XIII Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych Suchedniów 2018
W sobotę, 14 kwietnia, w Hali Sportowo-Rehabilitacyjnej w Suchedniowie przy ul. Sportowej 3 odbył się XIII Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych Suchedniów 2018. Organizatorem imprezy był Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica” w Suchedniowie oraz Formacja Taneczna „AXIS”.
Swoje umiejętności taneczne zaprezentowali tancerki i tancerze z całej Polski, m.in. z: Warszawy, Rzeszowa, Krosna, Ostrowca Świętokrzyskiego, Białej Podlaskiej, Kielc, Piotrkowa Trybunalskiego, Zabrza, Mielca, Staszowa i Końskich. Suchedniów reprezentowała Formacja Taneczna „AXIS” (Michał Ośka), Skarżysko - Kamienna Art Dance (Agnieszka Banasik, Katarzyna Barańska), Teatr Tańca Art Dance.
Turniej organizowany przez suchedniowską „Kuźnicę” cieszył się bardzo dużym uznaniem wśród adeptów sztuki tańca nowoczesnego. Tegoroczna trzynasta edycja imprezy zgromadzi rekordową liczbę 1200 tancerek i tancerzy z 27 formacji tanecznych. Na parkiecie zaprezentowano łącznie aż 75 układów choreograficznych w 5 różnych kategoriach tanecznych.
Wszystkie formacje uczestniczące w XIII Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych Suchedniów 2018 zostały docenione za trud włożony w przygotowania do udziału w tej znakomitej imprezie. Otrzymali puchary, dyplomy, a każdy spośród 1200 tancerek i tancerzy wyjechał z Suchedniowa z pamiątkowym medalem przypominającym o udziale w „Suchedniowskim Święcie Tańca”.
Turniej został rozegrany był następujących kategoriach tanecznych:
TANIEC NOWOCZESNY: do lat 11, 12 – 15 lat, powyżej 16.
INSCENIZACJA TANECZNA: do lat 10, 11 – 15 lat.
WIDOWISKO TANECZNE: do 11 lat, 12 – 15 lat.
TANIEC WSPÓŁCZESNY: do 11 lat, 12 – 15 lat, powyżej 16 lat.
INNE FORMY TAŃCA: do 11 lat, 12 – 15 lat, powyżej 16 lat.
Patronat nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów.
Wyniki:
TANIEC NOWOCZESNY
kategoria do lat 11:
I miejsce - 3 YOUR MIND KIDS – Ostrowiec Świętokrzyski
II miejsce - POWER QUICK – Ostrowiec Świętokrzyski
II miejsce - STUDIO TAŃCA POINT DZIECI - Końskie
II miejsce – PROGRES KIDS – Ostrowiec Świętokrzyski
III miejsce – STOP AND GO DZIECI – Warszawa
III miejsce – STUDIO TAŃCA POINT POWER – Końskie
Wyróżnienie: FRESH KIDS – Ostrowiec Świętokrzyski, KOCIAKI – Kielce, NEONÓWKI – Kielce, ZAMECZEK - Bodzentyn
kategoria 12 – 15 lat:
I miejsce - SZTAMA - Warszawa
I miejsce - PROGRES - Ostrowiec Świętokrzyski
II miejsce - STUDIO TAŃCA POINT JUNIOR - Końskie
II miejsce - BUBBLES - Ostrowiec Świętokrzyski
III miejsce - CRISPY - Ostrowiec Świętokrzyski
Wyróżnienie: RAZEM I - Bukowa, BGN - Ostrowiec Świętokrzyski
INSCENIZACJA TANECZNA
kategoria do lat 10:
