11.12.2018 Ostatnia aktualizacja 08:52, 11.12.2018

Skarżysko bez unijnych pieniędzy na modernizację oświetlenia ulicznego

Autor:
MB, ISP
Opublikowano: 11 Kwi 2018
Oceń:
3.6666666666667 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W najbliższym czasie w naszym mieście najprawdopodobniej nie będzie większej modernizacji oświetlenia ulicznego (wymiany wspomnianego oświetlenia na oświetlenie energooszczędne). Miasto ubiegało się o dofinansowanie ze środków unijnych projektu pn. "Modernizacja oświetlenia ulicznego w Skarżysku-Kamiennej" w konkursie ogłoszonym w ramach działania 3.4 Strategia niskoemisyjna, wsparcie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej RPO WŚ 2014-2020, ale dotację (prawie 6,4 mln PLN) otrzymały Starachowice.

Wspomniany wcześniej konkurs ogłoszony w ramach Osi Priorytetowej 3 – Efektywna i zielona energia, Działania 3.4 Strategia niskoemisyjna, wsparcie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020, a dotyczył realizacji projektów  modernizacji oświetlenia ulicznego (ulic, placów, terenów publicznych) na energooszczędne. Co ważne - konkurs dedykowany był dla Obszaru funkcjonalnego miast tracących funkcje społeczno-gospodarcze, obejmującego miasta: Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice i Skarżysko-Kamienna.

- Na konkurs, w którym alokacja wynosiła 8 mln PLN, wpłynęły dwa wnioski - Starachowic i Skarżyska-Kamiennej. Jedynie projekt starachowicki przeszedł pozytywnie zarówno ocenę formalną, jak i merytoryczną, i ostatecznie - dzisiejszą decyzją Zarządu Województwa - został skierowany do dofinansowania - czytamy w informacji prasowej przygotowanej przez Iwonę Sinkiewicz-Potaczałę, rzecznika prasowego marszałka.

Starachowice mają z czego się cieszyć - miasto na realizację projektu pn. „Optymalizacja oświetlenia ulicznego w Gminie Starachowice” (o całkowitej wartości zadania prawie 7,6 mln PLN) otrzyma z RPO WŚ 2014-2020 prawie 6,4 mln PLN. W ramach zadania zmodernizowane zostanie ponad 4 tys. źródeł oświetlenia (wymienione zostaną na oświetlenie typu LED). W ramach zadania zamontowany zostanie również  inteligentny system sterowania i zarządzania oświetleniem. Według założeń realizacja zadania ma się przyczynić do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej do oświetlenie ulic o ok. 1 596,42 MWh/rok. Według szacunków prezydenta Starachowic, realizacja zadania pozwoli na oszczędności rzędu 60-70% obecnych kosztów oświetlenia ulic (w praktyce nawet kilkuset tysięcy złotych rocznie).
 



Komentarze

+7Głos2018-04-16 12:08#29
Politruku z UMCS, czy Ty na prawdę nie wiesz o co chodzi, czy na siłę chcesz być symetrystą? W Skarżysku uchwalane jest to, co chce prezydent. Ma większość w Radzie i radni koalicyjni głosują tak, jak chce prezydent, a nie mieszkańcy, którzy ich wybrali. Zapytaj mieszkańców kilku osiedli, np. Rejowa, Bzinka, czy Książęcego. W tym jednym przypadku Kronig daje wolną rękę radnym, bo temat jest "śliski". Wybory tuż, tuż i po co ma się opowiadać za jakąś stroną i robić sobie wrogów? Może Ty znasz stanowisko prezydenta w tej sprawie, czy jest za utrzymaniem strzelnicy, czy za jej zamknięciem? No i po co rozmawiać z mieszkańcami, jak można przywieźć głosy poparcia z Gdańska dla strzelnicy w Skarżysku ?! Tak, okazało się, że w Gdańsku nie mają nic przeciwko tej strzelnicy....(sic!). W Skarżysku z obecną władzą Twój symetryzm Politruku nie ma sensu, ale doceniam wysiłek. Pozdrawiam.
Cytuj
+4żonkiś2018-04-16 09:06#28
Może mi ktoś wytłumaczyć po grzyba są radni miejscy, skoro nie podejmują decyzji? Za co biorą diety, jeśli "nie mają nic do gadania"?
A jeśli coś mogą i podejmują jakieś decyzje, poprzez głosowanie, to bez sensu są komentarze w stylu, że decyzje podejmuje TYLKO prezydent. W takich sytuacjach śmieszny jest zarzut, że " decyzje zwala na radnych".
Cytuj
+7Olo 22018-04-14 13:14#27
Zdecydowanie prezydentowi trudno pojąć słowo kompromis.
Cytuj
+6gr2018-04-14 13:09#26
Stary KK juz nam zafundował strzelnicy w prezencie. On jest i niestety funkcjonuje. Także widać ze Kroning chce mieć szerokie poparcie również u stronnikow Antoniego....nic tylko pogratulować. A teraz chowa głowę w piasek i decyzje zwala na radnych .A ludzie zamiast spokojnie odpoczywać w weekendu wsłu[censored]ąc wystrzalow.
Cytuj
-12politrukumcs2018-04-14 13:07#25
Czy naprawdę tak trudno w naszym mieście pojąć słowo kompromis ?

