11.12.2018 Ostatnia aktualizacja 08:52, 11.12.2018

Ponad 2000 ofert pracy na RegionalnychTargach Pracy

Autor:
Z.B, info pras.Foto: Zbyszek Biber
Opublikowano: 13 Cze 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W środę, w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej odbyły się Regionalne Targi Pracy, które zostały zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Skarżysku-Kamiennej, Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach, Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej i Urząd Miasta Skarżyska-Kamiennej przy współpracy z Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku - Kamiennej, Powiatowych Urzędów Pracy w Końskich, Starachowicach i Ostrowcu Świętokrzyskim. Honorowy patronat nad imprezą objął Adam Jarubas, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.
 
Targi był doskonała okazją do zaprezentowania się potencjalnymi pracodawcom, można było również zapoznać się z ciekawą ofertą firm doradczych, jednostek szkolących, a nawet instytucji takich jak Państwowa Inspekcja Pracy, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Urząd Skarbowy, Wojskowa Komenda Uzupełnień. W targach udział wzięło  64 wystawców w tym 36 pracodawców. Na osoby szukające pracy czekało prawie 2030 zróżnicowanych ofert pracy, zarówno z powiatu, od lokalnych firm, jak i z całego kraju.

Poszukiwani byli zarówno pracownicy przy pracach prostych (personel sprzątający), jak i osoby w wielu specjalizacjach (m.in. spawacze, operatorzy linii produkcyjnych, magazynierzy, monterzy, elektrycy, pracownicy budowlani, pracownicy w branży gastronomicznej, pracownicy w branży meblarskiej). Nie zabrakło także ofert zatrudnienia za granicą, zwłaszcza dla opiekunów osób starszych, pracowników produkcyjnych oraz szklarniowych. Dla najmłodszych osób bezrobotnych swoją ofertę zaprezentowało Młodzieżowe Centrum Kariery działające przy OHP oraz Związek Harcerstwa Polskiego.

Wśród wystawców znalazły się się m.in. takie firmy jak: CELSIUM SERWIS Sp. z o.o., MESKO S.A., PULSENERGIA, MAN BUS Sp. z o.o., TOOLMEX TRUCK Sp. z o.o., EFFECT GLASS S.R, Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości, Centrum Integracji Społecznej, Skarżyski Inkubator Technologiczny i wiele innych. 

Na odwiedzających czekały dodatkowo ciekawe spotkania informacyjne prowadzone przez pracowników Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach: 10.30 ,,Rynek Pracy – co muszę wiedzieć!” i ,Wyjazd do pracy za granicą – o czym należy pamiętać”.

Jak szacują organizatorzy tegoroczne Targi odwiedziło blisko 2500 osób Wystawcy przeprowadzili rozmowy z 2391 osobami zainteresowanymi ich ofertą, z 1181 rozmawiali
o podjęciu pracy lub podnoszeniu kwalifikacji, od osób 423 wzięli CV lub kontakt, do dalszych rozmów w sprawie pracy zaprosili 208 osób.

Tegoroczne Regionalne Targi Pracy odbywają się pod patronatem Adama Jarubasa Marszałka Województwa Świętokrzyskiego


Komentarze

-2maS 712018-06-16 07:52#13
Dla tych. którzy chcą pracować, FULL pracy jest w sąsiednich Starachowicach !
Można wybrać się na truskawki do Bielin pacą 3 zł od łubianki
A Skarżysko , pod panowaniem KK i jego kolesi czarnej ,,,
Byle do listopada
Des -PA-PA sitOOOO
Cytuj
+2handzia552018-06-15 18:08#12
Cytuję juniorg8q:
Cytuję Zosia243:
Gdzie ta praca za przynajmniej średnią krajową?, chętnie zmienię na taką...




Politologów, magistrów geografii, historyków oraz ludzi po liceum ogólnokształcącym lub takich, którzy 20 lat pracowali w "administracji publicznej" nikt nie chcę... .

Politolodzy i historycy mają wzięcie w PiS. Jaki - politolog, Morawiecki, Błaszczak - historycy z wykształcenia
Cytuj
+3juniorg8q2018-06-15 16:19#11
Cytuję Zosia243:
Gdzie ta praca za przynajmniej średnią krajową?, chętnie zmienię na taką...


MAN STARACHOWICE, GERDA STARACHOWICE przynajmniej 2 oferty jako technolog i konstruktor.
Zajrzyj na pracuj.pl lub podobny portal i zobacz.
Ale jak ktoś nie ma ZAWODU to będzie zapierniczał za najniższa i narzekał.
Nie ważne czy jest spawaczem, ślusarzem czy technologiem lub konstruktorem, którego szukają w MANIE - mają zawód i umiejętności = są dobrzy w tym co robią = mają dobrze płatną pracę!
Politologów, magistrów geografii, historyków oraz ludzi po liceum ogólnokształcącym lub takich, którzy 20 lat pracowali w "administracji publicznej" nikt nie chcę... Ja u siebie na pewno nie. Nie prowadzę Caritasu tylko biznes nastawiony na wynik.
Cytuj
+2meksyk2018-06-15 16:10#10
Cytuję handzia55:
W czasie kiedy Prezydent Miasta był na targach pracy, posłanka PiS Anna Krupka urządziła pokazową kontrolę w Urzędzie Miasta. Pisze o tym gazeta.pl echodnia.eu tylko lokalne media nabrały wody w usta.Ciekawa jestem dlaczego: czy boją się narazić, czy też pokazują, że olewają panią Krupkę i jej pokazówki. Ktoś cos wie?


