19.09.2019 Ostatnia aktualizacja 19:00, 18.09.2019

XIX Festyn Rodzinny i XIII Festiwal Piosenki Integracyjnej w SP 3

Autor:
Z.B, info pras. Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 25 Maj 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
25 maja 2018 na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Skarżysku-Kam. odbył się XIX Festyn Rodzinny pod hasłem „ Bliżej Zielonego Świata”oraz XIII Międzywojewódzki Festiwal Piosenki Integracyjnej ,,Radosne Muzykowanie".

Od godziny 10.00 na placu przed szkołą trwał XIII Międzywojewódzki Festiwal Piosenki Integracyjnej ,,Radosne Muzykowanie". W festiwalu udział wzięły dzieci z przedszkoli , przedszkoli integracyjnych, klas integracyjnych, ośrodków specjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego. Do udziału w konkursie zgłosiło się 22 uczestników z 14 placówek. Jako gość specjalny wystąpił Dariusz Bernatek. 

Ideą tego festiwalu jest wzajemne zrozumienie, uwzględnienie zdolności, możliwości, ale i słabości dzieci zdrowych jak i niepełnosprawnych, uświadomienie sobie ich praw przeżywania całego bogactwa uczuć pozytywnych: radości, szczęścia, miłości.

Festiwal nie jest tylko popularyzacją piosenki, ale przede wszystkim przesłaniem wzajemnej tolerancji, akceptacji. To impreza integrująca środowisko osób niepełnosprawnych ze zdrowymi rówieśnikami, spędzania razem czasu, prezentowania swoich możliwości i umiejętności. To propozycja działań kreatywnych i zdrowej rywalizacji mająca zapewnić zadowolenie i radość uczestników. Ludzie zdrowi często nie zdają sobie sprawy z uzdolnień i wrażliwości twórczej osób niepełnosprawnych, dlatego Festiwal daje możliwości pokazania ich talentów.

Festiwal inicjuje zainteresowanie środowiska problemami osób niepełnosprawnych, ukazuje możliwość działania wspierających i integrujących. Muzyka to płaszczyzna, która może łączyć, gdzie nie warto patrzeć na człowieka przez pryzmat jego niepełnosprawności, a jedynie talentu i chęci do pracy. Festiwal pokazuje, że miłość do muzyki jednoczy i pomaga przełamać wszelkie bariery.

Jury Festiwalu: Łukasz Żuchowski – Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, Włodzimierz Sojka –Nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I-go stopnia im. Zygmunta Noskowskiego, Piotr Stefański - twórca zespołu Studium Instrumentów Etnicznych. 

Zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu było możliwe dzięki dobremu sercu, życzliwości i hojności sponsorów. Dyrekcja, grono pedagogiczne składają serdeczne podziękowania niezawodnym sponsorom, na których zawsze można  liczyć.

Dzięki nim zaistniała możliwość ufundowania: wieży, zestawu głośników, drona, słuchawek, plecaków, pluszaków, wejściówek do „Kuleczkowa”, voucherów do kręgielni itp.
Dla wszystkich wykonawców zakupiono pamiątkowe statuetki oraz zorganizowano słodki poczęstunek.

 XIX Festyn Rodzinny pod hasłem „ Bliżej Zielonego Świata”

Od godzinny 13.00 rozpoczęła się druga impreza zorganizowana na szkolnym placu.  XIX Festyn Rodzinny pod hasłem „ Bliżej Zielonego Świata”. W programie imprezy znalazły się m.in: występy muzyczne uczniów SP nr 3, mini lista przebojów, prezentacje strojów związanych z ekologią, prezentacje uczniów i gości, konkursy i quizy,  pokazy taneczne, loteria i wiele innych atrakcji. 

 Podczas festynu dwóch niepełnosprawnych uczniów SP nr 3, Igor i Kacper, otrzymali od Polskiego Czerwonego Krzyża i Fundacji Eco Textil rowery rehabilitacyjne. Była również okazja do podziękowania państwu Krajewskim, dziadkom Oli, uczennicy SP nr 3 za pomoc jaką okazują placówce. Otrzymali wieżę audio, którą postanowili przekazać klasie VII. 

Oprócz występów na scenie goście korzystali z wielu innych atrakcji m.in. zjeżdżalni, zamki dmuchane, kącik plastyczny. Można było skosztować ciast przygotowanych przez rodziców, tostów oraz potraw z grilla, a także innych smakołyków. 

Impreza zorganizowana przez dyrekcje, grono pedagogiczne i pracowników SP3 cieszyła się dużym powodzeniem wśród społeczności szkolnej i mieszkańców. Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Koncert charytatywny dla "Kupera". …

Opublikowano: 18.09.2019 20:49

Komentarzy: 0

14 uczniów ZSTM otrzyma stypendia ufundowane …

Opublikowano: 18.09.2019 14:29

Komentarzy: 0

Drogowcy kładą warstwę ścieralną nawierzchni …

Opublikowano: 17.09.2019 20:44

Komentarzy: 3

Jerzy Materek z kampanią w Skarżysku-Kamienne…

Opublikowano: 17.09.2019 20:12

Komentarzy: 2

Nowoczesne pojazdy na torach zwiększą bezpiec…

Opublikowano: 17.09.2019 11:39

Komentarzy: 0

Kierował mimo sądowego zakazu i nie zatrzymał…

Opublikowano: 17.09.2019 10:49

Komentarzy: 0

Rezerwy Granatu z kompletem punktów. Zwycięst…

Opublikowano: 16.09.2019 22:10

Komentarzy: 0

Orlicz Suchedniów postraszył lidera, remis by…

Opublikowano: 16.09.2019 20:43

Komentarzy: 0

ALPN: 10 kolejka spotkań

Opublikowano: 16.09.2019 18:24

Komentarzy: 0

Pieniądze z Funduszu Dróg Samorządowych trafi…

Opublikowano: 16.09.2019 18:15

Komentarzy: 13

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.