24.02.2019 Ostatnia aktualizacja 00:30, 24.02.2019

Projekt (m.in.) dot. budowy wiaduktów nad torami z dotacją unijną!

Autor:
MB Foto: Google Maps, Mapy: mat. inwestora
Opublikowano: 29 Cze 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W środę Zarząd Województwa Świętokrzyskiego zaakceptował listę projektów przeznaczonych do dofinansowania w ramach konkursu Działanie 3.4 Strategia niskoemisyjna, wsparcie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej RPOWŚ 2014-2020 - typ projektu: Infrastruktura transportu publicznego oraz Zakup niskoemisyjnego taboru miejskiego. Są dobre wiadomości dla naszego miasta i powiatu. Na realizację dużego projektu w obszarze komunikacji i transportu gmina i powiat otrzymają ze środków unijnych dofinansowanie w wysokości 36,7 mln PLN.

W środę Zarząd Województwa Świętokrzyskiego konkurs w ramach  Działania 3.4 Strategia niskoemisyjna, wsparcie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej RPOWŚ 2014-2020 na projekty dot. rozbudowy  infrastruktury transportu publicznego oraz zakup niskoemisyjnego taboru miejskiego.

Wśród projektów dofinansowanych znalazł się wspólny projekt miast Skarżyska-Kamiennej (lider projektu) i powiatu skarżyskiego pt. Budowa zintegrowanego systemu komunikacyjnego obejmującego wykonanie przebudowy istniejącego układu komunikacyjnego wraz z budową obiektu w celu przekroczenia linii kolejowej nr 8 Warszawa - Kraków i skomunikowania Osiedla Dolna Kamienna z Osiedlem Przydworcowym w Skarżysku-Kamiennej. Przy całkowitej wartości zadania na poziomie 44,5 mln PLN, kosztach kwalifikowanych 43,2 mln PLN,  ze środków europejskich otrzymany dofinansowanie na realizację wspomnianego projektu na poziomie 36,7 mln PLN.

Co zakłada projekt? 

Przede wszystkim budowę dwóch wiaduktów drogowych w ciągu al. Piłsudskiego (każdy z wiaduktów - wyposażony w dwa pasy ruchu, buspas i ścieżkę rowerową lub chodnik - ma obsługiwać ruch w jednym kierunku). W ramach projektu zmodernizowane mają być również drogi dojazdowe do wiaduktów, a największa zmiana dotyczyć będzie  fragmentu al. Piłsudskiego od Al. Tysiąclecia do Al. Niepodległości. Przebudowane będzie skrzyżowanie al. Piłsudskiego z Al. Tysiąclecia, a na odcinku al. Piłsudskiego od wspomnianego skrzyżowania do Al. Niepodległości powstanie droga dwujezdniowa (każda: jeden pas ruchu+buspas) lub jednojezdniowa (po jednym pasie ruchu i buspasie w każdym z kierunków). W  ramach projektu powstanie również nowe rondo na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i Al. Niepodległości. Plan układu komunikacyjnego zakłada również "przebicie" ul. Towarowej do al. Piłsudskiego i przywrócenie możliwości wjazdu na wiadukt (obsługującego ruch w kierunku północnym) autobusów bezpośrednio z ul. Towarowej.

Jak już wcześniej informowaliśmy -  projekt układu komunikacyjnego przygotowano w dwóch wariantach. Oprócz wspomnianych już dwóch opcji budowy jezdni odcinka al. Piłsudskiego, różnice w obu wersjach dotyczą m.in. planowanego typu ronda na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i Al. Niepodległości (zwykłe lub turbinowe), szczegółów materiałowych planowanej nawierzchni ciągów pieszych na wiaduktach itp. Decyzja o wyborze jednej z wspomnianych wersji zapadnie na etapie przygotowywania przez powiat projektu wykonawczego inwestycji.

W ramach projektu  Budowa zintegrowanego systemu komunikacyjnego obejmującego wykonanie przebudowy istniejącego układu komunikacyjnego wraz z budową obiektu w celu przekroczenia linii kolejowej nr 8 Warszawa - Kraków i skomunikowania Osiedla Dolna Kamienna z Osiedlem Przydworcowym w Skarżysku-Kamienne j- oprócz budowy przeprawy nad torami - przewidziano również zakup 7 nowych autobusów dla komunikacji miejskiej,  budowę przystanków multumedialnych z systemem elektronicznej informacji pasażerskiej, a także budowę ścieżek rowerowych wraz z budową stacji darmowych wypożyczalni rowerów w pięciu lokalizacjach.

Projekt ma być zrealizowany do 31 grudnia 2021 roku.

Wariant 1

Wariant 2
Kliknij na plany, aby powiększyć.
Projekty: Biuro Projektowo-Wykonawcze "Drogi i Ulice" Zenon Kubicki Kielce.


