16.12.2018 Ostatnia aktualizacja 19:07, 16.12.2018

Na Rejowie odbył się po raz trzeci Wtórpol Triathlon Skarżysko-Kamienna

Opublikowano: 01 Lip 2018
5 1 1 1 1 1
Aktualności
W niedzielę, 1 lipca, na zalewem Rejów w Skarżysku-Kamiennej  odbył  się, po raz trzeci  Wtórpol Triathlon Skarżysko-Kamienna 2018. W zawodach udział wzięło 335.uczestników, którzy wystartowali na dwóch dystansach: sprint i olimpijski.

Trasa triathlonu zlokalizowana była w południowej części miasta Skarżyska-Kamiennej w okolicy zalewu Rejów, przy którym usytuowany była start i meta biegu.

Pierwszą dyscypliną jaką mieli do pokonania uczestnicy triathlonu było pływanie, ci którzy wybrali dystans sprint musieli przepłynąć 750 metrów, olimpijczycy dwa razy większy 1500. Wyjście z wody znajdowało się po przeciwnej stronie zalewu (w okolicy skrzyżowania ulic: Wioślarskiej i Sportowej). Następnie zawodnicy przesiedli się na rowery i przejechali dystans 20 km (na dystansie sprint) i 40 km (na dystansie olimpijskim).

Pętla trasy rowerowej rozpoczęła się w okolicy Ośrodka Wypoczynkowego Rejów (przy tamie Zalewu Rejowskiego i wiodła w stronę sąsiedniego miasta Suchedniów. Po minięciu Suchedniowa i dojechaniu do miejscowości Ostojów, nastąpił powrót zawodników tą samą drogą do Skarżyska-Kamiennej.

Ostatnią konkurencją z jaką musieli zmierzyć się zawodnicy było bieganie. Jedna pętla trasy biegowej (która wiodła wokół zalewu Rejów) liczyła 5 km, a dla dystansu olimpijskiego 10 km.

Meta zawodów znajdowała się na terenie Ośrodka Wypoczynku "Rejów" przy ulicy Wioślarskiej.

Na dystansie olimpijskim pierwsze miejsce zajęła  Ewa Bugdoł (WLKS Kmicic Częstochowa) z czasem 02:15:38, druga była Agnieszka Cieślak (AZS AWF Katowice) - czas 02:23:02), na trzecim miejscu uplasowała się Justyna Tarnowska (czas: 02:30:27).

Wśród mężczyzn zwyciężył Sylwester Kuster (Triathlon X-Team WLKS Kmicic Częstochowa) z czasem 01:59:26, drugie miejsce zajął Maciej Bodnar (MBC Team), czas 01:59:42), trzeci był Przemysław Szymanowski (Szymanowski Triathlon Team), czas 02:00:35.

Na dystansie sprint wśród kobiet zwyciężyła Maria Pytel ze Starachowic (czas 01:12:30), drugie miejsce zajęła Anita Zarychta ze Skarżyska-Kamiennej (czas 01:21:09), trzecie Agnieszka Zarzeczna z Warszawy (czas 01:21:24).

Wśród mężczyzn zwyciężył Rafał Piekarski z Opola (czas 01:05:35), drugi był Jakub Jasiński ( czas 01:06:33), trzecie miejsce zajął Dawid Mielke (czas 01:09:16).

Po zakończeniu biegu odbyła się ceremonia wręczenia nagród i pucharów najlepszym zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Organizatorami zawodów byli: Tomasz Wąsowski, Karol Mochocki i Gerard Magdziarz.

Zobacz wyniki III Wtórpol Triathlon Skarżysko-Kamienna  »»»»»»»»»»»»»»