26.06.2019 Ostatnia aktualizacja 10:53, 26.06.2019

Po XLVI sesji Rady Powiatu

Autor:
ZB Foto i audio: Zbyszek Biber
Opublikowano: 25 Maj 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W czwartek w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej odbyła się XLVI w kadencji sesja Rady Powiatu Skarżyskiego. Najważniejszym projektem uchwały, którym zajęli się radni podczas wspomnianej sesji był ten dot. wprowadzenia zmian w budżecie powiatu na 2018 rok. Gorąco było podczas interpelacji (i podczas odpowiedzi na nie)...

Sesję otworzyła Przewodnicząca Rady Powiatu Skarżyskiego Bożena Bętkowska. Po stwierdzeniu prawomocności posiedzenia (w sesji udział wzięło 14 radnych) przystąpiono do przyjęcia porządku obrad. Następnie radni przyjęli protokoły z poprzednich (dwóch) sesji Rady Powiatu, a Starosta Skarżyski Jerzy Żmijewski przedstawił sprawozdanie z działań Zarządu Powiatu Skarżyskiego w okresie między sesjami.

W tym puknie starosta poinformował o dwóch ważnych sprawach z ostatnich dni - fakcie wyrażenia woli przejścia na emeryturę przez dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku-Kamiennej p. Jolantę Nowicką (związaną z tym faktem rezygnacją ze stanowiska i koniecznością ogłoszenia przez Zarząd Powiatu konkursu na stanowisko dyrektora ZSE) i dalszymi losami konkursu na stanowisko dyrektora Obwodu Lecznictwa Kolejowego SP ZOZ w Skarżysku-Kamiennej (pierwszego konkursu nie udało się rozstrzygnąć, Zarząd Powiatu ogłosił więc kolejny).

Kolejnym punktem porządku obrad były interpelacje i zapytania radnych. W tym punkcie głos zabrali m.in.: radna Renata Bilska (m.in. ws. budowy chodników przy ul. Rycerskiej i Książęcej - jakie kroki podjęto, by zrealizować ww. inwestycje, ws. utrzymania terenu tzw. "Kowalki", ws. finansowania wynagrodzeń pracowników pedagogicznych biblioteki PCRE i ws. utrzymania rowów melioracyjnych), radny Grzegorz Małkus (m.in. ws. losów kadry zlikwidowanego oddziału zakaźnego skarżyskiego szpitala, ws. nadzoru nad  ZPE-W Nr 4 i ws. audytów prowadzonych w jednostkach podległych powiatowi skarżyskiemu - prośba o informacje o wynikach prowadzonych działań), radny Mieczysław Bąk (m.in. ws. opublikowania zakładki na stronie BIP  powiatu dot. trwających postępowań administracyjnych dot. wydawania zgód / pozwoleń w obszarze ochrony środowiska, ws. wykonania dokumentacji projektowej chodnika w Nowym Odrowążku i wyznaczenie przystanku BUS w okolicach cmentarza, ws. uwzględnienia w projekcie drogi 441T zatoki autobusowej przy szkole w Mroczkowie, ws. środków w budżecie powiatu na ratowanie zabytków - dlaczego nie przyznano środków wnioskującym i ws. składowiska odpadów w Wołowie - podziękował za obecność na sesji mieszkańców Wołowa i skarżyskiego osiedla Bór) i radny Roman Wojcieszek (ws. rozwiązań w zakresie organizacji ruchu u zbiegu ulic: Towarowej i 1 Maja).

Odpowiedzi na zgłoszone interpelacje i zapytania udzielili: Starosta Skarżyski Jerzy Żmijewski, Wicestarosta Skarżyski Artur Berus,Członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego Anna Leżańska i Członek Zarządu Powiatu Skarżyskiego Katarzyna z Bilska.

Następnie w trakcie sesji przedstawiono informacje na temat stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie skarżyskim, m.in.: sprawozdanie z działalności Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej w roku 2017, sprawozdanie z działalności Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej w roku 2017, a także informację Powiatowego Inspektora Sanitarnego dotyczącą oceny stanu sanitarnego powiatu skarżyskiego w roku 2017 i informację Powiatowego Inspektora Weterynarii o działalności placówki w 2017 roku. 

W dalszej części sesji przedstawiono sprawozdania:  z realizacji „Powiatowego programu na rzecz bezpieczeństwa obywateli na lata 2016-2018” za rok 2017,  z działalności PCPR za 2017 rok wraz z wykazem potrzeb w zakresie pomocy społecznej oraz realizacją „Powiatowego programu przeciwdziałania przemocy w rodzinie i ochrony ofiar przemocy w rodzinie na lata 2017-2020” i raportem z realizacji „Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych” (przedstawiono również ocenę zasobów pomocy społecznej za 2017 rok) i z realizacji „Programu współpracy powiatu skarżyskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego” za rok 2017. 