Komentarze

0AdminX2018-07-22 16:32#7
Kiełbasa wyborcza już przygotowana. Należy pamiętać, że Kronig czy jak mu tam, nic nie zrobił dla miasta jak i wszystkie poprzednie ekipy rządzące. Jest on człowiekiem wszystkim znanym braci. Połączenie Kamiennej z przydworcowym to był jedyny sensowny pomysł. Teraz będzie nowy wiadukt a korki jak były tak dalej będą bo samo poszerzenie wiaduktu nic nie da. To miasto upada i nie widzę dla niego przyszłości dopóki kasta trzymająca władzę będzie robić wszystko aby nie było tutaj żadnych inwestycji. Nowe zagraniczne inwestycje to jest utrata władzy kawałek po kawałeczku i ci, którzy tą władzę trzymają doskonale o tym wiedzą. Nic tutaj nie powstanie no chyba, że nowe posterunki watykańskie.
Cytuj
+3ski2018-07-01 14:17#6
Skrzyżowanie Tysiąclecia - Piłsudskiego - tu TEŻ powino być R O N D O!!!
Cytuj
+16Iwonka2018-06-30 10:43#5
Ta informacja może ucieszyć człowieka. Bądźmy jednak czujni. Przez całą kadencje KK obiecywał nam że inwestor już wchodzi, że Arka na Bernatce się buduje (A Arki nie bedzie), że będzie smart City (A połowa kamer nie działała). Wiele razy prezydent KK mówił o skoku cywilizacyjnym i rozwoju miasta i jakoś zawsze okazywało się to tylko i wyłącznie szumną i nic nie znaczącą zapowiedzią. Zaraz się okaże że miasto lub powiat nie ma kasy na wkład własny.
Cytuj
+16kokosanka2018-06-29 22:42#4
Wiadukt potrzebuje jeszcze po jednym pasie w każdą ze stron bo obecne wąskie gardło przejazdu i światła tuż za wiaduktem mocno wystawiają kierowców na cierpliwość. Poszerzyć wiadukt a przy stacji benzynowej i wylocie ul. 3 Maja powinno być rondo. To rozładuje ruch bo samochodów przybywa z roku na rok.
Cytuj
+21farciarz2018-06-29 21:25#3
To jest dowód na to jak władze nie biorą pod uwagę opinii mieszkańców! Jak już niejednokrotnie pisałem, tylko wiadukt przedłużony, prowadzony estakadą nad rondem turbinowym ze standardową dwujezdniową, czteropasmową Al. J. Piłsudskiego spełnią zadanie udrożnienia ruchu w tym rejonie. Przedstawiony na tych planach odcinek Piłsudskiego z jednym tylko pasem ruchu w każdą stronę + buspas nadal stanowić będzie wąskie gardło, zwłaszcza w godzinach szczytu. Rondo zaś tylko turbinowe, o dwóch pasach, tak jak na Jana Pawła II sprawnie rozwiąże problem rozjazdów. Natomiast tylko wiadukt na tym rondem zapewni bezkolizyjny ruch tranzytowy z Kamiennej w kierunku północnych dzielnic miasta i drogi S7. Ale czy to ktoś czyta...? :sad:
Cytuj
+10stach2018-06-29 21:05#2
Ale 1 kwietnia już był!!!
Cytuj
+10max12018-06-29 20:03#1
no fajnie, ale p. Prezydencie trzeba coś zacząć robić dla miasta. To prawda, trzeba się cieszyć z tego co się dostaje, ale mnie martwi to co ucieka. Tu podobnie do Starachowic, oni 38,2 mln - podobny projekt.
Ale oni:
1. oświetlenie: 7,5mln http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/starachowice/a/podpisano-umowe-na-nowoczesne-oswietlenie-w-starachowicach,13120725/
S-Kam =0zł,
2. boisko 2,7 znowu Starachowice (https://starachowice.eu/dla-mieszkanca/1734-kolejne-pieniadze-na-inwestycje-dla-gminy-starachowice), a stan Ruchu każdy widzi jaki jest
3. sport, Skarżysko 0zł, a inni http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/starachowice/a/rzadowe-pieniadze-dla-klubow-z-powiatu-starachowickiego-zobacz-kto-dostal,12452206/
A szkoda gadać, Panowie do roboty ..., mniej fotek, po cichutki i do roboty
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Bal ósmych klas w Szkole Podstawowej nr 1

Opublikowano: 24.02.2019 00:16

Komentarzy: 0

Piraci ze Skarżyska na trzecim miejscu w VII …

Opublikowano: 23.02.2019 16:31

Komentarzy: 0

Udany "Bal Romantyka" w II L.O.

Opublikowano: 22.02.2019 22:20

Komentarzy: 1

Bal uczniów ósmych klas Szkoły Podstawowej n…

Opublikowano: 22.02.2019 22:12

Komentarzy: 1

Dziewczęta z SP 7 mistrzyniami Skarżyska w mi…

Opublikowano: 22.02.2019 17:34

Komentarzy: 0

Świętokrzyskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specj…

Opublikowano: 22.02.2019 16:50

Komentarzy: 1

Narada roczna skarżyskich strażaków

Opublikowano: 22.02.2019 14:26

Komentarzy: 0

Wpadł w poślizg i zderzył się z dostawczym bu…

Opublikowano: 22.02.2019 13:31

Komentarzy: 2

„Popytu” na urządzenia pomiarowe ciąg dalszy

Opublikowano: 22.02.2019 12:55

Komentarzy: 1

Zabrali rentę sąsiadowi

Opublikowano: 22.02.2019 12:52

Komentarzy: 0

Ostatnio komentowane

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum