21.08.2018 Ostatnia aktualizacja 18:23, 20.08.2018

Wyruszyła XL Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę

Autor:
MB, Foto: Mariusz Busiek
Opublikowano: 06 Sie 2018
Oceń:
5 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
W poniedziałek, 6 sierpnia sprzed Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej wyruszyła XL jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Pielgrzymi dotrą do Częstochowy 13 sierpnia. Ze Skarżyska na pielgrzymkowy szlak wyruszyło ponad 300 osób.

Tradycyjnie w święto Przemienienia Pańskiego wyruszający na pielgrzymkę (ze wszystkich skarżyskich parafii) spotykali się w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, aby uczestniczyć we Mszy Świętej której przewodniczył ks. bp Piotr Turzyński. Później grupa ponad 300 osób wyruszyła na liczący blisko 150 km pielgrzymkowy szlak. Każdego dnia pielgrzymi pokonywać będą niewiele ponad 20 km w kilku etapach różnymi drogami - bez względu na warunki atmosferyczne. Do Częstochowy dotrą 13 sierpnia.  

Skarżyska pielgrzymka jest częścią pielgrzymki diecezji radomskiej, są wśród nich mieszkańcy: Skarżyska-Kamiennej, Suchedniowa, Bliżyna i Skarżyska Kościelnego. Pielgrzymi  idą w trzech grupach: Sanktuaryjnej, Franciszkańskiej i  Suchedniowskiej.

Wszyscy, którzy z różnych powodów nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce , chorzy, niepełnosprawni, osoby w podeszłym wieku, mogą duchowo uczestniczyć w pielgrzymce modląc się, co dzień wieczorem w swoich parafiach podczas apeli Maryjnych.

-Idziemy modlić się za Ojczyznę w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości, będziemy modlić się za to miasto i jego mieszkańców. W tym roku jest więcej osób niż w ubiegłym. Idzie ponad 300 osób ze Skarżyska i Suchedniowa na trasie dołączy Bliżyn. W Sanktuarium będziemy codziennie modlić się podczas apelu - mówił kustosz Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej, ksiądz Jerzy Karbownik.

Na zakończenie pielgrzymki w dniu 15 sierpnia o godzinie 20 w Sanktuarium odbędzie się koncert uwielbienia na który już dziś zapraszamy wszystkich zainteresowanych.


Komentarze

+1Gregson2018-08-14 16:42#12
Nie wiedzieć, czy przez upał, czy inne niewygody, na szczęście do Częstochowy suchedniowska Maria nie dotarła (co nie znaczy, że nie będziemy mieli wątpliwej przyjemności jej oglądania przy innych nadarzających się okazjach).
Gratuluję prawdziwym pielgrzymom. Pięknie się prezentowaliście!
Cytuj
+4jadzik2018-08-10 07:55#11
Dobrze, że coraz mniej zatrutych umysłów się pojawia.
W takiej Szwecji jest tylko 5% wierzącego społeczeństwa no ale przecież źle im sie tam żyję....
Babcia Maria Awaria jak ci nie wstyd kobieto swoich świętych wykorzystywać do lansowania sie przed wyborami.
Cytuj
+4Ksiądz Robak2018-08-09 09:48#10
...ciekawe czy Pani posłanka i Pan wicewojewoda przynajmniej do Bliżyna dotarli ;-) ...a Ojciec SKarbownik nie idzie, może gdyby kabriolet posiadał to by się skusił na przejażdżkę...a kabriolety popularne w wyższych sferach ;-)
Cytuj
+1baphomet2018-08-08 22:47#9
Widziałem podobną bandę idiotów zasuwającą drogą krajową w godzinach największego szczytu pomiędzy rozpędzonymi tirami i osobówkami. A jeszcze więksi idioci "kierowali" ruchem prawie rzucając się pod samochody z niesamowitą podnietą. Powodując przy tym niesamowite korki i utrudniając porządnym ludziom powrót z pracy do swoich domów po całym dniu pracy. A największymi idiotami są ci co dali pozwolenia na przemarsz oszołomów przez drogę krajową w godzinach szczytu. Katoland jak ch....
Cytuj
+16handzia552018-08-07 23:04#8
Zuba i Bętkowski nawet z diabłem by pozowali, gdyby im od tego miało głosów wyborczych przybyć.
Cytuj
+6hyb2018-08-07 12:44#7
Babciu, do wnuków a nie lansowac się!!!!!
Cytuj
+13Leon Z2018-08-07 10:37#6
Coraz mniejsze grupy....a 30lat temu,kiedy organizatorem byl ks.Stanislaw Bujnowski /obecny dziekan w Pionkach/rozpoczynal On ORGANIZOWAC PIELGRZYMKE ZE SKARZYSKA,jedna grupa liczyla 200-250 osob.Byly grupy niemal z kazdego kosciola ,kazda miala inne chusty i ksiezy przewodnikow.Choc bylo biednie,bo w sklepach byl tylko ocet,,,katarzysnki,,sol...to dzilala kuchnia polowa,ludzie ze wsi ,gdzie przechodzily grupy wynosili kompot,bigos,ciasto.Jakosc bylo inaczej i weoslo-pogodne wieczorki-wystepy pielgrzymow.OJ,to byla atmosfera,ktora wspominam od 30lat.Pielgrzymi zycze powodzenia na pielgrzymim szlaku..niech WAM sie spelniaja wszystkie ZYCIOWE INENCJE.Podziwiam Was .Chos zar z nieba to DACIE RADE.DO zobaczenia w CZESTOCHOWIE
Cytuj
+6@2018-08-07 09:52#5
W przychodni jakby mniej ludzi
Cytuj
+5wojak 712018-08-07 09:03#4
Cytuję Gregson:
Nie ma to jak lans suchedniowskiej posłanki, wykorzystuje każdą okazję ku temu. Szkoda, że nie jest tak aktywna w Sejmie. no ale cóż, łatwiej na prowincji, którą mało kto się interesuje, urządzić sobie folwark.
Oby na trasie pielgrzymi mieli już spokój, czego im życzę, jak również wytrwałości w dążeniu do celu.

Marzenka Okła - Drewnowicz lepsza !
Też DOBRY HERBATNIK ! ! !
Cytuj
+20magda2772018-08-06 22:24#3
Szkoda, że posłanka Zuba i wicewojewoda Bętkowski nawet takiej okazji nie przepuszczą aby się lansować... Gdyby poszli na całą pielgrzymkę byliby bardziej wiarygodni, a tak idą sobie kawałek na początku, żenada
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Umowa na przebudowę budynku pod siedzibę PIW …

Opublikowano: 20.08.2018 20:22