Następnie przystąpiono do rozpatrzenia i podjęcia uchwał: ws. zmiany wieloletniej prognozy finansowej powiatu skarżyskiego na lata 2018-2035, ws. wprowadzenia zmian w budżecie powiatu na 2018 rok, ws. wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy najmu i zawarcie kolejnej umowy najmu z dotychczasowymi najemcami lokali użytkowych znajdujących się w budynku przy ul. Sikorskiego 20 i Pl. Floriański 1 w Skarżysku-Kamiennej. Wszystkie uchwały przyjęto.

Na koniec sesji przedstawiono sprawozdanie Komisji Rewizyjnej z przeprowadzonej kontroli w Powiatowym Centrum Rozwoju Edukacji w Skarżysku-Kamiennej. 

Na tym obrady zakończono.
Sprawozdanie, interpelacje, odpowiedzi.

Komentarze

+5uvex2018-05-29 12:31#3
Mam małe uwagi co do tego artykułu i mam nadzieję, że redakcja jednak temat podłapie. Wszystko rozchodzi się o wystąpienie p. Bąka dotyczące wysypisk śmieci, jakie za zgodą panujących, udzielane są poszczególnym rodowitym "BIZNESMENOM"
Wysypiska / składowiska zlokalizowane są w Bliżynie i na Wołowie. Jeżeli nadal nie wiecie o co chodzi, to proszę przestudiować najnowsze doniesienia publikowane we wszystkich istotnych mediach. cytat za Onetu "W Polsce działa mafia śmieciowa?"
Dla jasności poza TSK 24 nikt nie raczył się tym zainteresować. Telewizja Kielce milczy, Echo milczy. Czyżby lokalni redaktorzy obawiali się czegoś, czy po prostu nie zauważają problemu???

Ps. Proszę nie łączyć mnie z pisowskimi czy peowskimi, czy też jakimiś innymi politycznymi miernotami, gdyż NIE O TO tutaj się rozchodzi. Ja po prostu nie rozumiem jak można srać we własne gniazdo, a tak to wygląda. Pamiętajcie, że to co się rozkłada, trafia do gleby, powietrza, wody a następnie w różnych postaciach, trafia z powrotem do NAS !!!
Cytuj
+13Moim Zdaniem2018-05-25 18:53#2
"Klikając w przycisk "x" wyrażacie Państwo zgodę na przetwarzanie (w tym poprzez profilowanie przez Creation Point oraz jego partnerów) Państwa danych osobowych zapisanych w plikach cookies.... "
Redakcjo jak mogliście zrobić coś takiego? Przecież wiadomo, że X-em się zamyka, anuluje a wy zrobiliście z tego akceptację.
Cytuj
+12bednarek2018-05-25 16:38#1
Dobrze, ze ten pisowsko - eseldowski cyrk zmierza ku końcowi !
Może niektórzy jak p. Żmijewski, p. Zuba, i reszta po 65+ wreszcie odejdą ?
Bo na przyszłą kadencję to trzeba będzie pieluchy na sesję rozkładać.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Planujesz wypoczynek nad wodą? Sprawdź, gdzie…

Opublikowano: 26.06.2019 12:15

Komentarzy: 0

30. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarn…

Opublikowano: 25.06.2019 20:56

Komentarzy: 0

Trwają zapisy do Turnieju Piłki Siatkowej Pla…

Opublikowano: 25.06.2019 13:05

Komentarzy: 0

Na ratunek desperatowi z Gdańska

Opublikowano: 25.06.2019 11:26

Komentarzy: 1

Egzamin na stopnie KYU w Skarżyskim Klubie Sp…

Opublikowano: 24.06.2019 17:18

Komentarzy: 0

Budżet Obywatelski: 30 czerwca kończy się cza…

Opublikowano: 24.06.2019 11:21

Komentarzy: 0

Spowodował kolizję, tłumaczył, że jest zmęczo…

Opublikowano: 24.06.2019 11:04

Komentarzy: 0

Piknik Czytelniczy w Szkole Podstawowej nr 9

Opublikowano: 24.06.2019 09:33

Komentarzy: 0

79. Rocznica Rozstrzelania Polskich Patriotó…

Opublikowano: 22.06.2019 13:08

Komentarzy: 1

Skarżysko po ulewie. Zalane ulice, posesje, w…

Opublikowano: 21.06.2019 19:36

Komentarzy: 15

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.