15.07.2019 Ostatnia aktualizacja 10:35, 15.07.2019

MKS Gala Skarżysko zwycięzcą akcji Tesco „Decydujesz, pomagamy” -

Autor:
Z.B, Foto:Zbyszek Biber
Opublikowano: 11 Lip 2018
Oceń:
3 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Zakończyła się czwarta edycja akcji „Decydujesz, pomagamy” sieci Tesco. W powiecie skarżyskim wygrał projekt Międzyszkolnego Klubu Sportowego Gala, który zorganizuje Rodzinną Akademię Siatkówki "Gala Cup 2018". W środę, 11 lipca, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Skarżysku odbyło się uroczyste zakończenie programu, nad którym patronat objął prezydent miasta Konrad Kronig. Trzy organizacje z terenu powiatu skarżyskiego otrzymały finansowe wsparcie na realizację swoich projektów. 

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele stowarzyszeń, które otrzymały najwięcej głosów w sklepach Tesco. MKS Galę reprezentowali Jacek Mosiołek i Agnieszka Kamińska, TPD Suchedniów - Julita Kabała i Beata Słoma, Stowarzyszenie "Przyjazny Ostojów" - Małgorzata Stępień. Okolicznościowe czeki wręczyli Konrad Kronig, prezydent miasta i Agnieszka Żelaśkiewicz, przedstawicielka firmy Tesco. 

Tesco Polska przy wsparciu Fundacji Tesco oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” ogłosiło nabór do czwartej edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. W ramach Programu teren Polski podzielony został na 125 mikroregionów.  W każdym mikroregionie przekazane zostały maksymalnie trzy granty organizacjom pozarządowym, instytucjom publicznym, spółdzielniom socjalnym lub grupom nieformalnym działającym na rzecz lokalnej społeczności. 

W pierwszym etapie wszystkie wnioski poddane zostały ocenie formalnej. Później przeszły ocenę merytoryczną, a następnie rozpatrzone przez Komisję Grantową, która wyłoniła 3 najlepsze projekty, w każdym ze 125 obszarów. O tym, jakie dofinasowanie otrzyma każdy z projektów, decydowali klienci Tesco, głosując na jedną z najlepszych inicjatyw w każdym mikroregionie. Głosowanie trwało prawie miesiąc  (od 7.05 – 4.06. 2018 r.), klienci oddawali głosy w swoim sklepie Tesco wrzucając żetony do specjalnych urn.

W powiecie skarżyskim w finałowej trójce znalazły się trzy granty:  Międzyszkolnego Klubu Sportowego Gala Skarżysko (Rodzinna Akademia Siatkarska  "Gala Cup 2018", Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Suchedniowie (Zdrowo i Aktywnie na Sportowo, Jednym Słowem - Odlotowo) i Stowarzyszenia "Przyjazny Ostojów" (Widzewa i doświadczenie w projektowaniu optymalnych modeli żywienia wsparte aktywnym ruchem". 

Na powyższe propozycje można było głosować  w następujących sklepach Tesco: Skarżysko Kamienna Spółdzielcza 32, Skarżysko Kamienna Piłsudskiego 36, Suchedniów Zagórska 1 a. 

W wyniku głosowania pierwsze miejsce zajął projekt MKS Gali Skarżysko - Rodzinna Akademia Siatkarska  "Gala Cup 2018", który uzyskał 17375 głosów, na realizację projektu Gala otrzymała 5000 tysięcy złotych.  Projekt  Zdrowo i Aktywnie na Sportowo, Jednym Słowem - Odlotowo" (TPD Suchedniów) zdobył 11262 głosów i 3000 tysiące złotych na jego realizację.  Pomysł Stowarzyszenia "Przyjazny Ostojów" uzyskał poparcie 5869 głosów, na realizację zadania Stowarzyszenie otrzymało 1000 złotych.


Opis projektów

Rodzinna Akademia Siatkarska  "Gala Cup 2018" (MKS Gala Skarżysko)

MKS "Gala", zrzesza wielopokoleniową grupę zawodniczek: począwszy od dziewczynek pierwszych klas, szkołę podstawową, poprzez młodzież licealną do najbardziej doświadczonych seniorek. Projektem ma zintegrować zawodniczki i ich rodziny oraz zachęcić do udziału te rodziny, których dzieci nie są zrzeszone w klubie. Poprzez wykonanie tego zadania, MKS "Gala"chce przedstawić dyscyplinę sportu, jaką jest piłka siatkowa, szerokim kręgom mieszkańców miasta i powiatu, zachęcić ich do aktywności ruchowej.

Zdrowo i Aktywnie na Sportowo, Jednym Słowem - Odlotowo (TPD Suchedniów)

"Zdrowo i aktywnie,na sportowo,jednym słowem - odlotowo!- to hasło tytułowe, a zarazem motto przewodnie projektu w TPD Suchedniów, skierowanego do małych mieszkańców miasta, ale i szerszej społeczności lokalnej. Aktywne i zdrowe spędzanie wolnego czasu przez dzieci jest głównym celem naszych projektowych działań ,dlatego komputery i telewizory odejdą w kąt, a w ruch ruszą skakanki, piłki, wygodne buty, a także zdrowe i pyszne przekąski. Z pewnością będzie "odlotowo"dla małych i dużych uczestników projektu!

Widzewa i doświadczenie w projektowaniu optymalnych modeli żywienia wsparte aktywnym ruchem (Przyjazny Ostojów)

Celem stowarzyszenia jest propagowanie zdrowego żywienia, pokazanie przez osoby doświadczone w tej dziedzinie jak istotny jest to problem w obecnych czasach. Jak unikać błędów żywieniowych, jak skutecznie wprowadzić zmiany w nawykach żywieniowych. Projekt obejmuje konsultacje lekarskie, warsztaty z dietetykiem i technologiem żywienia. Społeczność lokalna zyska wiedzę, zdobędzie nowe doświadczenia i umiejętności, a także zyska motywację do podjęcia wyzwania do prowadzenia zdrowego życia.


Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Ostatnio opublikowane

Dla kogo mieszkania chronione wspierane w „Ce…

Opublikowano: 15.07.2019 12:34

Komentarzy: 0

V Zlot Świętokrzyskich "Motórzystów…

Opublikowano: 14.07.2019 16:30

Komentarzy: 0

Pożar budynku gospodarczego przy ulicy Krakow…

Opublikowano: 14.07.2019 14:00

Komentarzy: 1

Wysokie zwycięstw Granatu w pierwszym sparing…

Opublikowano: 13.07.2019 14:26

Komentarzy: 0

„Świętokrzyskie klimaty w rzeźbie ludowej” - …

Opublikowano: 12.07.2019 22:37

Komentarzy: 1

76. rocznica pacyfikacji wsi Michniów przez N…

Opublikowano: 12.07.2019 19:48

Komentarzy: 0

Ruszył nabór drużyn do udziału w Turnieju PSP…

Opublikowano: 12.07.2019 13:30

Komentarzy: 0

Zasadził konopie, wyrosły mu kłopoty

Opublikowano: 12.07.2019 11:38

Komentarzy: 0

Umowa na termomodernizację SOSW nr 2 podpisan…

Opublikowano: 11.07.2019 15:50

Komentarzy: 0

Trwa realizacja zadań inwestycyjnych w ramach…

Opublikowano: 11.07.2019 11:29

Komentarzy: 0

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

Opinie w GoWork.pl

Ostatnio na forum

  • Brak postów do publikacji.