławetne kolejny inwestor pojawi się w Skarżysko szczegóły w wkrótce po czym następuje cisza. ... Teraz przed wyborami należny spodziewać się najazdu inwestorów albo pseudo inwestorów.
Żenada Żenada jeszcze raz Żenada ......... i jeszcze to śmieszne międzygalaktyczne forum inwestycyjne. Przecież z tego śmieje się całe województwo.
Kończ waść.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Pożar samochodu osobowego na ulicy Krakowskie…

Opublikowano: 14.08.2018 11:42