O powstaniu strzelnicy prezydent podjął decyzję samodzielnie, bez żadnych konsultacji społecznych (mieszkańcy okolicy) i bez udziału radnych miejskich. Umorzył "strzelcom" podatek w wysokości ok. 3000 zł uzasadniając to interesem publicznym (jakim? nie wiadomo...). Obecna umowa jest do 30.04.2018 Tylko, że teraz to radni a nie prezydent muszą zdecydować co dalej. Sesja będzie w czwartek, ale prezydenta nie będzie .... wyjeżdża na 4 dni. To jest człowiek, który stwarza problemy, przed którymi później ucieka, a rozwiązanie zwala na innych. Boi się ludzi, nie potrafi z nimi rozmawiać. Żenada!

Moi Drodzy, można Pana Stecia lubić lub nie, on sam robi dużo żeby go nie lubić ale fakt jest taki, że jednak z młodzieżą pracuje i jednak pewne rzeczy robi pozytywne. Negatywne też robi nez dwóch zdań.

Jeśli chodzi o kk to skorzystał z przysługujących kompetencji i zgodę na 3 lata wydał. Jeśli chodzi o konsultacje z mieszkańcami to oczywiście, że należy rozmawiać ale tu głos mieszkańców był jasny: a priori NIE. Więc co tu konsultować ? Kk wydał decyzję bo zapewne stwierdził że strzelcy są bardziej pożyteczni niż uciążliwi. To dię już stało i czasu nie cofniemy.
Teraz nadszedł czas radnych i oni muszą się do sprawy odnieść. Prezydent może ich przekonywać ale to bez sensu bo to radni odpowiadają przed mieszkańcami i zagłosują jak będą chcieli. Obecność na sesji i tak być powinna ale cóż ..... De gustibus et coloribus non est disputandum.

I tu niespodzianka bo widać u radnych, że mają ochotę się zgodzić. Jedni mają konferencje z kukizem, inni przytulają się do Pana Stecia - widać że wybory.
Widać, że radni miękną. A to w ich i tylko ich rękach jest decyzja więc walenie w kk akurat w tym miejscu jesy Głosie nieuzasadnione.
Cytuj
+7Głos2018-04-14 11:42#24
Cytuję politrukumcs:
Cytuję Henry:
Notabene
Wróbelki ćwierkają, że w nagrodę za proobywatelską postawę dostaniesz w prezencie strzelnicę.

Sąsiedzi strzelnicy podziękują twojemu pryncypałowi jesienią . Dialog, konsultacje społeczne to wasza mocna strona


Po pierwsze to nie prezydent decyduje tylko radni, Twój ulubieniec od kukiza też.

A radni muszą wybrać pomiędzy dwoma zwaśnionymi stronami i zapewne wybiorą dobro większej grupy obywateli miasta. A tak się składa, że strzelnica ma raczej więcej zwolenników niż przeciwników. Stąd też mój wniosek oparty na prostym rozumowaniu i zwykłej intuicji.

Czy naprawdę tak trudno w naszym mieście pojąć słowo kompromis ?

O powstaniu strzelnicy prezydent podjął decyzję samodzielnie, bez żadnych konsultacji społecznych (mieszkańcy okolicy) i bez udziału radnych miejskich. Umorzył "strzelcom" podatek w wysokości ok. 3000 zł uzasadniając to interesem publicznym (jakim? nie wiadomo...). Obecna umowa jest do 30.04.2018 Tylko, że teraz to radni a nie prezydent muszą zdecydować co dalej. Sesja będzie w czwartek, ale prezydenta nie będzie .... wyjeżdża na 4 dni. To jest człowiek, który stwarza problemy, przed którymi później ucieka, a rozwiązanie zwala na innych. Boi się ludzi, nie potrafi z nimi rozmawiać. Żenada!
Cytuj
-13politrukumcs2018-04-14 11:29#23
Cytuję Henry:
Notabene
Wróbelki ćwierkają, że w nagrodę za proobywatelską postawę dostaniesz w prezencie strzelnicę.

