03.08.2020 Ostatnia aktualizacja 15:55, 03.08.2020

"Lepsze Skarżysko" zaprezentowało swój program i kandydata na Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej

Autor:
MB Foto i audio: M.Busiek
Opublikowano: 11 Wrz 2018
Oceń:
3.6666666666667 1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
We wtorek, 11 września, swoją konferencję prasową inaugurującą kampanię wyborczą przed ogłoszonymi na 21 października br. wyborami samorządami zorganizował Komitet Wyborczy Lepsze Skarżysko. Podczas konferencji członkowie komitetu przedstawili główne założenia ich programu wyborczego, przedstawili również kandydata komitetu w wyborach na Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej.

Z dziennikarzami spotkali się przedstawiciele Komitetu - m.in. obecni radni miejscy: Konrad Wikarjusz, Grzegorz Łapaj i Wiesław Szwajewski, a także działacze społeczni: Ewa Warszawa i Łukasz Wisowaty.

- Komitet został powołny przez Stowarzyszenie Lepsze Skarżysko. Powołanie stowarzyszenia i komitetu to rozpoczęcie procesu budowy nowego ruchu miejskiego - obywatelskiej i apolitycznej inicjatywy, której głównym celem jest i będzie podejmowanie różnych działań na rzecz rozwoju Skarżyska-Kamiennej i poprawy warunków życia jego mieszkańców - powiedział radny Konrad Wikarjusz. - W realizację wspomnianych działań chcemy włączyć osoby o różnych poglądach, osoby o różnych spojrzeniach na miasto i pomysłach na miasto, których łączyć będzie nienaruszalność zasady, że mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej mają niezbywalne prawo do miasta, a prawo to jest przy tym powszechne - dodał.

Członkowie Komitetu chcą, by mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej na bieżąco korzystali z prawa do realnego i opartego na wzajemnym szacunku, udziału w podejmowania decyzji dot. miasta. - Nasze miasto, jego wizerunek i jego budżet muszą wyrażać potrzeby i aspiracje mieszkańców, które wskazywane będą w trakcie ciągłego i jak najszerszego obywatelskiego dialogu - powiedziała Ewa Warszawa.

- Skarżysko-Kamienna naszych marzeń to miasto otwarte i przyjazne, miasto czyste i dobrze zaplanowane, miasto wspierające aktywność gospodarczą jego mieszkańców, miasto wrażliwe społecznie - wspierające mieszkańców będących w potrzebie, miasto z dobrym dostępem do usług publicznych i dobrym ich poziomem - stwierdził radny Grzegorz Łapaj. Radny podkreślał, to właśnie ww. wizja stała się punktem wyjściowym do przygotowania programu wyborczego komitetu.

Na program składa się 14 grup tematycznych. Najważniejsze ze zgłoszonych propozycji to m.in. zwiększenie puli środków na Budżet Obywatelski, uruchomienie Programu Inicjatyw Lokalnych, utworzenie Funduszu Wkładów Własnych dla organizacji pozarządowych, zwiększenie transparentności procesów decyzyjnych w mieście m.in. poprzez wdrożenie platformy zakupowej, utworzenie ogólnodostępnego rejestru umów urzędu i jednostek podległych, wprowadzenie zasady obowiązkowego organizowania otwartych konkursów na wolne stanowiska w urzędzie i jednostkach. Komitet chce kontynuować już rozpoczęte inwestycje i realizować nowe (m.in modernizację Plant, miejskiej pływalni, stadionu Granat i “Orlików”), jak i przygotować miasto do sięgnięcia po środki europejskie w kolejnej perspektywie finansowej. Członkowie komitetu chcą również wprowadzić bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla skarżyskich uczniów, a także uruchomić program "Sport od podstaw" (program bezpłatnych zajęć dla najmłodszych organizwany w szkołach podstawowych).

Oprócz prezentacji programu komitetu, podczas konferencji oficjalnie przedstawiono kandydata na Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej. - Naszym kandydatem jest osoba, która wywodzi się z szeroko rozumianego III sektora, od ponad 15 lat współpracuje z organizacjami społęcznymi i angażuje się w różne inicjatywy społeczne. Ci, którzy mieli przyjemność z Nim współpracować uważają go za osobę uczciwą, godną zaufania, sumienną i niezwykle pracowitą. W swojej dotychczasowej działalności wielokrotnie dawał wyraz swojej troski o dobro miasta. Nasz kandydat ma pomysł na Lepsze Skarżysko. Naszym kandydatem na Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej jest radny Grzegorz Łapaj - powiedział Łukasz Wisowaty.

