25.09.2018 Ostatnia aktualizacja 19:41, 24.09.2018

Harmonogram zamiatania ulic po akcji zima

Autor:
ISz
Opublikowano: 11 Kwi 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Trwa pozimowe sprzątanie miasta – sprzątane są m.in. przystanki autobusowe, trawniki, tereny wewnątrzosiedlowe, chodniki gminne, a 16 kwietnia ruszy także zamiatanie jezdni dróg gminnych po akcji zima. W związku z powyższym prosimy mieszkańców o zapoznanie się z harmonogramem prac i nie pozostawianie samochodów na ulicach w dniach, w których planowane jest zamiatanie.

Zamiatanie ulic prowadzone będzie w godzinach 7.00 – 18.00 według poniższego harmonogramu:

16 kwietnia - Osiedle Place, Osiedla Przylesie i Milica, Osiedle Metalowców
17 kwietnia - Osiedle Żeromskiego, Osiedle Odrodzenia
18 kwietnia - Osiedle Przydworcowe, Osiedle Kolejowe
19-20 kwietnia - Osiedle Dolna Kamienna
21 kwietnia - Osiedle Górna Kolonia, Osiedle Skałka, Osiedle Zachodnie
22-23 kwietnia - Osiedle Bór, Osiedle Bzinek, Osiedle Rejów
24 kwietnia – Osiedle Pogorzałe, Osiedle Książęce

Harmonogram może ulec zmianie w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych  – o ewentualnych zmianach będzie informowali na bieżąco.