Sąsiedzi strzelnicy podziękują twojemu pryncypałowi jesienią . Dialog, konsultacje społeczne to wasza mocna strona

Po pierwsze to nie prezydent decyduje tylko radni, Twój ulubieniec od kukiza też.

A radni muszą wybrać pomiędzy dwoma zwaśnionymi stronami i zapewne wybiorą dobro większej grupy obywateli miasta. A tak się składa, że strzelnica ma raczej więcej zwolenników niż przeciwników. Stąd też mój wniosek oparty na prostym rozumowaniu i zwykłej intuicji.

Czy naprawdę tak trudno w naszym mieście pojąć słowo kompromis ?
Cytuj
+8Henry2018-04-14 09:47#22
Notabene
Wróbelki ćwierkają, że w nagrodę za proobywatelską postawę dostaniesz w prezencie strzelnicę.
Sąsiedzi strzelnicy podziękują twojemu pryncypałowi jesienią . Dialog, konsultacje społeczne to wasza mocna strona
Cytuj
-9politrukumcs2018-04-13 18:39#21
Cytuję Paryżanin:
Do politruk
cytuję: A teraz zamiast narzekać i pluć jadem na forach, pomyślmy co możemy zrobić dla miasta, jakie propozycje zgłosić w ramach petycji, jak wesprzeć radnych i zrobić coś pożytecznego.
Uśmiechu i radości bo wiosna piękna za oknem i można coś zrobić.

Politruk mieszkańcy to nie są od wspierania radnych i zarządu miasta na czele z KK. Za pomysły i ich realizację odpowiadają Prezydenci przy akceptacji radnych. Za to biorą pieniądze i to nie małe ( w tym miejscu przypomnę o nagrodach). Dyletanctwo KK i jego ekipy wychodzi na każdym kroku. Mam nadzieje, ze na propagandzie daleko nie zajedzie. Panie KK weź się Pan wreszcie do roboty. Zakasz rękawy i zacznij sprzątać ten śmietnik panujący na ulicach miasta. Może tyle będzie z Pana pożytku. ...bo już nie mogę patrzeć na te wyuczone pozy, gesty itp. Obietnice bez pokrycia w faktach .... i to sławetne kolejny inwestor pojawi się w Skarżysko szczegóły w wkrótce po czym następuje cisza. ... Teraz przed wyborami należny spodziewać się najazdu inwestorów albo pseudo inwestorów.
Żenada Żenada jeszcze raz Żenada ......... i jeszcze to śmieszne międzygalaktyczne forum inwestycyjne. Przecież z tego śmieje się całe województwo.
Kończ waść.


Piękne masz podejście proobywatelskie. To nie ja to oni. Twoja wypowiedź tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że tu trzeba iść na przekór malkontentów, ktorzy zamiast coś zrobić wolą narzekać i pluć jadem.

Notabene
Wróbelki ćwierkają, że w nagrodę za proobywatelską postawę dostaniesz w prezencie strzelnicę.
Cytuj
+16Paryżanin2018-04-13 10:40#20
Do politruk
cytuję: A teraz zamiast narzekać i pluć jadem na forach, pomyślmy co możemy zrobić dla miasta, jakie propozycje zgłosić w ramach petycji, jak wesprzeć radnych i zrobić coś pożytecznego.
Uśmiechu i radości bo wiosna piękna za oknem i można coś zrobić.

Politruk mieszkańcy to nie są od wspierania radnych i zarządu miasta na czele z KK. Za pomysły i ich realizację odpowiadają Prezydenci przy akceptacji radnych. Za to biorą pieniądze i to nie małe ( w tym miejscu przypomnę o nagrodach). Dyletanctwo KK i jego ekipy wychodzi na każdym kroku. Mam nadzieje, ze na propagandzie daleko nie zajedzie. Panie KK weź się Pan wreszcie do roboty. Zakasz rękawy i zacznij sprzątać ten śmietnik panujący na ulicach miasta. Może tyle będzie z Pana pożytku. ...bo już nie mogę patrzeć na te wyuczone pozy, gesty itp. Obietnice bez pokrycia w faktach .... i to sławetne kolejny inwestor pojawi się w Skarżysko szczegóły w wkrótce po czym następuje cisza. ... Teraz przed wyborami należny spodziewać się najazdu inwestorów albo pseudo inwestorów.
Żenada Żenada jeszcze raz Żenada ......... i jeszcze to śmieszne międzygalaktyczne forum inwestycyjne. Przecież z tego śmieje się całe województwo.
Kończ waść.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

95 lat temu...: Nadanie praw miejskich Kamien…

Opublikowano: 10.12.2018 19:00