I miejsce - SQŁADZIK - Michałowice
I miejsce - MAŁE TRZPIOTY - Kielce
II miejsce - PERŁA - Piotrków Trybunalski
III miejsce - GAG - Turze Pole
kategoria 11 – 15 lat:
I miejsce - KLEKS - Staszów
II miejsce - KLAPS A - Rzeszów
III miejsce - GRUPA TAŃCA BEZNAZWY II - Mielec
III miejsce - TAM I TU - Brzozów
Wyróżnienie: SQŁAD – Michałowice
WIDOWISKO TANECZNE
kategoria do 11 lat:
I miejsce - RYTM 2 - Gorzkowice
II miejsce - PIRAMIDA - Morawica
III miejsce - STOP AND GO DZIECI - Warszawa
kategoria 12 – 15 lat:
I miejsce - TRZPIOTY - Kielce
II miejsce - KLEKS II - Staszów
III miejsce - FLAMINGI - Mielec
Wyróżnienie: KLAPS B – Rzeszów
TANIEC WSPÓŁCZESNY
kategoria do 11 lat:
I miejsce - MACZEK II - Zabrze
II miejsce - AXIS MINI - Suchedniów
III miejsce - DANCE ACADEMY STUDIO I - Biała Podlaska
kategoria 12 – 15 lat:
I miejsce - STOP AND GO JUNIORZY - Warszawa
II miejsce - ART DANCE – Skarżysko - Kamienna
III miejsce - PIRAMIDA - Morawica
III miejsce - DANCE ACADEMY STUDIO II - Biała Podlaska
Wyróżnienie: AXIS - Suchedniów
INNE FORMY TAŃCA
kategoria do 11 lat
I miejsce - MAŁE AKRO - Kielce
I miejsce - SQŁADZIK MINI - Michałowice
II miejsce - STUDIO TAŃCA POINT POWER - Końskie
III miejsce - AEROBIK - Piotrków Trybunalski
III miejsce - MAŁE TRZPIOTY - Kielce
Wyróżnienie: RYTM I - Gorzkowice
kategoria 12 – 15 lat:
I miejsce - STUDIO TAŃCA POINT JUNIOR - Końskie
II miejsce - KLEKS - Staszów
II miejsce - AKRO - Kielce
III miejsce - STOP AND GO MŁODZIKI - Warszawa
III miejsce - ART DANCE - Skarżysko - Kamienna
Wyróżnienie: KLEKS III - Krosno
TANIEC NOWOCZESNY
kategoria powyżej 16 lat:
I miejsce - DANCE ACADEMY STUDIO 3 - Biała Podlaska
II miejsce - EMGIE - Stąporków
WIDOWISKO TANECZNE
kategoria powyżej 16 lat:
I miejsce - STOP AND GO SENIORKI - Warszawa
II miejsce - TEATR TAŃCA ART DANCE - Skarżysko - Kamienna
TANIEC WSPÓŁCZESNY
kategoria powyżej 16 lat:
I miejsce - MAK IV - Zabrze
II miejsce - ZESPÓŁ TAŃCA WSPÓŁCZESNEGO STRECZ - Krosno
III miejsce - DANCE ACADEMY STUDIO 3 - Biała Podlaska
III miejsce - TEATR TAŃCA ART DANCE - Skarżysko - Kamienna
INNE FORMY TAŃCA
kategoria powyżej 16 lat:
I miejsce – TRZPIOTY - Kielce
II miejsce – GRUPA TAŃCA BEZNAZWY - Mielec
III miejsce - CANTABILE - Brzozów
GRAND PRIX
XIII OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU FORMACJI TANECZNYCH SUCHEDNIÓW 2018 otrzymał zespół
STOP AND GO SENIORKI - Warszawa
za choreografię „AVATAR”
NAJSYMPATYCZNIEJSZA FORMACJA
XIII OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU FORMACJI TANECZNYCH SUCHEDNIÓW 2018
RYTM II – Gorzkowice
skomentowany przez: uvex bis
skomentowany przez: No tak to jest
skomentowany przez: Pan ze wsi
skomentowany przez: Patryjota
skomentowany przez: Olopek
skomentowany przez: Mieszkaniec