- Dziękuję koleżankom i kolegom za zaufanie i wysuniecie mojej kandydatury. Wiem, jak duże wyzwanie przede mną, jak dużo ciężkiej pracy, by do mojej kandydatury przekonać mieszkańców Skarżyska. To ogromne wyzwanie, ale głęboko wierzę, że zdobycie takiego zaufania jest możliwe. Siłą naszego miasta są jego mieszkańcy (...) Najwyższy czas, by uruchomić potencjał, drzemiący w mieszkańcach Skarżyska-Kamiennej  (...) czas ze Skarżyska uczynić miasto, o którym wszyscy będziemy mogli mówić z dumą - powiedział Grzegorz Łapaj.

 ***

Grzegorz Łapaj ma 35 lat. Jest żonaty (żona Monika), posiada dwóch synów (Maciek i Filip).

Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej, ukończył studia w zakresie doradztwa zawodowego w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Po ukończeniu studiów pracował jako doradca zawodowy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Skarżysku-Kamiennej. Od 2013 r. dla różnych instytucji w kraju współtworzy badania m.in. w zakresie wpływu obywateli na polityki publiczne, sytuacji i potrzeby osób starszych, czy wdrożenia w województwie świętokrzyskim konwencji ONZ dotyczącej osób niepełnosprawnych. Od 2014r. prowadzi własną działalność gospodarczą - m.in. związaną z branżą projektową oraz szkoleniową.

Od ponad 15 lat działa społecznie. Od 2007 roku jest wiceprezesem Stowarzyszenia „Nasz Bór”, a obecnie jest również prezesem Stowarzyszenia „Lepsze Skarżysko”. Wielokrotnie - z powodzeniem - aplikował o fundusze na działalność III sektora, z powodzeniem również koordynował szereg projektów. Za swoją bezinteresowną pracę na rzecz drugiego człowieka w 2007 roku odebrał „Order Świętego Mikołaja”, a w 2009 roku zdobył wyróżnienie w plebiscycie Tygodnika Skarżyskiego „Młody aktywny” dla młodych osób z powiatu skarżyskiego działających na rzecz lokalnej społeczności.

Od 2014 roku zasiada w Radzie Miasta Skarżyska-Kamiennej, jest członkiem dwóch komisji merytorycznych: Komisji Oświaty, Wychowania, Kultury, Sportu i Rekreacji, a także Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej i Praworządności. W działalności radnego ceniony za merytoryczne podejście do zgłaszanych problemów, czynne zaangażowanie w ich rozwiązywanie i dobry kontakt z mieszkańcami. Aktywnie zaangażowany w propagowanie idei partycypacji obywateli w sprawach miasta i wdrażanie jej w życie - współtworzone przez niego projekty zgłaszane do Budżetu Obywatelskiego z os. Bór, zdobywają największą liczę głosów spośród wszystkich poddanych pod ocenę mieszkańców. Pozytywna ocena całokształtu działalności radnego znajduje m.in. odzwierciedlenie w fakcie, że w plebiscytach organizowanych przez redakcję “Echo Dnia” co roku znajduje się On w czołówce najlepiej ocenianych radnych bieżącej kadencji.

Jego wielką pasją jest fotografia. Czas wolny najchętniej spędza z rodziną.

 ***

Konrad Wikarjusz - radny Rady Miasta, członek komitetu
Ewa Warszawa - przedsiębiorca, członkini Rady Os. Bór , członkini komitetu
Grzegorz Łapaj- radny Rady Miasta, kandydat na Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej
Łukasz Wisowaty - działacz społeczny, członek komitetu
Grzegorz Łapaj- radny Rady Miasta, kandydat na Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej
Komentarze

-1tylko KK2018-10-06 21:16#26
Pan Kroning w porównaniu do Wojcieszka zrobił więcej
ale to nie zmienia faktu, że ma spocząć na laurach. Jak wygra to może zbuduje tą obiecaną Arkę Noego
Dam mu jeszcze jedna szanse na 4 lata. Zobaczymy
Cytuj
+4Ijon_Tichy2018-09-19 22:49#25
W porównaniu z pyszałkowatym KK pan radny Łapaj na pewno robi lepsze wrażenie. I na razie tyle mogę powiedzieć. Wiemy już z obecnej kadencji, że:
1. Młodość nie gwarantuje żadnej zmiany na lepsze.
2. Doświadczenie z pracy w RM jest zapewne cenne, ale może okazać się niewystarczające na tym stanowisku.
3. Bez zaplecza ludzi kompetentnych i zaufanych (a nie tylko zaufanych) nie da się dobrze zarządzać miastem i podległymi mu podmiotami.

Ostatni punkt wydaje mi się głównym problemem - oczekiwałbym od kandydata jednoznacznej deklaracji rozpisania uczciwych konkursów na kluczowe stanowiska tak, żeby po prostu odpowiednich ludzi ściągnąć z rynku (zamiast nieodpowiednich z grona znajomych).
Cytuj
+1lol ek2018-09-17 19:57#24
Cytuję oberwator:
Widząc, jak radny Łapaj sprawnie działa na Borze wierzę, że może być prezydentem Skarżyska, bo będzie chcial zmieniać miasto na Lepsze Skarżysko. W swoim programie jest otwarty na wszelkie uwagi i propozycje mieszkańców i to jest najważniejsze!