Pewnie dlatego, że "Radny Urzędu Miasta" dał ciała na całej lini i poza autokompromitacją niczego nie osiągnął, a dodał, poraz kolejny zresztą punkty dla KK :( Widać kompetencję garnących się do koryta zamiast obecnych. Radny nie potrafi powiedzieć po co przyszedł i co robi, gdzie Kronig ma z niego ubaw a posłanka nie wie, że w Polsce nie ma czegoś takiego jak RADA URZĘDU MIASTA.
Jak taka pomysłowa i kompetentna jest alternatywa dla obecnego układu rzadzącego plus jeszcze Radny Ciepiński jako dopełnienie całosci to ja chcę chyba spowrotem Mazura, któy moze i nic nie robił ale przynajmniej niczego nie zepsuł !!!!
Cytuj
+1Pishobby2018-06-14 22:21#9
Szkoda gadać i pisać o Krupce bo zrobiła z siebie błazna. Myślę, że lokalne media nie piszą o tym z litości. Litości dla kobiety, chcą dać jej jeszcze szanse w życiu.
Cytuj
-1Zosia2432018-06-14 21:35#8
Cytuję meksyk:
Jest dużo pracy a bezrobocie małe. W powiecie, w województwie, w Polsce.
Jest praca za najniższą krajową dla ludzi bez kwalifikacji, doświadczenia, wykształcenia.
I jest praca dla ludzi z doświadczeniem, wykształceniem i kompetencjami za przynajmniej średnią krajową i więcej.
Bezrobocie to mit. Nie pracują tylko te jednostki, które się do niczego nie nadają, a tym bardziej do żadnej pracy.
Nie powinno Państwo płacić złamanego grosza ludziom, którzy nie pracują, tak samo jak nie powinno wypłacać 500+ tym, którzy nie pracują chociażby za tą najniższą krajową.
Nie powinno być urzędów pracy a rynek sam by sobie uzupełnił tę niszę.
Patologia to waśnie urzędy pracy kosztujące krocie „opiekujące się” osobami, które do niczego się nie nadają.

Gdzie ta praca za przynajmniej średnią krajową?, chętnie zmienię na taką...
Cytuj
+3handzia552018-06-14 14:47#7
W czasie kiedy Prezydent Miasta był na targach pracy, posłanka PiS Anna Krupka urządziła pokazową kontrolę w Urzędzie Miasta. Pisze o tym gazeta.pl echodnia.eu tylko lokalne media nabrały wody w usta.Ciekawa jestem dlaczego: czy boją się narazić, czy też pokazują, że olewają panią Krupkę i jej pokazówki. Ktoś cos wie?
Cytuj
+5Viktor_ban2018-06-14 09:51#6
Cytuję Bodbor:
Czy ktoś wyszedł z konkretną ofertą pracy? Jestem bardzo ciekawy.

Nie sądzę.
Targi pracy, na których - patrząc po banerach (na ostatnich zdjęciach, bo wcześniej do wglądu tylko tyczki i plecy) - wiele jest ofert szkół, szkoleń i kursów, a nie konkretnej PRACY.
A jeśli już poszukiwali do pracy, to co np. na takim stoisku z pracą w Mc'Donaldzie mogli zaoferować 46-letniej kobiecie? I nie chodzi @meksyk o to, że pani była bez wykształcenia, doświadczenia i kompetencji, ale najpewniej o to, że już niemłoda. Nie ma to też nic wspólnego z tym, że się "do niczego nie nadaje", bo skoro by tak było, to w ogóle by się na takich targach nie pojawiła.
Targi pracy to taki sam oksymoron jak Urząd pracy. Jak sobie sam nie znajdziesz pracy, to żaden urzędnik z pośredniaka ci pracy nie znajdzie.
Cytuj
+3społecznik2018-06-14 08:36#5
Zlikwidować upolitycznione urzędy powiatowe, opanowane przez SLD-PSL-PIS!!!
W naszym lokalnym,stanowiska pracy otrzymały osoby niekompetentne tj. te które dopuściły się niegospodarności np. eks dyr biura poselskiego / odpowiedzialny za zrujnowanie budżetu gminy/ Mariusz Bodo,eks skarbnik gminny,eks Prezydent R.Wojcieszek itp.
Dlaczego na targach nie było dyr szpitala miejskiego/ brak lekarzy chirurgów / dyr przychodni tzw. "kolejowej" brak ortopedów!
Cytuj
+5Bodbor2018-06-13 16:04#4
Czy ktoś wyszedł z konkretną ofertą pracy? Jestem bardzo ciekawy.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

95 lat temu...: Nadanie praw miejskich Kamien…

Opublikowano: 10.12.2018 19:00