Komentarze

-1olll2018-04-13 15:55#10
mnie najbardziej zaskoczyło jak w pewnym punkcie miasta , zobaczyłem pana wzniecającego tumany kurzu dmuchawą do liści . Inspiracja ten człowiek , żadnej maski nic , jakiś bhp-owiec powinien przyjrzeć się
Cytuj
+3żonkiś2018-04-13 12:39#9
Ludzie o co te pretensje? Że firmy nie sprzątają tak jak wy byście chcieli, że nie sypali zimą piaskiem, że teraz starym sprzętem omiatają itp. itd. Jest jak za PRL-u na wschodzie (u ruskich) - syf, brud i ubóstwo.
Po części jest to "nasza" wina, bo słowiańska nacja nauczona życia w syfie, bylejakości i prowizorce... i to ciągnie od dawna. Na terenach (po zaborze pruskim) jakoś ludzie bardziej gospodarni i czyści, nauczeni porządku. Tak jak wspomniał lkioudybvhdgvy , ludzie nie sprzątają po sobie, zamiast do kosza, śmieci wyrzucają gdzie bądź (na trawnik, chodnik, za ławeczkę) .... ciekawe czy w domu też taki syf mają :-*
Po części jest to wina "państwa", bo takie ustanawiają prawo. Dopóki w Przetargach decydującym(a często jedynym!) kryterium będzie cena - oczywiście jak najniższa - to będą wygrywać i zajmować się potem odśnieżaniem/sprzątaniem takie firmy - dziady.
Wszystko kosztuje... a jaka płaca, taka praca i nie ma co się dziwić.
Cytuj
+8spacerowicz2018-04-12 13:01#8
a może ktoś by się zainteresował w jakim stanie jest sprzęt którym sprzątają te firmy - wprawdzie chodnik przy ul.Spółdzielczej i dalej Sienkiewicza "obmieciony", ale za to "wyznaczona" droga przejazdu maszyny sprzątającej plamami z kapiącego z niej oleju ... :(
Cytuj
+12pilnik2018-04-12 11:18#7
a to w Skarżysku była akcja zima?? do diabła przecież jak spadł śnieg to na ulicach nikt nie odśnieżał, nie sypał soli czy piachu np. na Piłsudskiego!! śnieg dopiero się rozpuścił kiedy przyszły dodatnie temperatury i był kompletnie rozjeżdżony...no tak, na początku ciągniemy kasę za odśnieżanie, którego nie było, a teraz ciągniemy kasę za sprzątanie piachu, którego nie wysypaliśmy...
Cytuj
-5lkioudybvhdgvy2018-04-12 09:06#6
Każdy żąda porządku, tylko nikt po sobie nie chce sprzątać. Ludzie wyrzucają śmieci gdzie popadnie i oczekują, że "firma z miasta" za nich posprząta. Gdyby każdy mieszkaniec pochylił się nad jednym śmieciem (nawet swoim) , to byłoby przyjemniej. Z drugiej strony nie przesadzajmy - aż tak brudno nie jest w mieście.
Cytuj
+5Zenobia2018-04-12 08:58#5
Czy ktoś widział sprzątaczy na Milicy ze szczotkami? Zbierają duże reklamówki , a reszta śmieci leży latami.
Cytuj
+15JennaJameson2018-04-11 23:12#4
Bardzo lubię widok wielotonowych ciągników jeżdżących po delikatnych chodnikach podczas odśnieżania, czy przy sprzątaniu piachu też będą takie widoki?
Cytuj
+10Mieszkaniec2018-04-11 22:39#3
Jeśli chodzi o sprzątanie to ani władze miasta ani powiatu sobie z tym nie radzą!!! W mieście i okolicach jest po prostu BRUDNO !!! można odnieść wrażenie, że firmy sprzątające robią to na "odwal się " przykład to ulica 3-go maja przejechała maszyna sprzątająca i co...a to, że co zebrała ze środka zatoki autobusowej to zebrała, a to co było blisko krawężnika to zostało. Śmieci wysypują się z koszy, nikt nie zbiera i tak w całym mieście, piach na ulicach, chodnikach, przepełnione kosze, na trawnikach walające się śmieci. Można zadać pytanie czy nikt z włodarzy miasta i powiatu nie porusza się po terenie Skarżyska, czy nikt nie widzi tego brudu i zaniedbań. Ktoś chyba jest odpowiedzialny za nadzór nad firmami sprzątającymi, płacimy za to podatki aby było posprzątane. Jak mamy ściągnąć inwestorów skoro nie potrafimy utrzymać nawet porządku na ulicach. Czy za sprzątanie całego powiatu i miasta odpowiada jedna firma ? jeżdżąc po innych miastach od dwóch tygodni widać, że są sprzątane...a u Nas dopiero zaczynamy...może trzeba dać "nagrody" osobom za to odpowiedzialnym to wtedy coś się ruszą. Zlikwidowana została Straż Miejska, nikt nie przejął jej obowiązków choć ktoś miał przejąć, mieli przyjeżdżać strażnicy ze Starachowic, fikcja. Efekt jest taki nikt nie reaguje na zaśmiecone działki, nikt nie obliguje właścicieli do posprzątania, nikt tego nie monitoruje...i tyle wyszło z tych oszczędności Prezydenta. A tak na koniec od pół roku nie działa zegar na skwerku przy dworcu, zatrzymał się na 12 i tak stoi ii nikogo to nie interesuje...
Cytuj
+101232018-04-11 20:30#2
Widziałem w paru punktach Skarżyska to "pozimowe sprzątanie miasta". Woła to o pomstę do nieba. Sprzątający wzniecają tumany kurzu, kamizelki mają twarzowe, ale żadnej maski przeciwpyłowej, jak tak można traktować pracownika? Chyba jest jakaś Inspekcja Pracy?
Cytuj
+18a c2018-04-11 14:12#1
Najlepszym przykładem sprzątania jest chodnik na ul. Pięknej. Piach został przemieciony w stronę pobocza na trawę, która rośnie na kostce brukowej. Chodnik jest już w tej chwili węższy o jakieś 30-40 cm, po dodaniu piasku trawa będzie miała lepsze warunki na zarośnięcie chodnika. Za 10 lat chodnik będzie kończył się na krawężniku :)
ps
Nie pozdrawiam firmy sprzątającej dla Powiatu!
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

W Skarżysku powstanie skatepark

Opublikowano: 24.09.2018 18:19

Komentarzy: 2

Samorządowcy ze Skarżyska wicemistrzami Polsk…

Opublikowano: 24.09.2018 12:36

Komentarzy: 0

Wesprzyj Marcina w walce o zdrowie

Opublikowano: 24.09.2018 11:59

Komentarzy: 0

Cztery w jednym!

Opublikowano: 24.09.2018 11:38