Taki Ktoś jest tu potrzebny.
Cytuj
+1monia342018-09-16 08:00#23
Następny uzdrowiciel. Żenada.
Cytuj
+16Wert2018-09-12 13:43#22
Cytuję Wicek1:
No i pan C. Ma zagadkę do kogo teraz się przytulić :lol:
Jak wygra PIS to Pan C. ma zostać wiceprezydentem a Pan Małkus ma dostać oświatę podobno. Aż ciarki przechodzą brrrrrrr.

Broń Panie Boże!
Cytuj
+13Sylvia762018-09-12 13:39#21
no to niezły tandem może być
prezydent małkus ten najprzystojniejszy wśród przystojnych
prezydent ciepiński ten najmądrzejszy z mądrych
i prezydent bodo - najbardziej siędzacy z siedzących

super panowie
Cytuj
+8Bolo2018-09-12 13:01#20
A raz na cztery lata , gdziekolwiek się pokażę znajome widzę twarze, a wszyscy proszą mnie ach wybierz , wybierz mnie! A może by tak swój jednoosobowy komitet zjednoczonej partii centralnej wystawić? E to nie dla mnie ,lepiej wezmę się za jakąś uczciwą robotę.
Cytuj
+6Ciekawy22018-09-12 12:11#19
Cytuję Janina1:
Do Juras 22 Jak Pan Ciepinski popełni błąd pisarski to małe piwko. Nawet Prezydentowi Polski Komorowskiemu się zdarzało jak pamietam . Jakim wstydem jest rozdawanie przez Pana Kroniga, pamiątek na 95 lecie miasta, w których pisało zamiast "Stulecie niepodległości Państwa Polskiego " - "Stulecie Państwa Polskiego". Poszło w świat, to kompromitacja.

Ale co Z od prezydenta managera wymagać przecież zatrudnia jak żaden jego poprzednik kilka osób od promocji którzy właśnie pokazali jak promują miasto i do czego się nadają
Cytuj
+18zuch_druh2018-09-12 09:38#18
Cytuję Wicek1:
No i pan C. Ma zagadkę do kogo teraz się przytulić :lol:
Jak wygra PIS to Pan C. ma zostać wiceprezydentem a Pan Małkus ma dostać oświatę podobno. Aż ciarki przechodzą brrrrrrr.

Oby się twoje słowa w g*wno obróciły. Nigdy więcej tego pana w oświacie! W ogóle na jakimkolwiek stołku, z którego można czymkolwiek zarządzać. W poprzednich dwóch kadencjach najwięcej zamieszania (w oświacie, przedszkolach i sporcie) a także w finansach gminy narobił nie Wojcieszek, a właśnie Małkus. :(
Cytuj
+8romar2018-09-12 09:09#17
Cytuję oberwator:
Widząc, jak radny Łapaj sprawnie działa na Borze wierzę, że może być prezydentem Skarżyska, bo będzie chcial zmieniać miasto na Lepsze Skarżysko. W swoim programie jest otwarty na wszelkie uwagi i propozycje mieszkańców i to jest najważniejsze!


Jest skutecznm Radnym od 4 lat faktycznie sądzac po budżecie obywatelskim choćby i może też dobrym czlowiekiem - nie wiem nie znam, ale to wszystko za mało według mnie aby poważnie mowić o tej kandydaturze na prezydenta miasta, choć przynajmniej jest powazna wobec innych
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

  • B1
  • B2

Ostatnio opublikowane

Skatepark na osiedlu Zachodnie w budowie

Opublikowano: 03.08.2020 17:52

Komentarzy: 0

Porażka Granatu z GKS Rudki

Opublikowano: 02.08.2020 23:28

Komentarzy: 1

Godzina "W" w Skarżysku. Mieszkańc…

Opublikowano: 01.08.2020 17:52

Komentarzy: 8

Szlak rowerowy Green Velo przez powiat skarży…

Opublikowano: 31.07.2020 10:39

Komentarzy: 8

Pracownicy obsługi administracyjnej chcą podw…

Opublikowano: 30.07.2020 14:11

Komentarzy: 2

Wyjeżdżając z zatoki parkingowej nie zachował…

Opublikowano: 29.07.2020 20:57

Komentarzy: 7

Nowy pomysł Starostwa Powiatowego na utrzyman…

Opublikowano: 29.07.2020 16:32

Komentarzy: 13

"Wspólnota": Ranking najbogatszych …

Opublikowano: 29.07.2020 09:51

Komentarzy: 15

Jak działa płyn do płukania ust?

Opublikowano: 29.07.2020 07:52

Komentarzy: 0

„Zabierz dziecku tablet, zapisz go do Akademi…

Opublikowano: 28.07.2020 18:56

Komentarzy: 6

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne